Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaką książkę teraz czytacie?

1101113151649

Komentarz

  • A Thdroux polecam usilnie tu od wielu lat
  • Teraz czytam Za horyzont. O Polakach w Ameryce Piludniowej.
  • @Monika73, o książkach Theroux. Zapomniałam dodać,  wszystko przez to niewyspanie i zaczytanie...
  • Tam chyba w ogóle nie ma fotek
    Podziękowali 1MonikaN
  • Teraz się nie upewnię bo jedgem na wyjezdzie
  • A to @Colargol, są tam fotki, u Theroux?
  • Nie ma. Chyba, ze liczyć jedną autora i mapkę.
    Podziękowali 1MonikaN
  • "Faustyna znaczy szczesliwa" ks. M. Malinskiego. Bardzo lubie jego ksiazki. "Zanim powiesz kocham" - ksiazka, ktora mnie w duzym stopniu w czasach mlodosci uksztaltowala i pomogla uniknac pomylek. On w ogole duzo pisal, nasz Papiez go zachecal do pisania i mowil, ze dobrze pisze. Znacie jego tworczosc? Na stronie mu poswieconej jest wiele ksiazek do czytania on-line.
    Podziękowali 1Barbasia
  • W młodosci tez sporo czytałam ks.Malinskiego.

    Nawet niektore jego slowa porrafiłabym zacytowac.  :)
  • Szczegolnie lubilam książkę "Chodzący po morzu".

    "Zanim powiesz kocham" super na tamte czasy!
    Podziękowali 1Aniuszka
  • edytowano sierpień 2018
    Ka Hancock "Tańcząc na rozbitym szkle"
    Powieść obyczajowa o miłości, przyjaźni i cierpieniu. Piękna. Dla tych, co lubią się wzruszać.
    edit: I jeszcze z czytadeł (bo ja takich ambitnych książek, jak Wy nie czytam) polecam Karen Kingsbury "Rozdzielił nas ocean".

  • Myślę, że pierwszą część książki chyba można, bo dalej jest o małżeństwie i o rodzicielstwie. Zanim się na poważnie zakocha. 
    Podziękowali 1Barbasia
  • "Jezu, Ty się tym zajmij". Trudno mi się do niej zabrać za każdym razem, ale kiedy już wezmę do ręki, to trudno odłożyć.
  • Właśnie czytam Mazel tow. Rzeczywiscie wciąga. 
  • kiwi powiedział(a):
    "Jezu, Ty się tym zajmij". Trudno mi się do niej zabrać za każdym razem, ale kiedy już wezmę do ręki, to trudno odłożyć.
    Też jestem w trakcie, ale z jednej strony nigdy nie zrozumiem motywu drastycznego umartwienia się dziecka aż do robienia sobie krzywdy, z drugiej wątek świętego oficjum jest trochę nieobiektywny, tzn wierzę że byli nieuczciwi wobec dolindo, ale czasem brak szczegółów. Np autorka pisze że święte oficjum uznało, że bardzo duża ilość nawróceń była dziełem diabła. Serio, tak powiedzieli? Ogólnie Dolindo jest oskarżony o rzekome wspieranie tej kobiety(Serafiny?) ale jego stanowisko do końca nie jest określone, ona żyła mimo wszystko w ewidentnej herezji, nie wydaje się, żeby Dolindo jasno się na ten temat wypowiedział a nawet jeśli, to w książce nic na ten temat nie ma. Ogólnie bardzo wciągająca książka i świetna postać, ale chętnie poczytałabym jeszcze z innych źródeł.
    Podziękowali 2kiwi mamaw
  • Skończyłam dzisiaj czytać Mazel tow. Jak już pisałam - dobrze rzeczywiście się to czyta. Jednak już po lekturze muszę przyznać ,że choć to lektura lekka , to jednak skłania do różnych przemyśleń . Np. - opisywane aranżowane małżeństwa okazywały się szczęśliwe , rodzice jako priorytet traktowali dobre wykształcenie dzieci ,dzieci po wyjściu z domu nadal były wierne tradycji itp. Polecam.
    Podziękowali 1Basja
  • @Monika73 ; - i okazuje się ,że wartości zwyciężają i są przyszłościowe ( tzn rodzą się dzieci a z drugiej strony zamknięcie na dziecko)
    Podziękowali 1Monika73
  • Dokładnie !
  • I życie zgodnie z zasadami , które dla autorki książki były niezrozumiałym ograniczeniem się , okazało się pełniejsze , szczęśliwsze a nawet bardziej dostatnie ;)

    Podziękowali 1Malena
  • I to jest piękne drugie dno tej książki!
    Autorce , natomiast , można pogratulować talentu pisarskiego, serio

    Podziękowali 1Monika73
  • Jesper Juul - co sadzicie o jego ksiazkach ?
  • drogie czytelniczki !
    poszukuję "Ja,Monika" L. Tancredi


    pamiętam "smak" tej  książki , ale podarowałam i nie mam....
  • Właśnie skończyłam czytać "Zycie - tytuł tymczasowy" Irit Amiel. Bardzo poruszająca i do bólu szczera opowieść o życiu kobiety z pokolenia Osmalonych - cudem ocalałęj z Holocaustu . Nie tylko o czasach wojennych ale od wczesnego dzieciństwa , poprzez wojnę , długą wędrówkę z Polski  do Izraela i życiu w tym kraju.
  • "Kobiety z Ravensbruck" Sarah Helm
  • Nie mogę znaleźć wątku. Szukam książki: Czerwińska Rydel Zdobyć koronę...
    Może macie?
  • Ja na razie v przeczytałam dwie : pacjentów i stulecie.  Druga mi się bardzo podobała, pierwsza mniej troszkę  ale i tak połknęłam w parę dni. 
  • edytowano październik 2018
    "Rosa jak ty to robisz?" Najbardziej motywujaca książka jaką w życiu przeczytałam :)
    Podziękowali 2Ania D. mamaw
  • Też to (Rosę) czytam ale na głos Mężowi bo budujace, wartościowe. Tylko skończyć nie możemy.

    Sama czytam o szachach Kanarkiewicza. Jak uczyć i zachęcać do gry. Utylitarnie - by sobie przypomnieć i dzieci nauczyć.
    Podziękowali 1mamaw
  • Dzisiaj skończyłam : Witajcie w Polsce. Powroty rodaków z Kazachstanu. Bardzo wymowna lektura , żaden kolejny rząd nie potrafił załatwić problemu do końca ...Ciągle są tacy , co czekają . A niektórzy już przestali czekać . Im było bardzo ciężko w latach 90-tych. Teraz niektórzy ponownie stanęli na nogi.
  • I biorę się za Życie w średniowiecznej wsi - Georga R.R. Martina.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.