Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pomocy zmywarka!

mam wodę w zmywarce. Mąż mi coś mówił w nocy ale nie kontaktowałam. Ze err nawet odpowiedni się wyświetlił. Naczynia raczej czyste woda stoi.. filtr wyczyściłam o tyle o ile. I co teraz
«1

Komentarz

  • U mnie woda stoi jak odpływ w zlewie się przytka. A przytyka się często...
  • Po umyciu filtra.Zrobiłam jakiś krótki program na kieliszki..errorów nie wyświetla się  wszystko ok tylko jak wyjmę filtr to tam jest woda i tam gdzie sól się sypie tez jest zimna po programie mimo ze zmywarka cała paruje gorącem.. to wczoraj ta woda się wlała a dzis ok już? Nie wirm.
  • Jak działa to ja bym normalnie korzystała i tylko obserwowała. 
    Podziękowali 1MAFJa
  • Tam gdzie sól moze byc woda to normalne, pod filtrem tez moze byc i jest ok. Może dzieci przełączyły i nie skonczył się program dlatego stała woda. Moj tez tak mi czasem robi. 
    Jak zmywaraka buczy po włączeniu, albo stoi dużo wody na dole to wiem, że w mojej muszę oczyścić smigiełko pod filtrem. Jak zaplączą się tam jakieś farfocle, to nie spuszcza wody. Jak oczyszczę jest ok.
    Podziękowali 2kiwi Agax4
  • o tak śmigiełko sprawdzić, często tam coś wpada, wybrać ręcznie całą wodę
    u mojego Boscha ostatnio - czyszczenie samo nie pomogło bo jakiś czujnik się przyblokował i ciągle krzyczał błąd i buczało
    ale na elektrodzie.pl znalazłam poradę że na chwilę przechylić zmywarkę trochę na "plecy"
    no i pomogło  :p
    forum polecam!
    Podziękowali 1Hope
  • U mnie wystarczyło podnieś grzybek - jeśli wtedy odpompowuje tzn że coś znalazło pod smigielko, jeśli nie a mieliśmy tak raz poszedł ten aqua przewód czy jakoś tak
  • Podłączona jest od wakacji..
  • Dobra przechyle.. woda schodzi na pewno No bo inaczej po cyklu by wypływała na podłogę lub zapełniła zmywarkę .. ale filtr jest w widzie ten dół
  • Jak dopiero od wakacji to pewnie ma gwarancję więc... ją zgłaszaj i sie nie szarp z nią samodzielnie... Jeszcze zerwiesz niechcący jakąś plombę czy cos i wtedy będzie kłopot.
    Podziękowali 1Agax4
  • Agax4 powiedział(a):
    o tak śmigiełko sprawdzić, często tam coś wpada, wybrać ręcznie całą wodę
    u mojego Boscha ostatnio - czyszczenie samo nie pomogło bo jakiś czujnik się przyblokował i ciągle krzyczał błąd i buczało
    ale na elektrodzie.pl znalazłam poradę że na chwilę przechylić zmywarkę trochę na "plecy"
    no i pomogło  :p
    forum polecam!
    Też tak miałam i dotarłam do tego artykułu na elektrodzie, ale mówię a wezwę fachowca skoro gwarancja jeszcze jest. Przyszedł i przechylił zmywarkę :D powiedział, że jak się będzie powtarzać to znów przechylic. Bardzo sympatyczny Pan :)
    Podziękowali 2Agax4 MAFJa
  • U nas nie krzyczy ze blad
  • Kupiona dwa lata temu.. stała w garażu :-)
  • W mojej dół filtra zawsze jest odrobinę zanurzony.
    Podziękowali 2MAFJa mamaw
  • a moja padła :(
    ale służyła ponad 8 lat, poszła prawdopodobnie grzałka - bo nie grzeje wody i taki wyświetla błąd
    mam dylemat - po posprawdzałam część kosztuje 400 zł i jeszcze fachowca trzeba zapłacić - bo nie ma komu tego naprawić :( więc pewnie z 700 zł wyjdzie
    czy to sens pakować tyle pieniędzy w starą zmywarkę (już od jakiegoś czasu nie domywa naczyń)?
  • edytowano styczeń 2019
     Moim zdaniem nie ma. Teraz zapłacisz 400-500 za wymianę tej grzałki a po takim czasie ciągłej eksploatacji zaraz może polecieć coś innego. Przerabiałam jakiś czas temu podobne historie, w końcu za trzy naprawy w ciągu niecałego roku zapłaciłam więcej jak za nową (też zaczeło sie od grzałki) i jak padła jakaś kolejna część to się poddałam. Dzięki temu zamiast 1400 od razu za zakup nowej to zapłaciłam w ciągu kilku miesięcy łącznie ponad 3 tys. bo całkiem bez zmywarki ciężko było funkcjonować. Poszukałabym coś w aktualnych wyprzedażach. 
    Podziękowali 1Agax4
  • @Agax4 w przypadku zmywarki nie miałabym żadnych dylematów,szukałabym nowej.
    Tym bardziej ,że już wyraźnie zmęczona jest skoro nawet nie domywa :wink: 
    8 lat dla obecnych zmywarek to czas optymalny,tyle +/- mają działać.
    Kupuj nową,a jak będziesz miała wątpliwości to  sobie powiedz,
    że forum Ci tak kazało :mrgreen: 
    Podziękowali 2Gosia5 Agax4
  • Zgadzam się z @kasha . Poprzedni elektroluks działał 7 lat. Padł na dobre po kilku ostrzeniach. Aga, miłego szukania i dobrego wyboru.
    Podziękowali 1Agax4
  • Kupiona :)
    Firma ta sama co poprzednia: Bosch, na 13 kompletów, oszczędna woda/prąd.
    Mam nadzieję, że posłuży długo.
    Podziękowali 3kiwi kasha madzikg
  • Te bardziej oszczędne nie domywsja i nie dosuszaja niestety, trzeba kupować te z większym zużyciem wody i prądu.
  • Mam oszczędną-domywa idealnie i suszy też.Bosch Silence Plus
    Podziękowali 1Agax4
  • edytowano styczeń 2019
    A mi ten Bosch Silens nie domywa kubków po herbacie. Na gwarancji psuł się już dwa razy. Gwarancja kończy się w lutym i jak potem padnie to wylatuje bez żalu większego. Poprzednia Amica była znacznie lepsza przez pierwsze siedem lat :p
  • Ta nie jest mega oszczędna...ja na zużycie prądu patrzę bo w domu wszystko na prąd jest ;)
    Ta zepsuta była bardzo dobra Ale od roku nie domywała, faktycznie może to ta grzałka już się posuła i za słabo podgrzewała wodę.
    Zobaczymy. Ciężko bez zmywarki :(
  • Tez mam Bosch Silence plus. Jest spoko, mamy ją 5,5 roku. Zerwaly sie tylko sprezyny od drzwiczek i opadały, ale mąż wymienil bez problemu. Tez ostatnio nie domywa kubkow po herbacie, ale myslalam ze to raczej kwestia herbaty. Ogolnie jestem z niej zadowolona, chodzi srednio raz na dzień, czasem częściej.

    Nie straszcie że 7 lat to żywot dla zmywarki. Mam nadzieję że bedzie żyła dłużej.
    Podziękowali 1Agax4
  • Mi whirpool 6 sense od poczatku nie domywala. Teraz uzywam tylko sprawdzonych kilku ..rodzai tabletek. ( Fairy i sun costam) takie co jednoczesnie czyszcza zmywarke i daje rade. Bosch dawal rade niezaleznie od srodka.
    Podziękowali 1Agax4
  • Zmywarka wczoraj  zamontowana, działa :)
    Chyba dobrze, źe tej starej nie naprawiałam bo jak ją wysunęłam to okazało się że woda pod nią stała z rdzą.
    Podziękowali 1kasha
  • @Dorota bo ten program 6th sense praktycznie bez wody myje to jak ma domywać? Ale programy używające normalnej ilości wody są ok. Natomiast Whirlpool ma fajnie rozwiązany układ naczyń z dużymi możliwościami modyfikacji. W żadnej innej tego nie znalazłam. Tylko beznadziejny system podwyższenia górnej półki trzymającego się na jakichś słabych plasticzkach co to ni z tego ni z owego puszczają i bach w dół.
  • Miałam zmywarkę whirpool a teraz mam boscha. Pierwsza beznadziejna,nie domywała,plastikowe części się łamały.
    Teraz wszystko super domyte. Bardzo sobie chwalę.
  • edytowano styczeń 2019
    Chyba się trochę spóźniłem.
    Piotr
    Podziękowali 1Agax4
  • Na tym programie 6 th sense zmylam naczynia raz. Zupelnie nieekonomiczny bo musialam myć normalnie drugi raz. Slabe w niej jest to ze gdy chcialam ja doczyscic preparatem do czyszczenia to nie bylo programu ktory moglam nastawic na wysoka temperaturę. Teraz uzywam tabletek ktore jednoczesnie czyszcza zmywarke i naczynia i jest ok. Po prostu musialysmy sie poznac i nauczyc. Tylko u nas twarda woda. Brak soli sygnalizowala po kilku myciach.
  • edytowano marzec 2019
    Mi nie domywało kubeczków jak grzałka zaczynała świrować, po naprawie znowu myje wszystko. Tabletki najtańsze 7 w 1 z alledrogo. Po 500  lub 1000 szt hurtem kupowane ze dwa lata temu, jakieś nieokreślone niemieckie. Nie widzę różnicy jakościowej z demolem, somatem czy w5.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.