Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Strajk nauczycieli

134689122

Komentarz

  • Jeszcze pamiętam czasy kiedy nie było wyboru lekarza i mieszkańcom Ratuszowej, chciał nie chciał przysługiwała tylko wizyta u dr Borek. Dało się to zmienić? Dało. Wiele innych zmian też można.
  • Moim zdaniem pomysł oceny nauczycieli przez konczacych szkole jest bardzo dobry. Do tego wyniki testów, poczekać 2 - 3 roczniki i ocena gotowa.

  • Ja bym się bardzo chętnie dała ocenic w ten sposób. 
    Podziękowali 2MAFJa In Spe
  • andora powiedział(a):
    Ja bym się bardzo chętnie dała ocenic w ten sposób. 
    Ja też.
  • edytowano marzec 2019
    @Dorotak nie wiem co Tobie mam cytować, doprawdy! Proste pytanie zadaję a Ty dzielisz włos na czworo i arogancko odpowiadasz.

     ok
    nie podejmuję dyskusji,
    nie lubię narzekania
    to obniża moją motywację do pracy :)



  • Też jako nauczyciel nie znasze gadania o wolnym. Co jak co ale wolne w pracy w szkole to BAJKA. Przy dzieciach szkolnych turbo bajka. 
    Podziękowali 2E.milia Felicyta
  • A wiecie, co powiedział  Broniarz w wywiadzie u Mazurka?
    - Jeżeli chcemy naprawiać edukację, to musimy zacząć od kwintesencji edukacji, czyli od nauczycieli.
    Na to Mazurek:
    - I to jest istotą sporu. Co jest kwintesencją edukacji wg Broniarza? Nauczyciele. Wg mnie kwintesencją edukacji są uczniowie.
  • ze 3-4 dzieci w systemie, to zorganizowałabym strajk, a jakże. Walczylibyśmy o reformy, a narzędziem byłoby nie posłanie dzieci do szkoły.
    Kiedyś już postraszyliśmy dyrkę. Mieliśmy w klasie, sorry - gnojka, co rozwalał wszystkie lekcje. Miał byc też na egzaminie szóstoklasisty. Powiedzieliśmy, że jak on nie będzie pisał osobno, to my nie puścimy dzieci na egzamin. W dwa dni się dyrka uwinęła i załatwiła mu osobny egzamin.

    Czyli nauka bez nauczycieli jest możliwa, ale szkoła bez uczniów już nie ma sensu. 
    Kilka stron temu napisałam to samo.

    Nauczyć dzieci czytać i czerpać.
    A potem znaleźć mistrza.
    Podziękowali 2E.milia Rogalikowa
  • @Malgorzata ( oficjalne info znp Łódź)

    Przedstawiamy wyniki referendum strajkowego w szkołach i placówkach oświatowych na terenie Miasta Łodzi:

    Ogólna liczba szkół i placówek na terenie Miasta Łodzi: 381. 

    Liczba szkół i placówek biorących udział w referendum: 346 (90,81% ogółu szkół i placówek)

    Liczba szkół, w których uzyskało poparcie dla strajku: 335 (96,82% szkół biorących udział w referendum)

    Liczba szkół, w których nie uzyskano poparcia dla strajku: 11 (3,18%)

    Liczba zatrudnionych ogółem na terenie Miasta Łodzi (uprawnionych do udziału w referendum): 14 360

    Liczba osób biorących udział w referendum: 11 758 (81,88% osób uprawnionych do głosowania)

    Średnie poparcie dla strajku w szkołach i placówkach oświatowych wyniosło: 87,8%
  • Malgorzata powiedział(a):
    @kociara ja o prywatnych pisałam, racz zauważyć.
    A nic nie mowie,ze o prywatnych pisalas. Tylko chcialam pokazac Łódź, bo akurat zdążyli się policzyc.

    Wyczytalam ,ze w Grecji rząd wytrzymal bodaj tydzien strajkow nauczycieli...na ostry wniosek służb,bo sobie nie dawali rady z opanowaniem sytuacji z uczniami na ulicach.
    To tez pokazuje,ze faktycznie,szkola aktualnie to oboz dla młodzieży 
    No ktos ich jednak pilnuje,nie tylko uczy 
  • edytowano marzec 2019
    Okej, to ja już teraz konkretnie spytam, bom matką 3-klasisty i 8-klasistyki. Będzie ten egzamin czy nie?
  • Gosia5 powiedział(a):
    Okej, to ja już teraz konkretnie spytam, bom matką 3-klasisty i 8-klasistyki. Będzie ten egzamin czy nie?
    Strona rządowa twierdzi, że tak.
    Negocjacje przelozone na 1.04
    Sprawdź, czy szkoły Twoich dzieci przystąpiły do referendum i jaki jest wynik 
    Podziękowali 1Gosia5
  • Negocjacje w definicji mają elastyczność stanowiska. Tysiąc i nic innego albo strajk to nie są negocjacje ...
  • kociara powiedział(a):
    Gosia5 powiedział(a):
    Okej, to ja już teraz konkretnie spytam, bom matką 3-klasisty i 8-klasistyki. Będzie ten egzamin czy nie?
    Strona rządowa twierdzi, że tak.
    Negocjacje przelozone na 1.04
    Sprawdź, czy szkoły Twoich dzieci przystąpiły do referendum i jaki jest wynik 
    A gdzie to sprawdzić? 
  • Szkola powinna podac takie informacje
  • @Gosia5 nasza szkola nie strajkuje.
    Podziękowali 1Gosia5
  • joachm1 powiedział(a):
    Negocjacje w definicji mają elastyczność stanowiska. Tysiąc i nic innego albo strajk to nie są negocjacje ...
    Tylko, że wczoraj rząd nie zaproponował nic. 
  • edytowano marzec 2019
    ja bym zaproponowała im coś takiego: 
    dostaja 1000pln,ale zrzekają się Karty Nauczyciela. 


    Wiecie ilu by na coś takiego poszło?? B)
  • Plus absurdalnie rozbudowane procedury, terminy itp
    Zagrozenia na miesiąc przed wystawieniem ocen( jak nie ma wystawionego zagrozenia,to przez nast miesiac uczniowi nie mozna wystawić jako proponowanej ndst,nawet, jesli palcem nie ruszy) ,egzaminy 2 mce przed końcem,bo ...procedury na odwolania,sprawdzanie). 
    Egzaminy piszą ostatnie klasy,za to cala szkoła ma rozwalone plany i przypadkowe zastępstwa. W liceach/ technikach chyba jeszcze gorzej to wygląda. 
    Egzaminy w takim rygorze i znowu z tak rozdmuchanymi rygorami,ze chyba zaden inny poziom wyzej tak nie ma. 
    Podziękowali 1kluska
  • Ja jestem za wstepnymi egzaminami do liceum, zamiast egzaminów w szkołach podstawowych. Wtedy nikomu nie rozwala się nauki.
  • Nie profilowane licea tylko szeroka wiedza ogólna. Łacinę i logikę bym przywróciła. Albo bloki przedmiotowe w danym roku szkolnym.
    Podziękowali 2In Spe Klarcia
  • @Odrobinka, to ciekawe, po co łacina i logika? 

  • Tola powiedział(a):
    @beatak Przecież wczesniej zaproponowano 15 proc. w tym roku i potem zdaje się 15 w kolejnym. Do tego związek powinien się odnieść. A oni uparli się przy tysiącu dla nauczycieli, sekretarek i sprzataczek, a jak nie dadza, to strajk. To co to za negocjacje?
    Śmiech na sali z tym 15 %. Widzę na swoim pasku pensji ile dostałam i nie ma opcji że to 15%. Nie mam nawet 10%.
  • Zrobiłam sobie przegląd naszego szkolnego kalendarza,.żeby zobaczyć jak to z tym strajkiem w końcu jest (bo uwaga, heloł,.on będzie dotyczył nie tylko ostatnich klas, ale wszystkich uczniów.)
    Gotowa na to, że córka straci godziny nauki w szkole, całą klasa z powodu strajku straci kupę czasu w szkole i nabawi się zaleglosci , a rodzice będą kombinować co zrobić z opieką nad dziećmi.
     I takim sposobem

    8-10.04 - rekolekcje
    11-12.04 - wolne /testy 
    Weekend
    15-17.04 - wolne/drugie testy
     18.04-23.04  Przerwa świąteczna
    24-26.04 - zajęcia
    Weekend
    29.04-05.05. Wolne/ majówka

    Szkoła w dni wolne organizuje świetlicę dla osób chętnych. 
    Kalendarz pokrywa się w sp córki i męża (z wyjątkiem rekolekcji, które u Męża odbywają się wczesniej).
     Żeby mi ktoś nie wyleciał z lenistwem nauczycieli- mąż pracuje i ma wolne w okresie świątecznym, owszem, ale resztę dni obstawialby opiekę świetlicowa lub egzaminy. 
    A procedura strajkowa jest taka, że swoje pensum 8h/dziennie będzie cały strajk siedzieć w szkole, co oczywiste, za ten czas jego pensja zostanie pomniejszona. Dopisuje w ramach formalności, bo tu wszyscy dobrze zorientowani w temacie przecież :) 

    Pani ministra powołuje na egzaminy emerytów do komisji, więc patrząc na to jak rozwiązano sprawę w znanych mi szkołach - to żadnemu uczniowi nikt na pewno krzywdy zrobić nie chce, bo czy strajk czy nie - moja córka i tak w kwietniu nauki by nie miała :)

  • @Dorotak  a to Twoj mąż już nie pracuje w prywatnej szkole?
  • chabrowa powiedział(a):
    @Dorotak  a to Twoj mąż już nie pracuje w prywatnej szkole?
    No pytanie, oczywiście, że nie. Jak tylko okoliczności pozwoliły zmienił pracę szczęśliwie :) 
  • A. 
    I poszedł do państwowej? Na te marne grosze? I pracę ponad normę? Why? 
  • chabrowa powiedział(a):
    A. 
    I poszedł do państwowej? Na te marne grosze? I pracę ponad normę? Why? 
    Bo w byłej prywatnej było jeszcze gorzej?  A że teraz ma lepiej, to i tak nie jest nadal dowód, że sa to dobre i godne warunki :)

    Tylko że - teraz szczęśliwie może walczyć o swoje prawa i nie jest mobbingowany i nie obcina mu się za to etatu :) 
  • edytowano marzec 2019
    A.


    Czyli jednak. 

    Karta Nauczyciela. 
    To może warto to w jakiś sposób uświadomić sobie tą realną korzyść ( i rozumieć ją również w kategoriach bonusów, choć nie wpływając w postaci cyferek na konto) , która jest w państwówce, a nie wychodzić z założenia, że to taka oczywistość. 

    Ja uważam, że to byłoby uczciwe - jeśli nauczyciel chce zarabiać, jak każdy inny zawód, to niech odda Kartę Nauczyciela. Której każdy inny zawód nie ma. 
    Proste. 

  • No tak, Małgorzata, nie wiem,jak.;) Może.warto się przejść i zobaczyć? Czy może założymy z góry, że lenie na pewno nie pracują?
    Gwarantuje, że w sytuacji strajku, będą w szkole :) 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.