Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wyspa w kuchni

Robię remont. Będą nowe meble w zabudowie.
Kuchnia z salonem ma  40m2. (5/8)
Czy to nie za mało aby postawić wyspę? 
Mam też duży stół 180 /90 . Przenioslabym go do salonu. 
Jeśli macie pomieszczenie podobnych rozmiarow, proszę wstawcie  zdjęcia swojej kuchni bądź podpowiedzcie czy to dobry pomysł.

Komentarz

  • Za mało na wyspę.  Wcisniesz ale zagracisz. Może tzw półwysep ?
    Podziękowali 1Bagata
  • Ech jakbym żyła na jakiejś egzotycznej wyspie to bym się kuchnia nie przejmowała  :D
    Podziękowali 1Honi
  • Takie są super demontujesz jak się znudza i nagle salon znowu robi się wieeeelki!
    Podziękowali 1MAFJa
  • Tam się gotuje w gejzerach...
    ;)
  • Zdecydowanie za mało na wyspę. Nawet i półwysep wydaje mi się problematyczny przy tym metrażu, jeśli w salonie chcesz mieć salon a nie jadalnię.

    Przy 40 m2 masz wybór:

    - wyspa i duży stół, bez zestawu wypoczynkowego, bo się nie zmieści (masz wtedy kuchnię z jadalnią, bez salonu)
    - wyspa i mały stól + wypoczynek (rozwiązanie dla małych rodzin)
    - duży stól i wypoczynek, bez wyspy

    Rozplanuj to sobie w jakimś planerze albo chociaż na kartce w kratkę i spróbuj zmieścić wyspę, stół i kanapę/fotele.
  • W sumie może przesadziłam, ja mam jednak mniejszą powierzchnię, może i wciśniesz tę wyspę, zależy od układu pomieszczenia. 

    Jestem trochę zrażona do wysp, bo jak się ma wyspę i niewielki stół, to w sumie nie ma gdzie usiąść w większym gronie, moim zdaniem lepiej postawić na jeden duży wielofunkcyjny stół. Ale wiem, że u niektórych wyspy sie sprawdzają.
  • Ja przy planowaniu mieszkania, jeśli chodzi o rozmieszczenie mebli korzystałam z programu SweetHome 3D. Jest darmowy dla celów niekomercyjnych. Jest kilka bibliotek mebli, które można do niego zaimportowac dostępnych w internecie. Nie projektowałam w nim wnętrza jako takiego tylko właśnie rozstawienie mebli. Np. wybierałam jakiekolwiek meble kuchenne i dostosowywałam ich wymiary. Plusem jest tzw. wirtualna wizyta dzięki której możesz zobaczyć jak wyglądać będzie wnętrze widziane z danego miejsca w pomieszczeniu. Dzięki temu łatwiej było mi ocenić np. Czy odstęp między szafa a łóżkiem będzie wystarczający. Jedyny minus że trzeba trochę czasu poświęcić żeby ogarnąć jak działa program a następnie utworzyć całe pomieszczenie tzn. ściany, okna, drzwi... Dla osoby korzystającej trochę z komputera nie powinno to być problemem. 
  • Ikea tez ma taki planer, można spróbowac cos narysowac. My mamy teraz nowa kuchnie, z naszym duzym stołem, szafki ustawione w L, wyspa juz raczej by nie weszła. 
  • Jeszcze jeden blat roboczy, tylko na srodku? Mozna jeszcze przy niej zjesc np. śniadanie? Różni sie od stołu tym, ze pod spodem są jeszcze szafki.
  • U nas kuchnia to centrum domu. Dzieci uwielbiają pomagać w gotowaniu. Zawsze rozkładamy wszystko na stole by przyrządzić posiłek. Gdyby była wyspa to stół pozostawalby tylko do spożywania tychze posiłków. Ewentualnie do układania puzzli, rysowania jak to często moje maluchy lubią robić przy stole. Przy blacie w ciągu kuchennym ciężko jest wszystkim się pomieścić. 
  • Zaznaczam że nie potrzebuje ogromnej wyspy tylko takiej do naszych potrzeb i właśnie żeby nie zagracala 
  • Elunia powiedział(a):
    A do czego służy wyspa? Ja mam barek bo w starym domu gdzieś musiałam dać kaloryfer i ten barek to generator bajzlu.
    A u nas był barek, a w barku szuflady, półki, fajnie wykorzystane wtedy jest miejsce.
    A barek służył jako stół. 
  • Ja mam wyspę, ale bardziej półwysep, z jednej strony dochodzi do ściany. Super się sprawdza do wspólnego przygotowywania posiłków i jemy przy niej szybkie śniadania, kolacje. Łatwiej utrzymać porządek wokół stołu.
    Podziękowali 1Honi
  • @Zuzapola ale masz kuchnię otwarta na salon? Ile ma metrów kw.?
  • Mam kuchnię 14m kw i drzwi prosto do salonu, w salonie mam stół, a w kuchni mały stolik i wyspę.
    Podziękowali 1Honi
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.