Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Afery Pis

1246728

Komentarz

  • edytowano luty 2019
    To jest dobre:

    Mój klient Gerard Birgfellner jest bardzo zasmucony faktem opublikowania dwóch taśm z  rozmowami o rozliczeniu jego pracy za przygotowanie inwestycji na ul. Srebrnej.


    ***

    Najbardziej przeżywa chyba, że fatalnie wybrał adwokata. Bez umowy, mam nadzieję


    ***

    Ty masz jeszcze Klientów? Cud jakiś


    ***

    Odnioslem wrazenie, ze GW plakala, jak publikowala.


    ***

    Wygrałem !!! wygrałem !!!!  Od początku mówiłem że to PJK nagrywał sam siebie . Teraz wrzuca te nagrania przez okno do GW a te matoły drukują wszystko.


    **

    Panie Romanie!!!!! Halo !!!!! HALO !!!!!  Ktoś się panu na konto wjebał!!!



  •  Każdy ma prawo popierać Biedronia, tak samo jak ma prawo popierać Pis.
  • A tymczasem, Wyborcza publikuje kolejne nagrania. Wynika z nich, że o kluczowych inwestycjach w Warszawie decyduje z tylnego fotela poseł PO Marcin Kierwiński. Tyle w temacie roli samorządu w stolicy.


  • Ludzie maja dość i pisu i po, dlatego Biedron ma spore szanse. Na podobnej zasadzie duże poparcie zebrał 4 lata temu Kukiz.
  • Ziew...program Biedronia nie sprowadza się do działań na rzecz lgbt. Z ciekawości więcej o tym poczytam ;) 
  • Paprotka powiedział(a):
    Ludzie maja dość i pisu i po, dlatego Biedron ma spore szanse. Na podobnej zasadzie duże poparcie zebrał 4 lata temu Kukiz.
    Nie żartuj. Kukiz pojawił się z ofertą dla konserwatywnej klasy średniej, natomiast Biedroń poza swoją orientacją seksualną nie ma nic do zaproponowania.
  • To chyba Ty jesteś skupiony na jego orientacji, bo Biedron mówił już choćby o planie wprowadzenia emerytur minimalnych, co zreszta tu linkowałam.
    Natomiast nie interesowałam się co jeszcze ma do zaproponowania i muszę więcej na ten temat poczytać.
    Kukiz najwiecej mówil o JOW-ach, wiele osób głosowało na niego bo był alternatywa, mniejszym złem i tzw antysystemowcem. Nie ze krytykuje, bo sama na niego zagłosowałam ;) ale nie miał specjalnie rozbudowanego programu i dobrego zaplecza politycznego. Raczej potencjał. 
  • No niestety PIS zapoczatkowal nowy trend z 500+ i nikt juz tego nie zabierze, beda wyborcze licytacje kto da wiecej.
    A ktory kandydat ma konkretna oferte ulatwien dla osob prowadzacych jednoosobowa dzialalnosc gospodarcza? 
    Podziękowali 1Odrobinka
  • Malgorzata powiedział(a):
    Coralgol powiedział(a):
     Każdy ma prawo popierać Biedronia, tak samo jak ma prawo popierać Pis.
    Nie , uważam , że NIKT nie powinien popierać zboczeń jako czegoś normalnego .
    A tak to niestety wygląda, zwlaszcza w tzw przestrzeni publicznej.
    To jest demoralizujãce.

    I nie , nie oznacza to braku szacunku do takich osòb. Ani odmawiania Im praw, bo te prawa mają jako obywatel .
    Natomiast publicznie jest to demoralizacja.
    I prowadzenie wartości na manowce.
    Kropka.
    A Biedroń ma w swoim programie stosunki seksualne homoseksualne dla wszystkich??? :o
  • Jedno to obiecać, a drugie to umieć zrealizować. Biedroń jako prezydent Słupska niemal zbankrutował, miał to szczęście, że rząd Ewy Kopacz uratował go dotacją z budżetu państwa. Przez okres prezydentury głównie jeździł po świecie na imprezy LGBT. Niestety, to jego jedyne kwalifikacje.
    Podziękowali 2Pioszo54 Klarcia
  • No i katolom dobierze się do skóry. Oczywiście w atmosferze szacunku.


    Podziękowali 2Barbasia Klarcia
  • No cóż, Kościół miał już swoje prosperity za czasów rządów PIS-u. A usunięcie lekcji religii ze szkół popiera też wiele osób wierzących.
    Podziękowali 1kociara
  • edytowano luty 2019
    Myśle ze nic złego nie byłoby w tym żeby wierni utrzymywali Kościół jak ma miejsce choćby w DE. 
    Wtedy nie miałyby miejsca śluby „bo wypada” „bo co ludzie/rodzina powiedzą” „ochrzczę bo babcia padnie trupem” „Komunia bo dziecko prezenty pozbiera” itp
    Przynalezysz, wierzysz, deklarujesz. 
    Poszłoby w jakość a nie ilość. 
    Ale sam Kościół się na to nie zgodzi ;) 

    religia w szkołach to nieporozumienie. 
    Jak wyglądają lekcje to większość wie. 
    Często traktowana jako zapchajdziura, ze szkoda dla tych, którzy chcieliby prawdziwej katezy. 
    Podziękowali 1kociara
  • Wiadomo, że będą protestować, bo lepszy bierny i mierny, ale wierny. Gdyby postawić na jakość, tych zaangażowanych mogłoby się okazać za mało.
  • Skoro Kościół utrzymuje obecny stan rzeczy, to znaczy, że jest on najlepszym z możliwych. I nie bez powodu Biedroń, który jest wrogiem Kościoła, planuje to zburzyć.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Polecam wysłuchać zeznań mec. Nowaczyka w sprawie reprywatyzacji. 
    Z zeznań tego pana wyłania się bardzo niefajny obraz PiSu jako partii,ktora nie tylko nie uporzadkowala spraw reprywatyzacji ale-co gorzej-czolowi jej politycy sami działali nieuczciwie
    Pewnie gdzieś w sieci będzie
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Skoro Kościół utrzymuje obecny stan rzeczy, to znaczy, że jest on najlepszym z możliwych.
     :D 
    Tak, wszystko co Kościół robi jest najlepszym rozwiązaniem z możliwych.

  • Owszem, bo Kościołem nie zarządza "wiele osób wierzących", które mogą mieć różne pomysły, ale hierarchia z biskupami i papieżem.

    Oczywiście pan N. dobrze zna się na nieprawidłowościach w reprywatyzacji, bo dzięki nim zbił wielki majątek. Przebywa na wolności dzięki wpłaceniu miliona złotych kaucji.
    Podziękowali 2Pioszo54 Klarcia
  • Mec Nowaczyk przebywa na wolnosci i nie wydano jeszcze wyroku w jego sprawie 
    Oj,kto wie-moze po jego zeznaniach prokuratura postawi  zarzuty kolejnym osobom
  • Paprotka powiedział(a):
    No niestety PIS zapoczatkowal nowy trend z 500+ i nikt juz tego nie zabierze, beda wyborcze licytacje kto da wiecej.
    A ktory kandydat ma konkretna oferte ulatwien dla osob prowadzacych jednoosobowa dzialalnosc gospodarcza? 
    Ruch Narodowy ma dużo ułatwień dla DG.
  • Czytam niektóre wypowiuedzi i przecieram oczy ze zdumienia. Nie iem, co musiałoby się wydarzyć, zeby część z osób dostrzegła co wyrabia obecna władza. ja rozumiem, że na taśmach nie pojawiają się żadne przekleństwa, ani nikt nie je ośmironiczek, ale  - w skrócie - najważniejsza osoba w państwie, szef partii chciał za 1mld300mn wybudować wieżowieć na cześć brata za ostatecznie pańśtwową kasę. To duży skrót, ale do tego się to sprowadza. Z nagrań wyrażnie wychodzi, że doszło do poważnego obejścia o zakazie prowadzenia dziłalności gosp przez pp, JK nie reprezentuje żadnej ze spółek, a jednak to on prowadzi negocjacje. Jasne jest również już czemu służyła renacjonalizacja banku, Co do działki. Wbrew rozpowszechnianej grafice działka nie leży wśród wysokiej zabudowy. W tym kontekście zeznania pana N (pokrywające się z tym co już wiele osób mowiło) bardzo dobrze korespondują z resztą. 
    Poziom zmnipulownania i zaślepienia części osób jest przerażąjący. Hasztagi 'ja cie nie mogę", pokazują to co pisałam na początku, k... nie leciały, to git, wszystko inne nie ma znaczenia, wódz chciał przecież dobrze, łaskawaca nawet powiedział, że jak ich pozwą do zapłaci... 
  • Jeśli doszło do złamania prawa to sprawę trzeba zgłosić na prokuraturę  - Jeśli trzymali sie w granicy prawa to nawet jak oburza etycznie i moralnie to nic nie zrobisz i tyle 
    Podziękowali 1Klarcia
  • No dobrze, mogę kolejny raz wytłumaczyć.

    Zobowiązania wobec Birgfellnera ma spółka celowa, powołana w celu realizacji inwestycji. Ponieważ jednak to Instytut Lecha Kaczyńskiego jako udziałowiec Srebrnej zadecydował o wstrzymaniu budowy, Jarosław jako przewodniczący rady fundacji podjął się mediacji, aby zaspokoić roszczenia Austriaka. Zaproponował rozwiązanie sprawy poprzez ugodę sądową, dzięki czemu byłoby jak zaksięgować wydatek. Sprawa jest całkowicie czysta i dowodzi wysokich standardów etycznych prezesa PiS, który dążył do porozumienia, zamiast np. próbować oszukać kontrahenta. A to, że Birgfellner zachował się po świńsku, to już jego problem i jego wiarygodności w biznesie.

    "Budowanie za państwową kasę", czyli na kredyt z państwowego banku. Tak, bo państwowe banki także zarabiają udzielając kredytów. Może to zaskakujące, ale nie różnią się pod tym względem od prywatnych.

    "Jasne jest również już czemu służyła renacjonalizacja banku" - pewnie, że jasne. Właśnie temu, aby polskie inwestycje były finansowane przez polskie banki, a nie niemieckie czy włoskie. Kapitał ma narodowość i wszędzie na świecie o tym wiedzą.

    "Działka nie leży wśród wysokiej zabudowy" - nie licząc wieżowca przy pl. Zawiszy, Warta Tower na Chmielnej, nie wspominając o dwóch wieżowcach po drugiej stronie Towarowej, które budują firmy związane z biznesem Kulczyków.

    "Zaznania pana N." - naprawdę trudno mi zrozumieć, czemu przywołujecie tę nader nieciekawą postać z warszawskiej mafii reprywatyzacyjnej. Stoi za nią ogrom ludzkiej krzywdy, czego symbolem jest zabójstwo śp. Joanny Brzeskiej. 

    "Poziom zmnipulownania i zaślepienia" - och, jak łatwo jest przypisywać swoim oponentom takie poniżające określenia. Nic z tego nie wynika, oprócz pogardy.
  • kociara powiedział(a):
    Polecam wysłuchać zeznań mec. Nowaczyka w sprawie reprywatyzacji. 
    Z zeznań tego pana wyłania się bardzo niefajny obraz PiSu jako partii,ktora nie tylko nie uporzadkowala spraw reprywatyzacji ale-co gorzej-czolowi jej politycy sami działali nieuczciwie
    Pewnie gdzieś w sieci będzie
    Jaja sobie robisz? Takiego skurwysyństwa jak ten gość odstawial nie powinno się nawet komentować  Bezczelny skurwiel  który zadaje pytanie  kto został skrzywdzony... 
    Jeszcze powołaj się @kociara na zeznania pani K.
    No rzyg... 
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano luty 2019
    Maciek, z całym szacunkiem, ale naprawdę powtarzasz strasznie manipulacyjne teksty. Nie wierzę, że piszesz to poważnie, PiS chciało wybudowac wieżowiec za ogromne pieniądze i budowac w ten sposób swoją potegę finansową, wierzę, że nie osobistą, ale właśnie partii. JK nie podjął się mediacji, tylko jak wyraźnie wynika z taśm i całokształtu całkowicie ten interes nadzorował i za nim stał. Austriak włożył mnóstwo kasy w interes i nagle został na lodzie, rozumiem, że JK obiecał że zapłacą, ale gdzie dowód że by się to wydarzyło? Jeżeli chciał zapłacić mogło dojść do ugody pozasądowej która jest takim samym tytułem jak sądowa. Naprawdę, nie było żadnych przeciwskazań. Co do banku, zostawię bez komentarza.... Rozumiem, że zeznania mec N., które potwierdzają inne dowody są bez znaczenia? Co do zabudowy, proponuję wykonać wizję lokalną, wieżowce koło ronda Zawiszy to jedno, potem jest całe pasmo niskiej zabudowy, a Ktower miałby stnąć własnie po srodku tej niskiej zabudowy. Czy koncepcja wztek jest dobra? Nie, nie jest, ale to już inny temat. 
    naprawdę, ja rozumiem że można tak strasznie nie chcieć dopuścic wizji powrotu drugiej strony, że wszyszyto się przyjmie, każde wytłumaczenie, i aferę KNF i SKOKi i Srebną itp. No ale ważne, ośmiorinczek nie jedli i bluzgi nie poleciały...

    Moje ostatnie zdanie nie służy poniżeniu, jest tylko stwierdzeniem faktu, bo niestety inaczej nie można nazwac wpisu osoby, która mówi, że JK jej zaimpoonował, że tak swietnie prowadzi interesy. Ponadto to na tym forum non stop się czyta, jak to ktoś ma wyprany mózg przez tvn czy gaz, jak tylko cokolwiek, co w dyskursie publicznym jest uznawane za zadnie tych "ONYCH". 
    Ale nie chciałam o tym. W sumie, wiem, ze nikogo nie przekonam, moze tylko mam taką chęć, zeby postronni widzieli, że jednak nie wszyscy wielodzietni są tacy sami.

    Acha, a co najważniejsze, nikt temu strasznemu Austriakowi do tej pory nic nie zapłacił, no cóz facet się wściekł bo poniósł naprawdę duze koszty.
  • To czy leciały bluzgi czy nie , to jak się odnoszono do kobiet w tych rozmowach z jednej i drugiej strony , to czy rozmowa miała miejsce w restauracji gdzie płacono za wszystko służbowa karta - tak to wszystko ma jakies znaczenie - mówi bardzo dużo o człowieku 
    mnie bardzo szokowało podejście, sposób rozmowy itd osób, które kreowały się na wybitne elity 

    nie zagłosuje na kogoś kto ma takie podejście do innych ludzi - bez szacunku i z pogardą


    jeśli była możliwość ugody pozasądowej to Austriak chyba tez mógł ją zaproponować ?

    Słowom mec N wierzysz a słowom Kaczyńskiego ze zapłaci nie - dlaczego ? 
    Podziękowali 2argento Klarcia
  • Bo mecenas N. to elyta nadzwyczajnej kasty, a prezes K. to oszolom bez konta, prawa jazdy i z kotem .. 
    Podziękowali 3apolonia Aniela Klarcia
  • Czyli dalej tłumaczę.

    Afera KNF skończyła się w dniu jej ogłoszenia dymisją Chrzanowskiego i podjęciem przeciwko niemu działań przez prokuraturę. Kluczowym dowodem jest zapis na serwetce, której nikt nie widział.

    SKOKi to spółdzielnie bankowe zrzeszone w Kasie Krajowej. Wiem o problemach różnych jednostek, ale co to ma wspólnego z tematem wątku?

    Spółka Srebrna nie jest przedmiotem żadnej afery.

    Wola w okolicach Towarowej jest zabudowana głównie PRL-owskimi blokami. Niskiej zabudowy przedwojennej prawie nie ma. Akurat budynki magazynowe, które by trzeba było zburzyć pod budowę, jedynie szpecą okolicę.

    Koncepcja wz-etek jest zła, o czym sam wiem najlepiej, bo budowałem dom. Ale to wina władz Warszawy, że nie ma miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Możemy się domyślać, że planu nie ma, aby urzędnicy mogli brać łapówki i żeby poseł Kierwiński mógł uwalać inwestycje, które mu nie pasują z przyczyn politycznych.

    Ile Austriak włożył kasy nie wiemy, bo nie chciał przedstawić żadnych faktur. Postępowanie sądowe miało też służyć zweryfikowaniu jego prawdomówności.

    No i znowu "wisienka" z poniżającego stwierdzenia o tym, że nie piszę poważnie i że "powtarzam" manipulacyjne teksty. Dziękuję za porównanie do papugi :)



    Podziękowali 4Aszna Pioszo54 argento Aniela
  • edytowano luty 2019
    Monia3 a slyszalas z jaka pogarda i wulgaryzmami wypowiadal sie ( na tasmach) premier Morawiecki?
  • Afera KNF skończyła się po dymisji szefa? Rozumiem, że wątek AG i in już ma znaczenia. W ogóle to, oraz sprawy pozostałe które pojawiły się w czasie rozomowy. To naprawdę trudno już skomentować

    Co do Austriaka, to skąd wiedza, ze nic swojemu kotrachentowi nie przedstawił? Natomaist na pewno wiadomo, że nikt mu nic nie zapłacił.

    Swoją drogą, I SKOKI (tytuł wątka to afery PiS), działalność panów od reprywatyzacji (jak wiecie zaczęła się za LK), KNF, teraz działnośc gospodracza szefa partii rządzącej, wyrowlowanie człowieka na grubą kasę, to wszystko nic. Bo przecież on jest ideowy i nic nie chciał dla siebie...

    Tutaaj całkiem dobra analiza, zawierająca co prawda kilka małych błedów, ale dość jasno tłumacząca o co chodzi https://www.facebook.com/slawomirmentzen/posts/2100918966635962
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.