Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

jaka restauracja w Łodzi na obiad przed Nowym Rokiem

edytowano grudzień 2018 w Pomagajmy sobie
Łodzianie, pomóżcie znaleźć restaurację, gdzie kilka osób może zjeść smaczny obiad po Bożym Narodzeniu i przed Nowym Rokiem.

Najlepiej, aby to było coś w pobliżu Manufaktury. 

Komentarz

  • Anatewka
    Podziękowali 1Amica
  • edytowano grudzień 2018
    @madzikg, poradź proszę. Zakupy w Łodzi, takie ogólnoodzieżowe, to da się jeszcze zrobić na Piotrkowskiej? Czy juz tylko w centrum handlowe Manufaktura? 

    Dawno nie byłam w Łodzi. 
  • Anatewka to trochę drogo;) ale jeśli to nie przeszkoda,  to pewnie:)

    W Manufakturze lubimy Lawendę


    Zakupy to już słabo na Pietrynie, Amica

    Zostały nieliczne butiki . Teraz głownie puby i restauracje (notabene- dużo fajnych)



    Z


    Podziękowali 1Amica
  • Ja tylko powiem że skorzystałem jaki czas temu z polecenia @Malgorzata i polecam bardzo :-) 
    Podziękowali 2jan_u Amica
  • Fakt tanio tam nie jest, ale...
    Piotrkowska pod względem zakupów, niestety umarła, ale jest jeszcze kilka malych sklepów w mieście. Zależy czego szukasz.
    Podziękowali 1Amica
  • edytowano grudzień 2018
    Zależy, czy wam zależy na posileniu się ekonomicznie, czy na jakiejś celebracji posiłku i jaki zakres cenowy wchodzi w grę.

    Bar Kultura spoko jeśli chodzi właśnie o posilenie się ekonomicznie jest ok, na jakąś okazję bardziej uroczystą zupełnie nie, bo to bardziej taki lepszy bar mleczny - zjesz niezłego kotleta z bukietem surówek, na jakieś wymyślniejsze danie nie ma co liczyć. Jak chcecie coś zjeść na szybko i nie drogo, to wszelkie Manekiny, Pozytywki, Rajskie jadła tez będą ok.

    Jeśli chodzi o bardziej eleganckie miejsca, naprawdę super jest Anatewka, idealnie miejsce dla kogoś zainteresowanego odkrywaniem historycznych smaków, ale może być lekko drogawo. Z kuchni polskiej spoko jest Galicja w Manufakturze,  kuchnia europejska - dużo naprawdę fajnych restauracji przy Off Piotrkowska, to obecnie takie najmodniejsze miejsce, już nie Manufaktura ;) . Fajnie łączy polską i europejską kuchnię Szwalnia smaków - trochę dalej, Piotrkowska 217, ceny przyjazne.
    W klimatach śródziemnomorsko-romantycznych super jest Mare i Monti - chociaż też ceny nie najniższe. To samo Cynamon - wyśmienite ryby i owoce morza, na bardziej uroczystą okazję, bo drogawo.

    Moje ulubione restauracje w Łodzi to przede wszystkim  Ato Sushi i Ato Ramen (kuchnia azjatycka w perfekcyjnym wydaniu, sprowadzają świeże ryby z Portugalii w 48 godzin samolotem bez mrożenia z Fish Lovers) (obydwie przy Piotrkowskiej), meksykańska Senoritas, Tajska w manufakturze, a także wegetariańskie Porcja i Tel Aviv - przy czym oferują one specyficzne kuchnie, więc nie koniecznie muszą być odpowiednie na takie okazje.


    Chociaż wiadomo, ja mieszkając na stałe w Łodzi wyjścia traktuję jak rodzaj celebracji, lubię zamówić to, czego sama sobie nie zrobię w domu, nie wiem, czego wy dokładnie oczekujecie, dlatego opisałam różne opcje.


    Podziękowali 1Amica
  • Ja kiedyś na Piotrkowskiej jadłam musake w knajpie greckiej i było dobre
    Podziękowali 1Amica
  • Taka duża restauracja? Już jej nie ma.
  • Wielkie dzięki wszystkim!
  • Wychodzi z moich poszukiwan w necie,ze sa conajmniej 2 Anatewki w Łodzi... i dwie lokalizacje
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.