Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy okresu noworodkowego i niemowlęcego

1413414416418419452

Komentarz

  • Po jakim czasie od odstawienia potencjalnego alergenu powinna byc u dziecka karmionego piersia widoczna poprawa?
  • Jeden dzień, do 2 tygodni, jak odstawiłam u synka jajka, to dopiero po 2 tygodniach była radykalna poprawa, w testach wyszło uczulenie i wtedy na dobre odstawiłam,   wcześniej wydawało mi się , że na jajko nie uczulony, bo jak odstawiałam, to nie było poprawy.
  • Ja na razie mleczne odstawiam i zobacze. Jak nie bedzie zmiany to zobacze jajka.
  • Dzis 3 dzien u mnie bez nabialu, a moja corka spi. Jje i spi, ale mniej jje. Na noc wczoraj zasnela ok 22.30, obudzila sie dzis o 6.40 zjadla, kolo 7 juz spala i spi dalej (jest 10.45). Czy ta sennosc ma mnie niepokoic? Czy moze ona odsypia bol brzucha wczesniejszy? Co mnie moze niepokoic oprocz samego faktu spania?
    Taaa, matka wariatka, jak dziecko placze-jeczy, jak spi tez jeczy. Nie dogodzi sie.
    Ale nie chce przeoczyc czegos.
  • Eee jak ma 2,5 miesiąca to bym obstawiała że śpi bo lubi i może.
    Podziękowali 1mamuma
  • Czyli dac jej spokoj i liczyc na to, ze tak jej zostanie jak najdluzej  ;)

  • Córka 8mcy ma chyba pieluszkowe zapalenie skóry. Od tygodnia ma mocno zaczerwienione krocze tzn tylko wargi sromowe i faldki przy nich. Pachwiny i pupa czysciutkie. Czyli te części które mają styczność z pieluszka. To wygląda jakby czerwone krostki zlaly się ze sobą i tylko na granicach widać zarys pojedynczych kropek. Stosowałam maść pieciornikowa, linomag, sudocrem, maść nagietkowa i nic nie pomaga. Jak było tak jest, ani się nie polepsza ani nie pogarsza. Co jeszcze można zastosować żeby pomogło. Nie chcę iść do lekarza jeśli to niekoniecznie, bo wiem jak wyglądają teraz poczekalnie i nie chce żeby złapała coś gratis. 
  • Mediderm  krem jest bardzo skuteczny :)
    Podziękowali 1ewap
  • Dwa dni gorączki a potem kilka krost w łatwo-potnych miejscach (u młodego na pupie pod pieluchą i nóżce; u przedszkolaka na zgięciu ręki i też nóżka), ale dosłownie w sumie z 8-9. Mocniej dotknięte troszkę bolą, nie swędzą. Ogólnie lajt. W przedszkolu była bostonka, tak to może wyglądać? Ospa?
  • Przy ospie zeykle jest 2-3 rzuty krost co 2-3 dni. Na bostonkę z opisu nie wygląda.
    Podziękowali 1OlaOdPawla
  •  Moje dzieci miały ostatnio bostonke tylko w gardle i dostali nystatyne, całe przedszkole przechodziło i każde dziecko inaczej  
    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • @joachm1 ten mediderm to ten zwykły czy baby? 
  • Zwykły. U mojego alergika, atopowca używany od szóstego tygodnia na praktycznie wszystkie zmiany skórne. Najskuteczniejszy, wszystkie emuliony i inne tego typu reklamowane specyfiki daleko w tyle...
    Podziękowali 1ewap
  • Nie mogę znaleźć wątku ginekologicznego. Jest możliwe bym po 2 miesiącach od porodu wrócił cykl? Dotychczas było 10,7 i 12 miesięcy. Fakt ze nigdy nie było tych przerw dłuższych niż 6h na tym etapie a Nikodem przesypia 11.. No ale 2 miesiace? Dodam ze mam jelitowke ( biegunkę) a takie bóle bardzo delikatne jak na okres miałam pare dni temu, potem ze 3 dni małych plamien brązowych i różowych a dzis już mocniej. Ale tych boli miesiaczkowych brak do tego .. może być inne pochodzenie tego krwawienia? Oczywiście u dr nie byłam na kontroli 
  • edytowano grudzień 2018
    Możliwe mi za każdym razem krwawienie pojawiało się po 5-6 tygodniach od porodu. Niezależnie czy karmiłam
  • Wiem ze teoretycznie jest to możliwe ale sądziłam ze to podobnie u każdej kobiety, jednej wraca tak innej inaczej
  • Też bym chciała żeby zawsze wracał po podobnym okresie czasu, zwłaszcza że po pierwszym dziecku wrócił dopiero jak skończyłam karmić dwulatka :) Po drugiej ciąży po 8 mcach, a po trzeciej po 4.
    Podziękowali 1chabrowa
  • @manna ja smarowalam maścią pieciornikową czyli chyba tym tormentalum i nie dawało to żadnych rezultatów, a tego tormentiolu się jakoś bałam użyć ze względu na kwas borny, chociaż ran otwartych nie było  mimo, że wyglądało nieciekawie  Przyznam, że pierwszy raz córka miała tego typu odparzenia. I  dziękuję @joachm1 za polecenie kremu mediderm, bo ewidentnie widać poprawę  Wszystko ładnie powoli zanika. 
  • @MAFJa ;

    u mnie lekarz tłumaczył tak: jak karmisz na żądanie ( nie rzadziej , niż 4h), to u wiekszości kobiet cykl nie wróci przez pierwsze ok. 10-12 miesięcy. 

    Przy wydłużeniu przerw karmienia, to już kwestia bardzo osobista. Najczęściej wraca dużo szybciej. 

    Podziękowali 1formatka
  • chabrowa powiedział(a):
    @MAFJa ;

    u mnie lekarz tłumaczył tak: jak karmisz na żądanie ( nie rzadziej , niż 4h), to u wiekszości kobiet cykl nie wróci przez pierwsze ok. 10-12 miesięcy. 

    Przy wydłużeniu przerw karmienia, to już kwestia bardzo osobista. Najczęściej wraca dużo szybciej. 

    To u WIĘKSZOŚCI jest kluczowe.
    Karmiłam małego łakomczucha nie rzadziej niż co 3 godziny,cykl mi wrócił po 5 miesiącach.
  • Czy espumisan dla niemowląt działa? 
    Moja mała zasnęła wczoraj przed 3:00, strasznie cierpiała i wisiała na cycu. Dzień tez męczący dla niej widzę. Zastanawiam się czy jest sens to kupować?
  • annabe u nas u jednego dziecia trochę jakby pomagał, u reszty nie. Za to pomogła w naszym przypadku moja dieta bez nabiału i jaj -  u wszystkich. 
  • @annabe - lepszy niemiecki SabSimplex. Gdzieś mam do oddania, może jak bym się zaparła to znajdę. Chcesz?
  • @Katarzyna jak się nasilą u małej takie objawy sto się odezwę! Póki co wyglada na jednorazowy wyskok.. 

    maz kupił mi ten espumisan i ona po zażyciu wypróżniła się i jej ulżyło. Nie wiem czy to lek czy zbieg okoliczności ale narazie dolegliwości bólowe przeszły.. 

    @Ka.tka. właśnie boje się tego ze jednak będę musiała zrezygnować z mleka  :|
  • Sapka niemowlęca- czy ktoś miał styczność? 
    Tyle dzieci i ani razu a wszystko wskazuje ze to co dolega mojej małej tak się właśnie nazywa. 

    Ma non stop zapchany nos. Średnio co 4h muszę po kropelce soli fizj jej do dziurek dać bo się tak zatykają ze oddychać nie może- chrumka, charcze, próbuje przez usta ale ciężko jej. W nocy tez muszę jej zawsze odetkac bo ssać nie może. 
    Ma to w sumie od samego początku czyli będzie już 2 mce. 
    Piszą ze to z powodu suchego powietrza- u nas w domu chłodno a w sypialni pranie się suszy wiec wydaje mi się ze wilgotność jakaś jest. Napisali jeszcze ze drugim powodem jest alergia przez która jest obrzęknięta śluzówka nosa i dlatego niedrożna i te gluty zasklepiają non stop. 

    To się na przeczekanie bierze? 
  • @annabe my mieliśmy ten problem, dość długo bo ok. 7 miesięcy, teraz jest już lepiej. Lekarz mówił, że musimy przeczekać, że jeśli by się nam to jeszcze utrzymywało jakiś czas to dopiero testy alergiczne...
    Podziękowali 1annabe
  • annabe powiedział(a):
    Sapka niemowlęca- czy ktoś miał styczność? 
    Tyle dzieci i ani razu a wszystko wskazuje ze to co dolega mojej małej tak się właśnie nazywa. 

    Ma non stop zapchany nos. Średnio co 4h muszę po kropelce soli fizj jej do dziurek dać bo się tak zatykają ze oddychać nie może- chrumka, charcze, próbuje przez usta ale ciężko jej. W nocy tez muszę jej zawsze odetkac bo ssać nie może. 
    Ma to w sumie od samego początku czyli będzie już 2 mce. 
    Piszą ze to z powodu suchego powietrza- u nas w domu chłodno a w sypialni pranie się suszy wiec wydaje mi się ze wilgotność jakaś jest. Napisali jeszcze ze drugim powodem jest alergia przez która jest obrzęknięta śluzówka nosa i dlatego niedrożna i te gluty zasklepiają non stop. 

    To się na przeczekanie bierze? 
    @annabe trzecim powodem może być niedojrzały, wciąż jeszcze, układ pokarmowy.
    Wtedy gdy maluszek się mocno opije mleka,
    przy odbijaniu mleko podbija gardłem aż do noska,potem przysycha i zatyka.
    A suche powietrze dodatkowo utrudnia.
    Ja bym poczekała  spokojnie, plus to co robisz,
    sól fizjologiczna do noska i odczekiwanie aż malutkiej się odbije po karmieniu
    w pozycji pionowej.
    U nas przeszło coś koło 4 miesiąca.
    Podziękowali 2annabe Ka.tka.
  • U nas miał najmłodszy, przeszło samo ok 6 mies.
    Podziękowali 1annabe
  • U nas najstarsza córcia miala do 6mies. Mi położna tłumaczyła, że przyczyną może być nieodśluzowanie po cc. 
  • Przy żadnym dziecku nie miałam takich schiz. Ciagle mam jazdę ze nie żyje. Fakt żadne nie przysypialo w tym wieku nocy ( nie z własnej woli bo wszystkie miały dobre tendencje w tym względzie) .. mały śpi na brzuchu i tylko tak.. inaczej się budzi bardzo szybko.. trojaczki mialy to samo ale przy nich nikt mnie nie postraszył statystykami nagłej śmierci łóżeczkowej..wstaje w nocy sprawdzam , ostatnio na konwiwencji zamarlam bo wydawało mi się ze ma zimna główkę a spał tak spokojnie nieruchomo.. nie wiem czy powinnam się leczyć czy co..ten tydzień chyba gorzej przeżywam bo jest po 3 strzykawkach szczepionki tydzień temu i chory..
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.