Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

swierzb

U nas w przedszkolu u jednego dziecka w grupie stwierdzono swierzb. Ogolna panika, pranie, dezynfekcja zabawek, mebli. Panikowac tez, bardzo to zarazliwe? Czekaja mnie bardzo gruntowe porzadki przed swietami?
«1

Komentarz

  • Nie wiem czy bardzo. Ja się kiedyś w dawnych czasch zarazilam w pociągu relacji Przemyśl Wrocław.
    Podziękowali 1Ursa
  • Jak ze wszystkimi pasożytami - jeden złapie, bo stanął blisko zarażonego, a drugi może z zarażonym sypiać i nie złapie. Choróbsko jest paskudne, przyznać trzeba.
  • wysoko zakaźna.
    Ja panikuję,w szkole u córki był / jest
  • @kuria możesz jaśniej?
    dlaczego?
  • No dobra, to upiore i uprasuje to co miala w przedszkolu i poczekam
  • synek mojej siostry, majac 2 mce, zlapal swierzb od tatusia, ktory z pracy przyniosl dziadostwo. :-\ Wszystko prali gotowali odkazali... Dluugo sie z tymi porzadkami bujali, tzn codzienna steryliada z codzienna zmiana poscieli itd.

    btw dopiero piaty dermatolog rozpoznal swierzb. :)>-
  • Mężunio ze statku przywlókł....
    Dziś zdiagnozowane.
    Załamana jestem. Nie wiem zupełnie jak to ugryźć.
    Najmłodsza - 7 m-cy spi z nami w łóżku a dodatkowo teraz chora - ma obustronne zapalenie ucha środkowego i bardzo cierpi. Jest szansa, że ją to ominie?
    A wiecie może, czy karmiąc piersią można się leczyć? Jeszcze objawów nie mam, ale lekarka nie pozostawiła złudzeń ;-(
  • @Agagaw współczuję, w jednym łóżku raczej wszyscy już macie,kiedyś u nas w szkole szalało i się dowiadywałam co nieco, najlepszy na to paskudztwo podobno wrotycz, ale wyciągi z niego chyba zakazane, a teraz zima , to zostaje chemia, za to leczenie nie tak skomplikowane, gorzej z wyparzaniem całej pościeli, łóżka, ubrań, wiesz roboty rośnie wraz z ilością ludzi w domu....
  • To się leczy maścią zewnętrznie, nie wiem na ile dla maluchów szkodliwa ta maść..
  • Nalewkę wrotyczową mam, gdyby ktoś chciał. Tylko do użytku zewnętrznego, bo o trucizna.
  • Byłam dziś u lekarki.
    Dostałam Infectoscab, do zastosowania w razie wystapienia objawów. Informację, że przez 5 dni po zastosowaniu nie można karmić, mam zignorować. Dzieci na razie nie leczyć... Mąż przeleczony, tzn, wysmarował sie na noc maścią, a teraz chodzi i krzyczy, że swędzi niemozliwie. Obawiam się, że jak nie będziemy przeleczeni w tym samym czasie, to sie paskudztwa szybko nie pozbędziemy.
    Idę sprzątać co się da.
    Dziękuję za rady.
    O mikrofalówce bym nie pomyslała ;-)
  • Odgrzebuje stary temat... Syna od paru dni okropnie swędzialy nogi,ręce i brzuch. Od dzisiaj po wizycie u dermatologa wiemy że to świerzb .Dostał Infectoscab ale tylko on ,z tego wszystkiego zapomniałam spytać czy my też mamy się przeleczyć. Ile ma nie chodzić do szkoły ,i co z młodszymi ,jak chodzą a może już się zarazili. Ogólnie to niewiem czy mam ubrania ,ręczniki i pościel wygotować czy tylko wyprać w wysokiej temperaturze.
  • edytowano listopad 2018
    5 lat temu przerabialiśmy temat. Byliśmy z córką nastolatką u lekarza rodzinnego, dermatologa, alergologa, znów u lekarza rodzinnego i u innego dermatologa. I ten ostatni, piąty lekarz dopiero rozpoznał swierzb. A co się dziewczyna nameczyla przez 2 miesiące i lekow nazazywala to jej. Po diagnozie poszło szybko. Maść pomogła od razu. Pralam i suszylam w suszarce posciel wszystkich i dokladne sprzatanie. Na jakis czas schowalam chyba pluszaki. Kupilam płyn do spryskania dywanów i prania rzeczy w nizszej temperaturze, ale w sumie tym płynem potraktowalam tylko jej pokój i część ubrań. Zarazil się .brat- myśleliśmy że ma alergię na ochraniacze pilkarskie. Nikt więcej nie miał objawów i tylko oni stosowali tę maść. Obydwoje chodzili do szkoły cały czas. Problem nie powrócił. 
    Podziękowali 1Kika39
  • Dzięki @Katanna ; <3
    Podziękowali 1Katanna
  • Czy możecie coś więcej napisać o objawach? Czy swędzi całe ciało, w różnych miejscach? Czy kropki pojawiają się i znikają? Czy są czerwone, czy cieliste?
  • @Katanna , czyli świerzb można pomylić z alergią albo AZS? 
  • edytowano grudzień 2018
    @Bagata, my się pomylilismy i kilku lekarzy też.
    @kika0,  po 5 latach u syna pamietam rozdrapane do krwi strupy na lydkach, u corki czerwone kropki na brzuchu i udach i ze nie mogła spać,  ciągle ją swedzialo. Dla mnie potwierdzeniem diagnozy była natychmiastowa poprawa po użyciu maści na swierzb. Wcześniej nic nie pomagało .
    Podziękowali 2Bagata kika0
  • @Katanna a czy pamiętasz nazwę maści?
  • @kika0 lyclear
    Podziękowali 1kika0
  • kiedyś mi tłumaczono ,że widać na skórze "trasę" przemieszczenia się podskórnego z punktu a do b, że te ślady są charakterystyczne  
  • Agnicha powiedział(a):
    @kika0 do lekarza idź
    Sa teraz leki na 3 dni.
    Bezdomnego leczylismy
    Byłam już i lekarka nie wie co mi jest. Wspomniałam o świerzbie, ale jej to nie wygląda na świerzb. Wszystko zaczęło się od swędzącego boku piersi, teraz swędzi już wszystko. Kropki pojawiają się gdy zaczynam drapać. Potem niektóre znikają chyba, że już rozdrapane przeze mnie. Nikt w domu nie ma takich problemów. Clotrimazol nie daje poprawy. Teraz dostałam jakąś inną maść. Jutro wykupię mam nadzieję, że pomoże. Chyba że najpierw oszaleję! Zastanawiam się jeszcze nad candidią ale to już inny wątek. 
    Gdyby to jednak się świerzb okazał, to czy moje maluchy 2latka i 2 miesięczna mocno są zagrożone? Zamierzam wdrożyć steryliadę tak na wszelki wypadek. 

    matka6 powiedział(a):
    kiedyś mi tłumaczono ,że widać na skórze "trasę" przemieszczenia się podskórnego z punktu a do b, że te ślady są charakterystyczne  
    Ja tras nie widzę, ale się nie znam. 
  • @kika0 ;Mój syn miał wysypke na udach ,brzuchu . Głównym objawem tego że to był swierzb ,było większe swędzenie po kąpieli czy pod kołdrą (czyli jak było ciepło ) Jednorazowe podanie maści Infectoscab pomogło .
    Podziękowali 1kika0
  • Inne wysypki też w takich warunkach bardziej swedza
  • U mnie cały czas nie wiadomo co to 2 na 3 lekarzy stwierdziło że to nie świerzb. Kurację przeszłam ale swędzi nadal i to bardzo. Idę do innego wątku szukać pomocy. 
  • @kika0 , a morfologię robiłaś?
  • Tak. Dzisiaj zrobiłam morfologię, tarczyce, aspat i alat, ferrytyne, bilirubine, mocz. Wszystko poza alatem w normie.
    Podziękowali 1Bagata
  • Przy podwyższonym alat i świądzie , głównie rąk i nóg koleżanka miała cholestaze. @kika0 miałaś robione usg jamy brzusznej. 
  • Nie miałam usg. Ale ja urodziłam 3miesiące temu, a w ciąży aspat i alat były w normie. 
  • Ale cholestaza to nie tylko choroba ciężarnych. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.