Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaką książkę teraz czytacie?

1131416181949

Komentarz

  • "Tatuażysta z Auschwitz" Heather Morris
    Jakos ostatnio tematyka obozowa mnie wciągnęła. Bardzo stawia do pionu taka lektura.
  • edytowano grudzień 2018
    Przeczytałam "Pani od obiadów" o Lucynie Ćwierciakiewiczowej, a teraz podczytuję o sławnych Polkach w naszej historii, tzn. Joannie Żubrowej, Felińskiej, Szczanieckiej itd.
  • @Monika73, ta książka o Orient Express, jadę razem z autorem, czytam i tam jestem.
    Do tego po 4 latach historii sztuki i kilku pobytach w Paryżu, jestem razem z autorem, tam na miejscu i ogarniam wszystko. 

    Cudowne opisy!!!! 

    Wielkie dzięki! 
    Podziękowali 2AgaMaria Monika73
  • Cieszę się ,że Ci się podoba :)
  • Jak wrócę dziś z miasta z przemoczonymi chyba nogawkami spodni, to może poczytam z tej książki o Polkach o życiu Ewy Felińskiej - matki świętego.
    Podziękowali 1aga---p
  • "Wybacz mi" Gabrieli Gargaś. Taka babska książka, ale może być.
  • edytowano styczeń 2019
    Poczatkiem grudnia skonczylam czytac "Dziewczyny z Wołynia" Anny Herbich, potem moja mama przeczytala. Lektura spleciona z historia naszej rodziny wiec dla nas wazna choc wskrzeszajaca dawne wspomnienia obu moich babc juz swietej pamieci.
    Podziękowali 2Monika73 madzikg
  • "Bracia z Vestland" Jana Guillou - bardzo dobrze się czyta 
    Jak ktoś lubi sagi to polecam
    Podziękowali 1Monika73
  • Marianna i róże- bardzo przyjemne
  • O tak, Marianna i róże ma w sobie jakąś moc :) 
  • Zaczęłam "Bieguni" O.Tokarczuk. 
  • TawTaw
    edytowano styczeń 2019
    Potrzebuje eboka Ferdydurke.
    Audiobooka.
  • Czytam teraz drugi tom Dzienników Sandora Maraiego i jestem nadal pod ogromnym wrażeniem.. Po przeczytaniu wszystkich tomów Dzienników, a jest ich pięć, wezmę się za jego beletrystyke  
  • Stulecie chirurgów na zmianę ze Stuleciem detektywów. Wciągnęło mnie:)
    Podziękowali 1Gloria
  • Instrukcje obsługi do auta... ;)
  • „Dzieci księży” Abramowicz
    mysle, że niejedna osoba może stracić wiarę po przeczytaniu...
  • Przeczytałam "Obóz świętych" Raspaila. Nie była to lekka lektura, nieco przerysowana, ale profetyzm autora zdumiewa. W 1973 roku pisze o inwazji przedstawicieli Trzeciego Świata na Europę oraz reakcji postępowych mediów na imigrantów.

    @September, a po co czytasz tę książkę skoro taka niebezpieczna?
    Podziękowali 2Joannna In Spe
  • Z ciekawości czytam 
    Podziękowali 1Gosia5
  • Własnie zaczęłam czytać "Lista Wachtera" M. Ogórek - o zrabowanych dziełach sztuki z Krakowa 
  • edytowano luty 2019
    "Rzeznicy i lekarze" bardzo ciekawa i lekkie pióro. Dobrze się czyta. 

    "W twej duszy jest niebo" o. Ojcu Dolindo, trochę Jego życiorysu, plus kazania. 



    Podziękowali 1Katanna
  • Agnicha powiedział(a):
    W czepku urodzone....
    Niesamowite ;)
    Tematyka dla Ciebie, wartko się czyta? 
  • Zwycięzca jest sam

  • Ostatnio czytam glownie reportaze.

    Magdalena Rigamonti - "Bez znieczulenia. Jak powstaje człowiek." Ciekawe wywiady z malzenstwem Debskich.

    Michal Olszewski - "Najlepsze buty na swiecie". Swietny zbior reportazy.


  • monia3 powiedział(a):
    Własnie zaczęłam czytać "Lista Wachtera" M. Ogórek - o zrabowanych dziełach sztuki z Krakowa 


    Narazie niezle choc troche ckliwe momentami (fragmenty dotyczace autorki)  ;-) fajnie ze pojawiaja sie pozycje dotyczace tej tematyki ;-)dzis mam troche luzniejszy dzien to poczytalam
    @Gosia5 tez chce przeczytac "Oboz swietych" - Twoja opinia tym bardziej zacheca ;-)
    Podziękowali 1Gosia5
  • edytowano luty 2019
    monia3 powiedział(a):
    monia3 powiedział(a):
    Własnie zaczęłam czytać "Lista Wachtera" M. Ogórek - o zrabowanych dziełach sztuki z Krakowa 


    Narazie niezle choc troche ckliwe momentami (fragmenty dotyczace autorki)  ;-) fajnie ze pojawiaja sie pozycje dotyczace tej tematyki ;-)dzis mam troche luzniejszy dzien to poczytalam
    @Gosia5 tez chce przeczytac "Oboz swietych" - Twoja opinia tym bardziej zacheca ;-)
    Nie polecam. Dostałam do recenzji, uczciwie przyznam, że nie zmogłam całej. Temat bardzo ciekawy i zasługujący na rzetelne opracowanie, niestety przez Ogórek potraktowany bardzo po macoszemu, 3/4 to grafomańskie opisy w stylu co Ogórek aktualnie je, gdzie bywa, jeśli chodzi o resztę, to historycy bardzo krytykują bardzo słabą znajomość źródeł, tematyki i, nieznajomość metodologii.

    Tu recenzja historyka w serwisie Histmag: https://histmag.org/Magdalena-Ogorek-Lista-Wachtera.-General-SS-ktory-ograbil-Krakow-recenzja-16492
  • edytowano luty 2019
    @Gosia5 a napisz prosze czy masz ebooka czy zwykla papierowa wersje "Obozu swietych" ? jak szukam to widze tylko papierowa wersje w cenie ok 30 zl
    moze uda sie dostac na olx gdzies ;-)
  • Agnicha powiedział(a):
    MonikaN powiedział(a):
    Agnicha powiedział(a):
    W czepku urodzone....
    Niesamowite ;)
    Tematyka dla Ciebie, wartko się czyta? 
    Tak...zebrane wypowiedzi roznych pielegniarek
    Styl swietny
    Choc mloda dziewczyna i z malym.stazem ale kocha to co robi

    Będzie dziś czytane, właśnie kupiłam ebooka, poczytam dzieciom i zabieram się za swoje. :)

    Jeszcze dorzuciłam "Pielęgniarki" (Watson Christie) zobaczymy czy ciekawe.
  • A zna ktoś z Was powieści Eleny Ferrante? Ktoś czytał cokolwiek?

    Oriane Fallaci, chyba Małogrzata32 polecała, też wrzuciłam do koszyka "Kapelusz pełen czereśni".

    Jeszcze polecam książkę Wenenaty Katarzyniec, o Wenentym autorstwa Terlikowskiego, sprawnie się czyta.

    Podziękowali 1monia3
  • MonikaN powiedział(a):
    A zna ktoś z Was powieści Eleny Ferrante? Ktoś czytał cokolwiek?

    Oriane Fallaci, chyba Małogrzata32 polecała, też wrzuciłam do koszyka "Kapelusz pełen czereśni".

    Jeszcze polecam książkę Wenenaty Katarzyniec, o Wenentym autorstwa Terlikowskiego, sprawnie się czyta.

    Ja czytałam jedną z jej trzech powieści tego samego cyklu . Mnie nie porwało, choć rozumiem, że może się podobać. ,,Kapelusz ...'' świetny, ale trzeba miec przy tym ciszę i spokój, bo jest sporo imion, nazwisk, faktów historycznych. Ale wartościowa i ciekawa książka.
    Podziękowali 1MonikaN
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.