Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Alergie i wszystko co się z tym wiąże

Zakladam nowy wątek ponieważ ten lekarski jest dla mnie zbyt ogólny. 
A o alergie duzo bywa pytań. 

Zaczynam ze swoim problemem, bo jest mi i ciężko i smutno ostatnio. 
Mam 5latka, któremu zdiagnozowalam alergie na mleko ze 2 lata temu. Leczony tez był na Candide. 
Jak jest na diecie, pilnuje żeby mleka nigdzie nie jadł to do tej pory było ok. Cera ładna, swędzenia brak ( to się pogarsza gdy zje nabiał). 
Od mca coś się z nim dzieje i nie wiem w która stronę iść. Dieta bez mleczna nie pomaga- krostki na ciele i drapanie, twarz ma straszną  :( , jakieś dziwne plamy, jakby cześć opalona a cześć nie. I pojawiły się dziwne tiki głosowe. Najpierw samo chrząkanie, takie dziwne dźwięki z gardła, raczej od czasu do czasu. Obecnie cały czas, w tym tyg zaczął tak dziwnie nabierać powietrze plus wydawanie dźwięków.
nie wiem co mam z tym zrobić.. czy mógł pojawić się jakiś inny alergen nagle? Skąd te tiki?

Komentarz

  • A u laryngologa byłaś? Robaków nie ma? Może brakuje jakiś witamin? Może jakiś dobry olej suplementowac? Słyszałam dużo dobrego o oleju konopnym ( z marihuany) do celów leczniczych. Poza tym dużo probiotykow naturalnych najlepiej. U nas u najmłodszej na rękach plamy bielacze . Coraz więcej. I liszaje przy zgięciach w kolanach. Już nie wiem co odstawic. Pomaga kąpiel w otrębach i emulsja z apteki. Ale nie w 100 procentach.
  • U nas pediatra bardzo sensowny kazał dawać olej lniany i konopny. Ten drugi drogi bardzo ale też i pyszny.

    A mówi czemu takie dźwięki wydaje?. Mój jeden jak chrumka tzn że go gardło boli. Odrobaczanie warto rozwazyc
  • Może warto też rozważyć badania na nietolerancje pokarmowe.
  • Raz go zapytałam to powiedział ze jakos tak musi robić. A teraz tak powietrze łapie na głos oprócz tego chrumkanie. Nie chce go dopytywać, nie wiem jak on to odbierze.. 

    @ola_g mleko to nam nawet w testach nie wyszło, a ewidentnie reagował. Nic dodatkowego nie wyszło.
  • A dusznosci jakiejś nie ma?
  • Nie miał jeszcze i mówił ze go nie boli klatka jak go pytałam.. 
    te robaki koniecznie muszę w przyszłym tyg sprawdzić..
  • A to nie na tle nerwowym, te tiki głosowe?
  • Hanq powiedział(a):
    A u laryngologa byłaś? Robaków nie ma? Może brakuje jakiś witamin? Może jakiś dobry olej suplementowac? Słyszałam dużo dobrego o oleju konopnym ( z marihuany) do celów leczniczych. Poza tym dużo probiotykow naturalnych najlepiej. U nas u najmłodszej na rękach plamy bielacze . Coraz więcej. I liszaje przy zgięciach w kolanach. Już nie wiem co odstawic. Pomaga kąpiel w otrębach i emulsja z apteki. Ale nie w 100 procentach.
    jak plamy bielacze - to ma najprawdopodobniej zanikowe zapalenie śluzówki żołądka - odstawiałaś gluten?
    Podziękowali 1Hanq
  • Od niedawna tak. Ona ma dopiero niecałe 7 mies. I jest na piersi tylko. Co oprócz diety na to można? Ona jest bardzo pogodnym dzieckiem. Prawie nie płacze. Robiłam sobie poszerzony panel na nietolerancje i odstawiłam wszystko co mi niby szkodzi. Ale widzę że małej jeszcze więcej rzeczy nie odpowiada.
  • Zanikowe zapalenie śluzówki może mieć podłoże autoimmunologiczne.
    Szczepisz?
  • @Agnieszka5 w jakim sposób szczepienia lub ich brak mogą na to wpływać? 
  • @Agnieszka5 - nie. Mała też nie chorowała oprócz 3 dniówki 2 tyg. po urodzeniu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.