Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy okresu noworodkowego i niemowlęcego

1403404406408409454

Komentarz

  • Smoczek zabiorę, palca nie odetne. J.przekonal się do smoczka ostatecznie i plus jest taki że w ciągu dwóch dni go od niego w odpowiednim momencie odstawiłam. Po prostu wyrzuciłam smoczek, żeby nikogo nie kusiło do niego wracać ;) a co do kciuka mam duże wątpliwości... Będę wyciągać, może się uda...
  • Z moich obserwacji wynika, że te cztery miesiące to taki etap, gdy pojawia się chwilowe ssanie kciuka/palców. Wyciąganie/podmienianie na smoczek na razie w 2/3 przypadków dało radę (przypadek trzeci jakoś mało ssący jest i dobrze, bo przy jego gotyckim podniebieniu każde ssanie i smoczka i kciuka niedobre :/)
    Podziękowali 1gabriela
  • Czym się różni trądzik niemowlęcy od uczulenia i czy występuje on na całym ciele i kiedy zanika. Mała (6 tyg.) od urodzenia miała skórę lekko krostkowatą. Potem nałożyła się na to wysypka po 3dniówce. Około 4 tygodnia dziecko zaczęło chlustać mlekiem więc kolejne alergiczne się trafiło tylko niezbyt jeszcze rozpoznałam na co. Po tygodniu na diecie bezmlecznej i bezjajecznej wysypka nie znikła i chlustanie tez. Zrobiłam jeden dzień tylko o chlebie i wodzie i dziecko po nim nie chlustało ale i tak strasznie ulewało. Kupy od początku takie pod ciśnieniem. Podałam enzym parę razy i bez zmian. Poza tym jakiś brzuszkowych problemów nie ma. Spi dużo i ma tryb jedzenia taki , że je je potem odbijam ją za chwile chlustanie lub zwrot serkiem potem znowu je i tak w kółko aż się umęczy i idzie spać. W nocy mniej zwraca mimo ze nie odbijam jej a w dzień więcej. Poza tym ładnie przybiera (1,2 kg w miesiąc). Nie wiem czy jeszcze coś wykluczyć czy uznać że taka uroda dziecka. Jak szybko po wykluczeniu alergenu powinna przyjść poprawa?Jakoś pozapominałam co i jak i mętlik w głowie mam.
  • A jak kwestia napięcia mięśni brzuszka? Jak leży na wznsk, to jej się brzuch rozlewa na boki (taka żaba), czy wystaje do góry?
  • Brzuszek rozlany. I jakoś nie płacze zbytnio. Starsze trochę bardziej pokazywały że coś nie tak. I okresowo byłam z nimi na diecie 3xbez. Potem wprowadzałam gluten do swojej diety. Za jakiś czas jajka i na końcu nabiał. Choć u mnie nabiał to głównie masło i od święta jakiś ser czy smietana.
  • A teraz jadłam wszystko bo przez pierwsze tyg. nie ulewala. No i szkoda mi też bo święta i chrzciny będa z jednej strony a  z drugiej strasznie szkoda mi malutkiej jak tak chlusnie że ciężko oddech jej złapać.
  • Jak brzuszek rozlany, to może warto się skonsultować z rehabilitantem od metody Vojty? @uJa może coś podpowie?
    Podziękowali 1Hanq
  • Czyli to zle? Jakieś obniżone napięcie mięśniowe? Tutaj ciężko o specjalistę w tym zakresie. Można jakoś samemu się dokształcić ?
  • @uJa może coś podpowie. Ona ma doświadczenie.
  • A @Katarzyna odnośnie przechodzenia alergenu do mleka to jak szybko po spożyciu dostaje się on do mleka i jak szybko po odstawieniu powinna być poprawa? Bo może za krótko czekałam.
  • Mi się wydawało że serek to normalne że dziecko nim ulewa. W sumie od urodzenia to pod gardło jej podchodził pokarm na leżąco. Ale kazde moje dziecko tak miało. Chlustanie doszło tak po 3 tyg. I tak na zmianę. Zaraz po jedzeniu chlusnie świeżym mlekiem a za jakąś chwilę serkiem. 
  • Tylko to chlustanie pod cisnieniem czasami. I to taka fontanna idzie.
  • U nas mała miała wysypkę na głowie, buźce bardzo mocną, potem na brzuszku. Poszłam do lekarza,bo wyglądała strasznie. Dostała maści i po kilku dniach jej przeszło, do tej pory ma 2 miesiące nie wróciło. Tez zwraca pokarm, czasem chlusta nawet na  żólto. Kupki czasem też strzelające. Malutka bardz spokojna, ładnie przybiera. Ostatnio ważyła ponad 5kg. Nic nie ograniczam w swojej diecie i małej nic też nie podaję.
    Podziękowali 1Hanq
  • Rozlany brzuszek to rozstep mięśni brzucha albo obnizone napiecie, jesli dojdzie do tego podwyzszone na plecach to jest jakby wyciskanie mleka.i ulewanie i zgaga i niespokojnosc. Nam pomogla metoda vojty ale nie ma szans doradzic ćwiczeń online:/ my mielismy takie zupelnie smieszne dla laila uciskanie punktu miedzy zebrami.  
    Duża wiedze i doswiadczenie ma pani ktora prowadzi bloga prostujemydzieciaki mozesz do niej napisać (moją N. Zdiagnozowala bezbłędnie a to kolezanka kolezanki i ja mojej znajomej zalilam sie ze placze ze ulewa i glowe odgina itd i ona jej to powtórzyła, a pani fizjo wymyslila diagnoze identyczną jak pan do którego chodzilismy na rehabilitacje)

    Podziękowali 1Hanq
  • A ale do tej pory mala ma dni ze ulewa tak ze przebieran ja pare razy dziennie, a ma takie ze 2 dni w jednym pajacuku chodzi, przez pół roku nie wykrylam w czym rzecz.
    Podziękowali 1Hanq
  • Dziękuje za rady. Postaram się coś zrobić z tym bo naprawdę żal patrzeć jak się dziecko męczy. W nocy spi ze mna więc na plasko i wtedy jakby mniej ulewa jak i spokojniej je. Za to w dzień często . Nawet po odbiciu jak jest pionowo trzymana. Może też za dużo zjada na raz ale korzystam jak sobie jeszcze długo spi bo mam czas coś porobić w domu i szkoda wybudzać ją.
  • Podpowiedzcie prosze co moze byc mojej półrocznej pannie. W nocy budzi sie z krzykiem to nawet placz nie jest tylko taki krzyk a dopiero później płacze, nie trwa to długo, nie wyglada jaky ją cos bolalo i robi tak co pol godziny czasem co godzine. Moze miec juz jakies sny? Jak jej pomóc? Za kazdym razem tule daje cyca mówię glaskam, zasypia a potem od nowa to samo;/
  • Zabki wychodzą? Może boleć. Mój tak miał, wrzask, płacz, tata ululal.
    W dzień super, pogodny, wesoly, a noc..... Noc byla okropna.

    W najgorszym czasie zabkowym budził się ponad 20 x na noc.

    Teraz ma juz ponad rok i ponad 10 x każda noc, to norma na budzenie. 
    Zębów ma sporo, juz 10 sztuk.
  • Te zęby to juz 4 miesiace idą a wyjść nie mogą:/ może to i one ale to by ją tak zabolaly i zaraz przestawaly? To naprawde tych pobudek miedzy 10 a 20 na całą noc
    ;/
  • Ja Ci wierzę w te ilość pobudek,  bo sama to przerobilam i przerabiam. 
  • edytowano marzec 2018
    @uJa a może to przechodzenie z jednej fazy snu w drugą, bo by tak czasowo pasowało (fazy snu u niemowlaka trwają ok. 30 min.)?


  • no w sumie w dzień też śpi po 30 minut i trzeba ją dosypiać, albo nie w zależności ile mam cierpliwości i czasu ;)

    no ale kiedyś tak do 3 miesiąca w nocy ladnie spała po 2-3h teraz to masakra jakaś, nie mam  nawet wolnego wieczoru bo co chwile sie budzi, owszem nie trzeba nosić tylko dać cyca, ale zamiast coraz mniej to jestem co raz bardziej uwiązana
  • uJa powiedział(a):
    no w sumie w dzień też śpi po 30 minut i trzeba ją dosypiać, albo nie w zależności ile mam cierpliwości i czasu ;)

    no ale kiedyś tak do 3 miesiąca w nocy ladnie spała po 2-3h teraz to masakra jakaś, nie mam  nawet wolnego wieczoru bo co chwile sie budzi, owszem nie trzeba nosić tylko dać cyca, ale zamiast coraz mniej to jestem co raz bardziej uwiązana
    Łączę się w bólu - J. też śpi po 30 minut, nawet nie próbuję dosypiać, czasem (tak raz na tydzień albo i rzadziej) ma jedną drzemkę dłuższą (1h, czasem nawet 1,5h). I wieczorami się ostatnio popsuł - co godzinę się budzi conajmniej. Nocki trochę lepsze - tak co 2 ostatnio, choć dziś chyba nawet trzy spał, albo nie pamiętam dobrze ;) Ale obudziłam się bardziej wyspana niż zwykle, to może fatkycznie lepiej spał ;)
  • A i tak do 3 miesiąca spał zdecydowanie lepiej w nocy - miał przerwy naet po 5 h.
  • edytowano marzec 2018
    Może ktos mi doradzi co moze byc przyczyna nieprzybieranua na wadze. Synek ma 3 miesiace. W domu wszyscy przeziebienie za przeziebieniem, on już przechodzil 3 razy, teraz kolejny raz tymrazem zapalenie oskrzeli (bylo podejrzenie płuc) i jestesmy w szpitalu.Tu badania mial robione i wszystko ok i idzie ku dobremu, ma antybiotyk.
     Jednak zdziwilo mnie ze przy przyjeciu do szpitala okazalo sie ze przez miesiac prawie nic nie przybral. Miesiac temu wazyl cos ponad 5900 koncowki nie pamietam i teraz po miesiącu 5990. Karmie piersia, dużo zjada moim zdaniem, nie ulewa. Urosl na długość troche. Jedyneco sie zmieniło w tym okresie to wyszlam z diety bezmlecznej, wlasnie ok 4 tyg temu i juz nie ma wysypki i brzuch go nie boli. Kupy od urodzenia mial rzadkie i śluzowe, nawet jak bylam na diecie przez 7 tyg i teraz tez takie ma.
    Lekarz tu w szpitalu na razie nie komentuje za bardzo, a ja sie troche martwie.

    Edit: urodzil sie 3720 g.
  • Choroba może być przyczyną nieprzybierania.
    Podziękowali 3camille MAFJa tymka
  • Jak odróżnić osad z mleka na języku od pleśniawek?
  • Waga może trochę inaczej pokazywać, inna pora dnia, a do tego infekcje. 
    Podziękowali 1chabrowa
  • @Yucami ; nie ma anemii, nie ulewa. Je spokojnie, tylko muszę go karmić na leżąco bo na siedzaco za szybko leci i sie krztusi. 

    Mam nadzieję że jak wyzdrowieje to zacznie przybierac. 

  • @Yucami dzięki. Dzosiaj ciut podskoczyl ma 6090g wiec spokojnie poobserwuje. :) dzięki
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.