Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Fajne miejsce w okolicy Krakowa

edytowano lipiec 2011 w Polecamy
Byliśmy dziś na wycieczce na Zaczarowanym Wzgórzu. Dzieci pojeździły na kucyku, pobawiły się na placu zabaw, powałęsały wśród dorosłych koni na padoku, a na koniec zwiedziły "małe zoo": było karmienie kóz i owiec, zdumienie na widok niesamowitej świni (jak ta w Królu Lwie, nie przymierzając:), przytulanie dwóch oswojonych sarenek i śmiechotki z królikiem i świnkami morskimi. A wszystko to w pełnym kontakcie na wybiegu. Można dotknąć, pogłaskać, przytulić. Ludzie mili i serdeczni, atmosfera od wejścia jakaś taka swojska...
No i zapłaciliśmy za to... 20 zł.
Wybierzcie się, komu okolice Dobczyc niezbyt odległe.

Komentarz

  • zgłodniałem od twojego opowiadania...
  • To też warto:


    Letnie Koncerty Kameralne
    Letnie Koncerty Kameralne powstają przy wsparciu finansowym Rady Dzielnicy IV â?? Prądnik Biały
    Coniedzielne koncerty w plenerze Dworku organizowane są od kilkunastu już lat. W bogatym programie koncertów mieści się muzyka kompozytorów wiedeńskich, arie i pieśni operowe oraz operetkowe, standardy jazzowe, flamenco, muzyka klezmerska, bałkańska, poetycka i wiele innych. Na wszystkie koncerty wstęp jest bezpłatny.

    Wszystko odbywa się na powietrzu, niedaleko plac zabaw, więc gdy rodzice i dzieci stwierdzą, że to nie to, jest gdzie zrejterować.





    http://dworek.krakow.pl/lato/letnie-koncerty-kameralne/:wink:
  • Czy coś fajnego dla rodziny dzieję się w ten weekend w Krakowie i okolicach? Ktoś, coś ... ?
  • A co chcecie? Mozna sprawdzic na miastodzieci.pl, czy sa jakies szczegolne wydarzenia dla najmlodszych. Nawet jesli nie ma, to podkrakowie obfituje w fajne miejsca. Tyniec na przyklad, jest tam slicznie i niezwykle, mozna zwiedzic opactwo, moze tramwaj wodny bedzie plywal. po drugiej stronie Wisly sa Bielany, las Wolski, kopiec Pilsudskiego, zoo. 
  • Oczywiscie sam Krakow, srodek srodka, tez jest kapitalny i dzieciom sie podoba. Dorozki, golebie itd. W niedziele jest wstep bezplatny do oddzialu Muzeum Narodowego w Sukiennicach, kolekcja malarstwa polskuego XIX w. Matejko, Malczewski, Axentowicz, Gierymski, Chelmonski itd.
  • Coś typowo dla małych dzieci tzn. 4 i 6 lat, place zabaw itp. Ja jestem w drugiej połowie ciąży i nie mam za dużo siły do chodzenia. Najlepiej bym posiedziała a dzieci niech się bawią ;-) 
    A do zatorlandu warto jechać?
  • Czyli Park Jordana Ci potrzebny.
  • To ten Tyniec bedzie niezly, tylko wewnatrz murow klasztornych, a nie na skalkach nad Wisla. Lody tez tam maja. I kawe.
  • Dzięki dziewczyny. 
    Jestem teraz na ich stronie www, czy to o te warsztaty dla dzieci chodzi? 
  • Czy coś ciekawego dla dzieci 7, 9 lat dzieje się teraz w Krakowie lub okolicach?
    Podziękowali 1jan_u
  • Teraz tzn dzisaj ? 
    Podziękowali 1kika0
  • O 12.00 oprowadzanie po ZOO w cenie biletu.
    Podziękowali 1kika0
  • Kino Kijow ma feryjny festiwal filmowy, bilety po 11/13 zl.
    Podziękowali 1kika0
  • Muzea na KDR (np. Narodowe) za 0 zl lub za zlotowke. Stale i czasowe - polecam Bron i barwa w Polsce (mierzenie szyszakow, etc.) i Wyspianskiego, plus Dame z lasiczka. (Na 1 bilet duzo wystaw od razu mozna zwiedzic)
    Podziękowali 4kika0 E.milia madzikg Basja
  • Wpisz @kika0 ferie w Krakowie w wyszukiwarce, to wyjdzie Ci duzo atrakcji.
    Podziękowali 2maliwiju kika0
  • maliwiju powiedział(a):
    Teraz tzn dzisaj ? 
    Dzisiaj, jutro i pojutrze.

    Dzięki @kowalka ;

    Wyjeżdżamy właśnie ze Świętej Katarzyny z muzeum kamieni szlachetnych, chłopcy zachwyceni niespodzianką
  • A możecie polecić miejsce ze smacznym jedzeniem, ale takie żeby ceny nie zabiły  ;)
  • Jeszcze zobaczcie szopkę u Bernardynów (u podnóża Wawelu, więc można połączyć wycieczkę) lub u Kapucynów (niedaleko Rynku).
    Z jedzeniem się zastanowię. Na pewno mogę polecić bary mleczne (one są nie tylko mleczne): Żak na Królewskiej, Temida na Grodzkiej. Centrum np: Pierogi i kuchnia polska u Stasi,to jest w podworku na Mikolajskiej, tam, gdzie pizzeria Cyklop (też dobra). Sieć Polakowski - jest kilka punktów, w googlu zobacz. Tam też kuchnia polska, smaczna. Meksykańskie w umiarkowanych cenach to Poselska, Chinczyk dobry- Zamkowa, Lea-te znam osobiście. Burgerownie dobre są na Kazimierzu, a na Placu Nowym słynne zapiekanki, i kotlety jak berety w okraglaku. 
    Jak napiszesz, jakie plany kiedy, to poszukam konkretnych lokali w pobliżu Was. 
    Jest sieć Makarun, i inne wynalazki -generalnie są się zjeść w umiarkowanych cenach. 
    Podziękowali 1kika0
  • Szopkę udało nam się jeszcze dzisiaj zobaczyć u Bernardynów. Wielkie dzięki. Chłopcy najperw nie chcieli tam iść a później wyjść  :)
    Mieszkamy blisko centrum to się chyba Stradom nazywa.  Zaplanowane póki co mamy badania Werki jutro po południu i jakieś zajęcia na Wawelu w czwartek. Resztę czasu będziemy improwizowali. Szukamy fajnych miejsc i zajęć. Chciałabym jakieś muzea zwiedzić ale zobaczymy na ile dziewczyny nam pozwolą. 
    Podziękowali 1kowalka
  • A może macie ochotę nas odwiedzić?
  • Stradom to w centrum samym. Blisko Kazimierz, a na placu Wolnica Muzeum Etnograficzne. A w druga stronę, miasta, kosciol MB Snieznej, ss. Dominikanki (dobrze pamietam, że chcialas w Rzymie odwiedzic?). Kościół Mariacki koniecznie, po renowacji jest piekny. I malutki sw. Wojciecha, na Rynku. Fajna jest kamienica Hipolitow- muzeum Rynek/ Mikolajska- dawne wnetrza mieszczanskie. Tylko windy nie ma. A na Placu Szczepanskim w oddziale MNK, w kamienicy Szolayskich- klimatyczna wystawa Krakow 1900, winda jest :).  
    Podziękowali 1maliwiju
  • @maliwiju bardzo chętnie ale późno przeczytałam i tylko jutrzejszy dzień nam zostaje. Będzie Wam pasowało?

    @kowalka muzea na rynku już oglądaliśmy chyba wszystkie jakie są  ;) chcieliśmy coś nowego zobaczyć. Udało się dzisiaj Muzeum Narodowe odwiedzić. Najwieksza atrakcja to tak jak pisałaś Broń i barwa. Mi się Dama z gronostajem podobała chociaż więcej można było zobaczyć na plakacie na korytarzu niż na oryginalnym obrazie. Dużo osób nie było w sali ale obraz taki mały i odgrodzony więc taki niedostępny się wydawał chociaż dreszczyk był ;) . Do MB Śnieżnej wybieram się jutro. Dzisiaj dzieci zaniemogły. Za to badania Weroniki wyszły super. Po wielu miesiącach oczekiwania w końcu usłyszeliśmy, że serce lepiej się kurczy.  <3 świętujemy przy cieście z biedronki  ;)
    Podziękowali 2Skatarzyna kowalka
  • A koło której by wam pasowało ? 
    My jesteśmy w domu tylko taka zanjoma się zapowiedziała o 15.00 do.mnie.
  • @maliwiju ;Do 12.30 mają zajęcia na Wawelu to około 13 byśmy mogli na godzinkę zajechać. Pasowałoby Wam?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.