Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zmiana - zakończenie roku szkolnego 19.06

"Podczas spotkania w Zawierciu 18 maja 2019 roku premier Mateusz Morawiecki poinformował o zmianach w terminie zakończenia roku szkolnego 2018/2019.

- Będzie zmiana rozporządzenia i obecny rok szkolny zakończy się w środę 19 czerwca, a nie jak planowano w piątek 21 czerwca – zapowiedział premier."


Nie wiem czy już było, ale mnie ucieszyło więc się dzielę. :)
«1345678

Komentarz

  • @Tola, a Tobie zdarza się czymś ucieszyć? ;)
    Podziękowali 1argento
  • Bogu dzięki bo to było debilstwo żeby zakończenie roku było po Bożym Ciele 
    Podziękowali 2joanna_1991 Aga85
  • A Zalewska tak sie upierala,ze absolutnie skąd, nie ma podstaw do zmiany daty zakończenia roku szkolnego 
  • edytowano maj 2019
     Edit: Eee, daruję sobie złośliwość...
  • A obstawiałam po ich ostatnich 'szkolnych' posunięciach, że zrobią jeszcze tydzień później zakończenie. Haha.
    Ufff 4,5 tygodnia. 4,5. Cztery i pół tygodnia.. jeszcze trochę xD
  • Wakacje przyspieszone, +500 dla niepełnosprawnych ( bravo za „dar” ale czemu teraz, a biedy byl protest?! Kiedy były oczekiwania kroku od rzadu? Czemu nie od teraz a za kilka m-cy) co jeszcze i komu

    Nastepuje zwolnienie blokady maszyny losującej, rozpoczynamy losowanie następnej wygrywającej grupy społecznej 

    Wyborami jesień się zaczyna.... 
  • @hipolit tu nie trzeba maszyny losującej. Aby sfinansować obiecanki bankstera Morawieckiego, podatki (a więc ceny) pójdą w górę. Takie uroki socjalizmu. 
    Podziękowali 2Monika73 blaekie
  • Gregorius powiedział(a):
    @hipolit tu nie trzeba maszyny losującej. Aby sfinansować obiecanki bankstera Morawieckiego, podatki (a więc ceny) pójdą w górę. Takie uroki socjalizmu. 
    Codziennie wręcz tego doświadczam 
  • Dorotak powiedział(a):
    A obstawiałam po ich ostatnich 'szkolnych' posunięciach, że zrobią jeszcze tydzień później zakończenie. Haha.
    Ufff 4,5 tygodnia. 4,5. Cztery i pół tygodnia.. jeszcze trochę xD
    Ja tam czekam już na Wszystkich Świętych. Wypada w piątek i jak nie weźmiemy nic na sobotę, to nie będziemy pracować trzy dni pod rząd. Jupi!
    Podziękowali 3uJa Aneczka08 Bagata
  • OlaOdPawla powiedział(a):
    Dorotak powiedział(a):
    A obstawiałam po ich ostatnich 'szkolnych' posunięciach, że zrobią jeszcze tydzień później zakończenie. Haha.
    Ufff 4,5 tygodnia. 4,5. Cztery i pół tygodnia.. jeszcze trochę xD
    Ja tam czekam już na Wszystkich Świętych. Wypada w piątek i jak nie weźmiemy nic na sobotę, to nie będziemy pracować trzy dni pod rząd. Jupi!
    Ja tam pracuje codziennie. Za to nie muszę codziennie wozić dzieci do placówek, a to już coś xD 


    Elunia, miesiąc, hehe. Memu dziecku 'z powodu strajku' całe trzy dni szkolne przepadły. Chyba jej edukacja udźwignie jeszcze ten jeden piątek po Bożym Ciele. W szkole Męża całe 5 dni edukacyjnych. Krótkie masz miesiące, zazdro! :P 
  • Ja jestem wkurzona - 19 czerwca mam dużą sesję wyznaczoną , ostatnią przed urlopem. Teraz ma  dylemat , czy ją przekładać na termin późniejszy , czy nie iść na zakończenie roku. A mam m. in. zakończenie klasy 3 i klasy 8 , inni rodzice będą (((.
    Podziękowali 2E.milia agnodike5
  • I bym 2 dni wcześniej na eurocamp pojechała , gdybym wiedziała wcześniej , wtedy jest taniej . A tak , to wkurzona jestem mocno. Gdyby to było wiadome jakieś kilka miesięcy wcześniej , byłabym zadowolona , a tak to jak wyżej. To przecież było od zeszłego roku ustalone rozporządzeniem ministra edukacji narodowej , a teraz zmienione przez premiera .
    Podziękowali 3E.milia formatka agnodike5
  • O naukę się nie martwię , i tak 19 penie niewiele by się nauczyły ;)
  • Decyzja może i słuszna , ale mooocno spóźniona.
    Podziękowali 2agnodike5 joanna_1991
  • Dorotak powiedział(a):



    Elunia, miesiąc, hehe. Memu dziecku 'z powodu strajku' całe trzy dni szkolne przepadły. Chyba jej edukacja udźwignie jeszcze ten jeden piątek po Bożym Ciele. W szkole Męża całe 5 dni edukacyjnych. Krótkie masz miesiące, zazdro! :P 
    @Dorotak ja nie Elunia ale moim dzieciom przepadły 4 tygodnie nauki.
    To jakby jednak miesiąc.
    Strajk zaczął się 8 kwietnia, a ich  szkoły "ruszyły" z nauką po "majówce" 6 maja.
    A i to do tej pory są często zastępstwa,bo zaczął się czas wyjazdów na zielone szkoły i wycieczki kilkudniowe.
    Podziękowali 2Joanna36 Aneczka08
  • @kasha, ja Cię bardzo proszę, policz ile dni dydaktycznych byłoby w tym czasie. Pisanie, że dzieci straciły miesiąc nauki to jest przeginka. Moja była ostatni raz w szkole 5 kwietnia, a wróciła 6 maja. Przepadły jej trzy dni dydaktyczne. Trzy. O rozkładzie roku szkolnego byliśmy powinformowani we wrześniu na zebraniu. Wszyscy wiedzieli, że kwiecień będzie w jej szkole właściwie wolny.
    Pisanie, że przez strajk dzieci straciły miesiąc nauki to zwykle przekłamanie.
    Podziękowali 1Agula
  • Egzaminy i święta 
    Oraz w niektorych szkolach rekolekcje byly w tym czasie. Więc na pewno dzieci nie mogły stracic 4 tyg nauki
    Podziękowali 3jan_u joanna_1991 Agula
  • No ale jednak w wielu szkołach strajku było dużo więcej niż te trzy dni (u mnie akurat bez strajku)
    Podziękowali 1E.milia
  • Od początku roku szkolnego wiedziałam, że zakończenie roku szkolnego będzie 19 maja. Zawsze piątek po Bożym Ciele był wolny od zajęć więc wiadome było, że coś wymyślą.
    Po prostu dziwi mnie to zaskoczenie.
    Podziękowali 2Rogalikowa In Spe
  • Nie ciurkiem nauki ale taka długa przerwa inaczej wpływa niż kilka dni to tu to tam. Mnie akurat nie szkoda , dzieci szczęśliwe były, w domu pomagały, a matematykę ćwiczą codziennie w domu. Aczkolwiek też więcej hałasu robili. No i sporo chorował Jasiek więc ma mało stopni z plastyki, będzie pewno czwórka jak nie trója, bo te nieliczne co ma to są słabe. Średnia mu się obniży, miał 5,5 teraz pewno nawet 5 nie będzie. Jakoś to przeżyje
  • Jak to dziwi cię zaskoczenie, skoro został wydany akt normatywny i ogłoszony Monika? 
    Podziękowali 1E.milia
  • Jak ktoś nie ma wymagającej pracy i określonych terminów w niej, chyba nie zrozumie... 
  • edytowano maj 2019
    Mnie nie dziwi to, że ktoś ma wymagającą pracę. Mnie dziwi, że dla kogoś zakończenie roku jest przeszkodą do wyjazdu czy organizacji życia rodziny. 
    Dla mnie super, że przełożyli, bo dzięki temu dzieci będą na zakończeniu roku a tak by nie były, bo wyjeżdżamy 20.06 i nie zamierzamy wracać w poniedziałek.  B)
  • Chciałam po prostu być na zakończeniu roku szkolnego dzieci. Tym bardziej, że jedno kończy 3 klasę i jest pożegnanie z wychowawczynia a druga w ogóle szkołę podstawową. Dostosowuje się do terminów szkolnych. Dziwne, że chcę mieć zaufanie do oficjalnych informacji i ustaleń? 
  • Wakacje i tak są o wiele dłuższe niż mój urlop. Muszę to z wyprzedzeniem zaplanować. 
    Podziękowali 2E.milia agnodike5
  • I teraz mam dylemat, czy tę sesję przełożyć na ponad miesiąc, czy nie iść na zakończenie roku dzieci. Niektórzy na swoją rozprawę czekają wiele miesięcy... 
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Mi nie chodzi o odebranie świadectwa. Przecież piszę, na czym mi zależy. 
  • Ale ja bym chciała na tym być!!! 
  • Widzę po raz kolejny, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia a każdy czyta to co chce :) 
  • Jak bym jechała na wakacje w czerwcu, to potem bym miała większy problem z długim czasem wolnego dzieci  w czasie wakacji. 
    Podziękowali 2Aga85 Joannna
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.