Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jak zrobić dżem z brzoskwiń

Robiłem w zeszłym roku z przepisu z internetu i wyszedł mi pół sok. Macie pewny przepis?
Podziękowali 1MAFJa

Komentarz

  • Za krótko smazyles.
    Albo za mało zelfixu dałeś  B)
  • Ja wrzucam na syrop. Brzoskwinie są bardzo soczyste. Bez zelfiksow .
  • Trzeba je odparować z 1,5 h i na drugi dzień 1 h, zblendowac trochę i dodać dużo cukru. Wychodzi Tak gęsty ze można go kroić nożem . Bez zelfixa. Warto wcisnąć na początku sporo soku z cytryny dla koloru i dla smaku.
  • Pawel i mieszac stale trzeba, zeby sie nie przyzelily albo jak masz taką płytkę na gaz, to na drugi dzien, jak juz odparujesz - podlozyc ją pod garnek, wtedy bedzie sobie powoli pyrkać a nie przypali sie :) Bo najszybciej sie przypala wlasnie po dodaniu cukru. O Zelfixie zapomnij, najlepiej zakop go w ogrodku :)
  • edytowano sierpień 2018
    Polecam robienie w wolnowarze. Mozna na noc  zostawic nic sie nie przypali za to ladnie odparuje . Do brziskwiniowego zdecydowanie sok z cytryny lub lemonki bo bedzie mdly
  • Ja np dzem z mango robie z dodatkiem extract z vanilii I z sokiem z lemonki. Mozesz wyprobowac na brziskwiniowym tez. Powinno byc dobre 
  • Dziękuję za podpowiedzi. Jeszcze brzoskwinie trochę twarde więc wczoraj robiłem tylko z jabłek. Znalazłem przepis z cynamonem i cytryną, całkiem ciekawy smak :)
  • Malia powiedział(a):
    Polecam robienie w wolnowarze. Mozna na noc  zostawic nic sie nie przypali za to ladnie odparuje . Do brziskwiniowego zdecydowanie sok z cytryny lub lemonki bo bedzie mdly
    To ja pociągne temat wolnowaru...
    Macie?
    Do czego jeszcze oprócz gotowanie dzemu sie go uzywa?
    Warto kupic?
    Czym kierowac sie przy wyborze?
  • Ja kupiłem jak w miejscowej Biedronce cena spadła z 445 zł na 49 zł. Służy bardzo dobrze. Głównie do nastawiania mięsa o dowolnej porze. Nie ma ryzyka zapomnienia, przypalenia etc. Na pewno może jeszcze inne rzeczy, ale nie bardzo mam czas się uczyć. Może ktoś podpowie.
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Lepszego rosolu niz z wolnowara nie ma. Wkladasz na noc caly zestaw na low I nastepnego dnia po poludniu masz super rosolek. Albo krotszy czas od rana do popoludnia ale na high.  Do gotowania fasolowki jest tez super. Generalnie jak chcesz miec esencjonalna pozywna zupe bez szumowin tylko wolnowar
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Jak mowi @jan_u do mies wychodza miekkie ale my malo miesa jemy. Kiedys zrobilam gulasz wegierski byl mega. Zupe z soczewicy fakes grecka jest super. Czesto robie 
  • Co ciekawe moje wolnowary na low zadnych straczkowych nie ugotuja za niska temp. Trzeba na high 
  • A w misie od wolnowara mozna piec 
  • @Malia a polecasz jakis konkretny?

    Wlasnie o tych dzemach czy przecierach myslałam. Ewentualnie jakies leczo czy gulasz ugotowac.
    Tylko sie zastanawiam czy kolejny "gadzet" kuchenny mi naprawde niezbedny? ;)
  • Aaaa zapomnialam o bigosie I kapuscie wigilijnej
  • M32, nasz jest niemal w ciągłym użyciu, stale stoi na blacie.
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • @Malgorzata32 ja mam 2 amerykanskie crockpot mniejszy I wiekszy. Super sie sprawdzaja ale nie wiem czy w polsce dostepne . Mysle ze kazdy bedzie dobry bo to banalnie proste urzadzenie 
  • Ja bym tylko sprawdziła czy kamionkowa emaliowana wkładka dobrze wygląda. I zdecydowanie max bym zapłaciła 49zł jak @jan_u . W usa nowe duże są za $20.
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Zapomniałam jeszcze o gołąbkach :smile: Świetnie się robią w wolnowarze. 
    i jak masz kilka wolnowarów możesz zrobić party i podawać w nich gorące dania. Tak Amerykanie czasami robią, albo robili, bo w epoce fast food nikomu już się nie chce
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • @Małgorzata32 pomyślałam o Tobie, bo byłam wczoraj w Aldi i widziałam tani wolnowar. Nie żebym polecała kupić, bo to jednak za oceanem :) Ale zobaczyłam, że można jednak spieprzyć tak proste urządzenie. Ten miał bardzo cienką kamionkową wkładkę. Wkładka musi być gruba! Pewnie co najmniej 1cm, bo urządzenie musi trzymać ciągle stałą temperaturę a potem długo po wyłączeniu też, bo się w nich serwuje. Cienkim wkładkom mowimy nie! Koniecznie sprawdż jak kupujesz. Musi być bardzo ciężka i gruba!!!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.