Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Robot odkurzający / mopujący

Kochani Forumowicze, Użytkownicy robotów :)

Przegrywamy walkę z kurzem ;) Mąż już dawno chciał zakupić taki sprzęt, jednak powstrzymywały nas zastawione podłogi.
Teraz gdy zostało to co niezbędne i widzę szczerzące się do mnie kłaki kurzu, rozważam na poważnie.
Początkowo myślał o Roombie, ale googlam opinie, że Chińczyki też sprawne i ca. 1/2 ceny.

A jakie Wy macie doświadczenia z robotami typu Roomba, Xiaomi itp?
Jeśli można wiedzieć jakie modele polecacie, jakie nie?
Gdzie polecacie zakup?
Jak wygląda serwis, czy w ogóle potrzebny?
Części zamienne?

Z góry dzięki.


«13

Komentarz

  • Myślę o Xiaomi Roborock S50 lub S55 (czarny).
    Nie wiem jak wygląda obsługa przez aplikację, pewnie po chińsku... ;)
    No i czy wtyczka z przejściówką z chińskiej to jest dobre rozwiązanie, może lepiej przepłacić za wtyczkę EU.

  • Też jestem na etapie decyzji który odkurzacz wziąć od Chińczyków. Chętnie poczytam 
  • Yucami, wczoraj znalazłam to:
    Tam jest kopalnia informacji o chińskich robotach i te też królują w zestawieniu jako po prostu budżetowe.


    Podziękowali 1Yucami
  • A ja myślałam o  ilife A4s dużo osób go poleca i można już go kupić w polskim sklepie z 2 letnią gwarancją a cena 699 tylko ok 80 zł drożej niż na aliexpress.Niby nie ma tych bajerów co xiaomi ale za taką cenę myślę że jest wart uwagi
  • Też słyszałam dobre opinie o xiaomi, tyle że nie pamiętam konkretnego modelu. 
  • A jak wygląda kwestia serwisu gwarancyjnego?
  • Ale one śmiecie zbierają?  Np okruchy pod stołem,  chrupki w kuchni,  itp?  Bo ja zwykle 5 razy dziennie przelatuje z odkurzaczem,  ale nie wiem  czy to by miało sens? 
    Podziękowali 1Hope
  • Kuchnia też mnie martwi @szczurzysko w opisie jest, że 'millet' zbiera, to jest nadzieja... pytanie czy gotowaną jaglankę też zbierze... no nie widzę zbierania takiej ciapy.

    No i to już nasze zadanie, trza zbadać czy pod każdą szafkę wjedzie (9.7cm Xiaomi, Roomba poniżej 9.1cm).

    I jeszcze może ktoś z Was ma czarne kafle? Podobno czujnik wysokości może się pogubić na czarnej podłodze, bo traktuje ją jako przepaść... Oby nie :)
  • Uuu, w kuchni mam ciemno brązowe 
  • edytowano grudzień 2018
    My mamy (i polecamy) ten model (czyli z mopem): https://www.aze.com.pl/pl/p/Odkurzacz-Smart-S5-z-funkcja-mopa-RoboRock/1452
    Mój mąż, zanim kupiliśmy (rok temu) wszystkie modele analizował i wyszło mu, że Xiaomi jest inteligentniejszy i w ogóle wspaniały  do tego w porównaniu z nową roombą tańszy. Ale ta roomba też bardzo dobrze wypadała w testach.

    To jest odkurzacz do stosowania codziennego, by utrzymywać mieszkanie w ciągłej czystości. Można sterować go smartfonem i zdalnie obserwować jego pracę - np jesteś w pracy i włączasz odkurzacz tak, żeby po powrocie do domu mieć odkurzone. Albo jak w przedpokoju nadeptają błotem to na mapce w telefonie pokazujesz mu obszar, gdzie ma posprzątać i on tam idzie i sprząta. U nas chodzi codziennie rano. Mąż wychodząc do pracy go włącza i jak ja wracam z kościoła to już jest posprzątane, więc nie słuchamy samego odkurzania

    75m2 odkurza w godzinę. Oczywiście w narożnikach nie sięga, ale to jest może z 6cm nie sprzątnięte. Bardzo dokładnie omiata dookoła nóg od krzeseł.

    Mieszkanie trzeba wcześniej trochę przygotować - konkretnie u nas: podnieść dywaniki łazienkowe, bo są małe i się wałkują pod nim; podnieść miski kota, bo do nich wjeżdża i wyjada chrupki , zobaczyć, czy gdzieś nie ma jakiś sznurków czy kabli - on się w nie zaplątuje.

    Jeśli chodzi o funkcję mopowania, to to jest takie przetarcie wilgotną ściereczką, a więc nie nadaje się raczej do zmywania plam, ale wzmacnia to odkurzanie np. panele bardzo się elektryzują i takie przetarcie na pewno pomaga. Ja widzę i czuje w powietrzu różnicę, czy było przetarte, czy nie.

    Ale ten mop działa cały czas, a więc na dywanie też - nie wyłącza się, my się nie przejmujemy, bo ten poziom zawilgocenia jest tak niewielki, że naszemu dywanowi nie szkodzi (ale to tani dywan).

    Kupowaliśmy na Aliexpresie i na co warto zwrócić uwagę to kurs dolara.
    Druga rzecz to, że Chińczyk od którego kupowaliśmy miał taki system, że jak miał dużo tych odkurzaczy w magazynie to sprzedawał je taniej, a jak mało - to cena rosła, więc warto poobserwować i wyczuć, kiedy jest dostawa. To jest ze 100-200zł różnicy, więc warto.




    Podziękowali 3Yucami wiesia AgaMaria
  • Wow @Joannna dzięki!
    U kogo braliscie?
  • W korespondencji męża znalazłam tylko, ze sprzedawca nazywa się Vance wong.

    Przepraszam, że nie podaję linka, ale nie umiem tego znaleźć.

    Podziękowali 1wiesia
  • @Joannna ; czy mogę nadwyrężyć jeszcze Twoją cierpliwość i zapytać o realną wysokość robota:
    - od podłogi do krawędzi górnej
    - oraz od podłogi do "wieżyczki" (domyślam się, że to ten wymiar producenta 97mm)
    Bardzo dziękuję za dotychczasowy czas i informacje!
  • A placiliscie cło?
    Podziękowali 1Hope
  • I czy nie obija listwew przypodlogowych z mdf, mebli lakierownych itp.?
  • wiesia powiedział(a):
    @Joannna ; czy mogę nadwyrężyć jeszcze Twoją cierpliwość i zapytać o realną wysokość robota:
    - od podłogi do krawędzi górnej
    - oraz od podłogi do "wieżyczki" (domyślam się, że to ten wymiar producenta 97mm)
    Bardzo dziękuję za dotychczasowy czas i informacje!
    Bez wieżyczki 8cm z wieżyczką około 10 czyli możliwe ze 97mm. 
    Podziękowali 1wiesia

  • uJa powiedział(a):
    A placiliscie cło?
    Nie
    Moj M. mowi ze ten sprzedawca znalazl jakis sposob na ominiecie cła - wysyla przez jakis kraj gdzie nie ma cła.
  • Mąż zamówił miesiąc temu na alieexpresie, wysyłają z magazynu z Hiszpanii. Trwa to koło tygodnia. 

    Jestem dość zadowolona, zamiast upocona latać z odkurzaczem czytam z dziećmi książki. Lub pije kawę:)
    Dzieci czwórka w wieku 2-8 nie ujeżdża odkurzacza. Na początku za nim biegali teraz ignorują:)

    Podziękowali 2In Spe wiesia
  • @ewaklara a co konkretnie kupiliście?
    I dlaczego jesteś dość zadowolona? 
    Podziękowali 1beabea
  • edytowano grudzień 2018
    @Yucami ;Bo jestem z tych osób dla których szklanka jest do połowy pusta:))
    Ja bym chciała urządzenie które ujarzmi moją dwulatkę.
    Ale to chyba lepiej że takiego nie wymyślili:))
    I coś zrobi żeby starszaki nie rozwalaly LEGO do spółki z dwulatka.

    Roborock S502-00 tak jest napisane na odkurzaczu.

    Próbowałam wstawić obrazek, ale nie umiem, odkurzacz wciągnął małego żołnierzyka z plastiku, takiego leżącego, dachówkę z LEGO z 4 wypustkami, banknot zabawkowy. Jest mniejszy pojemnik niż w zwykłym odkurzaczu to da radę uratować;)
    I nie przeszkadza mi częstsze opróżnianie, nie lubiłam tych wielkich kup kurzu wyjmować z odkurzacza.
    Podziękowali 1Yucami
  • My mamy pionowego Boscha 25v, bardzo fajnie sie go obsluguje.
  • U nas ładowarka jest w holu, odkurzacza prawie się nie chowa bo czesto go używamy.
  • @wiesia i jak? Zdecydowaliście się na coś? 
  • Z tymi bez kabla jest problem, bo krotko mozna nimi odkurzac. Tez chcialam, ale nie zdążyłby sie naładować zanim potrzebny bylby ponownie.
  • Tak @Yucami, kupiliśmy na AliExpress, Roborocka S50.
    Płaciliśmy 1560 z zapasowymi akcesoriami. Czekamy aż przyjedzie.
  • edytowano styczeń 2019
    My mamy takiego ładowanego. ładuje się jak telefon. Potem jeździ, aż się bidaka gdzieś nie zaklinuje. Walczy, walczy i warczy jak pies, próbuje sforsować próg i ruszyć do drugiego pokoju... Ale lubimy go, choć kąty trzeba po nim poprawić, a często ratować z opresji, wyciągać go, gdy się gdzież zaklinuje. Ceny nie znam, firmy nie znam, obsługi nie znam. Od A do Z zarządza tym mąż.
    Podziękowali 1wiesia
  • A ładowarka do odkurzacza właśnie leży przy moim biurku na podłodze.
  • @wiesia, my też się na roboroka s50 zdecydowaliśmy, tylko medytuję jeszcze czy z aliexpresu czy geberestu kupić. A daj link, to waszego odkurzacza. 
  • Sorki za laga, u Męża na kompie było do poszukania. To ten:
    https://pl.aliexpress.com/item/Oryginalny-Xiaomi-pr-niowe-2-odkurzacz-robot-Roborock-S50-S55-dla-Domu-Inteligentny-Planowane-Automatyczne-Czyszczenie/32905154174.html
    Wciąż czekamy także na razie nic nadto nie napiszę.
    Podziękowali 1Yucami
  • Testujemy @Yucami. Mimo, że mamy 3 poziomy - i wiążę się to z codziennym przenoszeniem robota, z całego serca polecam!!!
    Sprząta kilka x dziennie. Na dole przed świtem jak śpimy (nie słysze go, choć jest głośny), a sypialnie na górze jak wychodzimy na spacer. Czynności zajmują mu 30-50min na każde piętro.
    Faktycznie trzeba z grubsza przygotować teren. Krzesła poustawiać pod stołem by wjechał, drzwi zostawić otwarte.
    Ale w domu jest wreszcie czysto!!! Nie walają się po kątach kłębki kurzu. TAK, kąty oraz krawędzie pod ścianą też są zasadniczo czyste!
    Włazi wszędzie gdzie był przewidziany, algorytmy sprawiają, że nie pozostawia nic pominiętego (chyba, że się nie zmieści).
    Na razie mamy fazę szału. Opróżniamy codziennie zasobnik na kurz itp.

    Bardzo dziekuję zwłaszcza @Joannna za konkrety techniczne.

    Czekam aż wymyślą drony do odkurzania szafek ;-P
    Podziękowali 4Yucami Joannna kika0 Agax4
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.