Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kolejowe zniżki - pytanie

Czy podróż 6 osobowej rodziny pociągiem Warszawa Kraków to kupno 2 biletów na KDR dla rodziców (37 proc) oraz 4 dla dzieci (tez 37 proc) czy z racji grupowego przejazdu jest jeszcze jakiś bonus?
«1

Komentarz

  • oczywiście TLK żadne pendolino (a szkoda)
  • rodzice mają zniżkę na kartę , dzieci mają zniżkę szkolną ustawową plus jeszcze zniżka na kartę 30 %

    ic na tej trasie wychodzi ok 175 zł za rodzinę tych gabarytów
    Podziękowali 1Prayboy
  • no właśnie,,, tak myślałem, ale mi wychodzi na TLK  175 zl właśnie,,, a na IC 370 zł, nie ma opcji kupna przez internet, chyba trzeba w kasie
  • ja przez internet sprawdzałam przed chwilą właśnie IC i mogłam normalnie kupić
  • sprawdzałam 16.10 dziś z Warszawy Centralnej
  • Prayboy powiedział(a):
    no właśnie,,, tak myślałem, ale mi wychodzi na TLK  175 zl właśnie,,, a na IC 370 zł, nie ma opcji kupna przez internet, chyba trzeba w kasie
    Bez problemu przez internet.
  • kurde to mi wyjaśnijcie jak bo albo głupi jestem albo stary, nie wiem jak to się robi, jest tylko opcja  duża rodzina albo bilet rodzinny i te dwie rzeczy nie chcą się podsumować w koszyku!
  • można wybrać tylko Duża Rodzina albo Bilet ROdzinny! co wy opowiadacie. Nie da się tych obu opcji połączyć
  • wychodzi 169 za tlk za 6 osób - zniżki tylko 37 proc i nie da się już większej zniżki uzyskać  może mi ktoś to wytłumaczyć jak to się robi skoro umiecie?
  • ale IC czy TLK? 
    mi wyxchodzi IC 360 zł a TLK 169 zł
  • ale jak ci wychodzi
    napisz co zaznaczasz po kolei
  • Wybierasz duża rodzinę....2 osoby wg ulgowej ( zniżka rodzic/malzonek rodzicarKDR) i 4 x ulga szkolna( dzieci i mlomłodz 37%)...zaznaczyłeś kartę, więc dla wszystkich będzie jeszcze zniżka 30 %
  • ja zrobiłam ten błąd , że pomimo włączenia Duża Rodzina zaznaczałam siebie jako bilet normalny, a jednak na kartę mam ulgowy
  • i g!!!
    wychodzi 169 zł za TLK! nie dodaje się żadne 30 proc
  • tak wpisuję zero!
    potem 2 ulgowe KDR  małżonek rodzic 37%
    i 4 ulgowe szkolne 37%
    i wychodzi 169 zł za TLK 
    i nie dodaje się żadne 30 proc

  • Bilet

    ODJAZD
    13:30
    2019-01-15
    WARSZAWA CENTR.
    »
    PRZYJAZD
    17:03
    2019-01-15
    KRAKÓW GŁ.
    CZAS PODRÓŻY
    03:33
    POCIĄG
    IC 112
    IC 5360
    PRZEZ
    OPOCZNO POŁUDNIE
    Przesiadka w OPOCZNO PLD, Czas oczekiwania 00:47h
    Zastosowane zniżki
    Cena
    (zawiera PTU)
    2 x 37%
    53,80 zł
    4 x 37%
    107,60 zł
    pociag
    IC 112
    IC 5360
    DANE PODRÓŻNEGO
     




  • Bilet na przejazd:
    Klasa 2
     
    Cena: 161,40 zł
    Duża rodzina
    Wybierz
    Należność ogółem:
    161,40 zł
     PTU 
    11,96 zł

  • edytowano styczeń 2019
  • no widzisz Karolinka tobie też nie dodaje się dodatkowe 30 proc nic z tego nie rozumiem
    Podziękowali 1Karolinka
  • A to już nic nie rozumiem, inaczej nie umiem kupować
    kto umie taniej to pokażcie jak???
  • ok Małgorzata mi też tak samo wychodzi jak tobie
    no ale to właśnie jest bez dodatkowej zniżki 30 proc!
    powinno być jeszcze taniej!
  • chodzi mi o tą ofertę:
    https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/oferty/krajowe/oferta-duzej-rodziny/

    30-procentowy rabat podczas wspólnej podróży co najmniej 2 osób posiadających Kartę Dużej Rodziny (bez względu na przynależność rodzinną).

    Poza 30-procentową zniżką podróżni, posiadający uprawnienia do ulg ustawowych, mogą również z nich skorzystać a więc np. bilet dla ucznia czy studenta będzie jeszcze tańszy.

    wynika z tego że można kupic bilet na KDR 37 proc i w przypadku podróży w kilka osób dostajesz  jeszcze dodatkowo 30 proc kolejne

    i tego nie jestem z stanie wybrać przez internet, a w kasie żona kiedyś kupiła taki bilet

  • ODJAZD
    12:05
    2019-01-15
    WARSZAWA CENTR.
     
    »
     
    PRZYJAZD
    14:52
    2019-01-15
    KRAKÓW GŁ.
    CZAS PODRÓŻY
    02:47
     
    POCIĄG
    TLK 13153
    PRZEZ
    WARSZAWA ZACH.*
    OPOCZNO PŁD
     
    Jak nie zaznaczyłeś Duża rodzina cena przy 2 ulgowych dorosłych na Kdr i 4 ulgowych dzieciach będzie 226,8....jak zaznaczysz Duża Rodzina cena bedzie 158,76....czyli jest uwzględnione to 30 % ulgi 
  • no tak ,,, czyli to samo liczy czyli te 169 to maks co można wycisnąć, ok
  • Ale w kasie działa, jeszcze kilka biletów nie da się kupić przez internet, chyba zerowego biletu dla malucha do sypialnego się też nie da i trzeba na stację jechać.

    Podziękowali 2Karolinka Prayboy
  • nadal wychodzi drożej niż przejazd samochodem ale to atrakcja, nigdy nie jechaliśmy w kupie pociągiem
  • Zuzapola powiedział(a):
    Ale w kasie działa, jeszcze kilka biletów nie da się kupić przez internet, chyba zerowego biletu dla malucha do sypialnego się też nie da i trzeba na stację jechać.

    no też mi się wydaje że w kasie można jeszcze taniej kupić, pójde i zapytam
  • Znizki na pkp nie sumują się tzn jeśli mam 37 proc znizki na kdr i 30 z jakieś innego tytułu to nie dostane 67 proc znizki ,tylko dadza najpierw od pelnej kwoty jedna zniżkę a od tego co zostanie druga zniżkę nalicza 
    Np 
    Mam 2 # po 10 proc zniżkę czyli by się mogło wydawac że mam 20 prc ale tak nie jest bo mam zapłacić 10 zl to 
    Od 10 zl odejmie 10 proc = 9 zl i od tych 9zl naliczamy kolejna zniżkę czyli kolejne 10 proc=  90 gr łącznie sostalam 1,9 zl zniżk czyli niecałe 20 proc
  • edytowano styczeń 2019
    U nas kupowaniem biletów zajmuje się Zosia i jak kupuje tylko dla siebie, to tylko zniżka uczniowska, ale jak jadą we dwie to podwójna- uczniowska i z KDR.
    e: kupuje przez net.
  • a ja odkryłam ostatnio, że przysługuje mi 37% w podmiejskiej (MKA) kolejce na KDR :0 przy bilecie jednorazowym
    do tej pory można było przy miesięcznym bilecie mieć zniżkę 51%
    ale ja jeżdżę rzadko bardzo więc z takiego nie korzystam

    a i tak bardziej mi się opłaca bo bilet na autobus 40 min - 3,80 zł
    a kolejką 2,20 zł do centrum 
    - jedyny minus, że pociąg ma ostatnio opóźnienia po 40-50 minut :(
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.