Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy okresu noworodkowego i niemowlęcego

1420421423425426452

Komentarz

  • Ponoć najlepsza metoda „dmuchania” dziecku nosa. Ręka do góry kto tak robi??? 

    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1680309332275305&id=1621883754784530
    Podziękowali 1Aneczka08

  • Ja butelka specjalna  fixxsin. U starszych,  i nawet jak super nos wydmuchaja to to co potem wychodzj przyprawia o mdlosci. Pediatra nam o tym powiedzial.
  • OMG czemu ona to tak palcami a nie chusteczka bleee
  • Takiej butelki używam u siebie jak mi zatoka dokucza, ale takich efektownie mam ;) 
    Podziękowali 1MAFJa
  • Ja się kurcze boje robić to dziecku?? Jak byłam z malutkim dwumiesięcznym Jó u pediatry i miał katar- to właśnie coś w tym stylu chciała mi zaprezentować- ja Pani pokaże jak najlepiej wydmuchać takiemu maluchowi nos... zapuściła mu pod ciśnieniem do jednej dziurki ampułkę soli fizjo a ten się tak zapowietrzył/ zachłysnął , cisza przez pare sekund zero oddechu, zrobił się czerwony, potem bordowy- ja nogi jak z waty, myślałam ze za chwile ryknę.... fakt ze jak już złapał powietrze to wszyyystkie smarki wyleciały. Ale powiedziałam ze nigdy w domu tego nie powtórzę..
    Podziękowali 2In Spe MAFJa
  • U małych też się boję. Ale 3 latkowi już ok
  • Ją sobie irigasinem ucho załatwiłam. Boooolało!
  • U nas co katar to historia uszna dlatego nie wypróbuję.
  • Bo to z wyczuciem trzeba delikatnie a nie z całej siły.
  • Nowa moda, ja jestem przeciwniczką, maluchom wystarcza ampułka z solą, za to znam parę dorosłych osób, co bez tego płukania nie przetrwają dnia, a zatoki ciągle chore. Tylko nie wiem, czy bez tego też by chorowali, czy to tym się tak załatwiają.
  • Dorosłym polecam ismigen. Skończyły się problemy z zatokami.
  • Nie wiem ja tam nikosiowi odkurzacz zapodaje jak już trzeba. Tego bym nie zrobiła ani jemu ani trojaczkom. Mysle ze każdy ma tam inna budowę mi te fixiny jeszcze bardziej przyblokowaly zatoki. Ale mi nawet zachwalane nebulizacje tak działają. Wczoraj sobie nie robiłam ale kolejno 4 chłopakom nabudose hialuronic z salviaseptem i 3h oddychałam ustami 
  • edytowano marzec 2019
    Nam naprawdę mega gluty wychodzą.  U 10 latka po porzadnym dmuchaniu. W trakcie ma glowe pochylona nad umywalkz, usta otwarte i śpiewa  aaaaaa
  • A co się leje do tego nosa? Może spróbuje... butelkę mam ale firmowych roztworów brak
  • Ale ta butelka co się leje. 
  • Woda przegotowana, moze byc z odrobina soli , doslownie na czubek lyzeczki
    Podziękowali 1MAFJa
  • byłam dziś z gorączkującą i kaszlącą 3-latką na pogotowiu
    lekarz Ukrainiec
    zapisał dziecku min. cynk
    w aptece się dziwili...
    co o tym myśleć?
  • A na co ten cynk? Jaki ma kaszel?
  • ja maluchom fixin butelka gluty wykupuje - tylko delikatnie i nie pod takim ciśnieniem. nad wanną trzymam delikwenta i delikatnie naciskam butelkę i pięknie się gluty wyplukuja - ale to tak od 6mc wzwyż stosowalam. mniejszym to woda morską delikatnie.
  • odnośnie kaszlu mojej 
    to już sama nie wiem jaki 
    czasem sucho, ksztusząco kaszle 
    czasem na mokro
    i bądź tu człowieku mądry...

    nie wiem czemu cynk
    ale może takie standardy na wschodzie?
    może nawet całkiem to uzasadnione?
  • @In Spe myślałam ze krtań skoro na pogotowiu byliscie. 

    To inhalacje najlepsze będą- z soli fizj. Albo sody w łazience. 
    Podziękowali 1In Spe
  • robimy  :)
  • Moi latają na okrągło w biobawelnie z Lidla. Kupowałam jak byli mali i myślałam ze to niewypał bo spadały rajty o te skarpetki zarówno 17-19 jak 20-23 za wielkie były ale w tym roku piorę na okrągło 6 par i ani nie spadają ani nie ściskają.. biegają boso w nich cała jesień i zimę..tylko nie wiem czy właśnie nie poprawili tej biobawlny żeby się lepiej trzymały te rajty i skarpety wiec znów mogą być ciasne. Te zwykle lupilu na pewno są 
  • Ja też bardzo lubię skarpetki z Lidla, niedawno kupiłam i są dalej super.
  • W temacie Lidla, dziś nabyłam spodnie dresowe cienkie z samolotami 92cm. I dziś już naprawialam dziurę - niezlapany materiał przez maszynę. Ostatnia para, szkoda zwracać. Bardzo wygodne, ino się przecieraja trochę za szybko - mieliśmy w mniejszym rozmiarze.
  • Ją kupiłam chłopcem też 92 spodnie dresowe i są super do dziś. Sobie też kupiłam takie damskie jogersy dresowe i też super.
  • @M_Monia naciskaj na usg w szpitalu. 
    @Katarzyna polecala fizjoterapeute dobrego w Wawie. 
  • Zosia się odstawiła mając 10 mies. Bezbutelkowo. Tzn. próbowałam jej coś posunąć ale nieskutecznie. 
  • A jesteś pewna, że mm nie będzie uczulać?
  • @mamlu, moja piła z butelki Lansinoh - miałam laktator tej firmy. Położna bardzo chwaliła kształt smoczka. Ale nie wiem, nie nam się.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.