Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Karynał dziękuje HGW za prezydenturę

Hmmmm


Zdaniem kardynała, "pani prezydent zawsze była zaprzyjaźniona z Panem Bogiem i Kościołem". – Myślę, że stać nas na takie szersze spojrzenie, które pozwoli sprawiedliwie, prawdziwie i serdecznie popatrzeć na lata minione. Tylko człowiek, który widzi dalej, potrafi ocenić to, co się dokonuje czasem dzięki życiu i pracy jednego człowieka, który potrafi już tu na ziemi budować Królestwo Boże, do czego zostaje powołany – mówił kardynał Nycz.

https://dorzeczy.pl/kraj/85194/Potrafi-juz-tu-na-ziemi-budowac-Krolestwo-Boze-Kard-Nycz-dziekowal-za-prezydenture-Gronkiewicz-Waltz.html?fbclid=IwAR33x6HqzYD_VrHqwQfWJNbI0vqZugOd8n11YOhWTeUfT_wkrzipSRKD0Rw
«1

Komentarz

 • edytowano listopad 2018
  :)
 • Robert Winnicki

  Warszawa, 27.11.2018 r.

  Zgorszenie rozlało się szeroko - list otwarty do metropolity warszawskiego


 • Bardzo dobrze napisał Winnicki.
  Podziękowali 2kiwi Katia
 • Hmmm. Znam Kardynała i jego rodzinę,bo on z naszej wsi. Często  jest u nas z okazji licznych uroczystości lokalnych. To niesamowicie mądry i dobry człowiek, który umie się znaleźć w każdej sytuacji ..
  Też się zdziwiłam co on mówi i dlaczego...

  Przy okazji zapytam.
  Podziękowali 1Katia
 • Są to tak zaskakujące slowa, że aż ciężko uwierzyć.
 • Nycz to Mason 
  Podziękowali 2draconessa Isako
 • Gloria powiedział(a):
  Hmmm. Znam Kardynała i jego rodzinę,bo on z naszej wsi. Często  jest u nas z okazji licznych uroczystości lokalnych. To niesamowicie mądry i dobry człowiek, który umie się znaleźć w każdej sytuacji ..
  Też się zdziwiłam co on mówi i dlaczego...

  Przy okazji zapytam.
  niestety mało jest radykalny i raczej głaszcze po główce niż stawia do pionu, abp Hoser nieraz ostro się wypowiadał o zgorszeniach moralnych powodowanych przez polityków, Nycz w tym czasie milczał albo rozdawał uściski Komorowskiemu, który jawnie sprzeciwał się nauce KK. Więc niestety choć to mój bp i jest faktycznie miły to jestem zgorszona tym co robi, nie pierwszy raz zresztą.

  Może i umie się znaleźc w każdej sytuacji ale czasem trzeba umieć tupnąc i powiedzieć nie. A on chce być dobry dla wszystkich i wspierać wszystkich niezależnie od tego co robią.
  Podziękowali 3draconessa Katia Isako
 • @Aneczka08 , to jest jego charyzmat, tacy ludzie są bardzo potrzebni.
 • Malena powiedział(a):
  @Aneczka08 , to jest jego charyzmat, tacy ludzie są bardzo potrzebni.
  Żeby publicznie wspierać szydzących z norm moralnych????? Aaaaaaa, charyzmat??? Zaraz się okaże że grzech może być charyzmatem....
 • Malena powiedział(a):
  @Aneczka08 , to jest jego charyzmat, tacy ludzie są bardzo potrzebni.
  No wybacz chwalenie publiczne kogoś kto popiera aborcję a nawet karze tych którzy bronią życia ( Przypadek Chazana) jakim jest charyzmatem? Bo z tego co wiem kodeks kanoniczny jasno stanowi jakie powinno być wdrożone postępowanie wobec takich działania.
 • Nie, nie. To nie tak. Kardynał na pewno nie wspiera lekceważenia norm moralnych. Jak miałby wspierać szydzenie z tego, co dla niego najważniejsze? Chodzi o to, że on umie łączyć, doceniać, uspokajać. Bo przecież Kardynał nie mówi, że ten a ten polityk wszystko robi dobrze, on dziękuje za to, co było dobre. W każdej sytuacji widzi jej dobrą cząstkę. Nigdy nie pochwala zła. Myślę, że najlepszą postawą jest łagodność dla innych, wymaganie od siebie.
  Podziękowali 3Monika73 matka-Olka beatak
 • Czy tu na forum jest Papież? Bo to On może oceniać, krytykować, napominać Kardynałów.
 • Malena powiedział(a):
  Nie, nie. To nie tak. Kardynał na pewno nie wspiera lekceważenia norm moralnych. Jak miałby wspierać szydzenie z tego, co dla niego najważniejsze? Chodzi o to, że on umie łączyć, doceniać, uspokajać. Bo przecież Kardynał nie mówi, że ten a ten polityk wszystko robi dobrze, on dziękuje za to, co było dobre. W każdej sytuacji widzi jej dobrą cząstkę. Nigdy nie pochwala zła. Myślę, że najlepszą postawą jest łagodność dla innych, wymaganie od siebie.
  Ja mam trochę z tym problem, tylko czy w tym momencie środowiska proaborcyjne nie mają jasnego przekazu że można być zaprzyjaźnionym z Bogiem i Kościołem i popierać aborcję. 
  Nie mówię o potępianie i wypominaniu ale z racji na chociażby tą sytuację nie lepiej by było powstrzymać się od pochwał. 
 • To tak jakby prezydent chwalił sędziego który ukarał policjanta za udaremnienie morderstwa.
  Podziękowali 3draconessa mader Katia
 • Malena powiedział(a):
  Nie, nie. To nie tak. Kardynał na pewno nie wspiera lekceważenia norm moralnych. Jak miałby wspierać szydzenie z tego, co dla niego najważniejsze? Chodzi o to, że on umie łączyć, doceniać, uspokajać. Bo przecież Kardynał nie mówi, że ten a ten polityk wszystko robi dobrze, on dziękuje za to, co było dobre. W każdej sytuacji widzi jej dobrą cząstkę. Nigdy nie pochwala zła. Myślę, że najlepszą postawą jest łagodność dla innych, wymaganie od siebie.
  ale wychwalanie HGW pisanie, że kierowała się Bozym prawem kiedy to ona sama wywaliła Chazana i doprowadziła do tego, że w szpitalu w którym nie przerywano dotychczas ciązy juz ją przerywaja to jest zgorszenie dla ludzi wierzących.

  MOże widzieć dobrą cząstkę i dobrze, tylko tu publicznie było siane zgorszenie przez panią HGW a on teraz ją gloryfikuje bo tak jest ten list napisany. Podobnie zreszt.ą było z Komorowskim, który otwarcie mówił, że in vitro to żcyei. Tak się po prostu nie godzi.

  Że już nie napisze o likwidacji katolickiego radia Józef u nas w diecezji i sprzedanie udziałów Radiu Zet.
 • Oceniac i krytykowac Kardynalow, a takze napominac ma prawo kazdy  wierny. nie jest to prerogatywa wylacznie papieska. Zreszta, ta sama sytuacja odnosi sie rowniez do papiezy, ktorzy czestokroc byli publicznie napominani przez wiernych - dzisiaj wielu z owych wiernych mamy na oltarzach. Co do bpa Nycza i jego wychwalania HGW nie wypowiem sie, bo cisna mi sie na usta slowa niecenzuralne.
 • Malena powiedział(a):
  Czy tu na forum jest Papież? Bo to On może oceniać, krytykować, napominać Kardynałów.
  Poważnie?? 
  To ja znam inną naukę KK  
  Podziękowali 2draconessa MAFJa
 • A czy to nie była przypadkiem prywatna uroczystość? Poczytajcie, jacy księża koncelebrowali mszę, jedyny ze swiecznika to był Nycz, reszta jak można sądzić księża zaprzyjażnieni z HGW. Więc nie bardzo rozumiem o co krzyk. No i Nycz może tez się pojawił jako osoba znająca ją prywatnie. 

  A zastanawiam się kiedy jawnie BK sprzeciwiał się nauce KK? 
 • @Anka wychwalając in vitro na przykład. Chyba wprost powiedział, że in vitro to życie.

  Jeśli uroczystość prywatna to czemu media, czemu w eksponowanym kościele, niestety kardynał musi mieć swiadomośc że mówiąc kazanie wychwalające Panią HGW pod niebiosa, pisząc jak to wszystko rozważała w sumieniu, wspiera jej wszelkie działania. Z kazania wychodziło, żebyła nieskazitelna, kryształowa i prawa...zawsze wierna nauce KK - o ironio!
 • Tam nie było mediów. Był ktoś z więzi, ale chyba tez prywatnie. 
 • Anka, ale ze co- prywatnie może ją wychwalać ? A publicznie powinien ganić ? Bez sensu. Przecież bycie kardynałem to nie jest kwestia wykonywania zawodu, gdzie można sobie mieć swoje prywatne zdanie, byleby publicznie się z nim nie wychylac ...? 
 • Czy kardynał może mieć swoje prywatne zdanie odmienne od podstawowych prawd głoszonych przez Kk ? Zdaje się, że HGW coś takiego głosiła, kiedy zwalniała Chazana.
 • edytowano grudzień 2018
  Anka powiedział(a):
  Tam nie było mediów. Był ktoś z więzi, ale chyba tez prywatnie. 
  A łyżka na to, niemożliwe .. 
 • Aneczka08 powiedział(a):
  @Anka wychwalając in vitro na przykład. Chyba wprost powiedział, że in vitro to życie.
  A nie jest?
 • In vitro to zabawa w Pana Boga, przede wszystkim. Potepiana przez KK.
  Podziękowali 2Aneczka08 Isako
 • Tak jedno życie powstaje a 9 innych ginie
  Podziękowali 2Isako draconessa
 • Wiem.
  @Aneczka08 powinnaś reformulować zdanie: "Chyba wprost powiedział, że in vitro to życie."

  I juz się nie czepiam.
 • Hehe, kto nie głosuje na partię, która przedkłada interes partyjny nad zakaz aborcji niech pierwszy rzuci kamieniem ;)
  Podziękowali 1Anka
 • Anawim a można było głosować na taką partię , była taka w ogóle do wyboru ?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.