Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

DIY dom

19798100102103

Komentarz

  • Jakby mi ktoś wstawił zdjęcie to pokaże jaka sztukaterie żeśmy poczynili na ścianie
  • kowalka powiedział(a):
    Muszę mieć wąski stół do kuchni. Tak 46-50 cm. Na rynku nic takiego nie ma (oprócz stołów do tzw."ogródków piwnych", które też rozważam, ale są słabej jakości), więc myślę, czy by samemu nie zrobić.
    Jako "nogi" mógłby być stelaż ze starej maszyny do szycia (akurat rozstaw ok), tylko ile dechy bez podparcia może być, żeby się nie uginało? Długość stołu muszę mieć tak z 150 cm. 
    Czy na dwóch maszynach? 
    Czy nie bawić się, tylko dwie dechy i cztery nogi?
    Muszę coś z tym stołem ruszyć, bo siedzimy jak śledzie...
    k.
    @kowalka na co się zdecydowałaś?
  • edytowano sierpień 2018
  • Sami tniemy i kleimy te listewki 
    Podziękowali 2Rogalikowa Agax4
  • piękna :) 
    ja kupiłam we Fluggerze podobną i … lubię na  nią patrzeć
  • Kupiłaś gotowe płyty czy listwy do klejenia?
  • @asiao perfekcyjne!!!
    Podziękowali 1In Spe
  • Fajne mieszkanie musicie mieć @asiao !! Ładnie to zestawione.

    @Agnicha myślę że docenią bardziej niż jakby w luksusach od początku były!

    My teraz projekt "obejście" realizujemy. Moje maluchy przewaliły 100kg kamieni w rabaty. Zostało jeszcze z 900 ale w szoku jestem że więcej pomocy niż przeszkadzania! I też wiedzą po co to robią... jest autentycznie ładniej wkoło chałupy. Będą dzieci zbudowane swoją robotą = zasłużone poczucie wartości własnej i pracy.
    Podziękowali 2Małgorzata32 Agax4
  • @OlaOdPawla, na razie wyjechalam i przestalam szukać. Myslalam juz konkretniej o maszynie do szycia+ węższy blat kuchenny (na olx są). Później wymyśliłam, że wezmę stelaż od stolu, ktory mamy, ale on też jest szeroki. 
    Także ten, jeszcze nic nie mam. 
    K.
  • @asiao- kupiłam tylko listwy do sufitu  w tym Fluggerze.No i farbę zieloną w dwóch odcieniach.Ale taki delikatny kolorek. Pochwalić się? ;)
    Podziękowali 1asiao
  • @kowalka jak byś szukała to nie szukaj stołów tylko konsole, one są czasem bardzo cienkie :-)
    Podziękowali 1kowalka
  • In Spe powiedział(a):
    @asiao- kupiłam tylko listwy do sufitu  w tym Fluggerze.No i farbę zieloną w dwóch odcieniach.Ale taki delikatny kolorek. Pochwalić się? ;)
    Jasne!
    Podziękowali 1In Spe
  • wiesia powiedział(a):
    Fajne mieszkanie musicie mieć @asiao !! Ładnie to zestawione.

    @Agnicha myślę że docenią bardziej niż jakby w luksusach od początku były!

    My teraz projekt "obejście" realizujemy. Moje maluchy przewaliły 100kg kamieni w rabaty. Zostało jeszcze z 900 ale w szoku jestem że więcej pomocy niż przeszkadzania! I też wiedzą po co to robią... jest autentycznie ładniej wkoło chałupy. Będą dzieci zbudowane swoją robotą = zasłużone poczucie wartości własnej i pracy.
    U nas podobnie jest ze zrzucaniem węgla. Ostatnio zrzuciliśmy z chłopakami 6 ton i na prawdę byli pomocni, a jacy zadowoleni! Bardziej niż z jakiś innych atrakcji ;)
    Podziękowali 1wiesia
  • A ma ktoś doświadczenie z fototapetą? Na pierwszy rzut oka widzę dwa rodzaje- papierową i na fizelinie. Chciałam przykleić na płytę ze sklejki szalunkowej (ma gładką, śliską powierzchnię). Która będzie lepsza?
  • Podobno papierowe tapety kiepsko się klei.gniota się 
  • Papierowe tapety sa ciensze, mozna je latwiej podrzec, rozedrzec, jak Ci dziecko popisze gdzies te tapete czy chlapnie, zaciapie czyms to przecierajac wilgotna szmatka zetrzesz sobie wzor na tapecie, po prostu ja uszkodzisz. My mamy 4 miejscach w domu tapety fizelinowe i moge Ci je polecic. 
    Podziękowali 1maggie27
  • Maggie27  wczoraj zamawialam fototapete lateksowa z dodatkowa powłoka, która jest śliska .Papierowa dla mnie za słaba. 
    Podziękowali 1maggie27
  •  Ja sobie wyobrażałam, że to jest od razu z warstwą klejąca  ( jak naklejka), a to chyba trzeba samemu nakleić?
  • dobra, dosyć leniuchowania
    zabieram się za malowanie wikliny
    dwa duże prostokątne kosze na pranie
    już nie mogę na nie patrzeć
  • Może wiecie co to za typ rolet? Czy jest szansa by były zaciemniające?





  • To są rolety dzień noc montowane od góry w kasetach a po bokach maja listwy maskujące. Mamy takie w oknach ale kolor jasny niestety pomieszczenia nie zaciemnia , natomiast brązowy tak .
    Podziękowali 1wiesia
  • maggie27 powiedział(a):
     Ja sobie wyobrażałam, że to jest od razu z warstwą klejąca  ( jak naklejka), a to chyba trzeba samemu nakleić?
    Są też takie ale powierzchnia musi być idealnie gładka czyli np .lodówka bądź fronty szafek .Kilku sprzedawców na Allegro ma dokładny opis swoich fototapet ale trzeba szukać.
    Podziękowali 2maggie27 wiesia
  • Dzień noc można też kupić bez kaset w marketach budowlanych za jedną trzecią ceny, ale już nie takie ładne
  • Dzięki! Takie sa w mieszkaniu wakacyjnym; zastanawiam sie co zrobić by zaciemnić sypialnie.
  • Myjka to cudowna rzecz. Pożyczona, koszt 74 zł, umyła bardzo brudne płytki fantastycznie. Samą wodą, bez żadnego dodatku. A brudu nie dało się wyszorować szczotką ryżową.
    Teraz mam kolejne pytanie. Czeka nas malowanie ogrodzenia, bramy i siatki. Z siatki farba zeszła dawni temu, z bramy złazi płatami. Postawa, to wyczyścić. Jaką farbę kupić by się dobrze trzymała? Najlepiej, gdyby malować raz. A jak oczyścić bramę, by potem farba nie złaziła?
    Podziękowali 2wiesia Agax4
  • Papierem ściernym?
    Albo jaląś szlifierką?
    Z dziecinstwa pamietam ze takie przesła metalowe czysciło się szczotką drucianą.
    A potem malowało na olejno. Ale to wieki temu było. Moze teraz są jakies inne metody?
  • @Agnicha będę wdzięczna! Prawdę powiedziawszy zamierzałam jak zwykle na dnie bagażnika wziąć grube kartony ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.