Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ważne wydarzenia z Polski i świata

1568101122

Komentarz

  • Tak, w tym przypadku tak, ale metodą CRISPR Cas9 można podobnie modyfikować geny też u dorosłych. Zresztą modyfikowane genetycznie myszy to nie myszy z in vitro tylko?
  • @OlaOdPawla mniej więcej z podobnych powodów, dla których wątpliwa jest procedura in vitro - nie znamy długoterminowych skutków takiej procedury.
    Relacja między genotypem i fenotypem nie jest jakimś prostym odwzorowaniem, tj. że zmieniając konkretny gen wpływamy tylko na realizację bądź nie konkretnej cechy fenotypowej. Fenotyp jest wypadkową relacji między genami oraz relacji geny-środowisko. Zmiana konkretnego genu może pociągać za sobą nieprzewidywalne konsekwencje. W naturze taki proces jest losowy i dotyczy jednego osobnika (mutacja); tutaj może dojść do sytuacji, gdzie zostaną wprowadzone ogólne mechanizmy eugeniczne, gdzie w całym pokoleniu będzie się wprowadzało zmiany, które wydają się być korzystne. 

    Przypomnij sobie ideologię eugeniczną z początków XX wieku, która była oparta na ograniczonej wiedzy co do mechanizmów dziedziczenia; choć zdroworozsądkowo wydawało się (a niektórym dalej wydaje się) słuszne, że usunięcie chorych osobników powinno wpłynąć na zatrzymanie przekazywania nieprawidłowych genów.
  • A tymczasem pupilek Antoniego Macierewicza, Bartłomiej Misiewicz oraz poseł Mariusz Kamiński zatrzymani przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Zarzuty przyjęcia korzyści majątkowej, fałszowania dokumentów, niegospodarności i nieuprawnionego powoływania się na wpływy. Ktoś jeszcze chce bronić tych panów?
  • Kaja Godek weszła do koalicji z Braunem, Korwinem i Winnickim, co myślicie?

    http://m.telewizjarepublika.pl/kaja-godek-dolacza-do-koalicji-braun-korwin-winnicki,75558.html
    Podziękowali 1zbyszek
  • @Coralgol przecież broni się tylko tych z drugiej strony politycznej, tamci są prześladowani, a ci są winni .
    Podziękowali 1Coralgol
  • Anawim powiedział(a):
    @OlaOdPawla mniej więcej z podobnych powodów, dla których wątpliwa jest procedura in vitro - nie znamy długoterminowych skutków takiej procedury.
    Relacja między genotypem i fenotypem nie jest jakimś prostym odwzorowaniem, tj. że zmieniając konkretny gen wpływamy tylko na realizację bądź nie konkretnej cechy fenotypowej. Fenotyp jest wypadkową relacji między genami oraz relacji geny-środowisko. Zmiana konkretnego genu może pociągać za sobą nieprzewidywalne konsekwencje. W naturze taki proces jest losowy i dotyczy jednego osobnika (mutacja); tutaj może dojść do sytuacji, gdzie zostaną wprowadzone ogólne mechanizmy eugeniczne, gdzie w całym pokoleniu będzie się wprowadzało zmiany, które wydają się być korzystne. 

    Przypomnij sobie ideologię eugeniczną z początków XX wieku, która była oparta na ograniczonej wiedzy co do mechanizmów dziedziczenia; choć zdroworozsądkowo wydawało się (a niektórym dalej wydaje się) słuszne, że usunięcie chorych osobników powinno wpłynąć na zatrzymanie przekazywania nieprawidłowych genów.
    @Anawim sorry że teraz ale ktoś podbił - jak rozumiem Ty piszesz o eugenice ( modyfikacji na zarodkach) a nie o terapiach genetycznych? 
  • @OlaOdPawla jedno i drugie to terapie genowe, tylko dotyczą różnych komórek (somatycznych vs. gamet/totipotencjalnych) - stąd jedne zmiany są później dziedziczone, inne dotyczą tylko konkretnego osobnika. 

    Tutaj masz stanowisko Kościoła w tej kwestii (pkt. od 25) http://www.vatican.va/roman_curia/congregations/cfaith/documents/rc_con_cfaith_doc_20081208_dignitas-personae_pl.html
  • Anawim powiedział(a):
    @OlaOdPawla jedno i drugie to terapie genowe, tylko dotyczą różnych komórek (somatycznych vs. gamet/totipotencjalnych) - stąd jedne zmiany są później dziedziczone, inne dotyczą tylko konkretnego osobnika. 

    I stąd jedne - jak rozumiem - są ok a drugie nie.

    26. Osąd moralny musi uwzględnić te rozróżnienia. Zabiegi na komórkach somatycznych w celach ściśle terapeutycznych są z zasady moralnie godziwe. Zabiegi te mają na celu przywrócenie normalnej konfiguracji genetycznej człowieka lub usunięcie uszkodzeń spowodowanych przez anomalie genetyczne bądź też inne związane z nimi patologie. Zważywszy na fakt, że terapia genowa może pociągać za sobą znaczne ryzyko dla pacjenta, należy przestrzegać głównej zasady deontologii, według której przed podjęciem zabiegu terapeutycznego należy upewnić się, że wiążące się z nim ryzyko dla zdrowia pacjenta lub dla jego zasadniczej integralności nie będzie nadmierne lub nieproporcjonalne w stosunku do zagrożeń związanych z patologią, którą zamierza się leczyć. Potrzebna jest również zgoda poinformowanego o wszystkim pacjenta lub jego prawnego opiekuna.

  • Tak właśnie. Np. terapie celowane w onkologii Kościół traktuje tak, jak inne terapie; natomiast np. próba usunięcia we wczesnym etapie rozwoju zarodka mutacji genu odpowiedzialnej za zwiększone ryzyko raka piersi - już nie. 
  • Ok, z wcześniejszych wpisów tego nie wywnioskowałam.
  • Hope powiedział(a):
    Kaja Godek weszła do koalicji z Braunem, Korwinem i Winnickim, co myślicie?

    http://m.telewizjarepublika.pl/kaja-godek-dolacza-do-koalicji-braun-korwin-winnicki,75558.html
    Ja tam się cieszę. Oby było więcej koalicjantow na prawicy. Jurek też odszedł z PiSu do Jakubiaka. Jeszcze trzeba by Jakubiaka jakoś przekonać do narodowców i będzie bardzo ok.
    Podziękowali 2Hope Basja
  • Coralgol powiedział(a):
    A tymczasem pupilek Antoniego Macierewicza, Bartłomiej Misiewicz oraz poseł Mariusz Kamiński zatrzymani przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Zarzuty przyjęcia korzyści majątkowej, fałszowania dokumentów, niegospodarności i nieuprawnionego powoływania się na wpływy. Ktoś jeszcze chce bronić tych panów?

    Jeżeli chodzi o Bartłomieja Misiewicza, to nie wierzę. Ten młody facet naraził się bardzo wpływowym kręgom - normalnie to za coś takiego mordują, jemu postanowiono zniszczyć życie dokładnie i do szczętu.
    /Sposób działania służb znam doskonale/
    Od dłuższego już czasu wiedziałam i mówiłam, że Bartłomiej życia w Polsce miał nie będzie, ale on chyba z gatunku patriota.
    Poszedł na studia do ks. Rydzyka, był przekonany, że gdy skończy to sprawa przyschnie.
    Chyba jednak się pomylił.
    Za jego uczciwość ręczą co najmniej A. Macierewicz i ks. Rydzyk.
  • Wkleję to co w innym miejscu publikowałam.

    Chodzi o płk. Krzysztofa Dusza i gen. Piotra Pytel - obaj dzisiaj przewodzą antyrządowym manifestacjom.
    Przypomnę, że gdy polska brygada, której przewodził Bartłomiej Misiewicz weszła do siedziby CEK, to okazało się, iż znajdują się tam dokumenty z różnymi klauzulami tajności. Te dokumenty nigdy nie powinny się tam znaleźć; zawierały informacje operacyjne, ale też operacyjno-rozpoznawcze, w tym również rozliczenia finansowe - które są ściśle tajne - Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Znaleziono też czyste kartki formatu A4 z podpisem b. szefa SKW gen. Piotra Pytla, notatki z działań operacyjnych sprzed kilku lat "bardzo często ostemplowane, ale niezarejestrowane w kancelarii tajnej SKW". Znaleziono też materiały klauzulowane, zarejestrowane w kancelarii tajnej. W gabinecie znajdowały się przepustki do Sejmu, Kancelarii Premiera oraz Biura Bezpieczeństwa Narodowego i kilkanaście butelek markowego alkoholu - w większości napoczętych. 
    Znaleziono również pliki zdjęć dokumentujących wyjazd byłych szefów polskiego kontrwywiadu do Moskwy (12 kwietnia 2012 r.). W sekwencji zdjęć widać, jak początkowa oficjalna sztywność zostaje przełamana, po czym pułkownicy chętnie pozują, ściskając się ze swoimi rosyjskimi odpowiednikami. Nie można wykluczyć, że właśnie tego dnia zawarto porozumienie, na mocy którego FSB miała możliwość infiltracji polskiego kontrwywiadu wojskowego. Porozumienie to było wypełniane skrupulatnie przez stronę polską niemal do końca rządów PO-PSL. 




    11 września 2013 r., Petersburg. Gen Janusz Nosek (po lewej) podpisuje umowę o współpracy SKW z FSB, którą reprezentuje generał-pułkownik Aleksander Bezwierchny, szef Zarządu Kontrwywiadu Wojskowego.


  • Odrobinka powiedział(a):
    Jeszcze trzeba by Jakubiaka jakoś przekonać do narodowców i będzie bardzo ok.

    Obstawiam, że narodowcy nie przekroczą progu wyborczego i niech już tak zostanie.
    Polskiej biedzie brakuje do szczęścia tylko brunatnego rządu.
    Podziękowali 1Coralgol
  • @Klarcia od pół roku działam w Ruchu Narodowym I nie widzę tam nic brunatnego. Nie lubię jak ktoś pisze o czymś bez żadnego pojęcia. Czytałaś w ogóle ich program że się wypowiadasz czy tylko cytujesz jakże przychylne media?
  • edytowano luty 2019
    Malgorzata powiedział(a):
    Bo niestety , ale liczenie na to , że ludzie zagłosują na nich , bo aborcja , to serio nie chodzi o to , że wyborcy są za aborcją i ich nie wybiorą, tylko ludzie są zmęczeni tym.co poźniej się będzie działo w Sejmie , bo od lat to trwa.

    Jeśli Oni wierzą, że realnie są w stanie wygrać , to gratuluje samopoczucia , ale podobno nie wszyscy po 40+ rozwijają się duchowo . ;) u

     Tyle lat niektorzy z nich są w polityce , że doprawdy albo nieudany wybor ta polityka albo jednak brak oceny swoich działań i ruchòw politycznych .

    Polityka to szambo , a jak Ktoś chce do niego wrzucać fioľki to powodzenia.
    A to trzeba z innej strony brać to szambo.

    Najpierw trzeba dobrze zjednoczyć porządną prawicę, a panowie jak zwykle tworzą koalicje w ostatniej chwili bo sobie przypomnieli , że jest rok wyborczy.
    A to trzeba było robić od razu w tamtej kampanii i dziś być zwartymi I przygotowanymi.
    I to mam Im zawsze do zarzucenia, koalicyjka bo się obudzili , że kampania znowu jest.
    To nie swiadczy o powadze , a może to kryzys wieku sredniego :p z opoźnieniem :p 

    Tak , jestem.krytyczna bo trwa to 30 lat I zadnej nauki z tego.
    Poprzednia kampania też była koalicyjka taka I śmaka , I wygrał z nimi Petru.
    Teraz ma szanse I to wiekszą Biedroń.


    Wasabi ;) ;) 
    Nie wiem czemu ostatecznie Jakubiak zerwał rozmowy z RN. Pewnie dlatego że Korwin chciał być w koalicji. Ale znowu Korwin też jest prawicą i ma jakieś poparcie. Z moich informacji wynika że to nie RN zamknął się na Jakubiaka tylko odwrotnie. Braun owszem bywa oszolomski ale jest przy tym nieszkodliwy jeśli chodzi o spadek poparcia. 
    Bywam na zebraniach  i pytam zawsze o konkrety. Bo program narodowców jest bardzo ok. Brak ich w mediach i nie wiadomo w sumie jak to przeskoczyć. Kto ogląda Media Narodowe na Youtube? 
    I nie, nie liczą na wygraną w tych wyborach, bo myślą realnie. Chcą zaistnieć. 
    Poseł Winnicki jest jednym z najbardziej aktywnych posłów tej kadencji. Tylko to się nie liczy. 
    Mnie to denerwuje bo do polityki idzie się po to żeby wygrywać. 
    Sprzyjam im. Jestem z nimi i będę na nich głosować bo są tego warci. I nie dlatego że są przeciw aborcji albo przeciw imigracji ale dlatego że czytam program i im wierzę a że są mało przebiegli bo chcą być uczciwi, to fakt. Może w końcu ktoś tam wymyśli co zrobić żeby przebić się do mediów. Program jest bardzo dobry dla rozwoju przedsiębiorczości w Polsce.
    Więc można się powkurwiać i stwierdzić że  PiS jest jedyną alternatywą mimo że widać jaki jest, albo zagłosować na Biedronia.
    Mnie w sumie Biedroń nie przeszkadza. Jeśli nie ruszy kompromisu aborcyjnego i klauzuli sumienia, nie zalegalizuje zwiazkow homo, nie da im adopcji i nie bedzie karal za mowę nienawiści, da za to wolność gospodarczą, uwolni ED, i szczepienia to mi nie przeszkadza ani trochę jego homoseksualizm.  
    Powiem tak że dla mnie Biedroń jest mniej fałszywy niż PiS i przynajmniej wiadomo czego się spodziewać .
    Podziękowali 2Klarcia Rogalikowa
  • edytowano luty 2019
    I nie rozumiem czemu nie udaje się stworzyć szerokiego ruchu na prawicy. Nie wiem czyje ego jest tak wielkie że się nie potrafi dogadać bo na pewno nie Winnickiego ani nawet nie Bosaka. Brauna też nie skoro potrafi być w koalicji z Korwinem.
    Szkoda mi po ludzku że to co wartościowe nie może sie przebić. 
    Zresztą może to nie jest kwestiaa ego tylko tego że ktoś na pa prawicy bardzo się  stara żeby coś wiekszego z tego znie wyszło. 
    Pojadę w poniedziałek na spotkanie to może się czegoś więcej dowiem.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Odrobinka powiedział(a):
    @Klarcia od pół roku działam w Ruchu Narodowym I nie widzę tam nic brunatnego. Nie lubię jak ktoś pisze o czymś bez żadnego pojęcia. Czytałaś w ogóle ich program że się wypowiadasz czy tylko cytujesz jakże przychylne media?

    Ja swoją ocenę opieram na tym co publikują osoby zaangażowane w RN na Twitterze.
    Zdecydowana większość wypowiedzi jest jawnie antysemicka, co na pewno nie poprawia wizerunku Polski w świecie.
    Dowiedziałam się też, że Kaczyńscy to Zydzi, Zydem jest premier Morawiecki i w ogóle cały ten rząd PiS-u jest jawnie pro żydowski, dlatego też należy go zmienić.
    Dowiedziałam się, iż po wygranych wyborach trzeba będzie postawić dużą ilość szubienic.
    No i tak na marginesie - dowiedziałam się, że "jestem żydówą i mam z Polski wyp..." - baranek nie doczytał, że nie mieszkam w Polsce.

    Widzę też wybryki byłego ks. Międlara, a i działalność K. Bosaka i R. Winnickiego postrzegam jako wyraźnie szkodliwe dla Polski.
    Podziękowali 2beatak Coralgol
  • Odrobinka powiedział(a):
    Mnie w sumie Biedroń nie przeszkadza. Jeśli nie ruszy kompromisu aborcyjnego i klauzuli sumienia, nie zalegalizuje zwiazkow homo, nie da im adopcji i nie bedzie karal za mowę nienawiści, da za to wolność gospodarczą, uwolni ED, i szczepienia to mi nie przeszkadza ani trochę jego homoseksualizm.  
    Powiem tak że dla mnie Biedroń jest mniej fałszywy niż PiS i przynajmniej wiadomo czego się spodziewać .

    Zapewniam Cię, że na pewno ruszy, zalegalizuje, nie uwolni.
    Oczywiście powyższe nie sam będzie robił, a w koalicji z wrogami wszystkiego co polskie i odwołujące się do zdrowych moralnie wartości.

    Czy da wolność gospodarczą? Raczej wątpię - przecież "to co było" musi się z czegoś utrzymać, a więc będzie potrzebować wysokich podatków.

    Przypominam, że wolność gospodarczą już Palikot dawał.

    Ja widzę, że PiS realizuje obietnice wyborcze, a za te, których nie udało się zrealizować nie ponosi winy - opór materii jest ogromny. No cóż - przeliczyli się, taką masakrę jaką temu rządowi zafundowano jednak trudno było sobie wyobrazić.
  • Stawiam dolary przeciwko orzechom, że jeśli PiS zostanie odsunięte od władzy, to nie tylko to forum zostanie zalane falą narzekania i psioczenia na ekipę, jaka obejmie władzę.
    A lament będzie tak głośny, że uszy będą puchły.

    Klarcia powie wtedy - widocznie Polacy już tak mają.
  • edytowano luty 2019
    Następna inicjatywa:

    Wspólna lista do PE? Czarzasty: Bardzo ciepło oceniamy tę inicjatywę, to byłoby dobre rozwiązanie

  • edytowano luty 2019
    @Klarcia były ks. Miedlar nie jest działaczem ani członkiem Ruchu Narodowego ani nie był. Antysemickie wypowiedzi? Podaj przykłady. Bo to że PiS służy Izraelowi i USA jest widoczne na każdym kroku. I mówienie prawdy o ustawach o roszczeniach żydowskich wobec Polski to nie jest antysemityzm. Chyba bardzo dawno te wypowiedzi czytałaś bo akurat działalność RN nie opiera się na kreceniu się wokół tematów okolozydowskich. Podaj mi też proszę szkodliwe działania Winnickiego i Bosaka. I ponowie pytanie: czy czytałaś program Ruchu Narodowego?  Na Twitterze każdy może być narodowcem. Albo może mu się wydawać że jest narodowcem. 
    To jest nieprawda że każdy krzykacz o prawicowych poglądach jest w RN.
    Podziękowali 2Klarcia draconessa
  • edytowano luty 2019
    Poza wszystkim myślę że chyba za bardzo rządy nasze boją się tego wizerunku w świecie i zamiast naprawiać rodzimą rzeczywistość to się zastanawiają jak zareaguje zagranica. To iest śmieszne bo w sumie nie znam drugiego takiego kraju który tak by się przejmował co inne kraje o nim powiedzą. 
    Myślę że gdyby nasz kraj zajął się sobą i dzięki temu mialby silną gospodarkę to inne państwa chcialybyz nim współpracować bez względu na opinię i wizerunek.
  • Odrobinka powiedział(a):
    Poza wszystkim myślę że chyba za bardzo rządy nasze boją się tego wizerunku w świecie i zamiast naprawiać rodzimą rzeczywistość to się zastanawiają jak zareaguje zagranica. To iest śmieszne bo w sumie nie znam drugiego takiego kraju który tak by się przejmował co inne kraje o nim powiedzą. 
    Myślę że gdyby nasz kraj zajął się sobą i dzięki temu mialby silną gospodarkę to inne państwa chcialybyz nim współpracować bez względu na opinię i wizerunek.

    Rząd nie żywi nadmiernych obaw, ale układ geopolityczny jest taki, a nie inny.
    Usiłowano przeprowadzić korzystne dla Polski reformy i.. trzeba było się wycofać.
    Nowela ustawy o IPN była całkiem dobrze napisana, a musiano zrezygnować z tego projektu, bo okazało się, że jeżeli nie, to nie tylko utracimy amerykańskiego sojusznika.
    Upieranie się przy przeprowadzeniu reformy sądownictwa było równoznaczne z ogromnymi karami nałożonymi przez Brukselę, a to przełożyło by się na pogorszenie rozwoju gospodarczego, co z kolei wywołało by - podsycane przez totalniactwo - ostre protesty społeczne i prawdopodobną wymianę ekipy rządzącej.
    Podobnie było z próbą ratowania lasu przed kornikiem.
    Próba rozwiązania problemu tzw. frankowiczów natrafiła nie tylko na mocny sprzeciw bankierów, ale i krytykę ze strony polskich grup społecznych, niekoniecznie popierających opozycję.
    Projekt Mieszkanie plus okazał się trudniejszy w realizacji, niż sądzono. Brakuje firm budowlanych, gwałtownie wzrosły ceny materiałów budowlanych, a państwo nie bardzo ma możliwość ingerencji, bo Bruksela...
    Nota bene - gdy Niemcy odbudowywały swoją mieszkaniówkę, to nikt im się nie wtrącał, nie groził nałożeniem kar za państwowy interwencjonizm. 
    Udało się przeprowadzić opodatkowanie sklepów wielkopowierzchniowych - w tym galerii - ale także w znacznie mniejszym zakresie, aniżeli planowano.
    Wykupiono stocznie i.. okazało się, że szczecińska jest tak bardzo mocno zrujnowana, iż bardzo trudno będzie ją odtworzyć.
    Plany - budowy CPK i przekop Mierzei Wiślanej są super, ale.. tutaj z kolei nie ma rąk do pracy. Próba importu siły roboczej wywołuje głębokie niezadowolenie społeczne, podsycane przez szeroko rozumiany ruch narodowy.
    Powyższe było trudno przewidzieć nie będąc u władzy i nie konfrontując się z realiami.
  • Co do narodowców.
    Jeżeli uda mi się odszukać komentarze pisane pod moim adresem, to je wrzucę.
    To środowisko zachowuje się tak, jakby było przekonane, że Polska jest potęgą i może dyktować warunki wielkim tego świata.
    Krytyka rządu z powodu podjętego działania dogadania się z Izraelem, jest samobójcza.
    Morawiecki prowadzi bardzo wyważone działania, tam gdzie może jest twardy; tam gdzie wymaga tego racja stanu - ustępuje.
    Zydom nikt nie podskoczy, nawet Kongres USA musi się z nimi liczyć. Jedyna możliwość, to lawirowanie tak, aby wyjść cało z opresji.
    Innych możliwości, jak podjęcie współpracy militarnej z USA - oczywiście o równorzędnym partnerstwie nie może być mowy - Polska nie ma. Zagrożenie ze strony Rosji jest bardzo realne - żadne europejskie państwo (może poza Francję, gdyby chciała) nie jest w stanie oprzeć się kacapom, nie będąc w sojuszu militarnym.
    Na UE nie mamy co liczyć - pokazały to wydarzenia na Ukrainie i choćby reakcja Niemców na przeprowadzane manewry "Anakonda".  Z ekranów telewizorów nie znikali niemieccy i rosyjscy eksperci próbujący udowodnić „agresywne zachowanie” paktu północnoatlantyckiego. 
    Niemieckie radio publiczne oraz telewizja ARD emitowały wypowiedzi rosyjskiego ambasadora w Niemczech Olgierda Krasnitzki, którego absurdalne komentarze na ww temat obrażały przeciętnie rozumnego słuchacza.
    W końcu  w ćwiczeniach wzięło udział 400 żołnierzy Bundeswehry, ale nie obyło się bez zgrzytów.

    Przez długi czas widziałam w Krzysztofie Bosaku nadzieję, że chłopak gdy okrzepnie, to założy sensowną formację polityczną; złudzenia straciłam, gdy okazało się, że popiera mrzonki, jakoby Polska mogła podjąć współpracę z Rosją nic na tym nie tracąc.
    Jego i Winnickiego działania przeciw PiS są zabójcze dla Polski - jest to prosta droga do utorowania powrotu sił, które udało się od władzy odsunąć.
  • Parlamentarzyści pielgrzymowali na Jasną Górę

    W pielgrzymce parlamentarzystów uczestniczyli posłowie i senatorowie różnych opcji politycznych. – Najważniejszą naszą intencją powinno być dobre uchwalanie prawa, takiego, które służy człowiekowi i staranie się, aby to nasze procedowanie, nasze posiedzenia odbywały się we wzajemnym zrozumieniu, żebyśmy widzieli w każdym pośle, w koledze, koleżance też człowieka – powiedziała poseł PO Halina Rozpondek. Dodała, że „Jasna Góra to jest najlepsze miejsce, które łączy, które przynajmniej na moment pozwala się odizolować od tych trudnych problemów, wzajemnie się cenić, respektować, wierzyć w siebie”.

  • Klarcia powiedział(a):
    Wykupiono stocznie i.. okazało się, że szczecińska jest tak bardzo mocno zrujnowana, iż bardzo trudno będzie ją odtworzyć.
    Kim trzeba być żeby kupować firmę nie robiąc wcześniej audytu i nie mając precyzyjnego biznesplanu. No tak, ale społeczeństwo przecież i tak za wszystko zapłaci. Bezmyślny socjalizm wyłazi z PiS jak słoma z butów i nie daje to nadziei na jakąkolwiek poprawę sytuacji materialnej Polaków. Będziemy zadłużani dalej aż ktoś powie sprawdzam i jedyne czym będziemy mogli te długi spłacić to nasze terytorium. Owszem słowa uznania że są jedyną partią realizującą chociaż w części obietnice wyborcze, ale niestety brak tych działań które realnie wzmocniłyby gospodarkę czyli odbudowania silnego sektora MŚP. Bez tego będziemy nadal tylko krajem o statusie kolonialnym i to inne kraje będą tak naprawdę decydowały co sejm może uchwalić a co nie. Zmieniać się będzie tylko kraj nadzorujący.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.