Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

okna - karnisze, rolety, co jeszcze?

edytowano marzec 2019 w Pomagajmy sobie
Szukam inspiracji i podpowiedzi. 

Co oprocz karnisza z żabkami do duzego pokoju?

Jakie rolety zaciemniające do sypialni?

Komentarz

  • Mnie się plisy harmonijkowe podobają bardzo! 
  • @Rien, co to sa 'plisy harmonijkowe'?
  • Nanjlepsze chyba rolety zewnetrzne,daja zupelna ciemnosc, chronia przed upalem latem, a zima przed utrata ciepla.

    Podziękowali 1Amica
  • My mamy plisy harmonijkowe z opcją opuszczania od góry i podnoszenia do góry. Ja jestem zadowolona. 
    Podziękowali 1Amica
  • Są różne stopnie zaciemnienia, tzn. Różne materiały. Im ma bardziej zaciemnic, tym plisy są droższe. 
    Podziękowali 1Amica
  • Plisy i rolety rzymskie to co innego
    Podziękowali 1Amica
  • Ja osobiście nie lubię okien bez oprawy, z samą tylko roletą czy plisą na szybie. Muszę mieć koniecznie coś wokół okna, inaczej mi się nie podoba.

    Jak dla mnie na oknie muszą być 2 elementy - zaciemniający na wieczór i noc i lekko przysłaniający, dekoracyjny na dzień. 

    Polecam rozwiązanie: proste rolety zaciemniające na szybie + firankowa roleta rzymska: 

    Tradycyjny zestaw firanki + zasłony na podwójnej szynie albo karniszu też mogą wyglądać bardzo ładnie, zwłaszcza w sypialni, bo tworzą ciepły klimat. Byle nie przesadzić z dekoracyjnością.

     
    Podziękowali 2wiesia Amica
  • bardzo ładne te u góry @Bagata i plisy zresztą też.
    osobiście czekam na promo firan i pluszowych zasłon w ikea.
    żyliśmy 10lat bez firan i zasłon, ale to tylko dlatego że mamy rolety zewnętrzne. Potwierdzam że super, tylko drogo i akurat boli najbardziej przy budowie, gdy środków przeważnie i tak mało.
    Podziękowali 1Amica
  • Też mam takie całkowicie zaciemniające rolety (świetna rzecz na lato, pokoje się nie nagrzewają) i fajną sprawą jest to, że teraz można montować bez wiercenia.
  • @Mle - możesz mi podlinkować te zaciemniające ,bez wiercenia
  • Plisy harmonijkowe to takie coś, co można ściągnąć i na dół i podciągnąć na górę, albo i na środku zostawić. Moim zdaniem bardzo praktyczne, gdy światło operuje w róznych miejscach okna.

    Znalezione obrazy dla zapytania plisy harmonijkowe
    Podziękowali 1Agax4
  • MleMle
    edytowano marzec 2019
    https://www.leroymerlin.pl/dekoracja-okien/rolety-i-zaluzje/rolety/roleta-zaciemniajaca-blackout-68-x-160-cm-bezowa-inspire,p394694,l929.html - ekonomiczny przykład, ale są też droższe w necie, z kasetą, w której chowa się rurka i innymi bajerami.
    https://www.leroymerlin.pl/dekoracja-okien/rolety-i-zaluzje/rolety/roleta-dzien-noc-d-and-n-68-x-160-cm-bezowa-inspire,p433221,l929.html - u nas chłopcy mają takie - dzień/noc. Też nieźle zaciemniają, chociaż nie mają tej fajnej srebrnej powłoki odbijającej światło (a więc i ciepło), która skradła mi serce i pozwala pracować w komfortowych warunkach w lecie :)
    Oba rodzaje rolet montuje się bez wiercenia i oba działają ładnie na oknach uchylnych albo przy otwieraniu, bo montujesz bezpośrednio na ramie.
    Podziękowali 2matka6 Agax4
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.