Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

„Katolicki” spirytyzm i narodowa pokuta Bodasińskiego

Zwróćcie uwagę na minutę 05:57 nagrania, gdzie Bodasiński manipuluje słuchaczami występując w roli rzecznika Pana Jezusa, oraz 16:22 gdzie wspomina „prowadzoną przez księdza mistyczkę, która ma kontakt z duszami czyśćcowymi” - taki „katolicki” spirytyzm. BTW pan Bodasiewicz jest wspólnikiem pana Lecha Dokowicza - specjalisty od techno i satanizmu. 

https://youtu.be/4pRnJnJ8tYQ

T
«1

Komentarz

 • Pan Bodasiński.

  T
 • Ciekawe, ze mozna tego samego słuchać a tak różne wnioski wyciągać. Wlasnie wczoraj film zalinkowal mi spowiednik i przesłanie było jednoznaczne: jeszcze raz odprawić nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca i zachęcać do niego innych ludzi. 
  Nie wiem, moze nie wszystko bym tak samo powiedziała, moze facet ma po prostu inna wrażliwość, moze inaczej przezywasz sprawy, jesli doświadczasz ich z bliska. No i na pewno o przeżyciach duchowych, jakiejs takiej intuicji duchowej ciezko mówić słowami, ja w kazdym razie zawsze mam trudności sie precyzyjnie w temacie wyrazić. 
  Facet w kazdym razie ma jasny cel: zachęcić ludzi do modlitwy i to nie jakiejs z fajerwerkami, na stadionach, tylko takiej „zwyklej”, u siebie w parafii. Na serio taka zła inicjatywa, zeby kolejny wątek „mythbusters” zakładać?

 • Panowie Bodasiński i Dokowicz żyją z produkcji i sprzedaży filmów i książek. Ich grupą docelową są uczestnicy masowych imprez religijnych. Vide: solodiosbasta.pl
  Jeśli ktoś ma kontakt z duszami czyśćcowymi to albo jest psychicznie chory albo jest spirytystą, a to jest przecież zakazane. 
  W procesach badania kandydatów na ołtarze jest etat eladvocatus diaboli ;)

  T
 • Ciekawe czy pierwsze soboty miesiąca będą tak samo dochodowe jak rozaniec :smiley: 
  Podziękowali 1ewaklara
 • edytowano październik 2018
  myślę, że mamy prawo zastanawiać się i badać  jaki duch napędza daną inicjatywę
  prawda przecież się obroni  Podziękowali 1Tomasz i Ewa
 • @Maciejka jeśli będą „wypasione”, jak wnioskuje pan Bodasiński, to tak. Zaproś gościa do swojej parafii. Zobacz, czy chętnie przyjedzie za „Bóg zapłać”. 

  T
 • Kontakt z duszami czyśćcowymi to objaw choroby psychicznej lub działalność spirytystyczna - nekromancja. Na prawdę nie widzicie tutaj nic złego? Facet głosi z ambony. 

  T
 • Nie wiem jak uważnie go słuchałeś, bo nastawienie widze, ze nie za dobre masz. Ale facet mowi wprost cos zupełnie innego niz próbujesz mu przypisywać: rozaniec do granic był fajny i potrzebny, były emocje, poczucie wspólnoty, ale teraz czas na prace oddolna, wlasnie taka bez wielkiego halo. Zupełnie wyraźnie mowi, ze to jest jego intencja, zeby ludzie chodzili na te nabożeństwa do swoich parafii, a jesli ich tam nie ma, to próbowali je wprowadzić. No zgroza, na serio, pewnie szatan mu to podpowiedział, a facet za każdego, kto do kościoła w sobotę pójdzie dostaje stówę od proboszcza. 
  Podziękowali 3Barbasia Sylwik Katia
 • @Maciejka a „katolicka” nekromantka też ci się podoba? I jej odjechane wizje? To też ci nie przeszkadza?

  T
 • Maciejka powiedział(a):
  Nie wiem jak uważnie go słuchałeś, bo nastawienie widze, ze nie za dobre masz. Ale facet mowi wprost cos zupełnie innego niz próbujesz mu przypisywać: rozaniec do granic był fajny i potrzebny, były emocje, poczucie wspólnoty, ale teraz czas na prace oddolna, wlasnie taka bez wielkiego halo. Zupełnie wyraźnie mowi, ze to jest jego intencja, zeby ludzie chodzili na te nabożeństwa do swoich parafii, a jesli ich tam nie ma, to próbowali je wprowadzić. No zgroza, na serio, pewnie szatan mu to podpowiedział, a facet za każdego, kto do kościoła w sobotę pójdzie dostaje stówę od proboszcza. 
  Raczej szatanowi chodzi o to by ośmieszyć różaniec do granic i pierwsze soboty...aż pieni się z wściekłości ....
  Mi akurat dziś Bodasiewicza poleciła bratowa. I właśnie po wysłuchaniu jego zostało mi w głowie,żeby zrobić te pierwsze soboty i zachęcić innych. I tak też zrobiłam. 
 • Tomasz i Ewa powiedział(a):
  Kontakt z duszami czyśćcowymi to objaw choroby psychicznej lub działalność spirytystyczna - nekromancja. Na prawdę nie widzicie tutaj nic złego? Facet głosi z ambony. 

  T
  Bynajmniej. Choroba psychiczna ani "wywoływanie duchów" nie są kontaktem z duszami czyśćcowymi.
  Podziękowali 2Bambidu Rien
 • Bodasiński powołuje się na "świadectwo" kobiety, która ma "kontakt" z duszami czyśćcowymi. Jedyny dozwolony kontakt z takimi duszami to modlitwa za nie, ofiarowanie Mszy Świętej. Tymaczasem sprzedaje się naiwnym wiernym jakieś niesprawdzone "wizje". I ten tekst "prowadzeniu" kobiety przez kapłanów. Bodasiński nazywa kobietę "mistyczką". Na jakiej podstawie? W obecnych czasach mamy wysyp "mistyków", niektórzy noszą nawet stygmaty.

  T
  Podziękowali 1draconessa
 • No i?

  Stygmaty są nielegalne?
 • Stygmaty mogą być zwodnicze.

  T
  Podziękowali 1Katia
 • edytowano październik 2018
  Na spotkanie Giorgio Bongivanniego też byście pobiegli? Ma stygmaty,wow!


  T


 • św. Faustyna Kowalska miała spotkania z duszami czyśćcowymi. Psychiczna czy spirytystka?
  Podziękowali 4maliwiju Katia Dot Rogalikowa
 • Tomasz i Ewa powiedział(a):
  Panowie Bodasiński i Dokowicz żyją z produkcji i sprzedaży filmów i książek. Ich grupą docelową są uczestnicy masowych imprez religijnych. Vide: solodiosbasta.pl
  Jeśli ktoś ma kontakt z duszami czyśćcowymi to albo jest psychicznie chory albo jest spirytystą, a to jest przecież zakazane. 
  W procesach badania kandydatów na ołtarze jest etat eladvocatus diaboli ;)

  T
  Rzeczywiscie zawrotne pieniądze. Zresztą bez znaczenia - wart jest robotnik swojej zapłaty. I tyle w temacie.

 • @Tomasz i Ewa szukasz sposobu na dorobienie i badasz rynek?
  Podziękowali 1Barbasia
 • @maliwiju możesz jaśniej? Na czym miałbym dorabiać? Na egzaltacji religijnej? Jak świeccy uzdrawiacze i ewangelizatorzy? To już było na Zachodzie. W rolę księży wchodzą świeccy. Co będzie potem? Msze święte będą zastępować nabożeństwa. Pobożność nie jest kryterium ortodoksji. Najgłupsza herezja powstała na terenach Polski. Mateczka Kozłowska i mariawici. Tradycja ta, jak widać, jest kontynuowana. Pan Bodasiński i Dokowicz są zblatowani z inną gwiazdą - ks. Glasem. Nie ma on misji egzorcyzmowania od biskupa. Swoją działalność w Polsce prowadzi samowolnie. Dalej się wam podoba?

  T
 • edytowano październik 2018
  .
  Podziękowali 1apowojek
 • Ks Glas , był egzorcystą zrezygnował z posługi jak wielu innych niebrozumiem w czym problem. Nie prowadzi też żadnej wywrotowej działalności oprócz głoszenia rekolekcji na które jest zapraszany.

  Coś się zapętlasz tu problem ze ze świeckimi tu wąty do duchownego. 
  Nie podobają ci się nabożeństwa i różne duchowe eventy zastępujące Mszę świętą ( nie też się nie podobają) a krtykujesz wielką pokutę gdzie Masza była najważniejszym punktem imprezy. Krtykujesz różaniec do granic gdzie nie było stadionu, ani tańców tylko msza + odmawianie różańca.

  Rozumiem że takie akcje cię drażnią bo masz inną wrażliwość, potrzeby duchowe ale czemu zachowujesz się tak jakby twoja racja była jedyną słuszną. 
  Oczekujesz że ci przyznamy rację i podziękujemy za wątek i będziemy wspólnie wyciągać brudy kolejnych działaczy kościelnych.

  Jesteś bez winy żeby pierwszy rzucić kamień?
 • Przecież to nie chodzi o rzucanie kamieniami, tylko o  poszukiwanie prawdy. Wiadomo, że można na wszystko przymykać oko, na zasadzie mgliście pojętej tolerancji. Tylko niestety potem katolicy są postrzegani jako oszołomy lub dewoci, bo te całe wizję i doznania, to niestety straszna tandeta.
  Podziękowali 1Tomasz i Ewa
 • Padły konkretne zarzuty to nie jest poszukiwanie prawdy tylko wypowiedź oceniająca.
 • Wypowiedź oceniająca....nowomowa, słowo wytrych. 
  Podziękowali 1Tomasz i Ewa
 • No ciekawe.... 
 • Raczej nudne.
  Podziękowali 1Tomasz i Ewa
 • Ksiadz Glas sam wielokrotnie mówił o tym, że nie jest już egzorcystą, nie prowadzi samowolnie posługi.
  Podziękowali 1maliwiju
 • edytowano październik 2018
  X. Glas jest inkardynowany do diecezji w UK. Ergo. Nie ma misji pastoralnej w Polsce. Nie podlega polskiemu biskupowi. Ergo. Działa samowolnie. 

  T
 • @matka-Olka ;

  Widzisz, dla wielu sam fakt zadania pytania jest obraźliwy, jest przejawem małości lub braku wiary, czepiania się, zazdrości, zarozumialstwa czy nawet pychy. No bo jak inaczej? Człowiek wychodzi na ambonkę i przemawia natchniony Duchem świętym, ludek Boży spija słowa z jego ust, mistyczka widzi pierdyliony duszyczek śmigających zewsząd do nieba, a tu przyłazi jakiś typ spod ciemnej gwiazdy i ośmiela się zadawać pytania nie na miejscu. 

  T :)
 • św. o. Pio tez miał spotkania z duszami czyśćcowymi. Psychiczny czy spirytysta?
  Podziękowali 2maliwiju Dot
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.