Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

szkoda całkowita - helpunku!

Moja siostra miała kolizję, nie ze swojej winy. Szkoda została zgłoszona do ubezpieczyciela i był wczoraj rzeczoznawca.
Dziś okazało się, że koszty naprawy wycenili na więcej niż wartość auta. Chcą wyplacić różnicę wartości przed i po szkodzie.
Czy ktoś mógłby powiedzieć co jest w tej sytuacji korzystne?
Na co można się zgodzić?

Komentarz

  • No to raczej zalezy od warunków polisy.
  • Mój M w zaprzyjaźnionym warsztacie robił alternatywna wycenę w chyba audatexie. Różnica była kilka tys. Zażądał pełnej wyceny od pzu , nie chcieli mu dać. Kazali jechać 120 km po dokumenty.  Włączył rzecznika ubezpieczonych. Po 1.5 roku jak pojechał do tego Radomia to od razu ugodę zaproponowali ;)
    Podziękowali 3Basja wielorybek Nika76
  • Nic nie zależy od warunków umowy w polisie tylko od ogólnopolskich przepisów OC - dla wszystkich jednakowe.
    Rzecznika Ubezpieczonych bardzo polecam.
  • Rzecznika Ubezpieczonych nie ma od 2015 roku. Teraz to Rzecznik Finansowy i skargi można kierować  tam dopiero po negatywnym rozpatrzeniu reklamacji. Bez skończonego procesu reklamacyjnego nie podejmują interwencji skargowych.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Rada mojego agenta-zawsze się odwolywac
  • @kociara rada zastosowana ;)

    Dla przykładu tylko powiem, że PZU wycenilo nowy układ gazowy na 600 zł, który był zakładany 1,5 mca wcześniej za 2800 zł.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.