Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

zastrzyki dla niemowlecia- pilne pytanie

14-miesięczna córka dostała antybiotyk, który zwraca. Nawet jak nie od razu to po paru minutach. Lekarka odmówiła wypisania zastrzyków. I mówi że jak będzie zwracać to do szpitala. Czy mam jakieś prawo do zastrzyków w domu?

Komentarz

  • edytowano styczeń 2019
    Pewnie nie. A co masz za lek?

    Moze wypisać inny antybiotyk. 
  • Niech lekarz przepisze inny antybiotyk....kiedyś nasza wtedy niespełna dwuletnia F. dostała augumentin  zaraz po podaniu zaczęła skarżyć się na brzuch, potem wymiotowala, poleciałam spowrotem do lakarza i dostałam recepte na inny...do tej pory, a teraz ma 11 tak reaguje na augumentin...
    Możliwe, że i wasza ma nadwrażliwość na przepisany antybiotyk, spróbowałabym innego, zanim myślałbym o zastrzykach
  • Jak mój młodszy syn miał 8 tygodni to przychodziła pielęgniarka i robiła zastrzyki- kręciła nosem ale robiła. Teraz jest nowa rodzinna i się nie zgadza.
  • Mam ceroxim. Ale nawet jak podaje po malutki to ona zwraca po 10 minutach.
  • Większość antybiotykow ma niedobry smak,wręcz gorzki. Dorosły polknie, a dziecko ma dłużej w buzi... 
  • Wszędzie czytam że do 3 miesiąca życia nie można w domu, ale dzwonilam do niej i jest oburzona. Mówi że do 40kg trzeba w szpitalu (!?)
  • Nie dajemy zastrzyków dzieciom w domu. Dziecko płacze wyrywa się, a zastrzyki z antybiotyku są bolesne i drażnią tkankę. Duże ryzyko powikłań, wstrząsu itdPoza tym dawkowanie zwykle co 12h nie da się tego rozliczyć z NFZ  bo pielęgniarki środowiskowe są tylko rano.
    Jak wymiotuje można spróbować zmienić lek. Jak nie to szpital i leczenie dożylne. 
  • 6 lat temu mój wtedy 11 mc tak miał i dostał w zastrzykach w domu, ale musieliśmy swoją pielęgniarkę załatwić albo do przychodni podjechać za każdym razem
  • Mi też mówili, że teraz zastrzyki to tylko w szpitalu.
  • Dziękuję Wam :smile: Zmieniłam antybiotyk i przełknęła bez wymiotów. Ale jestem szczęśliwa!
    Podziękowali 2MonikaN Wela
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.