Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Przepisy fit, kulinarna odnoga wątku o walce z nadwagą :)

Więcej warzyw, wiecej białka, mniej węglodowdanów - dobrze pamietam?

wpisujmy przepisy i inspiracje na ciekawe zdrowe jedzenie

jak się wpisze w googla to wszystkie przepisy fit opierają się na: pierś z kurczaka, łosoś, awokado i sałata i tak w koło, ciężko znaleźć coś "normalnego" .
Podziękowali 4Basja Agax4 aga---p Katanna

Komentarz

  • Szybka, niedroga, smaczna, sycąca i zdrowa sałatka: rukola, gotowany burak, twaróg solankowy wędzony z Biedry, podprażone ziarna słonecznika. Sos: oliwa, cytryna, sól, pieprz, musztarda, odrobina miodu.
    Podziękowali 2Agax4 Hope
  • Fajne muffiny na śniadanie: rozbełtane jajka, starta cukinia, sól, pieprz i co kto lubi (suszone pomirory/oliwki/tarty parmezan/papryka). Wymieszać, wlać do formy na muffinki, piec 14-20 min. 
  • Pieczona rolada z indyka - filet trochę rozbić, posolić, posmarować podduszonym szpinakiem, posypać fetą i suszonymi pomidorami, zawinąć, posmarować oliwą, upiec.
    Podziękowali 1Agax4
  • Obiad tradycyjny w wersji fit: pieczony w całości kurczak zagrodowy + mizeria z jogurtem zamiast śmietany + kalafior zamiast ziemniaków.
    Podziękowali 1Agax4
  • Jak gotuję dla dzieci rosół, to część odlewam, dodaję pietruszkę i seler z tegoż rosołu, miksuję, doprawiam i mam krem z białych warzyw.
  • jukaa powiedział(a):
    wysłałam Ci zeszyt , @uJa ;
    Hmmm, jakieś ściąganie tu odchodzi? No tak, nikt nie pilnuje - nauczyciele strajkują...
    Podziękowali 2Barbasia Agax4
  • @uJa kwestiasmaku.com znasz?

    Kopalnia fajnych przepisów. Jest nawet zakładka FIT ;) aczkolwiek wiele niby zwykłych przepisów też jest godnych polecenia.

    Olga Smile też ma dużo zdrowych i oryginalnych propozycji.

    Skoro wiesz, że szukasz przepisów:

    z warzywami
    z roślinami strączkowymi i innymi dobrymi źródłami białka
    bez mąki
    itp.

    to jakoś Ci to pomoże przeszukiwać te strony.

    To są naprawdę dobre dania. Ja też tylko wywracam oczami jak widzę te typowe propozycje typu pierś kurczaka i brokuł na parze. Brokuły kocham, ale bez przesady, na świecie dużo innych ciekawych rzeczy jest ;)

    Podziękowali 1mamaw
  • Chleb niskowęglowodanowy

    • 7 większych jajek
    • 1 dobrze wypełniona szklanka startych warzyw, np. marchewki, cukinii
    • pół szklanki oliwy z oliwek lub roztopionego masła
    • 1/3 szklanki mąki kokosowej
    • 1/3 szklanki mąki lnianej
    • 1/4 szklanki pestek dyni
    • 1 łyżka octu jabłkowego
    • 1 łyżeczka sody oczyszczonej
    • 1 łyżeczka soli
    • opcjonalnie przyprawy

    Warzywa zetrzeć na drobnej tarce i dokładnie odcisnąć z nich sok. Mokre składniki oprócz warzyw ubić w misce na luźną, puszystą masę. Dodać wszystkie suche składniki i wymieszać łyżką. Dodać warzywa i połowę pestek dyni. Wymieszać. Wlać ciasto do foremki 10x20 cm, posypać z wierzchu pestkami dyni. Piec 50-60 minut w 180oC do tzw. suchego patyczka

    Podziękowali 1Agax4
  • Właśnie upieklam. Smakuje trochę jak ciasto a nie jak chleb ale pyszny
    Podziękowali 1Agax4
  • Krem/deser przepyszny bez dodatku cukru,  prod. mlecznych i glutenu. Doskonały!

    Składniki na 1-2 porcji:
    Jajko (musi być z pewnego źródła bo jemy surowe),
    sok z miąszem z połowy cytryny,
    banan,
    jabłko,
    kilka suszonych śliwek (jeśli mocno wysuszone to trochę namoczyć),
    dwa plasterki kłącza imbiru,
    szczypta soli kamiennej.

    Żyrafą  na wysokich obrotach miksujemy w wąskim wysokim pojemniku jajo stopniowo dodając: kawałki banana,  jabłka (ze skórką !), cytrynę,  śliwki suszone imbir i sól. Miksujemy na gładką masę, wykładamy do miseczki.
    W wersji full wypas dekorujemy kleksem jogurtu greckiego, a dla bezmlecznych śmietanki kokosowej i posypujemy podprażonymi płatkami migdałowymi.
    Szybkie, smaczne, zdrowe i słodkie  ;)
    Rewelacja!



    Podziękowali 2MonikaN Agax4
  • Naleśniki na bazie Skyru naturalnego, 
    skyr ma mało węgli, nie ma tłuszczu i całkiem sporo białka. 
    Skyr + jajko + mąka (ja daje pszenna albo zmielone płatki owsiane) 
    mozna na słono np. z wędzona ryba + dodatki wg uznania, 
    mozna na słodko z owocami. 
    Ja często dodaje kakao do masy jeśli zakładam od poczatku ze maja być na słodko. 

    Ze Skyru robimy tez twarożek -świetne smarowidło ;) 
    ja lubie połączyć sobie z awokado ;) 
    z jogurtu greckiego tez dobrze twarożek wychodzi 

  • Elunia powiedział(a):
    A skyr taki z biedry @hipolit ?
    Tak, z Piątnicy. 
  • Sernik na zimno tez robiłam ;) 
    bede robić „zwykły” z brzoskwiniami na kruchym spodzie na bazie twarożku ze skyru 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.