Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy okresu noworodkowego i niemowlęcego

1462463465467468510

Komentarz

• edytowano luty 2018
    Nasza miała trądzik. Wyglądało strasznie, cala buzia chropowata. Były akurat upały więc bardzo zaognione. Przeszlo samo po miesiącu-dwóch. 
    @asia-ch mi to "zdiagnozowała" położna środowiskowa, może po nią zadzwonić? 

• Moja trzymiesięczna córka ma jedną źrenice większą (nie wiem czy miała wczesniej ale zobaczyłam to parę dni temu, wydaje mi się że nie) . Ma tez w tym oku ciemniejszą tęczówkę. I to oko jest nieco większe. Do tego ropieje juz od dwóch miesięcy. Nic na to robienie nie pomaga. I śpi z lekko otwartym tym właśnie okiem. Czy mam sie martwić.
  • @Katarzyna mogę Cię zawołać?
  • Bardzo pilnie bym się skonsultowała z okulistą i neurologiem. Serio!
  • Jedna z moich córek ma nierówne źrenice, jak miała około 6 lat się tak zrobiło. Zarówno pediatra, jak i okulista potwierdziły, ze to się zdarza nie aż tak rzadko, zwłaszcza u dzieci. Badania nic nie wykazały, dziś dziecko ma 10 lat i nadal ma nierówne, choć chyba mniej. Ważne zeby źrenice np. reagowały obydwie podobnie na światło.
    Z kolei najmłodsza ma jedno oko jakby większe (widać to zwłaszcza jak jest zmęczona), ale jest to efekt chyba jakiegoś małego porażenia nerwu podczas porodu (ma tez np. współruch - jak ssie pierś, to powieka jej się miarowo rusza). 
    Tak samo się zdarzają źrenice rożnych kolorów.
    Ale na Twoim miejscu @awia, posluchalabym Katarzyny (i pewnie zresztą tak zrobisz). Jednak jest to zbieg kilku -nazwijmy - nieprawidłowości i powinien to sprawdzić specjalista. 
  • @awia, czy Twoja córeczka miała robione USG przezciemiączkowe?
  • @Aga85 nie nie miała a czemu ? @Katarzyna czy to na tyle pilne że mam iść prywatnie? Bo kolejki do okulisty i neurologa to jakaś porażka .
  • @Katarzyna kto wpierw. Okulista i neurolog?
  • To jest bardzo pilne
    Pediatra i moim zdaniem skierowanie do szpitala na diagnistyke
    Okulista można prywatnie
    Nie domykane oczka nierówne źrenice... Kiedy pediatra widziala mała? 
    Podziękowali 1awia
  • @Agnicha W zeszły czwartek ale moja pediatra nie jest zbyt spostrzegawcza. Monomukleoze u syna ja zdiagnozowałam sama bo ona sie upierała że wszystko jest ok.
  • Ale mnie wystraszyłyście! Najchętniej od razu bym pobiegła do lekarza.
  • To idź do okulisty prywatnie jak to Cię niepokoi. Powinna to co ważne zobaczyć. Samo oko ale też i dno oka

Podziękowali 2awia Bea
  • Wracajac do kwestii kataru to ja unikam fridy (mam wrazenie, ze takie wyciaganie na sile tylko podraznia sluzowke), zamiast tego klade dziecko na boku i wciskam do gornej dziurki od nosa zawartosc ampulki 5ml soli. I potem drugi bok. Ampulke podgrzewam chwile w dloni. Glut pieknie wyplywa.
  • Wciskam szybkim mocnym ruchem
  • U nas na katar świetnie się sprawdza zyworodka. Kilka kropel soku do każdej dziurki. Delikwent pieknie 'wykichuje' wszelkie gluty.
    Podziękowali 2Bea Wanda
  • @awia kiedyś krótkie terminy okulisty na NFZ mieli w Centrum SW. Jerzego na Jasielskiej. I tam nie robili trudności z badaniem niemowlaka. Swego czasu był tam ostry dyżur okulistyczny dla dzieci, ale czy nadal jest, to nie wiem.
    Podziękowali 1awia
  • Asia, generalnie jak powiesz o co chodzi to bardzo szybko powinni Cie przyjac. Neurolog również. Zaczęłabym od okulisty.
    Podziękowali 1awia
  • Czy powinnam się wybrać na ostry dyżur?
  • A czy dziecko wygląda na potrzebujące natychmiastowej pomocy medycznej? Jeśli tak, to się wybrać. Jeśli poza nieprawidłowościami w obrębie oka, wszystko wygląda ok, to wystarczy pilna konsultacja okulistyczna, moim zdaniem.
    Podziękowali 2awia tymka
  • @Wanda ledwo przeżyłam takie płukanie nosa ostatnio gdy na miesięcznym maleństwie pokazywała mi to moja pediatra. Nogi zrobiły mi się miękkie. 
    Coś miał przytkany nos i  chciała pokazać mi świetna metodę... wpuściła mu do dziurki pod ciśnieniem całą ampułkę a on zamilkł. Nie mógł oddychać, zaczął robić sie mocno czerwony- ja podniosłam głos ze on nie oddycha a ona mnie niby uspokajała ze wszystko ok- wzięła go na ręce i trochę pochyliła a on dalej nic i bordowy. Nie zapomnę mojego przerażenia. Jak złapał oddech to odpowiedziałam tylko żeby nie liczyła ze zrobię to w domu  :o
  • Nie miałam czasu odpisać bo szykujemy chrzciny na jutro.
    Byłam u lekarza. Zdiagnozowano łojotokowe zapalenie skóry. Wczoraj przeszło już na brzuszek. Dostała maść przeciwgrzybiczą, przeciwbakteryjną i na najgorsze zmiany Hydrokortyzon.
    Podziękowali 3mamlu Agnicha September
  • Annabe - a ja to od lat z powodzeniem stosuje!
  • Nie ukrywam ze wierze ze to dobra metoda ale jakbym widziała to nie tak makabrycznie to pewnie zaczęłabym stosować a tak pozostanę przy katarku  ;)
  • Też lubię katarek. Ale nie nadużywam.
  • A ja zaś sobie chwale wode w sprayu psikam odciagam katarkiem i znowu psikam.
  • Yucami powiedział(a):
    jak leżałam z małą na pulmonologii katarek bardzo polecali , natomiast zdecydowanie odradzali wszelkie wody morskie w sprayu do nosa
    dlaczego? Myślałam, że można to stosować bez ograniczeń 
  • Te spraye wg mnie trochę podrażniają. Katarku tez nie nadużywam ale jest nieoceniony przy gęstych glutach spływających po gardle  :)
  • U nas katarek odpada - Młodszy robi taki strajk i histerię jeszcze 20 minut po akcji, że wszystko co odciągnę naprodukuje z nawiązką. 

Używamy wody morskiej ( tu znów laryngolog super poleca ;) ) - jak nie spray, to są takie w atomizerze - one nie mają takiego ciśnienia. 
    Albo ostatnio woli fizjologicznej lub IZONASIN SEPTO> 
  • A my używamy katarki pod odkurzacz u Ulki (i innych maluchów) przy gęstym zielonym katarze. Wodnisty sybko uczą się wydmuchiwać. Ulka skończyła 17 miesięcy a od dobrych dwóch już potrafi smarkać. Inne podobnie sxybko się uczą. 
    I równie szybko uczą się, że odciaganie tego gluta gęstego przynosi ulgę.
    Podziękowali 1September
  • Potrzebuje rady- moj roczniak, z racji pewnie niejedzenia- czekamy na badanie w CZD i gastrologa kolejną wizytę - ma niedokrwistosc. Wyszła mu w grudniu na badaniu. Gastro na 1 wizycie widziała ale się nie przejęła, kazała dawać „jakiś” preparat- ja sama wcześniej zaczęłam mu dawać actiferol. 

Co nie daje mi spokoju- to ze skore wokół oczu ma prawie ze niebieską, od jakiegoś czasu. 
    Ale są dni ze rzuca się to bardziej a są ze mniej. 

Przeczytalam niedawno ze kiepska saturacja może być wynikiem niedokrwistości. 
    Czy przesadzam ze mi to nie daje spokoju czy powinnam pójść do przychodni i powiedzieć o obawach pediatrze? 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.