Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

szkoła gotowania

13132333436

Komentarz

  • Pyanie na szybko...
    Czy jak robię tarte na gotowym ciescie francuskim to musze je wczesniej podpiec? Czy farsz wrzucam na surowy spód?
    Nigdy nie robiłam na "gotowcu".

    @Katarzyna ? @Kowalka ? @Skatarzyna?
  • Zależy jaki farsz.
  • Malgorzata powiedział(a):
    Bridget powiedział(a):


    To dodaj limonke 
    Malgorzata do tej masy banan plus mleczko kokosowe?
  • Małgorzata32 powiedział(a):
    Pyanie na szybko...
    Czy jak robię tarte na gotowym ciescie francuskim to musze je wczesniej podpiec? Czy farsz wrzucam na surowy spód?
    Nigdy nie robiłam na "gotowcu".

    @Katarzyna ? @Kowalka ? @Skatarzyna?
    Już pewnie po wszystkim ale ja zawsze podpiekam najpierw spód na tartę ,z  każdego ciasta.Moim zdaniem taki spód jest smaczniejszy.
  • Czy ogórki kwaszone są niezdrowe czy tylko mniej zdrowe od kiszonych?
  • mnie kiedyś tłumaczono odnośnie kapusty kupowanej w sklepie, że kiszona - to ta po procesie kiszenia naturalnym a kwaszona - to zalana octem
    ale , jak jest...
    Podziękowali 2Hope Katia
  • edytowano luty 2017
    a tu takie wyjaśnienie
    https://lokalnyrolnik.pl/blog/kiszenie-kwaszenie-czym-polega-roznica-wybierac/
    a pod tym artykułem w dyskusji link do bio..., gdzie wyjaśnienie szczegółowe
    Podziękowali 1Hope
  • @matka6 właśnie gdzieś przeczytałam to samo I zawsze szukałam kiszonej, z tego co podlinkowałaś, rzeczywiście okazuje się, że nie ma różnicy, dzięki!
  • A nie zal Ci dobrego miesa w folie zawijac i w plastiku piec? Po co sie tak truc? Mozna normalnie upiec mieso bez folii przeciez.
  • W garnku rzymskim to nie powinien suchy byc, tylko trzeba pamiętać, zeby ten garnek przed pieczeniem namoczyc ok 15min. Ja dopiero zaczynam z tego garnka korzystac, zalezalo mi na nim wlasnie ze wzgledu na mieso, zeby pieczenie suche nie wychodzily. Na razie jestem b zadowolona. Schab, ale mniejszy kawałek, pieklam chyba z 1,5h w 180-200st.
    Plastiku tez nie lubie, nawet ryz zawsze wymuje z torebki.
  • jeśli chcę zrobić zapiekankę z warzywami (z kurczakiem i makaronem) i chciałabym wykorzystać mrożoną mieszankę to mogę wymieszać warzywa zamrożone czy przed wymieszaniem i włożeniem do piekarnika lepiej je rozmrozić ( i jak? )?
  • z jakim sosem podajecie sałatę?
  • Oliwa, czosnek ,trochę musztardy, świeżo wycisniety sok z jabłka, sól , pieprz, sok z cytryny,
  • Taka salate masłową do drugiego dania? Ja robie tradycyjnie: opłukaną sałatę/półtorej/dwie( w zaleznosci od tego na ile osob) drę palcami na mniejsze kawałki. Gotuje ze 2-3 jajka na twardo. Bialka siekam drobniutko a żółtka rozcieram w kubeczku razem z kilkoma lyzkami kwasnej smietany. Do tego troche cukru, szczypta soli, wycisniety sok z cytryny( tyle ile lubisz) a jak nie masz to szczypte kwasku cytrynowego. Dla ladniejszej kolorystyki gotowa, wymieszana salate posypuje posiekana w kostke rzodkieweczka :) To przepis babciny.
    Podziękowali 1kluska
  • @Rejczel, robię identyczną, tylko bez soku z cytryny :)
    Podziękowali 1Rejczel
  • Rejczel, tak fajnie opisujesz te przepisy, że łatwo zapamiętać i chce mi się je wypróbować :) Dzięki.
    Podziękowali 1Rejczel
  • Kwaśna śmietana+ cukier ;) uwielbiam
  • A i salata musi być sucha, suchutenka! Każdy listek wycieram do sucha. Żadne tam odsaczenie czy z grubsza powycierane.
  • uJa powiedział(a):
    A i salata musi być sucha, suchutenka! Każdy listek wycieram do sucha. Żadne tam odsaczenie czy z grubsza powycierane.
    Eeee tam suchusieńka.W ścierkę,nad wannę i karuzela sałatowa :smiley: 
    Podziękowali 1madzikg
  • Bejca- miód,ocet winny i olej słonecznikowy z pierwszego tłoczenia.
    Ale to dość specyficzny,słodki smak.
  • Ja nie jestem pedantem kuchennym o wręcz przeciwnie wiele rzeczy robie byle jak byle prościej i szybciej ale salata musi byc sucha!!!! 
    Podziękowali 1AgaMaria
  • mąż kupił pierś z gęsi (ze skórą) - jak to upiec? jakie przyprawy? jaka temperatura i jak długo? myślałam zeby upiec ją w rękawie.
  • Do gesi b pasuje cebula. I papryka slodka w proszku. Tylko te cebule to po jakims czasie trzeba dac, nie od poczatku, bo sie zbyt spiecze.
  • Do gęsi jeszcze jabłka pasują. I majeranek chyba...
  • sprawdzonego przepisu na grzyby marynowane poszukuję :)
  • nikt się przepisem nie podzieli? :( dzisiejsze zbiory czekają na przerobienie...
  • o marynowaniu grzybów nie mam pojęcia, ale przywołałaś wspomnienia tego smaku z dzieciństwa :) 
    w dodatku jeździłam na grzyby w okolice które pewnie znasz? (Zaniemyśl) :)
  • trochę znam ;)
    Podziękowali 1In Spe
  • Ktoś mi może wytłumaczyć co to są zielone śledzie? :)
     a i potrzebuję jakiś prościutki farsz do pierogów - jutro będzie u mnie ktoś kto nauczy mnie wreście robić dobre ciasto na pierogi ale musze ogarnąć szybki farsz.
  • Jak zrobić  surówkę do  tortilli? 
    Mam 
    Kapustę  pekińską 
    Sałatę lodową 
    Pomidor
    Por
    Jabłka
    Marchew
    Cebulę 
    Pietruszkę 
    Seler 
    Co mogę  zrobić  żeby było pycha i szybko  
    @Elunia @Skatarzyna @Katarzyna @Rejczel i kto tam może  ratunku  
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.