Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Sens pomocy charytatywnej - dziwne ogłoszenie

17891113

Komentarz

  • Ja tam rozumiem Nowa , ja mysle ze tu by należało wyraźnie podkreślić iż zrzuta na prawko nie jest forma pożyczki, tylko forma pomocy która każdy (kto chce) dobrowolnie chce dać. Nikt nie będzie rozliczał jak i co się udało i czy poza prawkiem zainteresowana wdraża moje pomysły na swoje życie bo inaczej to niech oddaje najlepiej.. mysle ze cokolwiek byście słusznie lub nie nowej zarzucali to na pewno nie to ze jest leniwa nieuczciwa czy nie solidna. I mi to wystarczy. Jest bardzo pracowita , uczciwa aż za ze się tak wyrażę po interesach z nią , i solidna jak ja nigdy nie byłam.. do tego ma swoje poczucie wartości bliskie zeru co jest smutne bardzo ale jest faktem, z czegoś wynika, ale to np.sprawia opory przed radosnym przyjęciem takiej konkretnej pomocy. Można się oczywiście obrazić na to za nią ale jak zrzutka jednak ruszy - dajcie znać. 
  • maliwiju powiedział(a):
    Widzisz i tu widać że nie rozumiesz. Nie trzeba być jasnowidzących żeby czytać.między wierszami u kogoś kryzys o którym nie chce pisać, takie osoby wysyłają pewne sygnały.
     Wygadać się i wypłakać na forum można przed monitorem i przed niewiadomo kim kto czyta w danej chwili.

    Acha i żeby nie było nie piszę o sobie. 
    Ale byłam nie raz w kryzysie i wiem że nie da się pewnych rzeczy napisać na forum. 
    @maliwiju no właśnie chyba nie rozumiem.
    Jeśli ktoś pisze  między wierszami,
    to do takiej osoby pisze się prywatną wiadomość.
    W związku z tym wcale nie musi to oznaczać ,że nikt jej nie pomaga,
    tylko dlatego,że nie ogłasza tego na forum.
  • I dużo trudniej być tym drugim człowiekiem niż zrobić przelew.
    Podziękowali 2Barbasia formatka
  • Ja nigdzie nie napisałam że przelew jest zły i że to źle komóc pomóc materialnie.  Tylko że przez 15 stron jest temat Nowej a.to nie jedyna osobą potrzebująca pomocy i podkreślam że pomoc finansowa często jest dużo łatwiejsza.
    Podziękowali 2offca Barbasia
  • maliwiju powiedział(a):
    Ja nigdzie nie napisałam że przelew jest zły i że to źle komóc pomóc materialnie.  Tylko że przez 15 stron jest temat Nowej a.to nie jedyna osobą potrzebująca pomocy i podkreślam że pomoc finansowa często jest dużo łatwiejsza.
    A może czasem warto zrobić to, co realnie pomoże? Ja, gdybym miała sytuację podobną do Nowej, oprócz gadania (które w przypadku np. Nowej jest uskuteczniane od lat i  to w kilku wątkach, a niektórzy nawet z nią osobiście rozmawiali) chętnie skorzystałabym z  pomocy, która realnie poprawiłaby byt mój i moich dzieci. 
    Podziękowali 1draconessa
  • edytowano styczeń 2019
    Ja na moim miejscu , patrząc z  innego miejsca też bym coś zrobiła :open_mouth: 
    Dajcie spokój , człowiek ma psychikę, która działa schematami i blokuje często do działań


    Podziękowali 1jan_u
  • Ok to zakładamy watek dla potrzebujących wsparcia/przytulenia wirtualnego/pogadania.
    Powiem szczerze jestem zdziwiona tym co piszecie.
    Bo odniosłam wrażenie po wielu wpisach,wielu osób,
    że wszyscy "starzy" forumowicze znają się ze sobą w najróżniejszych konfiguracjach.
    No i że piszący w różnych zamkniętych podgrupach bardzo się wzajemnie wspierają,
    na wszelkie możliwe sposoby.
    Podziękowali 1mamaw
  • JA kiedyś byłam o krok od całkowitej beznadziei , było ze mną naprawdę źle, sęk w tym, że gdybym wyciągnęła rękę, poprosiła, znalazłabym pomoc, wsparcie, ale nie potrafiłam i dalej nie potrafię mówić, prosić, raczej właśnie się odgradzam i samotnieję całkowicie, a świat się wali.
  • Istnieje też niebezpieczeństwo uzależnienia od pomocy innych.
    Byla jedna pani dostała bardzo dobrą paczkę.
    Dobrą dlatego że w danym momencie otrzymała dokładnie to czego potrzebowała.
    Kuchenkę nowiutką inne sprzęty .
    I ciągle cos mi nagabywala ze auto musi sprzedac.
    Po otrzymaniu paczki cieszyła sie bardzo.
    Za jakis czas dzwoni czy mozna poprosić o...
    nowe opony!
    Wtedy nie musi auta sprzedawac bo nie ma na nowe opony.
    Podziękowali 1draconessa
  • edytowano styczeń 2019
    beatak powiedział(a):
    maliwiju powiedział(a):
    Ja nigdzie nie napisałam że przelew jest zły i że to źle komóc pomóc materialnie.  Tylko że przez 15 stron jest temat Nowej a.to nie jedyna osobą potrzebująca pomocy i podkreślam że pomoc finansowa często jest dużo łatwiejsza.
    A może czasem warto zrobić to, co realnie pomoże? Ja, gdybym miała sytuację podobną do Nowej, oprócz gadania (które w przypadku np. Nowej jest uskuteczniane od lat i  to w kilku wątkach, a niektórzy nawet z nią osobiście rozmawiali) chętnie skorzystałabym z  pomocy, która realnie poprawiłaby byt mój i moich dzieci. 
    Tylko narazie żadna z propozycji które padła w oczach Nowej daje  jej szans poprawy  życia.  To co się tobie wydaje dobre nie koniecznie dla niej jest dobrym rozwiązaniem i trzeba to uszanować. 

    Podziękowali 2Ania D. MAFJa
  • Wydaje mi się że ty udajesz że nie rozumiesz o co mi chodzi.
  • maliwiju powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    maliwiju powiedział(a):
    Ja nigdzie nie napisałam że przelew jest zły i że to źle komóc pomóc materialnie.  Tylko że przez 15 stron jest temat Nowej a.to nie jedyna osobą potrzebująca pomocy i podkreślam że pomoc finansowa często jest dużo łatwiejsza.
    A może czasem warto zrobić to, co realnie pomoże? Ja, gdybym miała sytuację podobną do Nowej, oprócz gadania (które w przypadku np. Nowej jest uskuteczniane od lat i  to w kilku wątkach, a niektórzy nawet z nią osobiście rozmawiali) chętnie skorzystałabym z  pomocy, która realnie poprawiłaby byt mój i moich dzieci. 
    Tylko narazie żadna z propozycji które padła w oczach Nowej daje  jej szans poprawy  życia.  To co się tobie wydaje dobre nie koniecznie dla niej jest dobrym rozwiązaniem i trzeba to uszanować. 

    Zgadzam się, trzeba uszanować i w związku z tym ja do Nowej nic już nie piszę. 
  • No zgadzam , od pierwszego wpisu w tym wątku podkreślam że są inne osoby którym trzeba / można pomóc nie tylko finansowo. 
    Nie rozumiem twojego komentarza o lepiance.

    Bo nawet jeśli ktoś mieszka z dziećmi w lepiance to nie ma prawa czuć się  szczęśliwym? 

    Podziękowali 1jan_u
  • Przeskoczyłam 10 stron i nie wiem co dokładnie jest omawiane
    Ale żyjemy w kraju przez kilka mcy bez słońca i zrzutka na wyjazd do słonecznego kraju też jest formą pomocy charytatywnej...  B)
    Podziękowali 2nowa andora
  • Elunia powiedział(a):
    maliwiju powiedział(a):
    I dużo trudniej być tym drugim człowiekiem niż zrobić przelew.
    Pier...lenie. 
    Dziękuję !    :)
  • edytowano styczeń 2019
    Pięknie piszesz Maliwiju.
  • Do cholery jasnej ja nie napisałam żeby zamiast pomocy finansowej przesyłać fluidki.
    Tylko że są osoby które potrzebują czegoś innego niż kasa , i że dużo trudniej jest czasem trwać z kimś w jego baznadzieji niż   innem doraźnie  rozwiązać problem robiąc przelew na konto. 
  • Mi się wydaje ze Nowej w pierwszej kolejności potrzebna jest pomoc w postaci słuchania, słuchania i zrozumienia
  • Przeczytałam ten wątek i jakoś tak smutno czyta się te nawalanki. @Nowa ja wierzę, że  twój los się odmieni. I bardzo rozumiem  to twoje NIEDASIĘ. Przecież to twoje piekiełko trwa już od lat. I człowiek najzwyczajniej w świecie nie potrafi myśleć już inaczej. Dostanie kopa w dupę  raz, drugi i trzeci i jedynie co widzi to NIEDASIĘ. Bardzo chętnie dorzucę się na to twoje prawko, być może będzie ono impulsem do powolnych  zmian w twoim życiu. 
  • edytowano styczeń 2019
    Malgorzata powiedział(a):
    Nie no,  mieszkanie w lepiance z klepiskiem na podlodze to jest przecież to czego dzieci potrzebują do poczucia wartosci I życia normalnego, bo ktosuznaje , ze to dla niego najlepsze rozwiazanie, I inni nie mogą powiedziec, że to zle warunki do życia.

    Lol

    Przepraszam czy byłaś u mnie? Mimo zaproszenia nie 
    W tej lepiance dzieci maja lazienke z ciepla woda prysznicem itd plytkami
    W  tej lepiance kazde dziecko ma wlasne lozko ,biurko itd, maja ininternet ,telefon komputer tablet- sprzet do. kontaktu ze światem kazde ma sprawny rower ,nawet po 2 wrazie awarii kradzieży( przerabialam i to i to)
    Woda bieżąca jest ciepla i zimna
    Te klepisko to 1 w jednym pokoju ktorego dzieci nie uzywaja i to jest beton ocieplony przygotowany do ułożenia paneli czy plytek trzeba tylko kupic i panele ułożyć - dzien może dwa roboty z ustawianiem mebli i koszt ok 1000 zl z montażem i transportem

    Konia z rzendem temu kto majac wlasny dom nigdy nic w nim nie naprawial 
    Nie ocieplal 
    Nie wymienial drzwi czy okien
    Nie wymienial ogrzewania na inne 
    Nie reperowal instalacji wodnokanalizacyjnej itp 
    Watek o renontach i inspiracje mowi ze duzo osob remontuje a nie zostawia i wyprowadza sie , nowy dom w stanie surowym tez majątek kosztuje wykończyć ,tez ludzie mieszkaja i jednocześnie wykanczaja ,
    W kamiennicach tych komunalnych czy lokalach socjalnych w mieście jest tak super,? 
    Często nie ma wody lazienki co , drzwi okna tez sa w oplakanym stanie trzeba sie przejść się po tych starszych socjalnych mieszkaniach gdzi zyja biedniejsze rodzinny zobaczyć a potem zapraszam porownac czy warunki lokalowe duzo gorsze? 



    Drugiego konia temu kto suszac w kuchni pranie codziennie i to po kilka pralek nie mial wilgotnoci na malym metrażu wstaw 3 suszarki z mokrym praniem na 30 m kw  gdzieś ta wilgoć musi osiasc
    We własnym mieszkaniu moge np dziure zrobić w ścianie w wynajętym nic nie moge za to przy tych ilosciach suszonych cały rok w mieszkaniu bedzie nie tylko plesn ale i grzyb 
    Tu jak nie pada susze na dworze w mieście zwłaszcza w blokach nie ma takiej opcji , 
    Zeby naprawde wszyscy mieli przestrzeń to trzeba minimum 100 m kw 

    Podziękowali 3Rogalikowa jan_u Dorota
  • MAFJa powiedział(a):
    Ja tam rozumiem Nowa , ja mysle ze tu by należało wyraźnie podkreślić iż zrzuta na prawko nie jest forma pożyczki, tylko forma pomocy która każdy (kto chce) dobrowolnie chce dać. Nikt nie będzie rozliczał jak i co się udało i czy poza prawkiem zainteresowana wdraża moje pomysły na swoje życie bo inaczej to niech oddaje najlepiej.. mysle ze cokolwiek byście słusznie lub nie nowej zarzucali to na pewno nie to ze jest leniwa nieuczciwa czy nie solidna. I mi to wystarczy. Jest bardzo pracowita , uczciwa aż za ze się tak wyrażę po interesach z nią , i solidna jak ja nigdy nie byłam.. do tego ma swoje poczucie wartości bliskie zeru co jest smutne bardzo ale jest faktem, z czegoś wynika, ale to np.sprawia opory przed radosnym przyjęciem takiej konkretnej pomocy. Można się oczywiście obrazić na to za nią ale jak zrzutka jednak ruszy - dajcie znać. 
    Wolę pozyczke ,tylko w sytuacji gdy nie jestem pewna czy zwrócę nie pozyczam,
    ktos tu pisal ze pomoc uzależnienia ,
     bylo  o jakiejs pani co dostala gratis i potem dzwonila daj jeszcze 
  • nowa powiedział(a):
    u mnie też roboty też do końca życia a nawet o dłużej starczy
    dom ma 57 m kw trzeba 
    2 okna wymienić ,wszystkie drzwi,ogrzewanie założyć - wężownicę kominek lub co[ żeby była ciepła woda i ogrzewanie w łazience i sieni ganku] ,jedną podłogę bo w pokoju wcale nie ma na betonie płyta pilśniowa i kawałki wykładziny dywanowej ,sprzątanie tego jest koszmarne, ocieplenie i strychu i z zewnątrz całego domu, remont ganku a dokładniej postawienie go od nowa ,wymiana części dachu .
    oczywiście pasuje dobudować kawałek ,
    pani w starostwie doradzała ganek z dachem dwuspadowym krytym blachą o pow 35 m kw , na wniosek można to zrobić 
    To napisalam 
  • Elunia - ja szlaki przecieralam,  ale potem mąż dołączył,  z dzieckiem,  po czym on przejął kwestie pracy i utrzymania.  Czyli najpierw ja przyjechałam, pracowałam nawet po 70h tygodniowo.  A potem ja w domu z dziećmi  a mąż do pracy. 
    Podziękowali 1draconessa
  • Wode w tej chwili mam grzana na prad dlatego co zeby woda byla ciepla taniej po prostu
  • nowa powiedział(a):
    nowa powiedział(a): ,jedną podłogę bo w pokoju wcale nie ma na betonie płyta pilśniowa i kawałki wykładziny dywanowej ,sprzątanie tego jest koszmarne
    To napisalam 
    Na beton kładzie się plytki /panele 
  • W łazience grzejnik elektryczny jest , ganek sień nie ogrzewany 


    Przed moim wpisem tez byl wpis o potrzebie remontu domu 
  • Co się nie zgadza odnioslam się do tego klapiska w lepiance _- jak wiesz klepisko to ubita glina nie przykryta niczym 
  • @Elunia ; testy cwicze od roku , co jakieś czas siadam ,mam kawalera teksty ,razem rozwiazywalismy 
  • Lekarz szybko bo ból głowy żyć nie daje ,robię się nie przyjemna , z tego powodu ,ciezko ze mną wytrzymać 


    Mialam w tym watku nic nie pisać, tylko ta lepianka i nie wytrzymalam 
    Podczytywalam bo sa cenne uwagi i wskazówki ,pomysly ,jest z czego wybrać coś co trzeba po prostu spróbować zrobić ,zwyczajne spróbować wlasnych sil , str 6 chyba albo 7 pisalam o czasie na odkładanie fajna propozycja padla chyba od AB ,
  • Nie, tego prawie nie czytalam , wcześniej pisala ze powiedzmy do 10 zebym zastanowila wzięła troche ogarnela 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.