Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

DIY dom

1959698100101103

Komentarz

  • Nie mam,sprawdzałam na alllegro są.
  • Żle podałam wymiar,mój ma 100/55.
  • edytowano lipiec 2018
    Wpisz stół kuchenny do 100zł.Mogę wysłać zdjecie komuś
  • Ja kupiłam na allegro dębowy za 300 zl
  • Witajcie, mam szybkie pytanie bo już prawie pędzel w ręku. Kupiłam za ciemną farbę ścienną (Dulux) i muszę ją rozjaśnić. Ktoś próbował albo wie? Dodać białej, pigmentu białego? nie mogę znaleźć czy Dulux taki ma... help
  • Czy ma ktoś z Was żelazko parowe do prasowania w pionie? Polecacie? Mi wydaje się super do szybkiego prasowania.....Po dzisiejszych porządkach w szafie okazało się że mam wiele fajnych spódnic a chodzę w kółko w dwóch których nie trzeba prasować :smile:
  • Nowe, dębowe drzwi zewnętrzne okleiłam niebieską folią w celu zabezpieczenia. Niestety, zbyt długo folia przywierała do drzwi. Zwulkanizowała się, czytaj: nie mogę zdrapać jej z tych drzwi. . . Remont juz się kończy a tu taki problem. . . Próbowałam benzyną extrakcyjną, octem.    
  • No właśnie tego się boję. A drzwi fajne, w innym miejscu, w piwnicy stały w wodzie przez parę godzin i nie wypaczyły się. Polski CAL
  • @Pola a może olejem spróbuj,albo tłustym kremem albo wd40.
    Tłuszcz rozpuszcza niektóre kleje.
    Podziękowali 1Pola
  • O, dzięki. W poniedziałek ruszam do sklepów w takim razie.
  • Nie mogę już patrzeć na swoje szafki kuchenne, a na nowe póki co nie ma kasy :( Od kilku szafek pod wpływem pary i pewnie upływu czasu odstała okleina. Fragmenty się oderwały, a pod spodem płyta paździerzowa. Pewnie gdybym się uparła to tą okleinę bym zdarła ze wszystkiej powierzchni (pod częścią czuć, że nie trzyma się to szafki), ale nie mam pomysłu czym potraktować płytę paździerzową...
    Pomożecie?
  • fajne meble szkoda że nie ma komu mi tak przerobić ....
  • @maggie27 możesz albo sobie te szafki pomalować albo na nowo okleić.
    Albo i pomalować i okleić :wink:
    W każdym budowlanym (a czasem i w biedrze się pojawia) jest  okleina do szafek.
    Albo jak masz fantazję,możesz użyć tapety zmywalnej.
    Albo część szafki/szafek okleić część pomalować.
    Okleiną najprościej,bo jest od razu z klejem,zrywasz papier zabezpieczający i przyklejasz do szafki.
    A jak powstaną bąble to można odkleić jeszcze raz albo delikatnie nakłuć cienką igłą.
    Tylko trzeba pamiętać ,żeby przed przyklejeniem dobrze umyć szafkę  jakimś środkiem odtłuszczającym np.płynem do naczyń.
    No i zwrócić uwagę na to jaką okleina ma szerokość, bo są 45 i 60.

    przykladowe okleiny do wyboru do koloru



  • Nie wiem czy dobry wątek wybrałam, ale nie chce zakładać nowego.

    Czy ktoś z Warszawiaków miałby do pożyczenia od października kosz mojżesza, najlepiej ze stojakiem, ale jak nie to ujdzie bez  :) Dla mojej królewny  <3
  • @kasha- dziękuję za odpowiedź :) O oklejaniu nie pomyślałam... A gdyby ten paździerz chcieć pomalować to jest jakaś farba, żeby później móc umyć szafki na mokro? Lubię malować ściany, meble- to mój sposób na poprawę nastroju- widać szybko efekt :)
  • Ja tez myślałam o takim koszu dla królewicza..ale to z toruniakow @AB noe masz?podstawa i tak ma być łóżeczko ktorego tez jeszcze nie mamy a i dwa trojaczkowe dostane się sypia..tylko wózków dostatek choć poczwórnego brak
  • Moja pierworodna tez spała.ten raczej musi być mobilny .cos na gorze u chłopaków,coś na dole a jeszcze przydałoby się coś co wejdzie nam do sypialni ale nie wiem czy coś takiego istnieje
  • @maggie27 osobiście nigdy nie malowałam frontów.
    Wolę  okleiny (rach-ciach i po robocie :mrgreen:  ) ale teraz jest taki wybór farb do kuchni i trudnych powierzchni,
    że spokojnie znajdziesz coś dostępnego w Twojej okolicy.
    Generalnie jestem fanką farb lateksowych i przy malowaniu pociągnęłam sobie nimi bok
    szafki i wyszło super ale żałuję ,że nie zabezpieczyłam tego dodatkowo lakierem.
    Bo po pewnym czasie zaczęło się przecierać od wycierania na morko.
    Warto poczytać ten wpis,koniecznie razem z komentarzami




    Podziękowali 1maggie27
  • @Pola wd40 spróbuj Warto kupić i mieć bo on do wszystkiego jaet, nawet do mycia trudnych zabrudzeń i oliwienia skrzypiących zawiasów.
  • Zamiast próbować naprawiać, gdzie efekty jest zwykle kiepski, radzę fronty wymienić. Jeżeli wybierzesz ze zwykłej płyty, koszt jest niewielki.
    Podziękowali 1Rejczel
  • WD40 mam pewnie w domu, nie wpadłabym na to, ze może pomóc. Spróbuję i dam znać, jak poszło
  • Poeksperymentuję na jednym froncie- zobaczymy czy efekt będzie motywacją do dalszej pracy :)
    Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że lepiej kupić nowe, niż reperować. Mamy komplet kanap, którym dałam drugie życie i służą z powodzeniem kolejne 10 lat. A ja lubię taką dłubaninę i mam z tego radość :)
    Podziękowali 1kasha
  • Jeżeli blat jest rozpulchniona od pary, to nie ma co liczyć na efekt. Niestety to nie drewno tylko paździerz.
  • Blaty są ok, mimo upływu lat. To okleina frontów szafek się odkleiła- czuć to w czasie mycia, wizualnie nie do odróżnienia, oprócz jednej szafki i szuflady, gdzie odklejony kawałek został oderwany przez małe rączki. I tu widać paździerz, który mnie denerwuje :( 
  • Ja bym pomalowała farbą 3v3 
    Podziękowali 1Mamuska
  • Przepraszam miało być v33
    Podziękowali 1Mamuska
  • Katina powiedział(a):
    Ja bym pomalowała farbą 3v3 
    @Katina ; no właśnie ponoć są takie sobie.
    Na pewno nie polecam do malowania terakoty,bo dość szybko się zarysowuje,
    a każdą rysę widać mocno.Widziałam efekt u znajomych-nie polecają.
  • @maggie27 eksperymentuj koniecznie i daj znac czym malujesz i jakie są plusy /minusy tego rozwiązania. Córki szafki czekają...
    Podziękowali 1nowa
  • kasha powiedział(a):
    Katina powiedział(a):
    Ja bym pomalowała farbą 3v3 
    @Katina ; no właśnie ponoć są takie sobie.
    Na pewno nie polecam do malowania terakoty,bo dość szybko się zarysowuje,
    a każdą rysę widać mocno.Widziałam efekt u znajomych-nie polecają.
    Kurcze a ja chciałabym szafki kuchenne pomalować
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.