Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy okresu noworodkowego i niemowlęcego

1417418420422423452

Komentarz

  • Ja niezmiennie polecam smarować dzieciom przed pobraniem krwi maścią emla. Najstarsza dawała sobie pobrać krew do czasu jak trafiła właśnie na taką pielęgniarkę co grzebała jej długo i bezskutecznie. I w innym gabinecie za jakiś czas już z ta maścią super. Młodszej od razu z maścią pobierają krew. Żadnego stresu, bólu, strachu.
  • @mamlu to zależy od pobierajacej i sytuacji chwili-była żyła a tu nic. Nie jest to błąd,ale u dzieci raczej się tak nie robi.
    Osobiscie wolę wyjść z żyły i ukłuć ponownie.
    U nas raczej dzieciom z żyły się nie pobiera. Co tylko można,pobieramy z palca.
    Jak jest bardzo dużo badań albo wymagające pobrania z żyły odsyłamy na dzieciecy (to jest labolatorium w szpitalu i dziecięcy pietro wyżej). Właśnie dlatego żeby fachowiec od dzieci to zrobił,żeby dziecka nie mordować.
    Raczej nikt nie chce nacdziecku się wyżywać,po prostu trzeba tą krew pobrać,a dzieciom jest bardzo trudno. Laborantki czy pielęgniarki raczej nie mają na celu dręczyć :wink: 

    @Agnicha lborantki też pobierają,ale u nas to są prawie zawsze te same osoby i jakby to jest ich codzienne stanowisko,mają bardzo dużą wprawę. Nas-laborantki też uczyli pobierać...

  • @Hanq pod warunkiem ze wiesz gdzie pielegniarka ukluje
     
    @Agnicha smaruje zawsze dwie ręce w łokciach. Maści nie trzeba tak dużo jak pisze na opakowaniu i zawijam w folię spożywczą. Jedna mała tubka na parę lat mi starcza.




  • A w razie czego można mieć ze sobą i chwile poczekać aż zacznie działać. Nie trzeba godziny też czekać.
  • Beniu ma katar. Ma 6 tygodni i kicha od kilku dni. Dzielnie się bronil przed chorobami ale całe towarzystwo zakatarzone. Obudził się dzis ze sporym katarem. Co mogę zrobić oprócz Wit D, odciągania i  inhalacji. Nie chce jechać do przychodni bo grypa. Mały ciągle kicha. Nie kaszle
  • Nasz tez ma katar. Najgorsza ranka na nosie bo takie zjadliwe te gluty- robią się czopy a jak się je wyciąga to krwawi na nowo. Budzi się o 4-5 rano i jak mu wyjmuje to z nosa to sam się utula do spania dalej żebym ja już tylko mu nie robiła nic przy tym nosie .. na razie wieszamy czosnek , smaruje maścią majerankowa,, nawet glutociagiem nie wyciągam. Kupiliśmy tez nasivin dzis na noc może dam 
    Podziękowali 1aga---p
  • Nawilżaj solą fizj i oczyszczaj katarkiem.
    Podziękowali 1MAFJa
  • edytowano luty 2019
    @aga---p ;Jeszcze maść majerankowa pod nos smarować i czosnek rozgnieciony koło lozka dobrze wietrzyć pomieszczenie, zwłaszcza przed snem żeby było chłodno i glowa trochę  wyżej .
    Podziękowali 1aga---p
  • U nas dzis nikos dostał do 6. Nie jest to jakaś rewelacja dla niego ale podłóg ostatnich nocy Zasmarkanych te zaliczam jako przespana 
  • Hanq dziękuję!
    Właśnie tak robię. Jeszcze kupiłam aromaktiv plasterki i maść. I dzisiaj jest dużo lepiej. 
    Podziękowali 1Hanq
  • Cholera. Wkurzyłam się. Byłam wczoraj z moja niemowlaczką u lekarza,tu u teściów,  miałyśmy szczescie bo okazało się facet to super pediatra, były ordynator wojewódzkiego szpitala, taki naturalnie leczący, podejście mi się podobało. Na koniec wizyty zlecił syrop na suchy kaszel dla młodej, rzucił nazwę Drosetux i pyta czy wiem co to za lek ( bezczelnie nie powiedział sam) a ja zgodnie z prawdą powiedziałam ze nazwa mi się obiła o uszy wiec kazał dawać małej. Kompletnie nieświadomie poprosiłam teścia o zakup i jakiez było moje zdziwienie gdy zobaczyłam ze to homeopatia...  :s nie używam i nie wiedziałam ze to słynny lek hom i nigfy żaden lekarz mi nie zlecał . 


  • edytowano luty 2019
    Ja wiem, że homeopatyczny ale jak go już masz to jest dosyć skuteczny tzn. pewnie nie leczy ale w sumie uspakaja podrażnione gardło i jest smacznyczyli łatwo podać bez zwrotki. Ma chyba jakieś składniki (oprócz tych co mają niby leczyć ) co nawilża błony albo nie wiem czemu...ale łagodzi objawy przynajmniej u mego syna tak było. Przeczytałam co to już pod koniec butelki :D
  • @annabe, trzeba wyjątkowo uważać, ostatnio też nie doczytalam w aptece, miałam wysoka gorączkę, syrop mi lekarz zlecił, a farmaceuta zmienił, bo karmię i tym sposobem jestem 50 zł w plecy, bo szukałam dawkowania i znalazłam info, że homeopatyczny....

    Sama sobie mogę miodku wypić bez homeo. 
  • @joachm1 może i skuteczny, ma bardzo dobre opinie w necie, ale zgrzyta mi i nie chce go stosować. Trochę mi głupio- jesteśmy u teściów, tata kupił i nie chciał zwrotu kasy a ja teraz powiem ze nie będę używać.. ale chyba ukradkiem kupię coś innego..może nie zauważa  :|
  • Ja sama tak kiedyś poszłam. W swieta po szpitalach w ciąży chyba pierwszej u znajomej lekarki bo kaszel straszny itp itd . I ten drosetux do dzis u rodziców moich stoi chyba ;-) 
    Podziękowali 1annabe
  • Poradzcie coś bo tak mi okropnie szkoda mojej dobrej koleżanki... ma córeczkę 1 i 3 mce. Od jakiegoś czasu będzie już chyba 2/3 tygodnie mała budzi się prawie co noc - ok 22/23 i nie śpi im do 3 nad ranem. Oczy szeroko otwarte, bawi się, gada i za nic nie zaśnie. Drzemek długich w ciagu dnia nie ma. Jak zarwie noc to jedynie odsypia potem trochę rano do 10 i drzemke ma ok 15. Śpi w łóżeczku ogólnie bo tak nauczona, zasypia sama wieczorem bo tez ja nauczyli tego mimo ze na piersi jest. Czy może być jakaś konkretna przyczyna czy tak pojawiło sieni zniknie samo..?
  • Moje jedno budziło się w trochę młodszym wieku i jednak brałam na cycek do łóżka swojego a jak zasnelo odkładałam. Ale z taka stara próbowałabym jednak przeciągać godzinę wieczornego kładzenia.. jak normalnie idzie o 19-20 to z godzinę dwie później, i nie dać odespać do tej 10 pare razy. Żeby godziny wskoczyły na właściwe tory.. potem powoli można cofać znów godzinę pójścia spać . 
  • Ją tak miałam z moim aktualnie 4 latkiem. Zmienialiśmy się z mężem. Raz ja raz on. Nie dało się tego zmienić. Przynajmniej nam się nie udało. Po prostu przeszło mu z czasem.
  • Miałam tak z najstarszą ale trochę młodsza była bo raczkowała więc w nocy poprostu łaziła po mieszkaniu a my spaliśmy :D czasem się ją znalazła spiącą w kuchni, czasem pod łazienką, potem przeszło. Najmłodsza ma teraz takie akcje od 2 do 5 ale też powzwalam łazić po łóżku, widać że się jej chce spać tylko się nie może ułożyć, ja drzemię a ona łazi aż sie ułoży. Przjedzie.
    Podziękowali 2aga---p MAFJa
  • Byłam też ciekawa co inni napiszą...
    Myśmy tak mieli z nieco młodszym J. Pilnowaliśmy stałych pór budzenia i chodzenia spać, nie za długich drzemek = długich odstępów między drzemkami.
    Twierdzę, że u mnie to było uprawianie sportu w ciąży, młody był trzęsiony regularnie za dnia, a w nocy luz, tzn. miał przestawiony dzień z nocą itp. W końcu przeszło ale dłuuugo trwało.

    Wydaje się, że przyczyna u starszego dziecka może być zły rytm dnia, np. to spanie do 10:00, może utrwalać problem. Budziłabym ok. 7/8, robiła drzemkę 12/13-14/15, potem spać 20/21.
    Podziękowali 1aga---p
  • Czy zjedzenie jednego migdała może wywołać u 7 tygodniowego dziecka alergię?
  • Moja pięciodniowa siostrzenica ma lekko ropiejący pępek, który odpadł wczoraj. Na razie przemywaja octaniseptem i wietrzą. Rodzice panikują czy pokazać to lekarzowi. Na co zwrócić uwagę i co jeszcze można zrobić?
  • Jak ropiejący, to bym pokazała lekarzowi raczej. Octenisept nie jest wcale dobry do pępka - niby odkaża, ale nie wysusza. Zwrócić uwagę na zapach - jak podejrzany, gnilny, to bym do lekarza szła.
    Jak nie chcą do lekarza, to można próbować fioletu (jak na krosty od ospy, wodny roztwór, nie na spirytusie) albo mlekiem mamy przemywać i zostawiać do wysuszenia dokładnego.
    Podziękowali 1September
  • @September moja druga córka miała źle gojący się pępek, i fiołkami nie pachniał, więc teoretycznie powinnam się udać do jakiejś służby zdrowia. Do lekarza jednak nie poszłam, po prostu przerzuciłam się na spirytus do przemywania i poprawa była prawie natychmiastowa, zaczęło się w końcu goić i zasuszać ładnie.

    Wacikiem do ucha nasączonym spirytusem czyściłam miejsca, które tego wymagały, a w jeden trudno dostępny zakamarek po prostu kapałam mikro kropelkę tego spirytusu. 

    Po tej akcji przestałam się bać spirytusu dla tak małego dziecka. Spirytus jest bardzo skuteczny i wystarczy go bardzo niewielka ilość.

    Wszystkie inne środki u nas wydłużały proces gojenia i go w taki czy inny sposób komplikowały.

    Od drugiego dziecka tylko spirytus.

    Ale może to tylko takie moje indywidualne doświadczenie.


    Podziękowali 1September
  • A bo się spirytusem przemywa a nie tam sucha pielęgnacja octenisept gadanie.. ja mam takie doswiadczenie przynajmniejz U nas u wszystkich- w szpitalu trojaczkom sami robili, i tak się spirytusem kończyło. Bez nikodemowi stan zapalny się zrobił, a dziewczynom te ciężko się goilo, mokry wiecznie..Porządnie pogrzebał znajomy nikosiowi tym spirytem i na drugi dzień po stanie zapalnym.. 
    Podziękowali 1September
  • Jak pobrać mocz u 8 miesięcznej dziewczynki? U noworodka potrafię, u małego niemowlęcia też, a u uciekającej panny chyba nie.
  • @moni_k, oj, znamy problem.
    Ja robiłam tak. Myłam pannicę. A potem z gołą pupcią puszczałam w świat i poiłam, i poiłam, i poiłam. A potem... - tak po godzinie pilnowania picia, wstawiałam do wanny i nalewałam do niej chłodnawej wody. Sikała do pudełeczka ślicznie. Choć czasu to wymagało i nie było pierwszym moczem po śnie. Jednak nie znalazłam innego patentu.

    Podziękowali 1moni_k
  • Kurcze. Wyzwanie. Mogę w sumie nakleić woreczek, ale obawiam się, że lekarz i tak będzie oczekiwał wyniku z moczu łapanego. Spróbuję z wanną, chociaż ona panikara ;)
  • @moni_k, woreczek już nie za bardzo spełni swoją funkcję. Jest po prostu za mały. Przynajmniej ja nie znalazłam innego rozmiaru niż niemowlęcy. 
     
  • September powiedział(a):
    Moja pięciodniowa siostrzenica ma lekko ropiejący pępek, który odpadł wczoraj. Na razie przemywaja octaniseptem i wietrzą. Rodzice panikują czy pokazać to lekarzowi. Na co zwrócić uwagę i co jeszcze można zrobić?
    A jest szansa, żeby położna to zobaczyła? Tez mieliśmy taki brzydki, śmierdzący pępek. Położna zaleciła, jak wcześniej dziewczyny pisały, rozcienczont spirytus, ale też pokazała jak to robić. Wcześniej przemywałam tylko z wierzchu, a tam trzeba trochę pogmerac. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.