Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pieczenie warzyw

2»

Komentarz

  • edytowano listopad 2015
    .
  • A ja lubie pieczone pataty - pokrojone w cienkie plastry, posypane solą i czosnkiem pokrojonym w cieniutkie plasterki, i przyprawami (tymiankiem, lubczykiem - co kto lubi), polane oliwą i podane z sosem jogurtowo-majonezowo-czosnkowym. To nasze odkrycie poprzedniej zimy. Pataty są ostatnio w stałej sprzedaży nawet w Biedronce, po chyba 7zł za kg. A wcześniej kupowałam po ponad 20zł.
  • Pataty czy bataty - nigdy nie wiem, jak to to się naprawdę nazywa, słodkie ziemniaki w każdym bądź razie.
  • Przez "b";-)
  • Czosneczek pieczony... =P~

    Prze, prze, przepyszny jest. Upiecz najpierw jeden zabek, zobaczysz czy Ci posmakuje. Do innych pieczonych warzyw jako smarowidelko podkrecqjace smak.
  • Piecze sie blacha warzyw. Zobaczymy, co na to dzieci.
  • Rewelacja! Nawet antywarzywny czterolatek spozyl ze smakiem.
  • Rewelacja! Nawet antywarzywny czterolatek spozyl ze smakiem.
  • I to aż dwukrotnie, jak widzę ;))
  • zrobiłam dziś na obiad i nie wiem kiedy znikły! fajny pomysł.
  • Jakoś tytuł zmalał... :-?
  • Wyciągam wątek - jakie warzywa pieczecie ? Polecicie cos? U nas w miarę smakował kalafior ( podzielony na różyczki ) z piekarnika
  • Dynię, pasternak, koper włoski, brukiew, cukinię, ziemniaki, cebulę, czosnek, marchew, buraki.
    Chyba łatwiej podać, jakich nie pieczemy ;)
  • edytowano styczeń 2018
    Ooo koper włoski? Marchew ? Nie wpadłam na to ...
    ja ten kalafior nie specjalnie przyprawiam - troszkę pieprzu 
    edit a brukselka nada sie ? 
    Edit robicie do tych warzyw jakis dip? Sos?
  • Piekłam ostatnio brukselkę z ziemniakami, skorpiona olejem slonecznikowym i posypane wszystko tymiankiem. Wyśmienita! W drugim naczyniu upiekła się ryba i obiad gotowy.
    Zawsze też piekę warzywa ze sztuką mięsa, choć wtedy najczęściej idą na sos
    Podziękowali 1monia3
  • Skprpiony jecie????  ;)
  • No jasne! Tylko ogonki odrywajo ;)
  • Może ja bym swoim smakoszom zapodała takiego skorpiona. 
  • E, ogonek najlepszy, najbardziej delikatny.
  • edytowano styczeń 2018
    Czytajcie uważnie,właśnie skorpiona nie jedzą (olewają go).
    Czarno na białym : "skorpiona olejem".
    ps.pewnie tylko dla aromatu go wrzucają.
    Podziękowali 1Ania D.
  • @agatak a jak długo je piekłaś takie wymieszane z ziemniakami ? Brzmi pysznie chętnie wypróbuje 
  • edytowano styczeń 2018
    Tak ziemniaki w dużą kostkę a brukselki na pół,  trzeba piec co najmniej 35 - 40 min, posolić wszystko najlepiej morską z młynka 

    Skorpiony piekę osobno jednak :wink: 
    Podziękowali 2kasha monia3
  • A robicie jakieś dipy?
  • czy piekłyście tak fasolkę szparagową?
  • Ja do pieczonych ziemniakow uwielbiam sos czosnkowy (majonez+jogurt lub smietana, zabek-dwa czosnku, ew granulowany, przyprawa typu warzywko i jakas suszona zielenina - my lubimy lubczyk i czosnek niedzwiedzi).
    A najlepsze pieczone ziemniaki to z dodatkiem jakiejs szynki /wedzonki i sera plesniowego.

    Z pieczonych warzyw to uwielbiam koper wloski z papryka - pokroic, pooliwic, posypac sola, lubczykiem, czosnkiem niedzwiedzim czy czym tam kto lubi + pod koniec zapiekania obowiazkowo cytryna. Mniam!


    Podziękowali 1Aneczka08
  • @Aniuszka koper czyli zieleninę ? napisz proszę jak długo pieczesz? I w jakiej temperaturze? Zaintrygowalas mnie tym przepisem :)
  • zakupilam buraki, jak je upic w plastrach? tak lopatologicznie , jak dlugo, w jakiej temperaturze?
  • @monia3, koper wloski czyli fenkul inaczej, takie bulwy biale, w kazdym wiekszym supermarkecie to teraz jest, na bazarkach tez bywa. Nie wiem, ile pieke, z 30min w 180st na pewno. Az straci na objetosci i sie lekko przyrumieni. A cytryna na koniec, bo inaczej twardawe moze wyjsc.
    Koper wloski ma specyficzny smak (herbatki laktacyjnej, bo jest mlekopędny), nie kazdy lubi, ja tez nie lubilam, poki w tej wersji z cytryną nie spróbowałam. 
    Podziękowali 2monia3 Aneczka08
  • Dziekuje :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.