Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ojcowie pustyni i modlitwa

Witam,

dostalam ostatnio z polecenia link do konferencji o. Hizyckiego, Benedyktyna z Tynca i gorąco Pragę polecić go innym, bo jest po prostu genialny, a wiedzę ogromna.
O czym mowi? Przede wszystkim o ojcach pustyni i ich dziełach, analizuje i wyjaśnia, wprowadza do Modlitwy Jezusowej, ale co najważniejsze: podaje konkrety, co i jak robić, zeby sie rozwijać duchowo, jak sie modlic itd. Zaczyna w tym punkcie, gdzie zwykle inni kończą swe wywody. Ni i ma facet po prostu klasę, wielu współczesnych kaznodzieji-celebrytów mogłoby sie od niego uczyc.

Wszystko mozna znalezc na yt, jest kanał benedyktynów tynieckich i w playlistach jest to ładnie tematycznie poukładane.
Mozna zaczac od tego ( tak troche od środka, ale gdzies zaczac trzeba)
https://m.youtube.com/playlist?list=PLEaJKW-xQy2CSZjflcH6npIcWCFSQI5-Z

Albo od ogólnego wprowadzenia do ojców pustyni:
https://m.youtube.com/watch?v=AGxZ367QnaU&t=136s

I przejść do Modlitwy Jezusowej tudzież do objaśniania Filokalii.

Moja Filokalia wlasnie dzisiaj do mnie przyszła poczta :) 
Tak drugotorowo słucham jeszcze „Opowieści pielgrzyma”, to tak troche z innej strony opowiada o Modlitwie Jezusowej.

Ale Hizyckiego warto tak, czy inaczej posłuchać, jako odtrutkę troche na częsta płytkość i infantylność przekazu.

Komentarz

  • Dziękuję. Słucham od rana
    Podziękowali 1Maciejka
  • edytowano kwiecień 2019
    Bardzo sie cieszę, bo to naprawdę wartościowe treści sa :) 
    Ja zupelnie wpadłam w uzależnienie już i słucham, czytam kiedy tylko moge. Przy wszelakich pracac, na placu zabaw, w aucie. 
    Genialne sa tu ukazane pewne mechanizmy, prawie ze algorytmy, ktore pokazują co robić, zeby jakis skutek osiągnąć. Ja zawsze miałam pewien problem ze znalezieniem równowagi pomiedzy wysiłkiem własnym a Łaska Boża. No męczyło mnie to, wiec męczyłam pytaniami spowiednika, męczyłam siebie, ze moze za mało sie staram itd. Taki temat- bumerang u mnie. A tu nagle olśnienie: jesli będziesz robił tak i tak (strzegł myśli), wtedy Duch sw. ( czyli Łaska) mogą zaczac działać. Proste i klarowne! Albo kwestia jak sie modlic, co to jest dobra modlitwa - zwykle temat trudny, zeby konkrety usłyszeć. A tu znowu odpowiedz dostałam. 
    Tak wiec polecam dalej! 
    Podziękowali 1Barbasia
  • To tak sobie jeszcze pospamuje, bo wlasnie skończyłam słuchać „opowieści pielgrzyma” przy prasowaniu. Lektura obowiązkowa moim zdaniem, bardzo ładnie uzupełniająca Hizyckiego i tez w przystępny i logiczny sposób tłumacząca zawiłe sprawy.
    Podziękowali 1Barbasia
  • A dasz linka?

  • Okazuje sie, ze jest tez na yt! Bo słuchałam z Legimi, ale tam trzeba abonament miec, w kazdym razie proszę:

    https://m.youtube.com/watch?v=fywT-0hXVso
    Podziękowali 2Joanna9 Barbasia
  • A gdyby ktos sie dziwił, o jakiej książce tam tak opowiadają i zachwalają, co to takiego to „Dobrotolubie”, to spieszę z wyjaśnieniem, ze to „Filokalia” wlasnie :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.