Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy okresu noworodkowego i niemowlęcego

1419420422424425454

Komentarz

  • Rien powiedział(a):
    No i widzisz, ja spotkałam się z opiniami lekarskimi (dziewczyny tez tu chyba o tym pisały), że z woreczków przekłamane wyniki wychodzą, bo często z bakteriami, których de facto w moczu nie ma. Nie wiem, jakie są fakty, piszę o opiniach. 
    Leukocyty,białko  się  nie namnożą w woreczku,nie ma szans,a w bad ogólnym moczu to głównie  jest istotne by stwierdzić infekcję.Fałszywie dodatnie mogą wyjść krwinki czerwone po uszkodzeniu skóry  podczas odklejania woreczka.
    Bakterie mogą  wyjść  fałszywie jeśli  dziecko z workiem leży  godzinami ,albo popuści kupę,albo mocz stoi długo zanim zostanie zbadany-to ostatnie może  dotyczyć  także kubków,słoiczków itd.
    Do badania mikrobiologicznego lepiej złapać bezpośrednio, szybko,do kubeczka jeśli  się  da.
    Na badanie ogolne moczu może  być  worek pod warunkiem,że  nie będzie przyklejony długo .
  • Agnicha powiedział(a):
    Bakterie ktoee sa na skorze flora fizjologiczna w moczu nie sa fizjologia
    Badanie z woreczka to tylko na ogolne
    Z woreczka przelewa się do kubeczka
    Jaka flora fizjologiczna? Zakładamy woreczek na umytą skórę...
    Jak nie ma mycia przed to czy worek czy kubek-mogą wyjść  bzdury.
  • I nic się nie przelewa samemu! Tak jak jest wkłada się do kubeczka razem z workiem,pionowo i szybko do laboratorium :smile: 
    Podziękowali 1moni_k
  • Wszystko jasne. Dziękuję za pomoc.
  • edytowano luty 2019
    Ja robiłam z Tosia z woreczka i wychodziło jak się nie wylało albo nie zasralo.. często ryczałam nad nią z kubeczkiem jednak..   po godzinie wypatrzenia w ujście układu moczowego.. to były czasy..
  • Zawsze można pobrać sterylnie z nakłucia nadłonowego.
    I od razu wszystkim mamom powinna wzrosnąć motywacja do łapania moczu - w woreczki, kubeczki, czy cokolwiek innego, byle się sadyści w białych kitlach odczepili od dziecka ze strzykawą i igłą... ;)
    Podziękowali 2madzikg Rien
  • olgal powiedział(a):
    Z klejeniem też  mamy problem ale z jednym rodzajem-te, które mają  taką  gabkę dookoła  otworu przyklejoną. Ale ,że  za małe? Ja nie spotkałam  takich z malutkimi  otworami :smiley: 
    na pewno dla dziewczynki kupujecie? Bo są inne dla dziewczynek a inne dla chłopców. 
    @olgal, no na to dictum to nie wiem, czy się śmiać, czy pogniewać? ;-). Zasugerowałam imbecylstwo jakieś gdzieś/kiedyś? Dla dziewczynek jednak. I dokładnie tak. Powierzchnia do przyklejenia jest z takim otworem, ze jest dla niemowlaków wystarczająca. Dla starszych dziewczynek już się nie nadaje. Nie przyklei się tak, by się trzymało dookoła i tym samym miało szansę złapać mocz.
     
    No ale widzisz może to kwestia tego, co oferują apteki na danym terenie i wiedzy farmeceutów. Nie spotkałam woreczków z gąbeczką na ten przykład. Jest jeden 'model' i wsjo.

    I lekarze u nas nie chcą wyników z woreczków. Po prostu. I co im zrobisz?

    Ja bym się też raczej na tyle się nie szczypała, że byłabym gotowa posadzić dziewczę przed jakimiś bajeczkami z kompa, i wtedy by nie zauważyła, kiedy siku puszcza... do kubeczka (gdyby miała lęki). Nie ogląda na co dzień, więc wyjątek na taką "okazję" mogę też zrobić.
    Ale co dzieciątko, to historia. Nasza nie znosiła przyklejania woreczków. Z kubeczkiem ceremonie, ale się da. Tak że nie ma złotego rozwiązania. Poza, oczywiście, zasugerowanym przez @Katarzyna :smiley: . 
  • Ile powinno spać półroczne dziecko? Moja mam wrażenie śpi non stop. Do pewnego momentu cieszyłam się ale zaczyna mnie to bardzo martwić. Przesłała ładnie całą noc z pobudką na karmienie. Między 8 a 9 bawiła się i od tego czasu ciągle śpi, zjadła ładnie około 13. To tylko przyklad dzisiejszego dnia, ale każdego dnia jest bardzo podobnie. Rozbudza się na dłuższą zabawę około 3-4 godzinną wieczorem. Ma problemy z napieciem mięśniowym więc nie robi wszystkiego na swój wiek. W głowie siedzi mi MPD  :'( Jak mogę to wykluczyć?
  • Półroczne niemowlę śpi około 11 godzin w nocy i drzemki w dzień łącznie 3-4 godziny. Oczywiście nie ma czegoś takiego, jak średni niemowlak , czyli może spać i krócej trochę i dłużej.
    Podziękowali 1kika0
  • To moja bliżej 20h na dobę śpi.
  • Mój tez śpi sporo. W nocy 11 bez przerwy a w dzień szybko się senny robi ostatnio.. ale generalnie jeden raz 2-4 h i 1-2 krótsze.. aż tak żeby 20 to chyba nie. Choć zdarza się i tak 
    Podziękowali 1kika0
  • edytowano marzec 2019
    Kika cwiczcie duzo gdy nie spi. Dzieci.z obnizonym napieciem spia duzo. Moze pokaz ja komus kto sie zna. MPd nie diagnozuje sie tak wczesnie bo czesto wszystko jest ok I do wycwiczenia, ale dobrze by bylo.zeby ktos co jakis czas sprawdzil jej rozwoj ruchowy czy trzeba interweniowac. Wiele dzieci po prostu ma wzmozone lub obnizone napiecie. Moj Maciek mail wzmozone w nozkach, potem stanal na palce. Nadal czasami biega na paluszkach. Bylam zbyt slaba zeby cwiczyc tylko pokazywalam go rehabilitantowi i mieli dobre zdanie, ze jest ok I przejdzie. No I jest ok. A moje chlopaki to spali za malo, gdy nie byli na sedacji
    Podziękowali 1kika0
  • Macius z powodu alergii pije nutranigen a mimo to ma okropna skore glownie na nozkach. Rany, strupy niemalze sa do krwi. Mial ktos az tak z dzieckiem. Smaruje roznymi masciami I nie pomaga za bardzo. Byl u alergologa, mial testy I tez nic nie wyszlo.
  • Testy, że nic nie pokazaly, to o niczym nie świadczy, często jest alergia, nic w testach nie wyjdzie, albo nie wszystko. Dama musisz obserwować co może uczulać.
    Podziękowali 1M_Monia
  • Może by cycka na te alergie załapał przy młodszaku? Zamiast mleka? Moi pół roku bez cyca byli  a już jak na kosmitke patrzyli jak proponowałam po porodzie. Ale moznaby ściągać ew. Jeśliby miało pomoc.. z tymi skórnymi alergiami azsowymu to Wogole widzę problem. U nas Tosię na udach zaleczylismy miała teraz testy i nic nie wyszło,pani kazała jasne rzeczy i bawełniane, . Wiem ze z serca odradzam sterydy i protopic. Znajomi mieli jedno i drugie bo AZS skrajny u nich był i alergie i na prawdę odradzają- skutki uboczne po protopicu widoczne ponoć. Odwapniona zeby. 
    Podziękowali 1M_Monia
  • edytowano marzec 2019
    Tez mysle ze moze byc to poklosie tego ze bardzo krotko byl karmiony moim mlekiem. Macius nie dosc ze skrajny I przyjal tony lekow, antybiotykow to jeszcze karmipny moim mlekiem tylko do 39. tc. Gdy umieral mu braciszek zupelnie stracilam pokarm. Nigdy tez z cyca nie nauczyl sie, probowalismy ;(. Bylo odciaganie, mrozenie I sonda a potem butla. Tez mysle ze dlatego az tak.bardzo ma ta.alergie
  • Moze byc wszystko w porzadku. Moze byc bardzo wiele przyczyn od drobnych po ciezke. Nie koniecznie mpd ale np rozne metaboliczne problemy, generalnie wszystko. Niestety bez specjalisty, ktory dokladnie przebada. Warto na pewno cwiczyc I poszukac przyczyny.Dobrze ze masz reke na pulsie
  • Spuchniete górne powieki i takie czerwone kreski po całości na górnych powiekach nad rzęsami, co to może być?
    Wczoraj wieczorem jedno oko lekko przekrwione.

    Czy to jest zapalenie spojówek?

    W nocy płakał, czy to boli?
    I czy możemy wychodzić z tymi oczami na podwórko? 
  • alergia na pyłki?
    Podziękowali 1MonikaN
  • annabe powiedział(a):
    alergia na pyłki?
    Pomyślałam jeszcze o słońcu. Było bardzo ostre wczoraj. Obserwuję na razie jest wesoły. 
    Mnie też trochę oczy swedza. 
  • Ja w niedziele rano leciałam do apteki po leki na alergie bo tak mi oczy spuchły i swedzialy, z nosa się lało. 
  • Pierwszy raz mam niemowlę które ma 5mcy i nie potrafi jeszcze przekręcić się samo na brzuch.. 

    rozwija się poza tym prawidłowo. Jesteśmy pod kontrolą fizjo. Pokazała mi jak ją motywować do przekręcania się, jak wzmacniać mięśnie brzucha. 
    Ogolnie napięcie mięśniowe ma prawidłowe. Trochę brzuszek tylko słabszy. 

    Czy dziewczynki z reguły wolniej się rozwijają ruchowo? Kurcze moi chłopcy to tak 3-4 mc potrafili na brzuch. Ona wielka baba, 97 centyl, 5mcy dziś kończy, wazy 8,5 kg i tylko leży.....
  • U mnie środkowa zaczęła się przekręcać dopiero na 9 miesięcy. Okaz zdrowia. Od taki leniuch był. Za 11 miesięcy zaczęła raczkować a na swoje 1 urodziny usiadła pierwszy raz i zaczęła chodzić.Takze fajny prezent zrobiła.Dzieci różne są.
  • Dla porównania napiszę, że pierworodna przekręcała się w wieku 6,5 miesiaca. Raczkować zaczęła za 8 m. A siedzieć 8,5 m chodzić 13 miesięcy. A najmłodsza przekręcała się za 3,5 miesiąca, raczkować zaczęła na 9 miesięcy, siedzieć za 11 miesięcy a teraz bierze się za chodzenie - ma 13,5 m.
  • Myslę ze to nie ma znaczenia czy dziewczynki czy chłopcy, moje dwie ostatnie na 5 miesięcy podciągały się do wstawania, a na 6 miesięcy stawały na nogi przy meblach.
    Jak jesteście pod opieką fizjo to dobrze, ma dziecko jeszcze czas, a jak jest małą kuleczką to jej ciężej. Ciesz się z chwili wolności :) zanim zacznie wszędzie łazić i wszystko zżerać :D
    Podziękowali 3Skatarzyna Joanna36 nowa
  • Czy pierwsze buciki dla dziecka kupujecie nowe? Pierwszy raz mam dylemat bo pierwszy raz mi dziecko zaczęło tak wcześnie chodzić. Młoda jeszcze nie ma roczku i jakoś tak mi żal wsadzać te jej stópkę do używanego buta, a zatrzymać na zewnątrz już się jej nie da. 
    Ceny nowych butów dla dzieci też są astronomiczne, ale jak trzeba to zainwestuję.
  • Ja kupuje używane zwykle, ale prawie jak nówki, potem moje donaszają po sobie. Na początek Clarksy. Warto jednak przymierzyć model czy pasuje bo trzecia mi się trafiła z giga stopą i choć rozmiar ok, to  nie wejdzie stopa bo za gruba. Więc musiałam dokupić inne. Często mamy sprzedają takie małe buty co tylko do wózka były zakładane. Po domu i jak już ciepło to paputki skórzane polecam.
  • @annabe te okresy są orientacyjne, jeśli ogólnie rozwija się ok, to nic się nie przejmuj! Układają ja często na macie i daj jej warunki do ćwiczeń własnych  :)
    @Hope warto kupić dobre buty dla takiego malucha, ta nóżka jest jeszcze bardzo "miekka". A w domu na boso lub w skarpetach z antypoślizgiem 
  • Ja kupowałam używane emele ale używane do wózka (co zresztą widac że nie chodzone bo jedne mają piękną złotą lakierowaną skórkę, jak je moja mała założyła i raz sie przewróciła to zdarła czubki :D) nie ma szans by chodząc dziecko ich nie przydarło więc musiały być nówki :disappointed:
    na forach fizjoterapetucznych we wpisach dotyczących butów polecali te z decathlona jako dobrą alternatywę dla wszystkich bobuxów, emeli, clarksów i innych mega drogich. Że te z dechatlona miękkie i elastyczne.


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.