Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Babki piaskowe, serniki, słodkości

edytowano sierpień 2010 w Kuchnia
Konto skasowane na prośbę użytkownika.
«1345

Komentarz

  • Tak lubię babkę ale jak robię w takiej typowej formie na babkę to zawsze mi siada i w środku robi się zakalec.....
  • Lila keksówka to taka podłużna mam chwilową amnezję ,,,,:wink:
  • Foremka na babkę powinna mieć w środku kominek, wtedy piecze się idealnie. W takiej bezkominkowej mi też siada.
  • kiedyś wklejałam ten przepis w ciastach wielkanocnych, ale ponieważ jest niezawodny - to wkleję jeszcze raz babka piaskowa ( ważne- nie używać piasku :confused:)
    składniki :5 jaj,1 szkl cukru, 1 cukier waniliowy, 1 szkl maki pszennej i 3/4 szkl mąki ziemniaczanej, łyżeczka proszku do pieczenia, 1 margaryna Kasia (lub masło), 2 łyżki kakao
    .......................................................
    ubić białka ze szczyptą soli, dodawać żółtka, cukry - dalej ubijać ;
    rozpuścić margarynę - wystudzić
    do ubitych jajek dodać wymieszane mąki z proszkiem do pieczenia - wymieszać, dodać rozpuszczoną margarynę - wymieszać dokładnie

    3/ 4 ciasta wlać do foremki, do reszty dodać 2 łyżki ciemnego kakao wymieszać i wlać na jasne ciasto
    piec ok 40 minut w 160 stopniach - zależy od piekarnika

    smacznego
  • Babki piaskowej w wykonaniu Matki5 nie jadłam. Ale mogę zaświadczyć, że Matka5 robi rewelacyjne błyskawiczne bułaczki drożdżowe, ttóre to miałam przyjemność konsumować...
  • kiedy babka już ładnie wygląda, a w środku ma zakalec, można przykryć ją folią aluminiową i potrzymać dłużej w piecu, nawet pół godziny czasami. To przykrycie nie musi być bardzo dokładne - wystarczy arkusik folii położony na foremce.
  • [cite] Małgorzata32:[/cite]Babki piaskowej w wykonaniu Matki5 nie jadłam. Ale mogę zaświadczyć, że Matka5 robi rewelacyjne błyskawiczne bułaczki drożdżowe, ttóre to miałam przyjemność konsumować...

    Małgosiu powinnam otworzyć pensjonat - przyjmować gości , rozmawiać z nimi , piec im bułeczki - może to byłoby lekarstwo na moje doły i depresje ; pozdrawiam
  • Przy najbliższej okazji chętnie znów zawitamy do tego pensjonatu:wink:
    Pozdrawiam!
  • Robię babkę naszło mnie ...
    tylko ją "zcytrynię" :-)....
    Wczoraj rano robiłam rogaliki z nutella jakies 30 szt zjedli do 16 :tongue:
  • Zrobiona






    Polecam puchata bez zakalca ,,,,,właściwie już zjedzona :-)
  • ja zrobiła sernik :bigsmile:

    mam nadzieję, że wyjdzie bo w trakcie kilka razy wyłączali prąd :confused:
  • a zapraszałam:cool:
  • tak ogólnie, zawsze

    tyle że inkę muszę nabyć :wink:, chyba że lubisz inkę torebkowaną
  • Ja też zrobiłam, choć dwie lewe ręce do pieczenia mam.
    Pycha!
    Dzięki za przepis!
  • I u mnie wyszła,super!
  • A wie co? wczoraj robiąc tą babkę myślałam o serniku ,,,
    i miałam napisać by ,któraś wstawiła sprawdzony przepis ....najlepiej na taki super puchaty,,,
    ...

    Chętnie wypróbuje ....
  • Mamuśka przeczytałam, że chcesz przepis na sternik. Pora jeszcze niezbyt późna, a mi się litery plączą.
  • za dużo niebieskiego wczoraj :wink::wink:
  • No dobra zachwycona pierwszym razem, za 2 h zrobiłam babkę w podwójnej wersji,ale przyoszczędziłam zamiast dwóch kostek masła półtora. wyszedł zakalec, mozliwe?
  • Mamuska- ja taki sernik lubię najbardziej

    sernik pyszny - 1 kg sera ( taki, którego nie trzeba mielić), 8 żółtek + białka ubite, 1 i 1/2szklanki cukru + cukier waniliowy, 20 dag masła, 4 łyżki kaszy manny, 2 łyżki spirytusu
    ..............................................................................................................................................
    3/4 szkl cukru, masło, żółtka zmiksować , dodać mannę chwilkę miksować, dodawać stopniowo ser , dalej mieszać i dodać białka ubite z 3/4 szkl cukru dobrze wymieszać i dodac 2 łyżki spirytusu i zrobić ostateczne mieszanko :bigsmile: przełożyć do okrągłej blaszki i piec w temp 190 - 55 minut po upieczeniu nie wyjmować od razu - niech sobie trochę postoi w uchylonym, piekarniku !czasem zamiast manny dodaje 4 łyżki budyniu śmietankowego i wtedy nie dodaję cukru waniliowego; jeśli dzieci lubią rodzynki- można dodać
    ...........................................................................................................................................
    czas przygotowania 1/2 godziny ; czas zjadania - kilka minut :clap:
  • a znacie ciasto "sypane"?BEZ JAJEK....
    1szkl maki,1szkl grysiku(kaszy mannej),1szkl cukru 1 lyzeczka pr do piecz!tyle!
    kilka jablek i troche masla!
    suche produkty mieszamy dzielimy na trzy części
    pierwszą częśc sypiemy do wysmarowanej masłem i posypanej bułką tartą blaszki
    potem warstwa startych jabłek znowu suche i znow jabłka na koniec ostatnia część a na górę zetrzeć masło dużo!i do piekarnika na ok 45min zależy od piekarnika...SMACZNEGO!!!!!!
  • OJ przepraszam tak mnie naszło a nie wiedziałam gdzie sie dopisać......:wink::shamed:postaram sie dopiać też jakąs babeczke.....
  • babki piaskowe najlepsze są w piaskownicy:tongue:
  • Dziękuje wszystkim kobietom za odzew w sprawie (sterników ) czyli serników ,,,
    Dopiero dziś mogę sobie spisać wasze przepisy bo odzyskałam władzę w internecie po zapłaceniu rachunku ,,,,:-)
    Serniczek może na weekend upiekę ,,
  • wiecie co ale ja jestem ślepa kura:shamed:
    a już myślałam, że mnie te baby piaskowe wybitnie nie lubią bo nigdy żadna nie cciała mi wyjść a to się okazuje że ja pomroczność jasną..... z przepisu Lili na początku przepisałam i wyczytałam cytuję "1 szkl mąki pszennej, 4 szkl mąki ziemniaczanej".... i tak dodałam. babka wyszła a i owszem ale pioruńsko sucha....
    to już teraz wiem dlaczego....
    następnym razem się uda:crazy:
  • ja nie nadążę piec - tyle przepisów:bigsmile:
    a ja się pochwalę że mi babki wyszły - od razu w dwóch keksówkach zrobiłam i dobrze, bo mig znikają
    przepis ciutek zmodyfikowałam przepisem z książki z ciastami - tam piszą, że zamiast mąki ziemniaczanej można dodać dwa budynie waniliowe lub śmietankowe, ja dodałam czekoladowe bo tylko takie w domu miałam i mi wyszły babki czekoladowe:bigsmile: pyyyyycha
    jutro robie następne babki:bigsmile:
  • Ja też zrobiłam babkę z 1,5 porcji w 2 keksówkach. Wyszły suuper pyszne :) Dzięki za przepis!
  • SERNIK Z MALINAMI mojej koleżanki Małgosi S.
    Polecam , sama przepis ukradłam na stałe
    *200 g biszkoptów
    *100 g masła/ nie margaryny !/
    *600 g mielonego twarogu na sernik
    * 2 łyżki mąki pszennej
    * 2 łyżki maki ziemniaczanej
    * 190 g cukru
    * 2 jajka
    * 1 żółtko
    *100 g białej czekolady
    * 250 g mrożonych malin

    Biszkopty pokruszone mieszamy ze stopionym masłem. Przekładamy do formy wyłożonej papierem do pieczenia . Owijamy folią aluminiowa i wstawiamy do piekarnika na 7-8 minut . Studzimy.
    Twaróg wkładamy do misy, dodajemy cukier / 3 łyżki zostawiamy do malin/, oba rodzaje mąki,. Miksujemy jajka i żółtko. Czekoladę siekamy i dodajemy do masy.
    Połowę masy przekładamy na biszkoptowy spód. Na to kładziemy 10- 12 sztuk/!/ malin zamrożonych. Wykładamy pozostała masę. na to znowu 10-12 sztuk malin. Maliny , które nam pozostaną miksujemy z cukrem i podgrzewamy. małymi porcjami nakładamy na ciasto i wykałaczką albo patyczkiem do szaszłyków rozprowadzamy . Pieczemy w temp. 180 stopni około 40 min. Studzimy w piekarniku! Potem do lodówki na 3-4 godziny.
    Zabawy troszkę ale na święta warto lub gdy mamy specjalny dzień uroczysty np. rocznicę ślubu :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.