Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

o Afryce dla dzieci

Poszukuję pomysłów na książki, filmy itd. o Afryce, które mogą zainteresować 7latka. Może uda się stworzyć tutaj taką "bazę" - temat jest atrakcyjny chyba dla szerszego grona dzieci.
Czytaliśmy "Życie i przygody małpki" Ossendowskiego.
Mamy w najbliższych planach czytelniczych "Afrykę Kazika". 
Ze swojego dzieciństwa przypominam sobie też, choć słabo, książkę "W niewoli Matabelów" (właściwie to nawet z dzieciństwa mojego taty).
Na "W pustyni i w puszczy" na razie chyba trochę za wcześnie, chociaż kto wie.

Z filmów oglądaliśmy takie reportaże z misji "Czad - Serce Afryki" i "Czad - pustynia Boga". Niby nie dla dzieci, a jednak syn oglądał z zainteresowaniem.



Z Internetu sciągneliśmy też i wydrukowaliśmy taką grę:

http://miedzykulturowa.org.pl/dladzieci/wedrowka-po-afryce/



Komentarz

  • Tomek! Na czarnym lądzie. To drugi tom.
     Nasza 6,5latka zachwycona.
    Nela Reoorterka też na pewno coś w temacie miała. Ale dokładnie nie pamiętam teraz.


    Nasza 6,5latka ogólnie zachwycona światem, geografia, podróżami. Chłonie wszytko. Teraz czyta z Tatą czwarty tom Tomka. Zapamiętuje takie szczegóły, że mi kopara opada...
  • Dzięki! Myślałam, że "Tomek" jest dla nieco starszych dzieci. Pamiętam, jak czytałam sama, a skoro sama, to te parę lat później na pewno.
  • Nela reporterka była np.w Etiopii.
  •  Też mi się wydaje ,że Tomek jest dla odrobinę starszych dzieci.Myślę ,że Zosia Dorotak nie jest reprezentatywna w tym względzie ;)
    Podziękowali 1Dorotak
  • W sumie, P.omawia któraś część w 4 klasie. No może macie rację... Nasza Z.zachwycona w każdym razie. Ale ona miała niecałe 4 lata jak cała Narnię z Tatą przeczytała, to może rzeczywiście nie być reprezentatywna dla tej grupy wiekowej :D 
  • Ja czytałam na razie tylko przygody Szymona na Borneo i to jest świetna książka ! Właśnie zamierzam kupić tę książkę o Etiopii.
  • A Afryka Kazika to absolutny hit ! Moje dzieci uwielbiały.
    Podziękowali 1Felicyta
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.