Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy okresu noworodkowego i niemowlęcego

1415416418420421452

Komentarz

  • @annabe, a ja z innej nieco bajki - konsultowałaś z fizjoterapeutą? Nie ma obniżonego napięcia mięśniowego brzuszka? Ponoć bardzo często ulewanie się bierze z refluksu, który często z kolei towarzyszy obniżonemu napięciu mięśniowemu.

    Lubi leżeć na brzuszku? - jesli nie, to tez może być symptom.


    Podziękowali 1annabe
  • Rien powiedział(a):
    @annabe, a ja z innej nieco bajki - konsultowałaś z fizjoterapeutą? Nie ma obniżonego napięcia mięśniowego brzuszka? Ponoć bardzo często ulewanie się bierze z refluksu, który często z kolei towarzyszy obniżonemu napięciu mięśniowemu.

    Lubi leżeć na brzuszku? - jesli nie, to tez może być symptom.


    o to to :)  ale w sumie jeśli jest spokojna, nie drze się, śpi ładnie to może taka uroda
    Podziękowali 2aga---p annabe
  • @Rien dzięki, chodzę ze starszym do fizjo to poproszę żeby ją obejrzała. Na brzuchu nie lubi, szybko się meczy i płacze albo główkę położy.
  • U nas chlustające ulewanie to była nietolerancja nabiału, albo białka i glutenu. 
    Najpierw odstawiałam na dobę mleko, jak nie było poprawy, to i gluten na kolejną.
    I patrzyłam, czy coś się zmienia. 

    Skóra była ok, brzuch nie bolał. 
    Jak testowo pojadłam glutenu co jakiś czas, to ulewanie wracało natychmiast.

    Dodatkowo może być "język na wierzchu", czyli uchylone usta z wysuniętym językiem. To potem nie do zwalczenia - kłopoty z prawidłowym oddychaniem przez nos i logopedyczne. Łatwiej dietę zastosować, niż kilka lat piłować u logopedy dziecię.
    Podziękowali 1annabe
  • @annabe, oooo, jak na brzuszku nie lubi/płacze, to baaaaaardzo prawdopodobne to obniżone napięcie mięśni głębokich brzuszka. Ponoć dzieciątko po prost nie może swobodnie oddychać tak leżąc i dlatego płacze. 
    (Miałam "do dyspozycji" genialnego fizjo... naszą małą wyprowadził z kilku kłopotów w kilka spotkań. Odtąd uważam, że fizjo powinien być w ramach wizyt położnej środowiskowej... :smile:).   


    Podziękowali 1annabe
  • Dzięki dziewczyny! Od jutra odstawiam mleko na próbę. Jutro tez widzę się z fizjo.
  • Czy u 4 miesieczniaczki ospa moze byc grozna? Na co zwrocic uwage? Dwojka najstarsza ma od dzis, u mlodszej dwojki chyba sie cos zaczyna, zobacze jutro. Mala na piersi, ja chorowalam w dziecinstwie, wiec moze nie zlapie, ale ryzyko jest.
  • Moze miec goraczke i być upierdliwa ale nic wiecej raczej. Juz nie pamiętam czy można fenistil czy clemastin takim malym można dawać 
    Podziękowali 1mamuma
  • Fenistil aby złagodzić swędzenie i smarowidła. Wysoka nawet temperatura do zbijania i smarowidła. Mimo wszystko w hurcie wysypanie lepsze dla rodziców nawet bo niw wyłancza z życia normalnego przez 3-4 mies kiedy idzie po kolei co 14-20 dni. Dużo siły i cierpliwości. ;)
    Podziękowali 1mamuma
  • Upierdliwa jest. Najstarsza ja czesto brala na rece kiedy jeszcze nie wiedzielismy o ospie. 
  • Pamiętaj, że przy ospie nie podajemy dzieciom na zabicie gorączki  ibuprofenu tylko paracetamol! 
    Podziękowali 3annabe mamuma madzikg
  • Tak, pamietam. Dziekuje za przypomnienie.
  • no ja po ibuprofenie przy ospie musiałam wzywać pogotowie do siebie tak szybko puchłam
  • To jeszcze pytanie. Starsze dostaly heviran. A u malej mam podejrzane krostki. Czy u takich maluchow stosuje sie heviran? Jesli krostki sie okaza ospowe, to czy jechac jutro na dyzur, czy to nie ma sensu?
  • Stosuje się. U mnie jedynym, który go dostał to malutki niemowlak. Lekarz mówił, że starszym niż dwa lata lepiej tego nie dawać ale dlaczego nie pamiętam.
    Podziękowali 1mamuma
  • U nas przechodził 3,5mies. Nie dostał heviranu bo niby zbyt szkodliwy ale wiem że zdania są popodzielone. Ciężko było, 7dni go wysypywalo. Tykko u nas był osłabiony po rsv i pneumocystoza. Pomimo kp
    Podziękowali 1mamuma
  • Byłam u fizjo z moją ulewającą panną. Z napięciem wszystko ok. Ma jednak asymetrię ciała i narządy wewn są przesunięte bardziej na lewą cześć brzuszka. 
    Podziękowali 3uJa aga---p Rien
  • Może ktoś polecić coś na suchą skórę u 9cio miesiecznego malucha? Jakiś krem ? 
    Podziękowali 1Lome
  • annabe powiedział(a):
    Byłam u fizjo z moją ulewającą panną. Z napięciem wszystko ok. Ma jednak asymetrię ciała i narządy wewn są przesunięte bardziej na lewą cześć brzuszka. 
    A to może byc powód ulewnia? Czy poprostu to fizji wykrył. Macie jakies ćwiczenia?
  • Dziekuje @mamlu :) u nas to chyba nie alergia, bo żadnych innych objawów poza tą suchą skóra nie ma. 
  • Podobny efekt jest jak do wody w wanience wleje się trochę zwykłej oliwki i nie wyciera się dziecka tylko delikatnie osusza bez tarcia.
    Podziękowali 1ewap
  • Składy tych oilatum i emolium przyznam trochę nie napawają mnie optymizmem  :p nie
    lubię gdy skład czegos jest dłuższy niż dwie linijki :p
    Podziękowali 1antonina
  • ewap powiedział(a):
    Może ktoś polecić coś na suchą skórę u 9cio miesiecznego malucha? Jakiś krem ? 
    Seria Mediderm. Mają dobrą cenę, Kupisz w aptece.
    Podziękowali 2ewap mamuma
  • @uja nie dokończyłam pisać bo mi przeszkodzili  ;) 
    No powiedziała, ze jak najbardziej jak zaczniemy ćwiczyć i ją korygować to ulewanie może się zmniejszyć. Te przesunięte narządy mogą być powodem. Chciała żebyśmy przychodziły ale ja nie dam rady  teraz. Powiedziała ze jak będziemy w domu ćwiczyć tak często jak się da to efekty przyjdą bardzo szybko. Już po tygodniu powinno być widać poprawę. Muszę wiec się ogarnąć i działać.
    Podziękowali 1Rien
  • cwicz :) u nas poprawa była na drugi dzień !
    Podziękowali 1annabe
  • mamlu powiedział(a):
    Przymierzam się jeszcze do zrobienia kremu z receptury srokao. Jak mi się uda za to zabrać i faktycznie bedzie tak dobry jak pisza to dam znac :)
    A co to za receptura?
  • Masz rację @mamlu , pomyliłam nazwy :) Rzeczywiście ten ollian nie jest zły. Też sprawdzałam własnie u niej na blogi te wszystkie emolienty, żeby wybrać coś sensownego, bo jednak to nie jest jednorazowe użycie, tylko potrzebuje czegoś do stosowania regularnego i dlatego zależy mi żeby nie było całego multum konserwantów czy innych tego typu w składzie :)
  • Ci na kaszel taki tchawiczy u dwulatków? Szczekający .. w nocy tylko.. myślałam o syropie z cebuli mam cebule i dużo miodu ale zestalonego raczej chyba .. jak to się robi Wogole? 
  • Kroisz cebulę w prążki, posypujesz cukrem, tak kilka warstw, trzeba czymś mocno docisnąć i zostawić w temperaturze pokojowej na kilka godzin.
    Podziękowali 1MAFJa
  • A ja polecam do smarowania nierafinowany olej kokosowy, można kupić w Biedrze. U nas się bardzo sprawdził. Ma stałą konsystencję i nie kapie jak inne oleje, świetnie nawilża i do tego pięknie pachnie. 
    Wszystkie typowo kosmetyczne specyfiki, nawet te o krótkim składzie, zawierają głównie parafinę albo wazelinę, jak ktoś nie toleruje to trudno mu coś znaleźć.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.