Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaką książkę teraz czytacie?

1111214161749

Komentarz

  • "Watching the English" Kate Fox, polecam anglofilom :)
  • A ja bardzo polecam piękną książkę tureckiej pisarki Elif Shafak ,,Honor''. Saga rodzinna o sile miłości, źle pojętej tradycji i jeszcze gorzej pojętym honorze.
    Podziękowali 1Coralgol
  • Anka Mrówczyńska "Borderline autoterapia"
    Stanisław Kratochwil "Podstawy psychoterapii" i kończę Karen Horney "Neurotyczna osobowość naszych czasów". Z tą ostatnią jakoś mi zeszło, bo czytałam szpitalnie z przerwami. B)
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Polecam ,,Przyszlismy na swiat by nigdy juz nie umrzec". Piękna o sytuacjach bardzo trudnych i zaufaniu Bogu. Wiara Chiary i jej męża jest niesamowita pomimo utraty dwojki dzieci i ciezkiej choroby, potrafili zyc z radoscia i pieknie.

    Podziękowali 2aga---p Gosia5
  • Rose musze kupic, bo bardzo mnie ciekawi. Dzieki za zachętę.
  • Dzięki za polecenie "Ostatniej arystokratki ".
    Dawno nie śmiałam się na głos czytając książkę
  • Kroniki beskidzkie i swiatowe Stasiuka. No uwielbiam te fraze. I podzielam upodobanie do wschodniej serdecznej rozpierduchy. 
    Podziękowali 2Monika73 AgaMaria
  • "Rozważania o wierze" xDajczera <3 Właśnie sobie odkupiłam, parę lat nie miałam, a zwykle czytuję to kilka razy w roku ;)
  • Dziennik pokładowy z wypraw Kolumba, czytam w oryginale. Wow.

    Od pierwszego dnia okłamywał załogę odnośnie przepłyniętych odległości ;)
  • "Dobre drzewo" Władysław Kluz OCD, o świętych rodzicach św. Tereski. 
    O jakaż dobra to książka! polecam każdej mamie!
    Podziękowali 4Olesia Gosia5 Katia Aniuszka
  • Joannna powiedział(a):
    "Dobre drzewo" Władysław Kluz OCD, o świętych rodzicach św. Tereski. 
    O jakaż dobra to książka! polecam każdej mamie!
    "Korespondencja rodzinna" tez jest super. Takie zwyczajne zycie codzienne w listach. Wlasnie czytam.
    Podziękowali 1Joannna
  • Joannna powiedział(a):
    "Dobre drzewo" Władysław Kluz OCD, o świętych rodzicach św. Tereski. 
    O jakaż dobra to książka! polecam każdej mamie!
    Też lubię :)
  • pustynny_wiatr powiedział(a):
    Dziennik pokładowy z wypraw Kolumba, czytam w oryginale. Wow.

    Od pierwszego dnia okłamywał załogę odnośnie przepłyniętych odległości ;)
    A w którą stronę? ;)
  • Aktualnie czytam życiorys sw. Teresy („Vida”). Bardzo dobra lektura, ale tak do czytania po troszeczku, maksymalnie rozdział przed snem, bo to przetrawić trzeba. 
    A książka gruba, ponad 600 stron, wiec już dluuugo ja czytam i tak sobie ze mna jeździ od Azji poprzez Europę :innocent: 
    Podziękowali 1Malena
  • @Katia zaniżał. A i tak przez ponad połowę trasy myśleli, że są już niedaleko lądu.

    Dużo rzeczy mnie zadziwiło. Jak na wyprawy niby chrystianizujące, coś nie bardzo pomyśleli o zabraniu księży. Na 4 wyprawy płynął z nimi jakiś duchowny tylko raz – chyba w trzeciej wyprawie dopiero. 
    W czwartej już nie mogli znaleźć chętnych, to pełno mętów społecznych wepchali na statek... no, ciekawych rzeczy się dowiaduję.
    No i Kolumb w ostatniej, czwartej wyprawie już miał klapki na oczach, był tak blisko odkrycia głównego celu swojej wyprawy (połączenia z Oceanem Spokojnym) i o tym wiedział (kilka dni marszu, by dojść na drugą stronę Ameryki Środkowej), a zrezygnował, bo większą pokusą było szukanie złota, które stało się trochę jego obsesją.

    Bardzo ciekawa lektura.
    Podziękowali 2Katia Monika73
  • Tzn. te wyprawy nie były chrystianizujące przede wszystkim, miał znaleźć nową drogę do Indii w celach handlowych itp., ale nawracanie też niby było jednym z celów.
  • Mysle, ze z ta chrystianizacją to PR byl. A co do duchownych - moze zaden nie chcial? Kolumb jakos gwaltownie pobozny nie byl, z tego co pamietam.
    Podziękowali 1Katia
  • Czytam "Sagę o ludziach lodu " Margrit Sandemo . Wciągająca bardzo. 
  • ja czytam podręcznik do historii- 3  gimnazjum  :) może być w tym rankingu? ;)
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Nie nie mam.... Sama pozyczylam od sasiadki. Ale mozna wysłuchać jako audiobooki. Ja wole czytać....
  • "I boję się snów..." W. Półtawskiej po raz drugi, na świeżo po lekturze "Kobiet z Ravensbruck". Jakże własne problemy wydają sie małe...
    Podziękowali 1madzikg
  • @Marcelina z Beskidu Niskiego pisałam magisterkę. To też trochę moje magiczne miejsca.
    No nie czytam nic nowego. Wstyd się przyznać. Był 11 listopada, to czytałam trochę biografii Piłsudskiego. Potem sięgnęłam po Czarodziejską górę, bo kończy się pierwszą wojną św., ale przebrnęłam chyba przez półtorej strony...
    A nocami piłuję eseje polskich autorów, ale to już chyba czytałam z rok temu, więc może słabo, że dopiero teraz podczytuję, ale też bez rezultatu. Tak sobie skaczę.
  • Tatuazysta z Auschwitz
  • Ciężkie tematy wybieracie
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Orient Express - Torbjorna Faerivika. Rewelacja! 
    Podziękowali 1Marcelina
  • Autor jedzie pociągiem z Londynu do Samarkandy m. in. przez Paryż , Monachium , Wiedeń , Budapeszt , Bukareszt , Sofię , Stambuł (dotąd "dojechałam") . Jest to pretekstem do bardzo ciekawych refleksji , rysu historycznego , anegdot o wielkich artystach i zwykłych ludziach. Świetnie się czyta , choć nie da się za szybko.
  • @Monika73, zadzialalas na wyobraźnię, tez chcę ja przeczytac.
    Podziękowali 1Monika73
  •  Münzer Hanni - Marlene
    Polecam. Czasy II wojny światowej od kobiecej strony.
    Pierwsza część to Miłość w czasach zagłady. Nie wiedziałam i nie przeczytałam ale na pewno sięgnę.
    Podziękowali 1Monika73
  • Ja wróciłam do "Małżeństwa Anny " Dobraczynskiego.
    Przyjemnie się czyta
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.