Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Samochody rodzinne 6-9 osobowe

13468912

Komentarz

  • Najmłodsi mają prawie 140 cm wzrostu i pewnie kwestia max roku kiedy te foteliki i tak będą małe. Teraz jeżdżą w graco junior i już nie da się ich wydłużyć, więc jazda też nie byłaby zbyt bezpieczna... poddupniki są tylko formą regulacji miejsca pasa - dzięki nim pas idzie przez ramię a nie na szyi...
    A w tych zintegrowanych jest ogranicznik głowy i siedzisko z boku podnoszone do kubełka.. wygląda bezpieczniej niż zwykły poddupnik... 
  • A my mamy bez ogranicznika głowy.. Te z ogranicznikiem to jeszcze
  • edytowano luty 2018
    Będziemy mieć niedługo 7-8 osobową (jest kanapa na tył, mogę tez być "zwyczajnie"
    dwa fotele) srebrną Lancię Phedrę. Automat, diesel, niedrogo. 
    Ew. będzie na sprzedaż kanapa "solo" (do fiata/ citroena/peugeota - bo to te same modele)

    Tylko ona jest do "zrobienia" - niedługo będzie w ostatecznym przeglądzie (tzn. "przedsprzedażowym") i już będzie wiadomo, co jest do naprawy - jak ktoś ma niedrogiego mechanika, albo sam się tak potrafi "bawić", to polecam.
    Tzn. auto jeździ, wygląda fajnie i bardzo nam dobrze służyło. Wykryto dwie rzeczy do zrobienia, ale jeszcze nie potwierdzone czy to-to. 
    My użytkujemy na codzień, ale, że dzieci rosną (a auto nie rośnie, bagażnik też nie) to jest nam już ciasno. 
    Zdjęcia z neta, ale taka, jak nasza.
    Przesuwane drzwi z obydwu stron, bardzo wygodne auto.

     

  • Malgorzata powiedział(a):
    @Taw nie otwiera się link T5 ( korzystam z telefonu ) 
    Z pozostałych dwóch Traffic,  ładniejszy  ;) ;) 
    Zakonczylo sie na t5 z 2010 z 42tys przebiegiem, krotki. Zdal test po miescie i w lidlu. Zwykly kombi, gumowa podloga i ceratowe siedzenia. Jedyne co ma to szyby prady, jakas klima i dogrzewanie na tyl.
  • My galaxa, ale do dopieszczenia
  • tymka powiedział(a):
    my sprzedajemy naszego starego fordziaka:
    https://www.otomoto.pl/oferta/ford-galaxy-1-9-tdi-115-km-automatyczna-klimatyzacja-7-foteli-ID6zBX2m.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

    Jakby ktoś był zainteresowany, dla wielo spory rabat ;) ogólnie cena negocjowalna poza wielo też, gdyby ktoś puszczał dalej

  • edytowano marzec 2018
    Emis...obydwa to diesle... :/ Dobra rada: nie pakuj sie w to. Galaxy ma inny rozstaw osi niz Zafira, jest i szerszy i dluzszy a wiec jest wygodniejszy. Moj maz by Galaxa wybral, bez cienia watpliwosci ale nie z silnikiem diesla.
    Podziękowali 2Emisvanrohelec madzikg
  • Tylko nie diesel powiadasz @Rejczel ;
    A pod gaz który silnik?
  • a czemu nie diesel?
    Podziękowali 1Emisvanrohelec
  • Emisvanrohelec powiedział(a):
    Tylko nie diesel powiadasz @Rejczel ;

    Szukając w tych rocznikach to diesel odpada. Szukając samochodów w Polsce po rodzinach - pomnóż liczbę lat razy 15 000 km.
    Przy zagranicznych mnóż na co najmniej 25 000 km. A w ogłoszeniach 10 letnie diesle mają 150-180 tys.
    Auta wyeksploatowane to koszty. Mam Scenica 250 tys. z problemowym braniem oleju. Może to turbina? A może coś więcej? Nie opłaca się tego naprawiać, bo auto warte 7 tys.
    Podziękowali 1Emisvanrohelec
  • Niewyeksploatowanych aut w tej cenie raczej nie znajdę @feodor .
    Więc wydaje mi się że po prostu trzeba szukać zadbanego egzemplarza i liczyć że będziemy mieć szczęście -poprawcie mnie jeśli się mylę.
    A diesel @Taw to problemy sporadyczne ale kosztowne (dwu masy, dpf itp).
    Boję się właśnie, że będę miał to wątpliwe szczęście trafić akurat na sztukę z problemami. Z dieslami dobrze jest jak jest dobrze :)
    Wiadomo że benzyna + gaz to również wydatki ale może chociaż w kosztach podróży się zwróci...
  • My poluje my na zafira z zamysłem włożeniu gazu u autobus t4 lub vivaro.. To drugie chcielibyśmy szybko juz
    Podziękowali 1Emisvanrohelec
  • @MAFJa Zafira jest 7 osobowa, wkrotce moze byc za mala dla Was :)
    Podziękowali 1Emisvanrohelec
  • @Emisvanrohelec benzynowe auto z 2010 kosztowaloby jakies 33-35 tys. Problem w tym, ze ciezko trafic Galaxy w benzynie w takim roczniku. Sa olbrzymy z 3,5 l silnikami ale one sa drogie. Powyzej 2 tys pojemnosci silnika jest wysoka akcyza na auta sprowadzane.
    Przemysl jeszcze z tym dieslem. Pojezdzisz nim spokojnie jakies 5-6 lat i zechcesz sprzedac a z tym moze byc ciezko. Caly Zachod odchodzi juz od tej technologii.

    Podziękowali 1Emisvanrohelec
  • Emisvanrohelec powiedział(a):
    Niewyeksploatowanych aut w tej cenie raczej nie znajdę @feodor .
    Więc wydaje mi się że po prostu trzeba szukać zadbanego egzemplarza i liczyć że będziemy mieć szczęście -poprawcie mnie jeśli się mylę.
    A diesel @Taw to problemy sporadyczne ale kosztowne (dwu masy, dpf itp).
    Boję się właśnie, że będę miał to wątpliwe szczęście trafić akurat na sztukę z problemami. Z dieslami dobrze jest jak jest dobrze :)
    Wiadomo że benzyna + gaz to również wydatki ale może chociaż w kosztach podróży się zwróci...
    w fiaciorze scudo 2008 nowym dwumase robilem co 80tys a "koncowki" co 30tys hehe a matiza "mam" na gazie z przebiegiem ponad 300tys cos jest na rzeczy :)

    myslalem ze idziesz w kierunku zakazow itp itd .... jest to jakis argument
    Podziękowali 1Emisvanrohelec
  • Podobają mi się vivaro @mafja ; :) 
    a widzieliście nowe citroeny jumpy combi?
    Podziękowali 1Emisvanrohelec
  • Nie patrzymy na nowe..:-) . Zafira chcemy jako to małe... A jednak wydaje mi się że 7foteli może się przydać.. Bo wcześniej M myślało czymś mniejszym... Ew. Można Sharan zostawić ale to krowa jednak potężna i droższa w utrzymaniu
    Podziękowali 1Emisvanrohelec
  • Chodzi mi o wersje nową :)
    Podziękowali 2MAFJa Emisvanrohelec
  • edytowano marzec 2018
    Czyli w tych pieniądzach auta w benzynie nie znajdziemy, a diesel... na dwoje babka wróżyła.
    Eh...
  • Emisvanrohelec powiedział(a):
    Czyli w tych pieniądzach auta w benzynie nie znajdziemy, a diesel... na dwoje babka wróżyła.
    Eh...
    Nie trać nadziei ;-)
    Podziękowali 1Emisvanrohelec
  • MAFJa powiedział(a):
    Nie patrzymy na nowe..:-) . Zafira chcemy jako to małe... A jednak wydaje mi się że 7foteli może się przydać.. Bo wcześniej M myślało czymś mniejszym... Ew. Można Sharan zostawić ale to krowa jednak potężna i droższa w utrzymaniu
    U nas sie sprawdza wariant: 1 mini van i 1 compakt 5 osobowy. Na codzienne podjezdki z dziecmi dobre jest auto miejskie, ktorym zaparkujesz w kazdej dziurze, ktore po miescie nie pali jak smok. I tak najczesciej podwoze jedno, dwoje, z calym kompletem nie zdarza mi sie tak czesto na codzien gdzies jezdzic. Do wspolnych wypraw jest Zafira. 
    Podziękowali 1Emisvanrohelec
  • Tak ale liczebnie jesteście inni.  Ja jak coś mogę zostać z zafira na podjazd do lekarza z 4ka zlobkowych. I po drodze odebrać fa że szkoły jeszcze. Ana cała rodzinę potrzebujemy już zaraz 8+
    Podziękowali 1Emisvanrohelec
  • Zrobisz jak uwazasz, jednak dwa duze auta sa drozsze w utrzymaniu a jak bedzie trzeba jechac z dziecmi malymi do lekarza to sie z mezem zamienicie w ten dzien- on Ci da "ósemkę" a Ty mu to mniejsze i sobie pojedzie do roboty raz tym malym :)
    Podziękowali 2Emisvanrohelec Gosia5
  • @AB budżet to jakieś 20-25 tys. chyba że trafi się okazja nie z tej ziemi, ale chciało by się jak najtaniej. Przy naszej 6 osobowej gromadce auto 7os. wydaj mi się być wystarczające.
    Co do dwóch aut, to jednak koszty, w dodatku mieszkając w bloku a nie w domu jednorodzinnym to dwa auta pod gołym niebem...
    Chociaż i tak zastanawiam się czy nie zostawić sobie naszego obecnego autka (golf 4) na krótkie wypady w miasto gdy nie jedziemy pełnym składem.
  • Ja myślałam o sharanie jako tym mniejszym, miejskim... bo na wyjazdy wyjeżdżamy trafikiem... sharan jako krowa to nie brzmi dobrze... ale scenic już za mały... jak żyć? ;)
    Podziękowali 3MAFJa Emisvanrohelec jan_u
  • Sharan to przecież miejskie auto  :)

    @Rejczel nie bardzo widzę sens w posiadaniu 5os samochodu w przypadku 6 wkrótce dzieci... 
    Podziękowali 1Emisvanrohelec
  • A ja widze: male auto do tluczenia po miescie i duze - rodzinne. Jeszcze jak Mafja ma pomoc, ma z kim zostawic czesc dzieci to nie musi ciagnac wszystkich wszedzie ze soba. 
    Podziękowali 1Gosia5
  • @Rejczel, ale przy sześciorgu małych pięć miejsc to naprawdę mało... :wink: 
  • Ale zrozumcie co chce powiedziec! Jezdzicie za wszystkim ze wszystkimi dziecmi? Po przyslowiowe bulki, na poczte... Mowie o drugim aucie - takim na podjazdki, na zakupy, podrzucenie kogos gdzies. Jak dla mnie to sobie nawet po dwa autobusy pokupcie, bo czemu nie.
    Podziękowali 2Gosia5 Monira
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.