Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Obóz Rodzinny z Mamą Różą - w lesie, w dziczy, bez prądu i - z wygodami!

1246789

Komentarz

  • Generalnie: Jezioro jest tuż - tuż. Ale dzieci - przed południem z rodzicami a południu w grupach - będą miały osobne zajęcia i będa pod opieką.
    Co do spania na ziemi - niekoniecznie. Jeśli skombinujesz skądś łóżko polowe to możesz wziąć - na pewno do namiotu się zmieści (namioty skombinujemy).
    Odwagi!
  • Przypominam o zapisach!
    Śmiało można dołączać. 
    Teraz raczej nie macie do tego głowy - ale przemyślcie przez święta i napiszcie w przyszłym tygodniu!
  • Do kiedy trzeba się ostatecznie zadeklarować? Mam wielką ochotę, ale mąż wstepnie odmawia, muszę od kogos starszego syna pożyczyć :smiley:
  • O, jak szybko sie udało. No to super. To sie zglaszam, do sierpnia sporo czasu żeby zorganizować niezbędne wyposażenie typu śpiwory.

  • Propozycja bardzo kuszaca. 
    Zastanawiam sie czy mogłabym pokonać 1400 km, przyjechac bez męża, ale z dziećmi (czwórka)...
    Co z kobietami bez połówki?
  • @Reakcjonista ; - mam pytanie o starszą młodzież. Rozmawiałam z nimi dziś o wyjeździe i wyszło na to, że ten prawie pełnoletni ma wątpliwości, bo jak kiedyś jeździliśmy na inne rekolekcje, to w pewnym momencie zrobili się najstarsi, animacje były dla młodszych a oni się nudziło. On jest zadowolony  obozu, jak się dobrze zmeczy, ostatnio nawet obóz nad morzem z plywaniem, wycieczkami itp. był nudnawy. Czy cos jest zaplanowane dla takiego przedziału wiekowego? Do tego akurat w tym terminie jest jeden z turnusow sercanow, na który namawia ich znajomy.
  • Bo tak ogólnie jestem na 90 % zdecydowana, tylko nie wiem, co z tymi moimi nastolatkami w końcu zrobić. Czy będą inne w zblizonym wieku - 15-18 lat?
  • Moi będą 15 latka i prawie 18 lat syn i córka.
    Podziękowali 1Ula
  • @Ula
    Po pierwsze - zajęcia przed[południowe będą sprofilowane w sam raz dla takich osób (15 - 20 lat) - np. polecałbym grupę kajakowo - survivalową. Co do grup popołudniowych - za wcześnie jeszcze powiedzieć ile osób w jakim wieku będzie - bo większość deklarujących się na obóz podaje skłądy rodzin dość "warunkowo" i luźnie.
    Ale przede wszystkim starsze nastolatki będą mogły wyżyć się i zmęczyć w czasie pełnienia służb w grupach dyżurnych - nauczą się przy tym gotować i organizować cywilizowaną przestrzeń do życia w warunkach skrajnych. Na pewno nie będą się w takiej sytuacji nudzić.
    Podziękowali 1E.milia
  • Nasza niespełna 16 latka kręci nosem na obóz. Zachęcę ją tą grupą porządkowo-obiadową  B)
    Podziękowali 1Joannna
  • mamaa powiedział(a):
    Nasza niespełna 16 latka kręci nosem na obóz. Zachęcę ją tą grupą porządkowo-obiadową  B)
    haahaahah
  • Naprawdę myślę że można w ten sposób zachęcić młodzież - przynajmniej część. Jeśli się wszystko uda - w każdej grupie będzie 1-2 doświadczonych mężczyzn i reszta młodzieży.
  • Najświeższe informacje: W tej chwili mamy zgłoszonych 14 rodzin, w sumie - 90 osób. Nadal można się zapisywać - myslę, że do 120 osób spokojnie może być na obozie.

    Mam pytanie do osób zgłoszonych: czy ktoś (jakiś mężczyzna) mógłby jeszcze dołączyć do ekipy budującej obóz - w dniach 02. - 04. sierpnia?
    Potrzebowalibyśmy jeszcze (poza zgłoszonymi) 2 - 3 mężczyzn.

    Pozostałe kwestie - idą do przodu. Jest dobrze! B)
  • No to my też jedziemy! Nie wiem jeszcze jak to zrobimy, ale jakoś to Pan Bóg załatwi  ;)
    Podziękowali 1Monira
  • Jeśli jedziecie - proszę o maila lub kontakt na skrzynkę. Kto, ile osób, w jakim wieku itp. 
  • Przecież wiadomo :)




    Podziękowali 1mamasara
  • Żono, nie wtrącaj się. Już wszystko z Sara obgadaliśmy B)

    Kurczę, żono, przez parę lat nie wchodziłem na forum, teraz wchodze tylko "służbowo", zeby zobaczyć kto się zgłosił, no i - dałem się wciągnąć w polityczną przepychankę w wątku o 500+ - bo źli ludzie tam Kaczora atakują.

    Tu zawsze takie rozplitykowane towarszystwo? Trzeba będzie pranie mózgów na obozie zrobić. Może Macierewicza zaprosimy ;)
    Podziękowali 2Rejczel Isako
  • Juz Cie lubie! :)
  • A czy Wy się zapisaliście, @Rejczel?

    Na razie wolę od obozowych spraw  trzymać się z dala i nie wiem, kto jedzie:)

  • Zalujemy bardzo ale termin nam nie pasuje. Szkoda, przy nas nie da sie nie spiewac :) Me gusta toccar guitarra musi poczekac....Ale co sie odwlecze to nie uciecze, mam taka cicha nadzieje :) 
  • Normalnie muszę sprawdzić jak mężu ma urlop,takiej ochoty nabrałam :)
  • Mi się pomysł szalenie podoba i myślę, że towarzystwo by się dało bez problemu namówić. Niestety to w terminie pielgrzymki, więc nie mam co próbować - od razu stoję na straconej pozycji. Może za rok będzie lepszy termin.
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Pozdrawiam wszystkich Obozowiczów!

    Ostatnie wieści:
    1. Mamy zgłoszonych 21 rodzin (wśród nich 4 rodziny jeszcze podejmują ostateczną decyzję),

    2. Mamy 5 animatorów (poszukujemy jeszcze kogoś do zajeć muzycznych),

    3. W przyszłym tygodniu z Maćkiem jedziemy zrobić wizje lokalną.

    4.Ponieważ zapowiada się duża ilość ludzi - postanowiliśmy, że OBIADY będą jednak w formie CATERINGU - tzn. nie będziemy ich robić sami. Pozostałe posiłki będą prezygotowywać dyżurne grupy - jak pisałem. Myślę, że ta informacja nieco uspokoi zaniepokojonych perspektywą gotowania przez mężczyzn obiadów na 120 osób. ;)

    5. Nadal aktualne jest zapotrzebowanie na 2 mężczyzn do pomocy w budowie obozu.

    6. Ważne:
    Będę prosił wszystkich zapisanych (wyślę wszystkim w najbliższych dniach maila) o wpłatę NA KONTO STOWARZYSZENIA MAMY RÓŻY DO KOŃCA MAJA zaliczki w wysokości 300 zł OD RODZINY (niezależnie od ilości osób).

    Cel tego jest dwojaki: Po pierwsze - pieniądze te są nam potrzebne na przed-obozowe zakupy (materaiały do budowy obozu, sprzęt kuchenny, materiały do zajęć itp), po drugie - zaliczka służyć będzie weryfikacji, kto rzeczywiście na obóz się wybiera. Musimy to wiedzieć, bo od tego zalezy np. ilośc potrzebnego sprzętu.

    To na razie tyle  B)
  • hmm zajecia muzyczne :-).. ale Wam fajnie
  • A wyciągnę sobie :)
    Policzylam sobie, ze mam dwa namioty, w których się pomieścimy, gdyby był problem z zaparkowaniem samochodu obok miejsca na spanie. A czy można dostac współrzedne obozowiska, zeby sobie pooglądac przez internet?
    Jeszcze - z rozmowy wynikło, ze nie bardzo sie kwalifikujemy do sekcji muzycznej, ale myślę, ze sekcja plastyczne i sportowa była by ok :)
    Zaliczka poszła przed końcem maja.
  • Mam dwa pytania organizacyjne.
    Po pierwsze - czy jedzie ktoś z Poznania albo okolic? I najlepiej ma wolne dwa miejsca w samochodzie albo luk na bagaże? Póki co nasze auto stoi u mechanika i dogorywa. Prawdopodobnie będziemy pożyczać pojazd, ale jak znam życie to uda się nam coś pięcioosobowego.
    Drugie - Ile będzie nastolatków? Mamy 16 i 13-latkę, ale dobrze, by były rozdzielone. Ktoś dla tego wieku proponował grupę kajakowo-survivalową. Będzie coś drugiego?
  • Czy jest jeszcze mozliwosc dopisania sie? Malzonek moj szanowny i wygodny nie znosi namiotow, zreszta prace ma w tym czasie. Dlatego sie nie zglaszalam. Przyjechałabym z czwórka dzieci od 2  do 14 lat. Najstarszy w tym czasie wyjechany. Zuchy i harcerze. Namioty i wszystkie potrzebne rzeczymamy. Dyzury w kuchni pelnili.
  • To już za niecałe dwa tygodnie...
    Za tydzień jadę już doglądnąć wszystkiego i budować. Dziękuję wszystkim, którzy zaoferowali pomoc.
    Przypominam - zaczynamy w sobotę 4-go sierpnia o godzi. 16.00
    Ostatnie informacje organizacyjne - prześlę mailem zainteresowanym.

    Dużo jest jeszcze do zrobienia, ale najbardziej cieszy mnie, że strona duchowo - intelektualna przedsięwzięcia (msze święte, konferencje, sekcje itp) jest już rozplanowana i zagospodarowana. 
    Mamy 7 prowadzących sekcje oraz 4 prelegentów (w tym piszący te słowa). 

    Choć nie ukrywam że stresuję się bardzo tak dużą imprezą i drżę przed nieprzewidzianymi trudnościami, które mogą pojawić się na ostatniej prostej.

    Dlatego wszystkich uczestników - oraz osoby wspierające duchem - proszę o gorącą modlitwę w intencji powodzenia przedsięwzięcia. 

    Z góry dziękuję! 
  • +++ kibicujemy ! Szkoda że nam się terminy z urlopem mojego męża nie pokryly z obozem bo byśmy pojechali. Ale może za rok się uda :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.