Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Śniadanie dla 4 dużych dzieci do zrobienia w 15 minut

2

Komentarz

  • Owsianka u nas wymiata u dwulatki (bez dodatków mlecznych).
    Jak kilka dni leżałam na patologii ciąży, to też na śniadania była owsianka(?) na mleku... pychota!!! (chociaż moje współpanny gardziły ;))
  • @nowa my ostatnio kupiliśmy garnek emaliowany 10litrów.
  • Można przygotowac sobie bazę do owsianki wg np tego filmiku:
    Rano zalewasz gorącym mlekiem czy wodą, mozna dodać kawałki owoców , rodzynki, żurawinę, miód. To trwa naprawdę chwilę.


  • @UJa - dziwna jakaś jesteś ;) Kocham jaglankę m.in. za to, że po niej długo jestem syta :D I po jajkach. I po domowym musli. Moje trzy szybkie ulubione śniadania :D
  • My na śniadanie jemy owsianki, jaglanki, pęczakowiczanki (gotowany pęczak), płatki owsiane i z innych zbóż (w tym np. ryżowe), ryż gotowany, kaszkę orkiszową (jak manna). Wszystko bez mleka, co najwyżej z jogurtem. Albo ugotowane nieco płynniej, w samej wodzie. I do tego musy owocowe, owoce z kompotu, owoce żywe, owoce z mrożonki, nasionka itd.
    Wszystko można uszykować wieczorem, albo wstawić rano i usiąść do kawy (ja tak robię). I niezależnie czy się robi dla jednej osoby, czy 20 - czas wykonania jest identyczny.
    Potem wystawia się gar na stół, wrzuca się miseczki i łyżeczki i woła ledwo żywe dzieci do kuchni.
    :))
    Rozumiem problem - też mam czwórkę (12-3 lat) i też mają różne choroby wymagające ode mnie rano walki z zaleceniami lekarskimi. I lek na czczo, pół godziny przed jedzeniem też dostają. Wciskam im na śpiku i lecę wstawiać kaszkę i pić kawę, a one powracają do brutalnie przerwanej przeze mnie czynności (spania).
  • A garnek kupić większy, niż 6 litrów. Zakup zwróci się w krótkim czasie - oszczędność energii w przygotowaniu zupy na dwa dni.
  • edytowano maj 2014
    Super!

    1 szkl. kaszy jaglanej

     
    4 szklanki wody  
    3 szklanki wody
      1/2 łyżeczki soli

    1/2 szkl. wiórek kokosowych

    1/2 szkl. pokrojonych daktyli

    można dosłodzić miodem

    Do gotującej się, osolonej wody wrzucić kaszę i gotować na niewielkim ogniu,
    pod przykryciem ok. 10 min. Pod koniec gotowania wrzucić do kaszy wiórki
    kokosowe i daktyle. Wymieszać i pozostawić jeszcze 2 minuty na słabym na ogniu
    mieszając od czasu do czasu. Zdjąć z ognia. Dodać pogniecionego widelcem
    banana, miód i starte na tarce o grubych oczkach jabłko. Wymieszać. Podawać
    najlepiej ze śmietanką z orzechów nerkowca lub naturalnym sokiem owocowym.

    Uwaga! Kaszę jaglaną w innej wersji można zastąpić brązowym ryżem lub kaszą
    kukurydzianą.


    ściągnięte i sprawdzone z siegnijpozdrowie.org


  • dziękuję wszystkim
  • Ja kaszę jaglaną robię tak, że zalewam wodą tylko nieco ponad samą kaszę i zagotowuję, zaraz wyłaczam, stoi tak 15 minut i jest gotowa. Jest sypka. Jak dawałam więcej wody to się rozgotowywała.
    Ale płatki owsiane to my źle jemy, bo na surowo. 
  • Duże dzieci mogą sobie zrobić kanapki, nic prostszego.
  • Nie zawsze jest miejsce. My mamy małą kuchnię i od biedy się wciśniemy na posiłek, ale stado śpiących ludzi robiących sobie kanapki o 6.30 - koszmar!
  • U nas owsianka rządzi!Zawsze zmieniamy dodatki i jeszcze się nie znudziła,jemy
    -z bananem
    -z cynamonem
    -z jabłkiem
    -z rodzynkami
    - z żurawiną
    -ze słonecznikiem i siemieniem lnianym
    -z mlekiem kokosowym
    - z wanilią
    To są nasze ulubione dodatki :)
  • U nas tez owsianka co drugi dzień. Uwielbiamy :)
  • @Ojejuju, jak długo i w jakiej temp. prażysz?
  • Ale płatki owsiane to my źle jemy, bo na surowo.
    --------------------------
    A ja słyszałam, że najlepsze sa płatki tylko namoczone, bo wtedy są czynne enzymy podobnie jak w kiełkach itp itd - tak mówiła Ewa Dąbrowska
  • ja owsiane górskie zostawiam na noc zalane wodą i rano są miękkie, dodaje tylko owoce, albo jogurt, orzechy itp. powinnam gotować?
  • jak się wezmą za robotę a nie siądą dookoła stołu i czekają to to już wiem
  • Uja ja Cie rozumiem...moje dzieci zzeraja owsianke na wodzie z rodzynkami.. mlodsza szczegolnie ilosci niewskazane moim zdaniem i glodne dali...ja z reszta tez nie mam uczucia najedzenia a po niecalej godzinie musze dojesc kanapka...

    ja nie wiem ale ostatnio slyszalam ze bialko potrzebne zeby sie najesc...
  • nie białko raczej, a tłuszcz potrzebny do tego, aby być długo sytym, bo długo się trawi
  • Żeby płatki syciły na dłużej naszym dzieciom dosypuję wiórów kokosowych. :)
  • Doczepiam się do wątku. Ja bardzo lubię chrupki chlebek skandynawski. Można przygotować zapas i długo przechowywać. Jest tylko jedno ale, trzeba mieć mocne zęby.

    Poszukuje jednak czegoś co zastąpi kilka kulinarnych grzechów popełnionych na moich dzieciach tzn. zamiennika płatków śniadaniowych typu : kulki, magusie itd, zamiennika sosu do pieczeni z torebki i czego co można zabrać do szkoły a nie jest kanapką i jest w miarę zdrowe i sycące.

  • upnę bo wrzesień może komuś się przyda
  • Wrzesień za pasem towarzystwo podrosło, jeść zrobi samo ,
    Potrzebna inspiracja nie tylko co na śniadanie,ktorę powinno być sycące do zjedzenia w domu 
    Ale potrzeba inspiracja na coś do jedzenia na wynos czyli do szkoły  , i jak to cudo pakować ,no i na 12 godzin szykuje się 
  • Po soplu niedźwiedzim :-)
  • MAFJa powiedział(a):
    Po soplu niedźwiedzim :-)
    No średnio widzę to , chyba że w pudełku pokrojone w plasterki lub kostkę z dodatkiem odrobiny oliwy pieprzu pomidorków cebulki - sparzonej cukrowej na listku sałaty debowed lub rzymskiej
  • I do tego kasza gryczana niepalona, jaglana, bulgur, owsiana, pęczak. Pycha
    Podziękowali 2nowa MAFJa
  • edytowano sierpień 2018
    @Malgorzata szukam inspiracji co im podpowiedziec nie co im zrobić ,
     co im zrobić szukalam jak zakładałam wątek,
    Czyli kilka lat temu 
    Dopisek
    Przepraszam jeśli byłam nie miła sprawiłam przykrosc
  • @nowa jak termos dobrze trzyma, to obiadowe dania, gulasze warzywne, warzywno-miesne z kaszami, makaronem. Jak corkom do szkoly obiady dawalam, to gotowalam wiecej obiadu jednego dnia i rano to podgrzewalam i do termosu. 
    Najlepsze termosy jakie mialam to metalowe z ikei, dlugo trzymaly cieplo, tylko dosc male. Zupy tez dawalam, geste, zeby pozywne byly.
    Podziękowali 1nowa
  • Ikea nie ma u nas sklepu ale poszukam czegoś 
  • Śniadanie w domu to gęsta, dobra zupa z pieczywem. Zwłaszcza w zimne jesienne i zimowe dni to świetny posiłek. Do szkoły, na pierwszy ogień, bardzo dobre są wszelkie owsianki (i inne płatki jak jęczmienne, żytnie etc) i różne kasze na słodko z owocami. Gotuje się je krótko, a potem długo trzymają ciepło. Można ugotować je na wodzie, a potem do gotowego dodać masła czy mleka. Można je gotować z: rodzynkami czy innymi suszonymi owocami, z wiórkami kokosowymi, można dodawać pestki słonecznika czy dyni. Do tego np. wkrojone jabłka, gruszki, banany. Oczywiście nie wszystko razem, może być jeden składnik. Można je wygodnie zjadać z ładnego pudełeczka.
    Podziękowali 1MAFJa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.