Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

homopozew.pl - aktywiści LGBT chcą zniszczyć Kaję Godek

1456810

Komentarz

  • Paprotka powiedział(a):
    Ja nie pisałam o przyjaźniach, tylko o zakochaniu.

    A seksualizacja zażyłych przyjaźni chyba jest bardziej typowa dla osób które nie akceptują homoseksualizmu. Logicznie wynika z obawy i niechęci. Córka przytula się do koleżanki, kolega spędza czas wyłącznie z jednym kolega - panika, czy dziecko może być homo? Dla mnie takie zachowania nie byłyby niczym złym.
    Trochę się zapętliłaś. Oczywiście, że dziecięce przyjaźnie nie są niczym złym. I niech takie zostaną. Dorabianie do nich kontekstu homoseksualnego jest krzywdzeniem dzieci.
  • @Paprotka proszę douczyć się co znaczy promować. Własnie dokładnie to robisz jeśli chodzi o osoby homoseksualne.:
    https://sjp.pl/promować
  • Apolonia - tak, rozpowszechniam homoseksualizm  :D pisząc w wątku na ten temat, który zreszta nie ja założyłam 

    Zuzapola - mam nieco inne obserwacje jesli chodzi o pierwsze zakochania wśród dzieci, oczywiście bez kontekstu seksualnego.
  • Pani Godek nie użyła słowa zboczeniec tylko zboczenie. To jest różnica spora.
    Podziękowali 2Barbasia Rogalikowa
  • Różne rzeczy imponują różnym osobom. Dla jednych ważna jest szczerość i nazywanie rzeczy po imieniu, nie relatywizowanie zła. Dla innych poprawność polityczna i podążanie bezmyślne za propagandą. Generalnie najbardziej inteligentny i przebiegły jest szatan.Mnie nie interesuje nowoczesny i tolerancyjny świat, kocham kraj w którym żyje i wartości Polaka-katolika które są tam obsmiewane przez niektórych  emigrantow. Dobrze mi w moim"zaścianku". Poki co tak myślących jest większość. Kto dobrze wyjdzie na tym " otwarciu na nowe" zaściankowa Polska czy Zachód, zobaczymy.
  • Ja tam cię znam Tomasz :) 
  • >  Jeżeli katolicy chcą mieć realny wpływ na to, co się dzieje, to zamiast iść na pasku istniejących partii politycznych, mogą wybrać drogę tworzenia własnych struktur.

    Zapraszam do pomocy w budowaniu skautingu katolickiego: http://wedrownicy.org.pl :)
  • No ja akurat działam politycznie. Przy tworzeniu partii o korzeniach katolickich. U podstaw dzialam ale często jestem sluchana jeśli chodzi o nowe postulaty do programu. Razem z Panią Godek dzialam miedzy innymi. Poparcie nam rośnie. Kolejne siły prawicowe się do nas dołączają. 
  • edytowano marzec 2019
    Mundur to tylko forma zewnętrzna. Liczy się możliwość pracy z dziećmi i młodzieżą, postawienia tamy fali lewicowej indoktrynacji. Jest ona tak znakomicie przygotowana, że dociera do dzieci z najbardziej katolickich domów. Bez aktywnego przeciwdziałania, budowy wspólnoty, wyjaśniania nauczania Kościoła - nasze dzieci są stracone.
    Podziękowali 1Odrobinka
  • Nie tak dawno to Szwajcaria byla stawiana za wzór państwa o ujemnym wskaźniku demograficznym. Jeszcze w czasach mojego liceum tak było.
    Najlepiej stwierdzić że nic się nie da i nic nie robić. Ewentualnie narzekać. Albo dramatyzować. Ten wskaźnik to też efekt ludzi którzy wyjechali z Polski za chlebem bo się tu żyje ciężko. Choć przyznam że finansowo nasza sytuacja niczym nie różni się od tej jaką mieliśmy w Szwajcarii, a nawet powiedziałabym jest lepsza. 
    Gdyby postarać się zmienić gospodarczo kraj tak żeby tym co wyjechali opłacało się wrócić to kto wie czy ta demografia byłaby aż tak tragiczna...
  • Oczywiście że większość nie wróci. Choć kto wie jak się potoczą losy po Brexicie np. Czasem wracają dzieci, czasem są tu posyłane do szkół. Czasem uciekają przed brandevementem z krajów skandynawskich. Ważne żeby chcieli tu zostać i mieli do tego warunki. I żeby inni nie musieli wyjeżdżać.
  • Kiedyś czytałam że ci co są za granicą powyżej 7 lat nie wracają bo właśnie wtedy następuje asymilacja i wiecej ma się wspólnego z miejscem gdzie się mieszka niż z tym skąd się wychowalo. 
    Mnie trochę wstyd za rządzących bo można wiele usprawnić i nie trzeba by było wyjeżdżać. Przynajmniej mogliby spróbować.
    Podziękowali 1Monika73
  • No ja znam kilka osób które na emeryture chcą wrócić do Polski. Jako rezydenci.
  • edytowano marzec 2019
    Da się. Tylko trzeba chcieć. Póki co się nie poddaję. Bo drugą stroną jest utrata tej resztki suwerenności jaką mamy. Bo w sumie jest u dużej części ludzi takie myślenie że sami nic nie potrafimy więc lepiej niech nami Niemcy zarządzają. A ja myślę że naprawdę nie zaslugujemy na takie upokorzenie bo jesteśmy wartosciowym narodem. A kiedyś i to niedlugiej przyszłości i tak tu wszystko pieprznie więc chyba cokolwiek próbować zmienić niż potem zbierać z ruin. Choć kto wie? Pod zaborami urosła nam potężna elita więc może sytuacja musi się powtórzyć. Ja po prostu nie chce żeby moje dzieci musiały stąd wyjeżdżać bo wbrew pozorom taka dwunarodowosc jest wykorzenieniem. Bo to jest rodzina na Skype, brak obcowania z tradycjami, literaturą, sposobem myślenia. To jest ważne.
    Podziękowali 2Barbasia Rogalikowa
  • Malgorzata nic nie da. Takie podejście wykorzystujące nasz kraj. Bo jestem Polakiem i mi się należy. 
  • A ja widzę, że moje dzieci wychowywane w Polsce to też już trochę obywatele świata . A na pewno Europejczycy. Tym bardziej  że poza różnymi projektami w szkole  wymianami itp. sporo podróżujemy też rodzinnie. Nie zamierzam z tym walczyć. 
    Podziękowali 3beatak joanna_1991 Coralgol
  • Europejczykami to akurat wszyscy jesteśmy.  I nie pomijam emigracji. Ale wtedy to nie była emigracja czysto zarobkowa. Nie chodzi o walczenie z czymkolwiek.  Chodzi o to żeby moje dzieci nie musiały wyjeżdżać po to żeby żyć na lepszym poziomie.
  • Już są dla Ukraińców. Pracodawcy dostają dotacje za zatrudnianie Ukraińców.
    Już chyba wszystkie Panie i Panowie zresztą też ekspedientki w sklepach to Ukrainki
    Szczególnie w dużych CH 
  • No ja też tak uważam i o to walczę i z takim programem ludzie których wspieram chcą iść do wyborów. I wiem co robic.
    Chodzi o to że cale życie akurat te osoby plują na Polskę,  pracują za granicą,  wychowują dzieci na obcokrajowców a w planach mają powrot na emeryturę do Polski, bo będzie ich stać na wygodne życie bardziej niż tam gdzue mieszkają obecnie.
    Mam na myśli konkretne osoby.
  • Ja nie chciałam Unii glosowalam przeciwko.
    Podziękowali 1In Spe
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    Europejczykami to akurat wszyscy jesteśmy.  I nie pomijam emigracji. Ale wtedy to nie była emigracja czysto zarobkowa. Nie chodzi o walczenie z czymkolwiek.  Chodzi o to żeby moje dzieci nie musiały wyjeżdżać po to żeby żyć na lepszym poziomie.
    Jak to nie? A wiesz skąd się wzięło określenie „bieda Galicyjska”? Dlaczego niemalże każda rodzina góralska ma krewnych w Ameryce? Skąd wzięli się polscy górnicy we Francji? Skąd polskie rodziny w Zagłębiu Ruhry? Proszę, nie sprowadzaj wszystkich do wspólnego mianownika. Kiedyś spotkałem jednego Niemca, który miał dziadka z Polski, emigranta za chlebem. We wrogim środowisku nauczył dziecko polskiego i przekazał podstawy historii i kultury. Ten zaś swojemu synowi. Człowiek nie mówił doskonale ale mówił. Dla jego dziadka i ojca Polska była wartością. Teraz mam inne przykłady. Rodzice, którzy sami kiepsko mówią po niemiecku i w domu zakazują polskiego. „Żeby się dziecko szybciej nauczyło”. Bzdura i porażka. W efekcie dzieci mają problemy w komunikowaniu się z resztą rodziny. 

    T
    Tak zgadza się.  Też znam polskie rodziny w Szwajcarii które z dziećmi rozmawiają lamaną francuzczyzną. I różnica jest taka że ludzie na obecnej emigracji zarobkowej nie widzą w Polsce żadnej wartości. Oprócz emigracji zarobkowej była wtedy emigracja ideowa. Ludzie wygnani z Polski. Za komuny też tacy byli a po 1989 roku zostali całkowicie pominieci w tworzeniu nowego porządku. 
  • A ja uważam że Unia nam więcej zabrała niż dala. Gorzki żal?  I zero próby wzięcia spraw w swoje ręce. Mnie się tu żyje lepiej niż w Szwajcarii. Serio. Finansowo na pewno. I na więcej rzeczy mam wpływ. 
    A jak się tworzą partie czy koalicje które chcą coś zmienić to się obsmiewa, bo się na pewno poklócą. Albo są zbyt nacjonalistyczne bo chcą Polski przede wszystkim dla Polaków. 
    Podziękowali 2Felicyta Rogalikowa
  • Za to za granicą potrafimy zapierniczac. Ciekawe nie?
    A poza tym nie gloryfikuje miedzywojnia. Ile lat tej niepodległości było? Gdyby nam bylo dane dalej się rozwijać to bylibyśmy potęgą. A zrobiono wiele. Zlepiono Polskę z trezech krajów,  gdzie nawet szerokość torów kolejowych była różna i ruch uliczny roznostronny. Ze bieda? No była. Pytanie gdzie wtedy nie było biedy poza Stanami gdzie biedny nie był pracownik wykwalifikowany.
  • Oczywiście. Dużo szwajcarskich rozwiązań proponuję u narodowców. 
  • Gdzie masz te gornolotne haselka? I gdzie masz romantyzm? To wy tu o cierpiętnictwie pierniczycie. I o Chrystusach narodów. 
    Podziękowali 2apolonia Rogalikowa
  • Ja poszlam do narodowców i wydaje mi się że mają potencjał. Mają też dużo dobrych pomysłów . I są otwarci. A poza tym dużo wśród nich ludzi przedsiębiorczych, nie posadkowych właśnie. PiS się moim zdaniem zblaznil całkiem. To jest moja ostatnia próba zaufania komukolwiek. Weszłam w to dlatego że chcę widzieć od środka ich działania przynajmniej w jakimś zakresie. Bo ufać to ostrożnie. 
  • Konstytucja jest cala do zmiany. Z preambułą włącznie.  Caly ustrój jest do zmiany. Powinna być silna wladza prezydencka i decentralizacja wladzy. 
  • edytowano marzec 2019
    Odrobinka powiedział(a):
    Ja poszlam do narodowców i wydaje mi się że mają potencjał. Mają też dużo dobrych pomysłów . I są otwarci.
    :smile: :) :)

    Tak. Otwarci na emigrantów i innych „odmieńców”. Polska tylko dla Polaków. Znamy to. :)

    T
    Nieprawda. Są za kwotami imigracyjnymi jak w Szwajcarii. Żeby przyjmować tylu imigrantów ilu jesteśmy w stanie zasymilować. Znasz tylko przekaz nieprzychylnych mediów. A wystarczy posłuchać co mówią narodowcy.  A mówią że Polska ma przede wszystkim umożliwiać dobrobyt Polakom a dopiero potem możemy się  nim dzielić z innymi nacjami.
    No ale pewnie Ty wiesz więcej,  choć to ja jestem czlonkiem Ruchu Narodowego.
    Podziękowali 1apolonia
  • edytowano marzec 2019
    Się nazywamy Konfederacja Propolska. Ruch Narodowy jest częścią składową. Poza tym poparcie nam rośnie bez względu na nazwę. I jak mówiłam coraz więcej prawicowych organizacji się do nas przyłącza. I nie jest to ONR ani MW, choć akurat Młodzież Wszechpolską cenię. 
  • edytowano marzec 2019
    Stany upadaja i Europa zachodnia upada. Rosna Chiny, Indie, niedługo pewnie Iran.

    Zyjesz, Tomaszu, czasami minionymi.

    a tu rozmowa o PRL-u, z nieoczekiwanym zwrotem, pokazującym, o co biega...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.