Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy okresu noworodkowego i niemowlęcego

1399400402404405454

Komentarz

  • @awia znam problem zaklejonego oczka z autopsji (vide pierwszy wpis w tym wątku).
    Dziecko z czasem wyrasta.

    A co pediatra na te źrenice powiedziała?
  • Ale ja się od niej nie spodziewałam że coś powie :)
  • Dobrze, ze dala skierowanie do okulisty.
    Mialam taka pediatre, ktora nic nie mowila i skierowan tez nie dawala, bo "nie ma potrzeby".
    Podziękowali 1awia
  • edytowano luty 2018
    @awia - nie doradzę. Są dwie szkoły. Nie wiem, która Cię bardziej przekonuje.
    Podziękowali 1awia
  • A czy takie przekłuwanie jest bolesne?
  • Help! 

    Syn (7) lat w pt mial robione badanie i zakładany cewnik. 
    Od soboty wysoka gorączka pow 38. Dziś już trzeci dzień. Najpierw przestraszyłam się ze to powikłanie po badaniu ale skarżył się na ból gardła wiec uznałam ze to zbieżność z tym badaniem. Ale dziś bardzo skarży się na ból brzucha. Bardzo słaby. Gorączka urosła. 

    Jak to jest ZUM to co ja mam zrobić? Jutro zaniosę mocz na badanie to wynik będzie dopiero wieczorem. Umówić lekarza do domu chociaż nie będę miała wyniku? Po badaniu ma furagine brać przez 6 dni wiec to bierze ale ten brzuch strasznie boli.
  • @annabe rozumiem,ze cewnikowanie było w osłonie antybiotykowej? Tzn cos poza furagine? 
    Ona działa głownie na E.coli,a prezenty mogą byc rożne przy okazji cewnikowania. 
  • A ile on ma lat? 
    Moim zdaniem moze wymagać szybkiego podania innego antybiotyku,jesli słabnie i ma wysoka gorączkę. 
    Mną pewno duzo ciepłego picia i żurawina. I te jakies tabletki/preparat -zurawit itp. 
    Podziękowali 1MAFJa
  • @annabe ja bym wysłała meza do aptek -niech szuka testów paskowych analizy moczu. Jesli wyjdzie zapalenie to po lekarza a jutro oddasz od razu na posiew z antybiogramem. 
    Podziękowali 1MAFJa
  • 7lat. Jaka osłona antybiotykowa..??? On nic nie dostał przed tym cewnikowaniem. Nic. 
    Siny pod oczami jest. Teraz do lekarza? To tylko szpital zostaje..
  • Pasków nigdzie nie ma. Obdzwoniłam 10 aptek.
  • @annabe u nas na urologii -jesli dziecko MUSI byc cewnikowane to dostaje osłonę antybola na 24h np zinnat chyba,czy cis innego o szerszym spektrum. A potem na tydzień furagine lub bactrim -czasami cos mocniejszego -zalezy od indywidualnego wywiadu. 

    Nie wiem,co bym zrobiła w przypadku zdrowego 7latka. 
    U mojego z wada ukl moczowego bym jechała na dziecięca urologię (pediatrycznym oddziałom średnio ufam w tej kwestii).
    Zaufaj intuicji -jesli mały wyglada kiepsko i mu sie pogarsza,to możecie gdzieś jechać.
    Jesli nie jest złe,to moze z rana od razu zrobic badanie ogólne moczu i z tej samej porannej próbki złapać w drugi pojemnik na Posiew z antybiogramem (to wazne! Jesli dostaliście cos przy cewnikowaniu trzeba wiedziec haki to szczep i na co zareaguje,a nie leczyć na ślepo). 
  • @annabe   @Agnieszka82 ma daleko to od Was? 
  • To z rana polecę. Gorączka spadła po nurofenie. Śpi jak zabity od 18.
  • @annabe a może moglibyście podjechać gdzieś do labu szpitalnego całodobowego? Ja nie raz biegłam do bielańskiego żeby zrobić bo moczu, czasem w nocy. Wynik był na cito.
  • Ale w diagnostyce jak sie przed 8 zawiezie i na cito wezmie, to kolo 14 jest wynik, a czasem wczesniej. A jak spi, to moze lepiej nie budzic.
  • Z takim ostrym brzuchem u nas bym poszła na SOR. Na poczekaniu powinni zrobić badania,bad.moczu,usg.
    Mozna też do najbliższego laboratorium szpitalnego na własną rękę zawieź mocz na cito i ublagać żeby na poczekaniu zrobili odpłatnie (u nas akurat tak się da).
    Podziękowali 1chabrowa
  • U nas w szpitalu tez sie da uprosić-szczegolnie ze dla dziecka. 
  • @annabe ja mam paski do badania moczu w domu. Jakby co to podjeżdżaj do mnie.
  • U nas w Synevo tez można na cito zrobić badanie moczu nawet jak zamknięte. Tylko trzeba się osobiście pofatygować z gotową probka moczu bo jak zamknięte to się tam nie można dodzwonić.
  • Najlepiej,jakby ania podjechała do Ciebie z próbka moczu - bo skala do pasków jest potrzebna. 
    No i doświadczenie juz masz @Agnieszka82 ;)
    Podziękowali 2Agnieszka82 Małgorzata32
  • A no tak, prawda, lepiej z sikami :) @annabe jakby co to jestem w chałupie, jak zlapiesz siki młodemu to przyjeżdżaj zbadać:)
  • @Agnieszka82 dziękuje! <3 Niemały kawałek jednak do Ciebie mam..ze 45min w jedną stronę. Roczniaka nie mogę zostawić bo się non stop budzi. A na F.zadzialal narazie ten nurofen tez p/bólowo na brzuch, chłodniejszy już był jak go kładłam. Brzuch raczej miękki. Z rana lecę do labu w CZD Alab i ok12 powinnam mieć wyniki. Dziewczyny bardzo dziękuje za odpowiedzi!
    Podziękowali 1Agnieszka82
  • Kurcze u nas ucm czy jak to badanie się zwie też w osłonie było. 
  • @annabe jak po nocy? 
  • Dalej gorączka i ból brzucha. Czekam na wyniki moczu..
  • edytowano luty 2018
    Mocz ogólny wyszedł dobry! Ale się cieszę. Nieszczęsny zbieg okoliczności  :/ 
    jakies azotyny i nieliczne bakterie tym chyba przejmować się nie trzeba? 
    Leukocytow nie ma ale chyba te azotyny jednak na coś wskazują..?
  • @annabe  hmmm. A ile tych azotynów? 
    Mnie uczyli,ze one przy infekcji występują... 
    @olgal doradzisz?? 

    Nieliczne bakterie mogą byc od zanieczyszczenia próbki... bez leukocytow teoretycznie nie powinno sie mowić o ZUM. Ale te azotyny... 



    a  na posiew tez dałaś,tak? 

    Nie myslalas zeby go ktos obejrzał? Ból brzucha i temp-nasz pediatra mowi,ze warto wykluczyć tez wyrostek..
  • No chyba zamówię jednak lekarza do domu. Myslalam ze przy ZUM te bakterie wyjdą co najmniej liczne dlatego sądziłam ze wszystko ok. Posiew dałam ale to kilka dni. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.