Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaką książkę teraz czytacie?

18911131449

Komentarz

  • edytowano lipiec 2018
    Cabre czytałam do tej pory tylko "Głosy Pamano".

    Jak ktoś ma ochotę na lekką, ale niegłupią powieść historyczną, to mogę z czystym sercem polecić. To całkiem niezła książka, chociaż żadne arcydzieło.  

  • Stulecie Chirurgów. Pierwszy raz czytając książkę chwilami jest mi słabo.

    Ciekawostka, że cytat z biblii "w bólu będziesz rodzić", wstrzymywał przez kilka lat narkozę w położnictwie.

    Na szczęście został zreinterpretowany.


    Podziękowali 3Monika73 Kobieta madzikg
  • edytowano lipiec 2018
    @PawelK , a "Triumf chirurgów" już wciągnąłeś?
    ST i TCH To była moja lektura na przełomie SP i LO, teraz wróciłam do niej - i prawie wszystko pamiętałam. Bardzo polecam.
    "Dawna medycyna" tegoż autora- też się świetnie czytało.
    ..................................................................................................
    Ja na świeżo po lekturze biografii Dory del Hoyo, polecam.

    https://opusdei.org/pl-pl/article/ksiazka-dora-rozpalony-plomien/
    Podziękowali 3Monika73 PawelK mamaw
  • "Ucieczka na szczyt" Bernadette McDonald. 
  • No więc czytam "Lata z Laurą Diaz" 

    Co rozdział mam inne odczucia, ale generalnie życie ludzkie jest skomplikowane ;)
  • PawelK powiedział(a):
    Stulecie Chirurgów. Pierwszy raz czytając książkę chwilami jest mi słabo.

    Ciekawostka, że cytat z biblii "w bólu będziesz rodzić", wstrzymywał przez kilka lat narkozę w położnictwie.

    Na szczęście został zreinterpretowany.


    To nie radzę zaczynać książki o ginekologach ;)
  • Zachęciliście mnie do tych chirurgów ;)
  • Idę do biblioteki, coś pożyczę JT. :)
  • Malgorzata powiedział(a):
    Zamówiłam całą serię o chirurgach ginekologach dawnej medycynie i mózgu.

    Stulecie chirurgów bardzo lubię. Dla mnie ciekawe. Ginekologów jakoś nie dałam rady czas chyba na drugie podejście. Bardzo mnie poruszyła jego książka o pacjentach, nie pamiętam tytułu. Historia często pomija ich cierpienie i determinację by się wyleczyć. 

    Ciekawie się czyta też Oliviera Sacksa i jego książki o mózgu i neurologii np. Przebudzenia.
  • Lila powiedział(a):
    Stulecie chirurgów- to ulubiona lektura mojego męża:) to Thorvalda?
    Tak. :) Zapytaj męża co jeszcze czytuje. Może coś podpowie na wakacje
  • Chirurdzy super, ale reszta Thorvalda (o detektywach, o mózgu) już mniej, strasznie przynudza! Ginekolodzy średni, w temacie porodowym pisze niegłupio, ale nachalnie proaborcyjny.
    Podziękowali 1kowalka
  • Grzegorczyka Puszczyk

    myślałam, że Piszczyk, ale to nie o to chodzi
  • Poczytuję Śmiech Sienkiewicza zbiór esejów o humorze w twórczości pisarza i żartach z niego
  • Dziewczyny z Wołynia. Trudno się oderwać , choć oczywiście nie jest to lekka lektura...
    Podziękowali 2Rejczel AgaMaria
  • "Simona .Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak" Anny Kamieńskiej 
  • "Neurotyczna osobowość naszych czasów" Karen Horney, a w kolejce "Uzdrowienie z poczucia krzywdy" i "Adamie, gdzie jesteś?" Józefa Augustyna SJ oraz "(Bez)sens słabości" Julii Kristevy i Jeana Vaniera oraz "Kształcenie charakteru" Mariana Pirożyńskiego CSsR.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • edytowano lipiec 2018
    @Olesia -Pamiętam ,że przed laty wciągnęła mnie ta Neurotyczna osobowość...

    A teraz takie książki omijam, bo wszystkie mnie diagnozują :D
    Podziękowali 2Olesia AgaMaria
  • Podobno wszyscy jesteśmy niezdiagnozowani.  B)
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Czytam Rodzinę Połanieckich Sienkiewicza z powodów zawodowych.
    Podziękowali 1Olesia
  • "Kapłanki czy kury? Historie kobiet, które z macierzyństwa uczyniły prawdziwą sztukę" Aliny Petrowej-Wasilewicz
    Polecam!
    Podziękowali 3mamaw Malena asia-ch
  • Kształcenie charakteru było inspirujące!
    PS. @Olesia, nasza 4 latka wspominała ostatnio jak ją karmiłaś brzoskwiniami :)
    Podziękowali 2Olesia Joannna
  • Po dwóch dniach lektury skończyłam polecaną Panią Einstein. Świetnie się czytało. Polecam gorąco  choć emocje negatywne do Pana Einsteina zostają, hehe. 
    Podziękowali 1Monika73
  • edytowano lipiec 2018
    @AgaMaria - kocham Sienkiewicza. Muszę do niego wrócić.  B)
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Właśnie zaczęłam czytać "System" Tom Rob Smitha. Wstrząsająca lektura 
  • Skonczylam czytać "Niewidzialna korona"Elżbiety Cherezinskiej i zaczynam "Płomienna korona " tej autorki. Obie historyczne . Cieka
    Podziękowali 2Monika73 madzikg
  • Ciekawa lektura
  • Ciekawe, ale zbereźne. A szkoda, bo autorka ma taki fajny styl i tworzy niezapomniany portret epoki, że aż by się chciało młodzieży dać do czytania, ale zbyt wiele jest tu scen 18+ :(
    Podziękowali 1Barbasia
  • @Malgorzata- tak, jestem świadoma, że Pani Einstein jest fabularyzowana, ale jedna ta niechęć do gościa bez ...pozostaje.
    Ale czyta się świetnie. O to może sięgnę jeszcze po Zakochanego Einsteina.

    Co do Marii Curie czytałam również Jej biografię pisaną przez Ewę, córkę. Również tu polecaną.
    Rzeczywiście inny świat, pełen szacunku wzajemnego, zrozumienia, prawdziwej miłości.
    Przy takim mężu Maria miała rzeczywiście szansę na to, by w pełni wykorzystać swoje dary...I tez świetnie mi się ją czytało.
    Człowiekowi motywacja do nauki wzrasta:)


    Teraz zabieram się za Córy Wawelu. Ciekawam..


     
  • Przeczytałam właśnie książkę Zbigniewa M. Nowaka "Szczygieł". To oparta na faktach historia chłopaka, który złamał kręgosłup skacząc do wody. Powieść napisał, a właściwie podyktował mężczyzna całkowicie sparaliżowany. Styl jest nieco patetyczny, opisy dość drobiazgowe, ale czyta się bardzo dobrze. Uczy dystansu do siebie i swoich problemów, pokazuje wole walki, a przede wszystkim miłość i troskę rodziny, która jest najważniejszym wsparciem dla niepełnosprawnego. Naprawdę polecam.
  • "Podróż Katii" Fabrizio Silei
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.