Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dom - jak to zrobić?

179111213

Komentarz

  • @asiao cos przeoczyłam.
    0rzeprowadzacie sie???
    Gdzie???

    SUUUUUPER!
  • Asiao chyba kupila mieszkanie które będzie wynajmować
  • Kupiliśmy większe mieszkanie dla siebie.Obecne chcemy oddać na wynajem 
  • @asiao ;

    Gratulacje:)
    Podziękowali 2aga---p asiao
  • Gratuluję, a my się nad nowym domem zastanawiamy. Jest już wybrany, ale trzeba kupić, a potem nasz sprzedać i strach jest, co będzie jak nikt nie kupi...
  • @Zuzapola wszystko to kwestia ceny ;) 
    Podziękowali 2Zuzapola Agax4
  • znalazłam coś takiego
    http://www.sendom.pl/
    zna ktoś?
  • Pierwszy dom kosztował mnie 110tys bez działki.
    Ale zbudowałem skromne 80m2, a nie 150.
  • @Bea, my korzystaliśmy ze Sweet Home 3D, ale nie mam porównania i się nie znam, na moje oczekiwania było ok.
  • My zaczęliśmy od działki, nawet ogrodziliśmy żeby korzystać. Potem oszczędzalismy na stan surowy. Sama budowa zajęłam nam 14 miesięcy.
  • Czy za 200 tyś(działka już jest) można wybudować normalny dom i go wyposażyć? Serio pytam bo kasy więcej nie będzie a mam jeszcze do wyboru przybudówkę do rodziców. I się biję myślami.
  • Oczywiście. Zależy jednak od wielkości, standardu, własnego wkładu, czasu poświęconego na szukanie wykonawców dobrych, a nie bardzo drogich i technologii.
    Podziękowali 3Kobieta Karolinka Agmar
  • edytowano luty 2018
    @Kobieta, a co za różnica jeśli przybudówkę i tak trzeba wybudować? Dlaczego miałaby wyjść taniej skoro działkę już macie? Dom też można większy można mniejszy, więc jeśli wymagania nie jakieś wielkie to ma szansę wystarczyć. I wyposażyć w standardzie "minimum" a potem przy ewentualnym dopływie środków doposażać. Przy kosztorysach trzeba się jednak nastawić, że faktycznie koszta najczęściej wychodzą min 30-50% wyższe. Bo co rusz się okazuje, że na czym jak na czym, ale na tym oszczędzać nie należy... ;)
  • edytowano luty 2018
    @Bambidu ;

    część przybudówki już jest zrobiona( nie zrealizowany do końca projekt taty)więc to byłaby kwestia pociągnięcia murów do góry ( zresztą poszerzenia jej opcji nie ma bo sąsiaduje bezpośrednio z roboczą przybudówką sąsiada).... z niej miałabym na moim poziomie domu dwa dodatkowe pokoje, rodzice na swoim jeden na całej długości domu. plus remont mojej części i zaprojektowanie części dla rodziny- z tego co liczyłam kwota znacznie mniejsza niż budowa domu i cała reszta. Znajomi się budowali ostatnio to wyliczyli prawie 500 tyś. zł i szału nie ma.
  • No jeśli porównujemy @Kobieta dobudowanie dwu pokoi nad przybudówką rodziców (dobrze zrozumiałam?) z budową domu to zapewne 2 pokoje wyjdą taniej. Proporcjonalnie jednak może być drożej, bo budowa na piętrze czyli zbrojenie i wylewanie stropu + zadaszenie to akurat chyba droższa część niż parter, choć i fundamenty swoje kosztują. Ale pieniądze na własny niezależny dom pójdą się bujać. Czy warto zależy od układów rodzinnych, lokalizacji jednej i drugiej, sąsiedztwa i wielu innych czynników które tylko Wy jesteście w stanie ocenić.
  • @Kobieta buduj się!!!
    dach dwuspadowy
    metraż nieduży, jak działka spora to parterówka
    brak balkonów
    piwnica to praktycznie koszt dachu, wiec albo albo
    brak schodów, koszt wykończenia jest spory

    jak nie macie wygórowanych wymagań co do firm to ruszałabym
  • edytowano luty 2018
    ta przybudówka to w chwili obecnej dodatkowy garaż plus nad garażem pomieszczenie na różne klamoty. nie ma możliwości jej poszerzenia ...tylko kwestia pociągnięcia do góry.

    czemu myślę o budowie nowego? bo to nowy dom a nie stary rodziców.. po kwestii przybudówki, pociągnięcia ogrzewania i podzieleniu domu na dwa poziomy tj. rodziców i mój, muszę istniejące pokoje zaadaptować na samodzielne mieszkanie czyli kuchnia, łazienka itp. domu nie rozciągnę ani ścian/pokoi też nie jestem w stanie zbytnio zmienić dla rodziny 5 osobowej.
    Jako, że fundusze ograniczone to biję się z myślami.
  • te 200 tys to ma byc na sama budowe czy tez na plany instalacje wodno kanaliyacyjna, elektryke,plany,pozwolenia itp ma wystarczyc 
  • Na wszystko.
  • My mielibyśmy 300 tyś i nie wierzę że by wystarczyło, no chyba że się samemu dużo umie i dużo zrobi, do tego wujki i rodzina do pomocy to wtedy tak.... ale u nas nie ma szans 
    Podziękowali 1asiao
  • To ciężko bo u nas podłączenie do wodociągu koszt ok 3 tys bez instalacji w domu i bez odpływu na ścieki ,tak samo podłączenie prądu też kilka tysięcy, a ogrzewanie też parę tysięcy ,
  • Trzeba by było dowiedzieć się w starostwie ile plany kosztują tak samo w wodno-błotnych kanalizacji ile ich to kosztuje w elektrowni też , jeśli ogrzewanie gazowe to w gazowni 
  • Jakiś architekt projekt też przecież zrobić musi i za to trzeba zapłacić , podliczyć koszt materiału szacunkowy
  • My wybudowaliśmy się w tej kwocie .Dom 10x14 parterowy ale możemy zaadoptować poddasze. Dach dwuspadowy .ALE tylko firmę bralismy do wylewek i dachu.Nie mieliśmy wujków do pomocy ale znajomego który pomagał mężowi w grubszych pracach.Bardzo dużo własnej pracy
  • A i przy murach też mieliśmy ludzi ale nie firma i płaciliśmy na godziny.Tylko mój mąż jest budowlańcem i prawie wszystko robił sam.A i mieliśmy się zmieścić wg obliczeń mojego w 150 tyś a dobiło do 200 tyś 





  • Ja budowałem z klocków styropianowych. Od razu jest ocieplenie. Bajecznie się robi instalacje, od środka tylko suchy tynk. Dom był bardzo ciepły, dobrze go wspominam. Parter postawiliśmy z płytą w trzech w dwa tygodnie. Wcześniej wylałem z kolegami fundament 7*9, bez piwnic więc grosze. Góra to ściany kolanowe plus prosty nieduży dach dwuspadowy z braasem i było poddasze. U góry trzy pokoje i łazienka, na dole salon kuchnia i łazienka. 
    Tak jak pisałem ok. 80m2.
  • Piwnica to koszty ale przydatna jeśli jest odpowiedni grunt czyli nie zamaka , można mieć w piwnicy kotłownia czy skład opału, plus miejsce na np zapasy warzyw , piwnica nie musi być pod całym domem , ja mam pod sienią i łazienką, 
  • Nawet jakby nie było gazu, wolałbym kominek niż inwestycję w piwnice, kotłownie etc.
  • A nie taniej polozyc tak elektryke zeby i ogrzewanie bylo na prad? 
  • Tylko ile wtedy wyniosą rachunki za prąd?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.