Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ważne wydarzenia z Polski i świata

1679111222

Komentarz

  • edytowano luty 2019
    @Klarcia a coś Ty tam napisała, że wywołałaś takie reakcje? Dla mnie lekko niepokojące.
  • @Klarcia a to są narodowcy czy ludzie o antysemickich poglądach?
    Bo w sumie to skąd wiesz że są w Ruchu Narodowym?
    Braun nie jest w RN tylko tworzy z nimi koalicję do eurowyborów. Różni ludzie o różnych poglądach popierają różne partie. Ja Ci mogę wstawić tweety zwolenników PiS wieszajacych psy na Żydach, skąd inąd wcale nie niewinnych. I też mogę stwierdzić że PiS jest partią antysemicką na tej podstawie.
    Co do Ukraińców to najpierw trzeba poprawić sytuację w Polakow a dopiero potem ściągać tanią siłę roboczą nieistotne czy na kontrakty czy na stałe.
    Pracuję w firmie gdzie jest dużo Ukraińców. Rzadko który pracuje dobrze. W sumie mam takie spostrzeżenia że lepiej mieć jednego Polaka niż 3 Ukraińców. Pracują głównie jako kierowcy.
    Podziękowali 2Rogalikowa Klarcia
  • Prawda jest taka, że jak na razie liczą się 2 partie, a walka już nie jest o dyrdymałki, tylko o to czy zaleje nas agresywny liberalizm... Biedroń wszystko obieca, żeby odbić jak najwięcej ludzi, konserwatystów jak najbardziej podzielą, ludzie , mam wrażenie, przestali myśleć racjonalnie... Lecą tam gdzie ich umiejętniej zmanipuluja. Dlatego kto działa szczerze, uczciwie, przepada w polityce, nie ma szans. Dlatego z bólem serca głosuję na tych co są mi najbliżej światopoglądowo, i nie liczę na super uczciwość morale...
  • Zuzapola powiedział(a):
    Prawda jest taka, że jak na razie liczą się 2 partie
    I to właśnie wmawiane jest społeczeństwu od 25 lat. Podzielić społeczeństwo na pół i napuszczać jednych na drugich, tak aby zjawisko Solidarności nigdy więcej nie powstało.
    A tymczasem politycy chodzą razem na wspólne imprezy, prowadzą wspólne biznesy i cieszą się że nie ma takiej siły która osunęła by ich od koryta. Bo przecież raz jedni a raz drudzy wygrywają, a subwencje i tak idą do obu stron.
  • Wybory europejskie i parlamentarne nie będą łatwe. Mnie nawet na kandydowanie namawiają niektórzy, ale w obecnej sytuacji rodzinno-zawodowej nie wiem czy to ma sens. I nie wiem wcale na jaką listę oddać głos lub z jakiej kandydować, by nie być kwiatkiem do kożucha,  a mieć szansę na cokolwiek wpłynąć (choćby ton debat wyborczych).
    Podziękowali 1Klarcia
  • @Odrobinka tu gdzie mieszkam Ukraińcy pracują wszędzie i pracodawcy są z nich zadowoleni bo pracują świątek, piątek i w niedzielę.
  • I za minimalną.
  • Żeby nie było ja nie jestem wrogiem tych którzy do Polski przyjeżdżają pracować tylko że za tym nie idą zadne rozwiązania żeby rozruszać rynek i ułatwić życie przedsiębiorcom. Łatwiej ściągnąć Ukraińców niż coś zmienić.
  • Elunia powiedział(a):
    Nie wiem na ile to prawda,ale pracodawca zatrudniający Ukraińca dostaje jakiś dodatek. Prawda to?
    Google podpowiada ze pracodawca dostaje 800,- dotacji za zatrudnienie Ukrainca, ale przyznam ze tylko -na szybko- przeleciałam nagłówki. 
    Potem zerknę dokładniej. 
    U mnie w mieście słychać ukraiński wszędzie. 
    Biedronka już przez nich opanowana ;) okoliczne SH również, 
    ponoć w biedronce było nawet ogłoszenie -po ukraińsku- dot przyjęć do pracy. 
  • Mnie ost przyszło rozmawiać z kimś o bardzo mocnym wschodnim akcencie na infolinii banku. 

  • I nic nie ryzykuje, bo pełnej władzy nie ma szans osiągnąć... Chciałem, a nie mogłem....
  • Laf2011 powiedział(a):
    @Klarcia a coś Ty tam napisała, że wywołałaś takie reakcje? Dla mnie lekko niepokojące.

    Można kliknąć na datę, np: http://prntscr.com/mh0qcq i przeczytać co napisałam przed otrzymanym komentarzem.

    Władysława@Wadysawa6 napisałam o owocach "wiosny Kościoła" - licznych powołaniach do bezwarunkowego oddaniu się Bogu, jakie się objawiły podczas spotkania w Panamie.

    Na to otrzymałam zacytowany komentarz, a gdy wyraziłam zdziwienie, że Ruch Swiatło-Zycie jest lewicowo-żydowski, to.. dostałam bana. :)

    "Nie możesz obserwować @Wadysawa6 ;ani wyświetlać Tweetów @Wadysawa6Dowiedz się "

    Nota bene - tak ich "tolerancja" wygląda", pod tym względem niczym się nie różnią od totalniactwa.
    Podziękowali 1Laf2011
  • Odrobinka powiedział(a):
    Co do Ukraińców to najpierw trzeba poprawić sytuację w Polakow a dopiero potem ściągać tanią siłę roboczą nieistotne czy na kontrakty czy na stałe.
    Pracuję w firmie gdzie jest dużo Ukraińców. Rzadko który pracuje dobrze. W sumie mam takie spostrzeżenia że lepiej mieć jednego Polaka niż 3 Ukraińców. Pracują głównie jako kierowcy.

    Jednak realia niestety są takie, że import siły roboczej jest koniecznością.
    Alternatywą są Ukraińcy, albo przybysze ze wschodu.
    Zresztą, gdy tylko Niemcy otworzą granicę dla pracowników z Ukrainy, to w Polsce zacznie się prawdziwy problem.


    ***

    Jakby jednak nie patrzeć to wyborcy PiS-u nie twierdzą, że bracia Kaczyńscy, to żydzi; że żydem jest premier Morawiecki, i co najmniej 98 proc Episkopatu też jest żydami.
    No i oczywiście - Jan Paweł II i Benedykt XVI też żydami są.

    ***

    Cytując napisałam: autorstwa "prawdziwych" Polaków. Nie wiem czy osoby te wszystkie należą do RN, ale wszystkie twierdzą, że są "prawdziwymi Polakami".
  • PaniWiosna powiedział(a):
    Dobrze by było poznać pierwotne wypowiedzi z Twittera, bo ja mnie umiem wyciągać dalej posuniętych wniosków widząc jedną stronę dyskusji.

    Klikasz na datę pod komentarzem i otwiera Ci się cały wątek.
  • Tola powiedział(a):
    Uroczy pan Biedroń obiecuje wszystko wszystkim, w tym 500+ także dla samotnych i na pierwsze dziecko. I gwarancję emerytury 1600 zł. Kto da więcej? A, przy okazji doda związki partnerskie i aborcję do 12. tygodnia...

    https://businessinsider.com.pl/polityka/robert-biedron-oglasza-program-partii-wiosna/8d0e591
    z tego wszystkiego tylko podwyższenie emerytury wydaje mi się ok, nawet kosztem zabrania 500+. niestety pińćsetek będzie jeszcze więcej :/ 

    aborcja - wolałabym, by żaden polityk nie ruszał tego tematu

    związki partnerskie są mi obojętne, dotyczą niewielkiego procentu społeczeństwa i krzywy nie czynią (tak tak, pomijam kwestie typu cudzy dyskomfort)
  • Związki partnerskie, to tak na początek. Następnie będzie legalizacja "małżeństw homo" i objęcie ich takimi samymi przywilejami, jakie mają rodziny, w tym możliwość zapłodnienia in vitro (z ubezpieczalni) i adopcja dzieci - dzieci do adopcji dla zboków zostaną zabrane z rodzin hetero.
  • To że ktoś twierdzi ze jest prawdziwym Polakiem to oznacza że jest członkiem Ruchu Narodowego? I że wmawianie wszystkim że sa Żydami dotyczy jedynie członków RN? Głupoty piszesz. I na tej podstawie oczerniasz członków tej partii. Poczytaj program RN. Serio mamy ważniejsze sorawy niż tropienie Żydów wśród polityków i innych osób publicznych.
    Podziękowali 1antonina
  • @Odrobinka ;

    Program RN jest O.K., ale - program to nie wszystko.
    Ważni są ludzie działający w danym środowisku, a ja utożsamiających się z narodowcami, normalnych, bardzo rzadko spotykam.
    Podziękowali 1Turturek
  • Na tym forum jest kilku, uważasz że nie są normalni? :)


    ps. podziękowanie się niechcący kliknęło :(
    Podziękowali 1Odrobinka
  • A kogoś spotykasz? Czy tylko wydaje Ci się że ktoś działa na rzecz RN? Ja znam sporo oszołomów dosłownie popierających PiS. Znam też wielu ludzi, szeregowych członków RN i wcale nie są nawiedzeni. Osobiście ich znam. Znam też nawiedzonych. Ale tak samo znam nawiedzonych ludzi o lewicowych poglądach. 
    To jest niezależne od poglądów i popierania konkretnych partii.
    Żeby zostać pełnoprawnym czlonkiem RN trzeba przejść półroczny minimum staż kandydacki. Ma to służyć weryfikacji i uniknięcia oszolomstwa również.
    Podziękowali 1Klarcia
  • 9 osób z zespołem Downa, które zmieniły świat

    Poznaj niezwykłe osoby, które nie zważając na jeden dodatkowy chromosom, wykorzystują swoje talenty, inspirują innych i czerpią z życia pełnymi garściami!

  • edytowano kwiecień 2019
    Rząd czekają następne "atrakcje":

    Maj bez fizjoterapeutów: będą protestować, mają dość pustych obietnic

    https://www.politykazdrowotna.com/43112,maj-bez-fizjoterapeutow-beda-protestowac-maja-dosc-pustych-obietnic
  • Nie są to jakieś arcyważne wydarzenia, ale mam wrażenie ze ostatnio pojawiło się wyjątkowo duzo afer, w których dorośli wyjątkowo idiotycznie wplątują w swoje wojenki dzieci...mamusia artystka szuka atencji fotografując swoje dziecko z kałachem i wizerunkiem Jezusa

    https://aszdziennik.pl/amp/127179,franciszkanie-przebili-glupie-zdjecie-jeszcze-glupszymi-komentarzami

    Tatus patriota dzielnie walczy z lgbt i zasłania się niemowlakiem w wózku http://www.bialystokonline.pl/narazil-dziecko-na-niebezpieczenstwo-zostal-zatrzymany,artykul,113343,14,1.html

    a na deser coś nieco innego, hotel w Karpaczu i "dopłata za bachora". Polecam lekturę komentarzy na fp hotelu. Oburzenie owszem było, ale bynajmniej nie pod adresem autora paragonu.

    https://www.tvn24.pl/wroclaw,44/doplata-za-bachora-w-pieciogwiazdkowym-hotelu-w-karpaczu,955434.html


  • Same "wydarzenia" rzeczywiście nie są ważne, ale są to takie detale/symptomy czegoś wielkiego i bardzo ważnego - czegoś przerażającego...
    Dodam jeszcze jeden link do tego typu "wydarzenia" - bo sam tytuł jest wiele mówiący:
    zaszczują i zniszczą...

  • Paprotka powiedział(a):
    Nie są to jakieś arcyważne wydarzenia, ale mam wrażenie ze ostatnio pojawiło się wyjątkowo duzo afer, w których dorośli wyjątkowo idiotycznie wplątują w swoje wojenki dzieci...mamusia artystka szuka atencji fotografując swoje dziecko z kałachem i wizerunkiem Jezusa

    https://aszdziennik.pl/amp/127179,franciszkanie-przebili-glupie-zdjecie-jeszcze-glupszymi-komentarzami

    Tatus patriota dzielnie walczy z lgbt i zasłania się niemowlakiem w wózku http://www.bialystokonline.pl/narazil-dziecko-na-niebezpieczenstwo-zostal-zatrzymany,artykul,113343,14,1.html

    a na deser coś nieco innego, hotel w Karpaczu i "dopłata za bachora". Polecam lekturę komentarzy na fp hotelu. Oburzenie owszem było, ale bynajmniej nie pod adresem autora paragonu.

    https://www.tvn24.pl/wroclaw,44/doplata-za-bachora-w-pieciogwiazdkowym-hotelu-w-karpaczu,955434.html


    Dobrze znamy tu na forum autorkę zdjęcia , i wydaje mi się że jej intencje były takie jak pisze na swoim profilu i mnie nie oburza to zdjęcie.

    A tym bardziej koleś z dzieckiem na marszu . Zwolennicy LGTB też zabierają dzieci na parady.

    Dużo bardziej mnie martwi atakowanie kościoła , fizycznek ataki na księży, i absolutnie brak jakiejkolwiek tolerancji dla innego światopoglądu ze strony środowisk LGTB. 



    Podziękowali 2kiwi Katia
  • No nie wiem, pani placze się na fb w zeznaniach o intencjach za tym zdjęciem. Chyba sama nie wie juz co chciała przekazać, ale ewidentnie odpowiada jej rozgłos wokół tej foty i jest z tego dumna, to akurat widać. szkoda ze wszystko kosztem dziecka. I naprawdę stawanie z niemowlakiem przed zapora uzbrojonych policjantów jest ok??? Ojciec totalnie bez wyobraźni, bardzo dobrze ze usłyszał zarzuty.
    Podziękowali 1Coralgol
  • @Paprotka mam pytanie gdyby ta pani wstawila zdjęcie dziecka z kałachem ale bez obrazka był by szum? 
    Na pewno nie, bo dzieci chodzą na strzelnicę nawet w tej mojej wsi , niech będzie 10 km dalej jest strzelnica i sa prowadzone zajęcia fotki też są i nikt się nie oburza 
    A może ta Pani chciała zwyczajne wstawić piękne zdjęcie takjak ja to zaraz zrobię tu moje nie jest takie artystyczne
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.