Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Licea w Warszawie - prośba o opinie

edytowano kwiecień 2019 w Ogólna
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia/informacje/opinie w temacie?
Jeziorański
Czacki 
Witkiewicz
Kołłątaj

«13

Komentarz

  • hmm.. w tego wynika że wszędzie jest tak samo beznadziejnie
  • bardziej chodzi mi o opinie od ludzi od was żywych
  • głownie o WItkacym bo nic nie wiem o tym a wygląda ciekawie
  • ee… nic się tu nie dowiem? nie macie dzieci w liceach w Warszawie?
  • edytowano kwiecień 2019
    Czacki jest jednym z liderów "nowoczesności" w stylu Tęczowy Piątek itp. niestety.
    Jeziorański, to szkoła wymagająca.
    Natomiast dyrektor Jeziorańskiego, to uczciwie wierzący człowiek (nie tylko teoretycznie) przy czym politycznie pewnie byście się nie spotkali, ale partnerem do rozmowy jest rzetelnym.
    Jest jeszcze jedna zaleta. To najmniejsze z warszawskich publicznych liceów.
    Podziękowali 2maggie27 Prayboy
  • A liceum dla umysłu ścisłego? Typowy mat-fiz, tylko, w której szkole? Pewnie 170 punktów będzie miał, więc raczej nie top 10 z rankingu :) Podpowiedzcie coś proszę...
  • Kończyłam Witkacego kilkanaście lat temu. Byłam zadowolona z tej szkoły. Bardzo nawet. Choć historia np. mocno kulała, każdy temat był sprowadzany do Żydów i nigdy nie przerobiliśmy podstawy programowej, moja wiedza o historii jest baaardzo uboga. Teraz jest to szkoła przyjazna środowiskom LGBT (tak by wynikało z tego raportu, który się tu na wielodzietnych przewijał). Podobno są tam teraz 3 dziewczyny, które są w trakcie zmiany płci. Mogę spróbować potwierdzić te informacje, bo słyszałam to od moich rodziców.
    Podziękowali 1Prayboy
  • Kończyłam x lat temu Jeziorańskiego. Potwierdzam bardzo pozytywną opinię jan_u o Dyrektorze. Cały czas ten sam, jak i spora część kardy:) Szkoła znakomicie uczy języków obcych i historii/wos. Z przedmiotami ścisłymi nieco gorzej (np tylko jedna fizyczka na całą szkołę). Mój osobisty tegoroczny ósmoklasista (urodzony informatyk) waha się pomiędzy Jeziorańskim a Staszicem. Ta ostatnia szkoła to lider na rynku przedmiotów ścisłych.
    Podziękowali 1Prayboy
  • edytowano kwiecień 2019
    w JEziorańskim jest ksiądz Kapłański, ale trudno się tam dostać, zwłaszcza na profil z hiszpańskim - jakieś 180 pkt potrzeba
    Jeziorański nie strajkuje..
  • szukamy typowego humana
  • Domeyko dla nas też daleko... Jesteśmy z Otwocka.
  • edytowano kwiecień 2019
    maggie27 powiedział(a):
    Domeyko dla nas też daleko... Jesteśmy z Otwocka.
    Rozważaliście liceum Żagle? https://zagle.sternik.edu.pl/
    Podziękowali 1Prayboy
  • A czy wiecie może, które LO nie utrudniają maturzystom promocji? Też wybieramy liceum i wolałabym mieć przyjazną uczniowi kadrę. 
    Podziękowali 1Prayboy
  • @Joannna- niestety nasz nastolatek nie chce chodzić do męskiej szkoły :( 
  • Jeśli chodzi o ścisłe, to Władek nie miał tak wysokich punktacji  mimo miejsca rankingowego, pewnie dlatego, że z prawej strony Wisły. W poprzednim roku było 168 do 1D na mat-fiz z rozszerzonym ang. Teraz nie otwierają tej klasy i nie znam progów z bieżącego naboru. Tam będzie tylko klasa matemat. eksperymentalna (rozszerzone mat, fiz, inf).
    Podziękowali 1maggie27
  • maggie27 powiedział(a):
    @Joannna- niestety nasz nastolatek nie chce chodzić do męskiej szkoły :( 
    no tak... rozumiem
    chociaż u nas (tzn. z tego co słyszałam, bo moje dzieci są młodsze) to dziewczynom bardziej zależy na koedukacji niż chłopcom :)
  • Joannna powiedział(a):
    maggie27 powiedział(a):
    Domeyko dla nas też daleko... Jesteśmy z Otwocka.
    Rozważaliście liceum Żagle? https://zagle.sternik.edu.pl/

    daleko i za pieniądze
  • edytowano kwiecień 2019
    Eleonora powiedział(a):
    A czy wiecie może, które LO nie utrudniają maturzystom promocji? Też wybieramy liceum i wolałabym mieć przyjazną uczniowi kadrę. 

    Jeziorański na pewno, bo tam w ogóle nie było strajku!
    najgorzej wypada pod tym względem 
    Cervantes - bo pierwsi się wyrwali że nie będą klasyfikować
    Także Władek i Witkacy straszą 


    Podziękowali 1Eleonora
  • @Prayboy, moja chrzesniaczka jest w humanie w Kochanowskim w pierwszej klasie.
    Baardzo zadowolona. Może warto wybrać jako opcję rezerwową?

    A ja chętnie się dowiem coś o profilu mat-geo we Wladyslawie, Hoffmanowej, Żeromskim i Rejtanie.
    Podziękowali 1Prayboy
  • edytowano kwiecień 2019
    tam nie ma hiszpańskiego - a to warunek niestety u nas. Corce spodobał się, uczy się dwa lata w podstawówce, ma same szóstki. Nie chce zaczynać od zera francuskiego ani niemieckiego
    Podziękowali 1Katanna
  • Jestem ciekawa jak w ogole ukształtują się progi w tym roku w lepszych liceach... Wszyscy wieszcza , że będą wyższe, pytanie tylko o ile?
  • beabea powiedział(a):
    Jestem ciekawa jak w ogole ukształtują się progi w tym roku w lepszych liceach... Wszyscy wieszcza , że będą wyższe, pytanie tylko o ile?

    wiadomo że jak jest podwójny rocznik to będzie podwójne obłożenie dobrych szkół
  • Słyszałam opinie, że trzeba się przygotować na wzrost około 10 pkt. Dużo.
  • Progi wzrosly już w tamtym roku, bo niektóre licea otwierały mniej klas.
  • no a teraz kumulacja 2 roczników...
  • No tak, ale jednak liczymy, że nie będzie to aż 10 punktów;)
  • Prayboy powiedział(a):
    Joannna powiedział(a):
    maggie27 powiedział(a):
    Domeyko dla nas też daleko... Jesteśmy z Otwocka.
    Rozważaliście liceum Żagle? https://zagle.sternik.edu.pl/

    daleko i za pieniądze
    no wiem, że dla Was za daleko, pytałam maggie27 bo napisała, że jest z Otwocka, czyli blisko
  • W Reju chyba linia tak jak w innych, słyszałam od znajomych.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.