Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Naprawa zabawek i in

jako ze pierwszy raz mam tak psujące dzieci zakładam wątek. Na początek rzecz w której są niewinni. Rozlane baterie w lokomotywie od pociągu duplo. Lokomotywa sama na olx 70zl a nasza nie chce gadać.. rozlały tez się w szczeniaczku uczniaczku.. i tez ledwo miga nie gada.. w pozostałych jak się nawet rozlewały to nie tak mocno i działają sprzęty. 

Komentarz

  • Nasi też załatwili lokomotywę zanim dotarły do nas tory :cry:
  • No ale takie rozlane baterie rokują Wogole jak się pozdrapuje trochę albo coś porobi?ktos silnik chce na olx podrasowany sprzedać ale nie wiem czy to by załatwiło sprawę rozdanych baterii
  • Mafja takie rzeczy to tatuś robi :D od małego uczę że jak się jakaś zabawka popsuje to tatuś wróci z pracy i naprawi, bo tata to wszystko umie :D
  • Tata się nie uchyla bardzo ja pytam czy ktoś ma doświadczenie ze się da. Tata dzis późno wraca i mam nadzieje ze trawę wysieje lepi późno niż wcale
  • Taka m.in  informacje znalazlam:
    "Wiele baterii zawiera toskyczne substancje, które przy wylaniu trzeba by bardzo dokładnie oczyścić. Mam na myśli rtęć, ołów i inne w zależności od typu baterii. Nie jestem chemikiem i nie wiem czy te substancje na stałe nie wnikną w tworzywo, jednak dla dziecka, które przecież lubi czasem coś wziąć do buzi i posmakować, wszystko powinno być pozbawione takich zanieczyszczeń. Decyzja co dalej z tym zrobić już należy do ciebie, może inni forumowicze się wypowiedzą. Osobiście bym to wywalił oczywiście do kąta gdzie gromadzę elektrośmieci i od czasu do czasu organizuję wywózkę na utylizację."

    Czytalam, ze niektorzy czyszcza rozlane baterie alkoholem i drobnym, delikatnym papierem sciernym. Moze sie uda?
    Podziękowali 2MAFJa wiesia
  • Moj tata naprawia zabawki moich dzieci. Wylane baterie zawsze udaje sie usunac i zabawki dzialaja, moze byc tak, ze wylalo sie dalej i cos zezarlo, wtedy trzeba cos wymienic/zlutowac itp, ale ogolnie jest to sprawa do ogarniecia.
    Podziękowali 1MAFJa
  • edytowano sierpień 2018
    Mafja - rozlane baterie bardzo dobrze czyszczą ….. mokre chusteczki dla niemowląt ;) sprawdzone, już stałam nad kubłem i już wyrzucałam, ale coś mnie tknęło chusteczkami dokładnie umyłam, śrubokrętem owiniętym w taka chusteczkę wjechałam w najdalsze zakamarki i działa jak nowe - wiele zabawek i firmowych i niefirmowych tak odratowałam - przy Emilii, bo ze strychu je pościągałam i niektóre genialnie na strych z bateriami poszły ;)
    Podziękowali 1MAFJa
  • edytowano sierpień 2018
    heh.. ostatnio wyprałam pluszaka z baterią. Był z tzw. darów, nie znałam tej zabawki, nie zauważyłam. Przeżył (niestety... ;) ).
    Z bateriami to nie żarty. Trzymajcie zwłaszcza polykalne z daleka od dzieci.

    ed. literowka
  • Naprawione. Zakręcone.
    Podziękowali 1Ona64
  • I żnow zepsuły chłopaki. Ciufcie. Nie gada :-(
  • Zasmuciło mnie to.. 
  • @MAFJa ;Nie smuć się bo to dopiero początek psucia ;). Dla chłopaków najlepszymi zabawkami są: dwór, piasek, patyki i kamyki  :)
    Podziękowali 1Dorota
  • A ja mam patykowa obsesje. A w sumie to oczna. Ciezko mi sie zgodzic na zabawe badylami. Znam dziewczyne, ktorej oko patykiem kolega zalatwil.
  • @mamuma ja czasem też nie mogę patrzyć na zabawę chłopców. Staram się im dyskretnie pokazywać jak się bawić bezpiecznie, ale chłopcy żeby wyrośli na mężczyzn muszą bawić się po męsku... (takie moje zdanie).
    Podziękowali 1mamuma
  • Mnie to wszystko nadmiernie smuci ostatnio. Właśnie tata obciął włosy synkom. No trzeba było ale tacy są inni.. dorośli i wogole
  • @mamasara wiem wlasnie, ze musza, ale cierpie okropnie.
  • @mamuma,gogle im kup, albo okulary p.sloneczne. Teraz po 5zl.na wyprzedażach. Patyki i tak w ruchu będą,za to Ty spokojniejsza.
    k.
    Podziękowali 1mamuma
  • Ja mam pytanie. Czy da się coś zrobić, żeby koszmarnie skrzypiące autka Duplo nie skrzypiały? Zęby mnie bolą jak syn się bawi i mam ochotę posłać kopniakiem za okno. Autka, nie syna ;)
  • Może WD40? Albo jakoś woskiem tam posmarować?
    Podziękowali 1PonuraKura
  • CX80 - preparat podobny do WD40 ale przeznaczony do plastiku. U mnie się sprawdzał.
    Podziękowali 3blaekie Basja PonuraKura
  • @Katarzyna, dziękuję ślicznie. Właśnie poprawiłaś jakość życia wielu ludzi :D
  • Jeszcze tylko dopytam, @Katarzyna, jaki dokładnie preparat miałaś na myśli? Na Allegro jest tego mnóstwo...

  • Właśnie taki jak @ola_g linkuje.
    Nawet nie wiedziałam, że są inne.
    Podziękowali 1PonuraKura
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.