Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Taras- potrzebuje porady.

Przed nami wykonczenie tarasu, polozonego na garazu.
Ze wzgledu na wage kafli chcemy polozyc modrzew syberyjski.
Moze ktos ma taki i podzielilby sie gdzie i jaki kupic, co wazne przy wyborze,jak o niego dbac, aby dlugo dlugo sluzyl.
Za kazda rade bede wdzieczna.
«1

Komentarz

  • Ja polecam oleje tikurilli, czy jak to się pisze. Najlepiej od razu szary. Jeśli nie jest pod dachem, to szarzeje. Dwa razy w roku malujemy i jest super. Bardzo dobry wybór ten modrzew, właśnie będziemy kłaść w nowym domu.
    Podziękowali 2Elżunia czekolada
  • Pytanie czy modrzew czy nie lepiej te sztuczne deski kompozytowe. Lekkie stosunkowo, odporne na warunki pogodowe... Widziałam u kolegi taki taras, wyglądał bardzo ładnie. Zmienił z kafli bo pękały i odłaziły od podłoża.
    Podziękowali 2Agax4 Elżunia
  • edytowano marzec 2019
    mi się też marzy (póki co nie mam nic) taki z desek lub właśnie z kompozytu 
    brat taki ma od roku i jest ładny, muszę dopytać co do trwałości

    chętnie tez poczytam o zaletach i materiałach :)
    Podziękowali 1Elżunia
  • Kompozyt się szybciej niszczy od modrzewia, tylko na początku ładnie wygląda. Niszczy się jak każdy plastik, szczególnie w dużym nasłonecznieniu. Drewno zadbane służy latami.
    Podziękowali 2Elżunia czekolada
  • Czytalam opinie w necie, ludzie pisza, ze kompozyt przy wysokim naslonecznieniu bardzo smierdzi i nagrzewa sie i z tego powodu myslimy o drewnie.

    Podziękowali 1Agax4
  • edytowano marzec 2019
    Modrzew powinien 25 lat bez konserwacji wytrzymać, pokrywa się tylko patyną która dodaje mu lat na pierwszy rzut oka. Ja robiłem taras jakieś 7 lat temu i nie bardzo miałem czas robić z nim cokolwiek później. Tak wygląda teraz:




    Podziękowali 1Elżunia
  • Jednak to, że nie gnije nie znaczy, że nic wody nie pochłania, po zaolejowaniu bardzo szybko wysycha po deszczu i już można tam siadać, dzieci się bawią na suchym.
    Podziękowali 1Elżunia
  • edytowano marzec 2019
    Kompozyt zrobił się modny, ale jest to materiał nowy, więc trudno stwierdzić jak naprawdę będzie z trwałością. To jest plastik, więc podejrzewam, że jednak z biegiem lat będzie blakl, może kruszal? Wybrałabym drewno, zdecydowanie. Warto zainwestować w egzotyczne - modrzew syberyjski się do nich nie zalicza, al też będzie trwały. Nie wymaga olejowania, wykonuje się je głównie dla zachowania koloru. 
  • edytowano marzec 2019
    Ja bardzo chciałabym taras, ale to wciąż poza naszymi możliwościami finansowymi.
    A jaki jest koszt szacunkowy tarasu z modrzewia syb.?????
    Nawet nie wiem jak się przymierzyć do tego? Skąd te deski kupić?

    Jak się zna koszt to można to sobie jakoś uzmysłowić i zbierać na to marzenie bo tak to machałam ręką, że to nie dla nas!
    Podziękowali 3Elżunia MAFJa Agax4
  • Piszcie piszcie bo muszę męża przekonać do tarasu z drewna. On chce z kamienia :confounded:

    @Zuzapola, jaki koszt takiego tarasu?

    Podziękowali 3Karolinka Elżunia Agax4
  • My też chcemy modrzew syberyjski, tylko gdzie go sensownie kupić? W marketach niby mają, ale trudno choć dwie deski bez wad znaleźć a my dużo potrzebujemy. Macie jakieś namiary na dobrego dostawcę. Pomorskie najlepiej.
    Podziękowali 2Karolinka Elżunia
  • O właśnie!
    Podziękowali 1Elżunia
  • My z układaniem chyba około 200 zł za metr. To jest rewelacja, bo tylko słońce wyjdzie, to jest ciepło siadać, kłaść się, a kamień zimny.
    Podziękowali 3Elżunia czekolada Agax4
  • @kowalka tylko że na zdjęciu to dechy zawsze pięknie wyglądają. Chodzi o poleconego dostawcę by mieć pewność, że dobra jakość i nie okaże się po montażu, że np. źle wysuszone i pęka.
    Podziękowali 1Elżunia
  • Nie pomogę - to jako alternatywę do marketu podałam. Nabywałam via internet tylko dechy na półki do kuchni, bo w okolicy chcieli jakieś horrendalne. 
    k.
    Podziękowali 1Elżunia
  • edytowano marzec 2019
    Drewno z marketu jest najczęściej bardzo kiepskiej jakości. Tak jak pisze Bea najlepiej dogadać się z tartakiem. Raz że często okazuje się taniej, dwa, że dostajemy porządny towar. Ja kupowałem od razu deski ryflowane gotowe do położenia, a całość zamówienia mi podwieźli na działkę. Ponieważ tartak był dość daleko od Warszawy (już teraz nie pamiętam skąd) to transport mieli raz w tygodniu jak zebrali ileś tam zamówień.

    Montować już sam montowałem, więc koszt wyszedł tyle co za materiał + dedykowane śruby do desek tarasowych i lakier z impregnatem (jakiś niezbyt drogi w obi kupiłem).

    Tak wyglądał wtedy:


    Podziękowali 3Elżunia Agax4 madzikg
  • A na dachu na czym się to kładzie? Jakoś się wzmacnia? Co najpierw kładzie? Mąż chciał u nas tez robić na garażu i domku gospodarczym( który jest jakoby przedłużeniem w tył garażu) ok.40 m łącznie ale tez na fundusze przyjdzie nam długo poczekać.. 
  • edytowano marzec 2019
    @MAFJa np. styrodur, warstwa wylewki, EPDM, legary na pokładkach, do nich przekręcić dechy. Jesli garaż nie grzany i nieocieplony to warstwę izolacyjną można ewentualnie pominąć.
    To wszystko przy złożeniu,  że masz wylewany strop na tych dachach ( jakiś żelbet na przykład)

    Podziękowali 1MAFJa
  • Ale dach musi być zaprojektowany do takiego obciążenia.
    Podziękowali 1MAFJa
  • @Bea, ale taki z żywicą epoksydową? Bo wyobrażam sobie, że usunięcie tego może być problematyczne.
  • Czy ktoś ma na tarasie gres / kamień / drewno na takich podporach w czterech rogach? Nie wiem jak się to nazywa. Chodzi o montaż  tylko przez układanie i wolną przestrzeń  pod spodem na odprowadzanie wody. Ma ktoś doświadczenie i podzieli się zaletami i wadami?
  • My mamy taras wsparty na murze oporowym, tak poza tym to normalnie, legary.
  • Chodzi mi o takie podstawki z tworzywa w rogu każdej płytki.
  • A to nie pomoge.
  • Bea powiedział(a):
    Możesz tak montować tylko wowczs a słupach. Inaczej nie utrzyma i siądzie

    ??? Nie rozumiem @Bea.

    Ale może niejasno się wyrażam.
    Chodzi o tego typu podstawki/podpórki:

    Użytkuje ktoś, albo wie jak to się w praktyce sprawuje?
  • Nie stosowałem, ale sprawia wrażenie tymczasowego rozwiązania na jakieś eventy. Szybki i łatwy montaż, zapewne nie duża cena. Podobne rozwiązania są do systemów scenicznych, ale tam płyty metalowe lub drewniane w metalowych ramach, a nie beton. Co będzie, kiedy płyta betonowa z jakichś powodów pęknie, czy się nadkruszy? Zapadniemy się w dziurę?

    Generalnie według mnie rozwiązanie dobre kiedy przygotowujemy się do zrobienia porządnego tarasu i mamy już wylewkę, ale potrzebuje na szybko coś postawić, bo reszta będzie za rok.
  • Turturek pudło. Ani nie tanie, ani tymczasowe. Przynajmniej w założeniu. Ale właśnie pytam doświadczonych o praktykę. Tzn. zdjęcie było pierwsze lepsze z neta żeby z grubsza pokazać o co chodzi.
    Widziałam to na tarasie  pewnego akademika i jakoś studenci sie nie zapadli. Kilka lat już na pewno leży.  Tam był gres (taki gruby 2 cm), nie beton.
    Inna opcja to ułożenie owego gresu na podsypce z kamyczków (tak stoi w projekcie),  ale  takie rozwiązanie z podstawkami wydaje mi się bardziej stabilne i łatwiejsze do utrzymania (odpływ wody, zbieranie się zanieczyszczeń, itp)
  • edytowano maj 2020
    Konstrukcja pod taras musi byc stabilna, gres i podsypka z kamyczkow to nie jest budowa na lata...Grunt osiada i po jakims czasie taras przestanie trzymac poziom.
  • Rejczel to taras na stropie żelbetowym
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.