Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Alicja Lenczewska - mistyczka

W tym wątku będę wrzucać cytaty z zapisanych objawień Alicji z wydanych "Świadectwa" i "Słowa Pouczenia"
Mnie nieustannie poruszają słowa które Pan Jezus do niej mówił a ona przekazuje je dalej.


Treść objawień jest zbadania i ma imprimatur.



† To, co zapisujesz, jest po to, aby ludzie zrozumieli, że Ja chcę mówić do każdego, by pokierować nim, ustrzec od zła i wyprowadzić na drogę zbawienia. Że jestem przy każdym człowieku, w każdej chwili jego życia. Że trzeba pragnąć Mnie usłyszeć, słuchać i wykonywać to, co wskazuję - pragnąć żyć według pouczeń Moich.

Nie jesteś osobą wyjątkową. Jesteś jak wielu : słaba, wplątana w układy tego świata, z których cię wyprowadzam do życia wiecznego dzięki temu, że chcesz Mnie słuchać i być Mi posłuszna. W przeciwnym razie ginęłabyś jak inni w grzechu i upadku, jak ginęłaś wielokrotnie, zanim serce twoje zwróciło się do Mnie.

Słyszenie w sercu Mojego głosu nie jest darem nadzwyczajnym, wyjątkowym. Każdy go otrzymał w chrzcie świętym i każdy może rozpoznać pouczenia Moje, jeśli będzie ich pragnął i oczekiwał. Jeśli będzie usiłował żyć według nich.

Wtedy dam obfitość wielką, bo jestem Ojcem kochającym i troszczącym się o zbawienie każdego dziecka Mojego. Za każdego przecież oddałem życie Moje na Krzyżu, aby ocalać, aby prowadzić, aby zbawiać.

( " Słowo Pouczenia" , pt 3 kwietnia 1992, g. 12.35)
«1345

Komentarz

  • † Pomiędzy czynieniem komuś dobra, a sprawianiem przyjemności jest zasadnicza różnica. Często są sobie bowiem przeciwstawne.
    Prawdziwym dobrem jest tylko dobro duchowe, a to wyrasta głównie z trudu i cierpienia w imię Miłosierdzia. Z trudu i cierpienia zarówno fizycznego, jak i duchowego.

    Spójrz na Moją Ofiarę, która przyniosła najdoskonalsze dobro wszystkim istotom ludzkim, a zrozumiesz ...
    Spójrz też na Moje życie na ziemi, jako Człowieka ...

    Miłość to czynienie dobra - przyjemności tylko wówczas, gdy rodzi wyłączeni dobro.
    Nie troszcz się też o przyjemność duchową - swoją czy innych, lecz o dobro.
    Zabieganie o przyjemności duchowe rodzi zło.

    Współczesny świat poszukujący przyjemności zarówno cielesnych, jak i duchowych, gubi dobro zarówno odnoszące się do ducha, jak i do materii - zdąża do duchowej śmierci i zniszczenia tego, co z materii.

    ( " Słowo Pouczenia" 345  pn. 3 X 1994, g. 12:30)
  • Odkryłam Alicję rok temu. Prezent w postaci książki dostałam :-) Mam ja na faceb. polubiona. Cytaty wbijaja czasem w ziemie.
    Podziękowali 1maliwiju
  • Też mam ją na FB właśnie stamtąd będę przeklejać. 
    Mnie powalają prawie każdego dnia, są odpowiedzią na moje pytania albo doświadczenia. Czasem nawet nie zdążę spracyzować co mnie nurtuje i dostaje odpowiedź. 

    Wiem że osoba która wrzuca na FB te fragmenty modli się przed wybraniem.
    Podziękowali 1gielki
  • @maliwiju wrzucisz linka na fb? 
  • O matko- chciałam napisać linka z fb :)
  • Wpisz sobie "Alicja Lenczewska słowo pouczenia"
    Podziękowali 1Agnieszka82
  • edytowano grudzień 2018
    Przyjmuje do wiadomości twoje stanowisko. 
  • Brawario twoje tlumaczenia sa bledne. Od .   Tylko sadzenia jest Bog Ojciec. W pismie sw jest to wuraznie napisane.. A mylenie tego z wychowywaniem dzieci to absurd.  

    Podziękowali 1maliwiju
  • I nie dosc ze błędne to szkodliwe.
    Podziękowali 1Aniela
  • (...)
    † Cały czas ci pomagam. Cały czas otaczam Moją Miłością i chronię. Cały czas jestem z tobą i będę zawsze.
    Wierzysz w to?

    (...)

    ( " Świadectwo" 216, śr. 17 IX 86, g. 23:30)
    Podziękowali 2Hope Mle
  • - Zastanawiam się nad ogromem cierpienia w świecie i konkretnych osób ...

    †  Dziecko Moje, okazać prawdziwą wierność i miłość można tylko w warunkach ekstremalnych - a także rozwijać je, umacniać i ubogacać. Cenne jest to, co uzyskuje się w trudzie i bólu. Daje też poczucie zasługi i radości ze zwycięstwa już tu na ziemi, chociaż wszystko jest darem Mojej Miłości : zarówno trud, cierpienie, zwycięstwo i radość dziecka Mojego.

    Pragnę, aby dzieci Moje uczestniczyły w budowaniu Dobra przez  doskonalenie siebie i udział w doskonaleniu braci.
    Największe Dobro dokonane przez Ofiarę Golgoty : Ekstremalne zło zamienione zostało w doskonałe Dobro. To jest wzór i droga dla dzieci Moich. Po to stałem się Człowiekiem.

    Łk 7, 11 -17 | Młodzieniec z Nain.

    ( " Słowo Pouczenia")
    Podziękowali 1Mle
  • .† (...)
    Nie myśl o sobie i nie mów o sobie, i nie miej żalu, że ludzie cię nie doceniają. Czyż oni są miarą twojej wartości?

    Myśl o Mnie, mów o Mnie, żyj Moją Miłością i raduj się, bo Ja cię kocham i wybrałem cię na Moją oblubienicę, i jestem z tobą, i troszczę się o wszystko.

    Pozwalam ci uczestniczyć w Moich cierpieniach: w trudzie, w upokorzeniach, niezrozumieniu, osamotnieniu w świecie.
    Nie jesteś sama - jesteśmy razem.

    Czyż dzielenie tego ze swoim Oblubieńcem i Bogiem nie jest więcej warte niż przyjemności świata i uznanie ludzi?

    Dziecko Moje, i oblubienico Moja - stworzyłem cię do współżycia ze Mną, do życia we Mnie już tu na ziemi.
    W tobie przeżywam wszystko, co ty przeżywasz. Bądź radosna, abym mógł radować się razem z tobą.
    Bądź radosna niezależnie od tego, co spotyka cię ze strony świata i ludzi.
    Bacz tylko, abyś była w zgodzie i zjednoczeniu ze Mną.
    Żebym mógł żyć w tobie pełnią życia, pełnią Miłości.

    - Co zrobić ze swoją naturą krnąbrną?

    † Oddać Mi ją. Ja będę przemieniał wszystko w Mojej Miłości.

    Jr 30,17 a
    Albowiem przywrócę ci zdrowie i z ran cię uleczę - wyrocznia Pana ...

    ( " Świadectwo " 354, pn. 19 I 87, g. 9:15)
    Podziękowali 3gielki Mle annabe
  • edytowano grudzień 2018
    Dorota powiedział(a):
    Brawario twoje tlumaczenia sa bledne. Od .   Tylko sadzenia jest Bog Ojciec. W pismie sw jest to wuraznie napisane.. A mylenie tego z wychowywaniem dzieci to absurd.  

    Nie jest prawdą, jakoby władzę sądzenia miał tylko Bóg Ojciec. Pismo św. tego nie naucza. 

    Władzę sądzenia mają za Bożą aprobatą chociażby sędziowie:
    Ustanowisz sobie rządców i urzędników we wszystkich miastach, które ci daje Pan, Bóg twój, dla wszystkich pokoleń. Oni sądzić będą lud sądem sprawiedliwym. - Pwt 16, 18. 

    Władzę sądzenia i karania mają rządy cywilne:
    Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga. Kto więc przeciwstawia się władzy - przeciwstawia się porządkowi Bożemu. Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok potępienia. Albowiem rządzący nie są postrachem dla uczynku dobrego, ale dla złego. A chcesz nie bać się władzy? Czyń dobrze, a otrzymasz od niej pochwałę. Jest ona bowiem dla ciebie narzędziem Boga, [prowadzącym] ku dobremu. Jeżeli jednak czynisz źle, lękaj się, bo nie na próżno nosi miecz. Jest bowiem narzędziem Boga do wymierzenia sprawiedliwej kary - Rz 13, 1-4. 

    13 Bądźcie poddani każdej ludzkiej zwierzchności ze względu na Pana: czy to królowi jako mającemu władzę, 14 czy to namiestnikom jako przez niego posłanym celem karania złoczyńców, udzielania zaś pochwały tym, którzy dobrze czynią. - 1 P 2, 13 - 14. 

    Pan nasz Jezus Chrystus nie zakazywał też ludziom sądzenia w sensie absolutnym, ale zakazywał wydawania pochopnych i lekkomyślnych osądów:
    Nie sądźcie z zewnętrznych pozorów, lecz wydajcie wyrok sprawiedliwy” (J 7, 24), 
    Więcej na ten temat: http://salwowski.net/2017/07/17/co-oznacza-iz-nie-mamy-sadzic-bysmy-nie-byli-sadzeni/

     A tak poza tym to w sensie ścisłym władza sądzenia została przez Boga Ojca przekazana Jego Synowi Jezusowi Chrystusowi, więc z tego względu też nie jest poprawne stwierdzenie, iż "tylko Bóg Ojciec będzie sądził". 

  • Bardzo cię proszę daj spokój. Myśl co chcesz ale daj spokój. Teksty Lenczewskiej są dopuszczone przez biskupa ,  jeśli się nie zgadzasz się z  tym co zawierają  to masz do tego prawo. Ale jak ci się nie podoba że inni czytają to zgłoś kurii szczecińskiej twoje zastrzeżenia może przekonasz biskupa i zauważy zagrożenie, do tego czasu nie siej jednak zamętu.
  • edytowano grudzień 2018
    maliwiju powiedział(a):
    Bardzo cię proszę daj spokój. Myśl co chcesz ale daj spokój. Teksty Lenczewskiej są dopuszczone przez biskupa ,  jeśli się nie zgadzasz się z  tym co zawierają  to masz do tego prawo. Ale jak ci się nie podoba że inni czytają to zgłoś kurii szczecińskiej twoje zastrzeżenia może przekonasz biskupa i zauważy zagrożenie, do tego czasu nie siej jednak zamętu.
    Jak dobrze to ujęłaś mam prawo kwestionować  przynajmniej niektóre z elementów objawień i pism pani Lenczewskiej. A to chociażby dlatego, że imprimatur lokalnego biskupa w żaden sposób nie zobowiązuje rzymskich katolików do okazywania mu uległości serca i rozumu ( nie jest to bowiem akt choćby zwyczajnego autentycznego -nie-nieomylnego Magisterium Kościoła). Podobnego rodzaju akty wsparcia ze strony hierarchów kościelnych wobec różnego rodzaju mistyków, uzdrowicieli i pisarzy miały już nieraz miejsce i po czasie okazywały się błędne (ot, choćby jawne zapraszanie Harrisa swego czasu do wielu katolickich kościołów). Ja jednak zastrzegam, że nie twierdzę, iż całość pism oraz objawienień pani Lenczewskiej jest pochodzenia szatańskiego albo tylko ludzkiego, ale przypominam pewną oczywistość, a mianowicie to, że takie objawienia nie mają gwarancji absolutnej wolności od błędu czy pomyłki. 

    Nota bene: lokalny biskup zezwolił tylko na dopuszczenie pism pani Lenczewskiej do prywatnych rozważań pobożnościowych. To nie jest zbyt doniosły akt aprobaty dla nich z jego strony. 
    Podziękowali 1Avq
  • mader powiedział(a):
    @Brawario sola scriptura to nie ten Kościół
    W mym linkowanym artykule są obszerne odwołania do Magisterium Kościoła. 

  • edytowano grudzień 2018
    Czy możesz uszanować moją prośbę.
    Nie założyłam tego wątku w celu zadania pytania " co sądzicie o pismach Lenczewskiej"
    Nikogo nie namawiam do kultu Lenczewskiej, tylko dzielę się tekstami które są wartościowe.

    Gdybyś ty był autorem tekstów które poruszyły by mnie tak jak te Lenczewskiej zapewne też bym założyła podobny wątek.


    Podziękowali 4kiwi Dorota Barbasia Engi
  • maliwiju powiedział(a):
    Czy możesz uszanować moją prośbę.
    Nie założyłam tego wątku w celu zadania pytania " co sądzicie o pismach Lenczewskiej"
    Nikogo nie namawiam do kultu Lenczewskiej, tylko dzielę się tekstami które są wartościowe.

    Gdybyś ty był autorem tekstów które poruszyły by mnie tak jak te Lenczewskiej zapewne też bym założyła podobny wątek.


    Dobrze, o ile nikt nie będzie nawiązywał do mych wpisów w tym wątku, o tyle ja też nie będę się w nim wypowiadał. 
    Podziękowali 1maliwiju
  • Jedynym środkiem w miarę skutecznym, aby was wyratować jest jeszcze
    ból, cierpienie i lęk. I tymi okrutnym środkami muszę się posługiwać bo was kocham i żal Mi was, gdy zdążacie do własnej zguby. Jedynie jeszcze
    to was nawraca i chroni.Muszę was przerazić i zadać wielki ból, abyście zechcieli otworzyć oczy
    i zawrócić z drogi zatracenia. Muszę to zrobić, by uratować tysiące Moich
    dzieci pożeranych przez szatana każdego dnia.
    Wy tego nie widzicie, bo wygodniej wam być ślepymi, ale Ja to wszystko
    widzę. Słyszę wołanie i widzę rozpacz i przerażenie ginących, krzyk bólu,
    który nigdy już nie ustanie. Tak, jak nigdy nie ustanie radość i szczęście
    tych, którzy pozostali ze Mną.to zksiazki  Świadectwo dziennik duchowy-Alicja Lenczewska  str  410-411
  • .(...)
    † Pragnij, przyjaciółko Moja. Chcę spełnić na miarę twych pragnień. Chcę dać ci dużo. Radość i szczęście, jakie chcę ci dać, przewyższą cierpienie tęsknoty, przewyższą wyobrażenia.

    Pragnij, czekaj, wypatruj. Jestem blisko. Otwieram ramiona, a dłonie mam pełne darów ...
    Bądź ufna, to wszystko już jest twoje.

    PnP 2,10-13
    Miły mój odzywa się i mówi do mnie:
    " Powstań przyjaciółko ma, piękna ma i pójdź!
    Bo oto minęła już zima, deszcz ustał i przeszedł.
    Na ziemi widać już kwiaty, nadszedł już czas przycinania winnic i głos synogarlicy już słychać w naszej krainie.
    Drzewo figowe wydało zawiązki owoców i winne krzewy kwitnące już pachną.
    Powstań, przyjaciółko ma, piękna ma i pójdź!"

    ( " Świadectwo" 116, cz. II, czw. 26 VI 86, g.8, str 107)
    Podziękowali 1Mle
  • Dzięki za wątek maliwju!!!!!
  • W momentach najtrudniejszych módl
    się słowami - głośno. W twojej świadomości powinno być ciągle odczucie
    Mojej obecności z tobą i w tobie. Rozmawiaj ze Mną i wpatruj się we Mnie
    w każdej chwili życia, cokolwiek robisz i gdziekolwiek jesteś. Wszystko Mi
    oddawaj, wszystko rób dla Mnie. Uczyń wszystko, aby twoje życie codzienne
    było na Moją chwałę. Nie myśl o sobie, tylko o Mnie. Wtedy Ja będę myślał
    o tobie i o wszystko zadbam”. Innym razem Alicja usłyszała: „Trzeba nie
    wypuszczać z rąk różańca i adorować Mnie w Najświętszym Sakramencie.
    Jeśli czujesz, że nadchodzą ataki szatana, gdy ogarnia cię ciemność i ucisk
    w duszy, odmawiaj natychmiast Pod Twoją obronę, bo to jest egzorcyzm str  13
  • Czytam... 
    I rozpływam się.
    To moja lektura. 
    Jestem ogromnie wdzięczna Panu Bogu za nią. <3
    Każde słowo jest po prostu moje.
    @maliwiju - rozumiem Cię. :*
    Podziękowali 3maliwiju Mle As1981
  • † Wiesz, jaka jest droga służby?

    - Służba z miłości dla Mnie,
    - służba z miłości przy Mnie,
    - milczenie i samotność z miłości,
    - cierpienie z miłości ( męczeństwo).

    Wszystko z miłości i ofiarowane za braci - z miłości we Mnie i z miłości do braci, z którymi jesteś jedno.

    1 Kor 10,16-17

    † Jedno jesteś ze wszystkimi ludźmi i odczuwasz ból każdego, i tęsknisz za Mną w każdym, i kochasz Mnie w każdym. A także odnajdujesz w każdym własną grzeszność realną i potencjalną - i żałujesz, i pokutujesz - z miłości - za siebie i braci.

    W tobie przez miłość znajdują się wszyscy i w tobie przez miłość wszyscy są we Mnie.
    Tak odbywa się powrót do pierwotnej jedności we Mnie wszystkiego, co stworzyłem z Ducha.

    Amen!

    (  " Słowo Pouczenia" 325, N. 1 V 1994, g.6)
    Podziękowali 2Mle Olesia
  • To mój ulubiony wątek na forum.
    Aż nie mogę doczekać się więcej, chociaż właśnie tak jest dobrze, nie za dużo na raz.
    Dziękuję.
    Podziękowali 2maliwiju Olesia
  • edytowano grudzień 2018
    Nie da rady za dużo na raz. Słyszałam to już od kilku osób i nie dowierzałam. A teraz sama tego doświadczam.
    I mówi to mól książkowy, który książki wciąga nosem. 
    Tę lekturę się smakuje. Powoli, powolutku, odcinkami... A każdy odcinek jest po coś, ma początek i koniec i przewierca na wylot. Jest jak dotknięcie Jezusową dłonią w samo otwarte serce. <3

    Gdyby ktoś powiedział mi trzy tygodnie temu, że tak utonę, to bym go wyśmiała. Bo to nie są moje ulubione sposoby narracji. Ale furda z narracją, tu nie o narrację idzie. 
    Od pierwszej chwili, gdy ktoś ważny mi ją polecił, wiedziałam, że to lektura dla mnie. Poczułam to. I tak jest.
     
    Podziękowali 2Mle As1981
  • .† Gdy człowiek podejmuje konkretne wysiłki, by iść za Mną, szatan szczególnie to właśnie utrudnia. Ale wartość wysiłku człowieka wtedy jest większa. I chociaż z własnego punktu widzenia nie osiągnął nic, w Moich oczach ważne i cenne jest to udręczenie w przezwyciężaniu siebie, i to dostrzeganie własnej bezsilności.

    Sukces powoduje upadek, a udręczenie drobnymi upadkami i poczucie bezsilności zbliża do Mnie - jest więc sukcesem. 

    Inna jest Moja skala ocen. Staraj się widzieć tak, jak Ja wiedzę, i wszystko przyjmować z ufnością i zrozumieniem, bo wszystko cokolwiek jest, jest dla twojego dobra.

    ( " Świadectwo" 229, cz. II, pn. 29 IX 86, g. 22:25))
    Podziękowali 2Olesia Mle
  • @maliwiju, dziękuję!
    Podziękowali 1maliwiju
  • Łaska Boża jest zawsze większa niż oczekiwania, a sposób jej objawiania o wiele doskonalszy niż ludzkie przewidywania.

    ( " Słowo Pouczenia" 31, pt.  29 IX 1989, g. 23:45)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.