Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki majonez?

245

Komentarz

  • I...?

    Kielecki degustowałem właśnie dziś rano z racuchami i serem żółtym - pasuje akurat.

    A tak w ogóle to szukam towarzystwa do konsumpcji, bo u mnie w domu tylko ja jem, a moja żona to wręcz wstręt ma.:sad:
  • Namor, to polecam jeszce kielecki śliwkowy i musztardy kieleckie - wszystkie pycha. Może będą pasowały Tobie do czegoś innego niż racuchy
    :wink:
  • [cite] Klarcia:[/cite]Ten wątek zainspirował Klarcię do zrobienia majonezu.
    Nie zważył się.:bigsmile:
    .
    Klarciu, nie zważy się jeżeli wszystkie składniki będą miały tą sama temperaturę, najlepiej pokojową.
  • [cite] juka:[/cite]


    z całymi jajami jest zdecydowanie lżejszy a równie smaczny
    Jednak odradzałabym surowe białko jeżeli nie jest ono konieczne, bo zawiera jakieś antywitaminy.
  • Majonez z Biedronki nam bardzo smakuje.
  • A Biedronka to przypadkiem nie jest na "tym drugim" forum? :tongue:
  • Winiary - tylko.

    domowy robilam, ale boje sie... maz mi nagadal :wink:
  • U nas zdecydowanie Winiary :bigsmile:
  • Winiary-tylko
  • Winiary, domowego nie lubię.
  • Katarzyno o tym mowilas ?:wink:
  • kiedys Mosso teraz juz sama jak mam tylko czas!
  • Lila, robilam, ale ... maz mi opowiedzial pare opowiesci dziwnej tresci oraz znajoma... bleee

    mysle, nie poddam sie... ale - nikt nie chcial go jesc! Maz sie nabijal ze mnie, no co zrobilas a teraz ja mam to jesc :bigsmile:

    Jak macie przepis na taki co to nie bedzie mi po nim jezdzic to chetnie! Wszak mi wszelkie wyzwania kuchenne swoista radosc sprawiaja !!!!!!!!! :bigsmile:
  • Promama, ale to o surowe jajka chodzi, czy o co?
  • tak, dokladnie o surowe jajka!

    Moze ja mam tez kiepski sprzet, bo nie ma blendera :/
  • Jeszcze nigdy nie smakowałam majonezu kupczego ,jadlam tylko u kogoś w postaci sałatek i doszłam do wniosku ,że własny wyrób jet najlepszy.W porze zimowej w lodówce może stać do 2 tygodni ,latem trzeba zużyć w ciągu tygodnia.
    Oto przepis:
    3 łyżki musztardy sarepskiej /używam octim-konserwantem jest ocet ,lepszej nie znam/
    2 żółtka
    2 łyżki cukru i 2 łyżki soli-płaskie
    /zamiast cukru może być rownież miod/
    3/4 litra oleju kujawskiego
    sok z 1,5 cytryny
    troszkę wrzątu z czajnika

    Mikserem ucieramy dokładnie żółtka,musztardę ,sól i cukier ,wlewamy olej na początku po trosze,pozniej szybciej.Na koncu dodajemy sok z cytryny i wrżątku tyle by rozrzedzić majonez.Leję wodę zawsze na oko dlatego trudno mi określić ilość.

    Uwaga;gorąca woda wybiela majonez ,wlewa jej się tyle by uzyskąć porządaną gęstość.
  • [cite] ProMama:[/cite]

    tylko powiedz ktory?

    Ale to jest tylko jeden a różni się wyłącznie rodzajem opakowania.
  • Mam jaja wiejskie 100% naturalne i robie majonez. Gdyby nas braklo przez tydzien na tofum czy fb - znakiem tego pomarlismy :wink:
  • sprawdz czy pływają
  • A my jemy majonez Pegaz. Z tego co przeczytałam na etykietce to wyrób poznański:) Kiedyś przeczytaliśmy z mężem artykuł nt. majonezów. Podobno niechętnie zmieniamy markę używanego majonezu, natomiast chętniej próbujemy różnych rodzajów keczupów itp :shocked:
  • Głównie domowy - robię w robomixie . Jak nie to Kielecki.
  • Ja nie jem, chyba, że w sałatce jarzynowej. Za to mąż do wszystkiego daje (dosłownie: kanapek zamiast masła, ziemniaków, ryżu, mięsa...) najbardziej smakuje mu wyrób Lidlowski. Podejrzewam, że nawet jakbym mu zrobiła domowy to by nie chciał :neutral:
  • u nas króluje przede wszystkim kielecki albo domy (ale to już rzadziej z lenistwa) :smile:
  • Jechalam kilka lat na tym Koronnym z Biedronki, ale w tym roku na wielkanoc kupiłam Dekoracyjny Winiary.....
    Jej, jaka róznica :shocked:
  • Ja też robię majonez sama no i ostatnio mam pewną zagwostkę.
    Do tej pory robiłam z oleju słonecznikowego: zawsze się udawał i miał kremową konsystencję, nie trza go było rozrzedzać.
    Ale ostatnio słyszę ciągle nagonkę na słonecznikowy: że ma kwasy omega 6 zamiast omega 3, no a poza tym, wszędzie jest rafinowany.

    No i zaczęłam eksperymenty z innymi olejami. No i jest tak:
    1. To że oliwa z oliwek słabo się emulguje to wiedziałam...
    2. Ale że prawie wszystkie inne oleje również... to dla mnie nowość.
    Rzepakowy (rafinowany) minus
    Budwigowy lniany - pół wieczoru chyba spędziłam żeby w końcu go rozkręcić, bo się ciągle warzył

    Mam jeszcse do wypróbowania rzepakowy zimnotłoczony (z lidla) oraz sezamowy, ale on chyba na majonez się nie nadaje.
    Jeżeli macie jakieś propozycje zdrowych olejów, które dobrze emulgują w majonezie, to proszę napiszcie. Może być nawet jakiś egzotyczny, typu z pestek dyni itp. Chętnie kupię, tylko że one drogie są, więc tak w ciemno nie chcę kupować.

    Z góry dziękuję!
  • Podbijam, bo nie wierzę, że nikt mi nie pomoże w moim jakże ważnym problemie z majonezem. Pewnie przoczyliście wątek :)
  • Ja robię z rzepakowego (ordynarnego, rafinowanego) i problemów nie ma.
  • Eee, to ja chyba się nie znam na robieniu, bo wychodzi mi ostatnio tylko ze słonecznikowego.
    Dzięki Katarzyna!
    A jakby ktoś kiedyś poeksperymentował z jakimś zdrowym olejem, to niech napisze w tym wątku jaki wynik.
    A póki co ja wypróbuję może w końcu ten rzepakowy zimnotłoczony i zdam relację.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.